banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 141, 142, 143, 144, 145  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 20 Sep 2022, 19:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Da li je iko imao problema sa dodavanjem Atos kreditne kartice kao payment metodu?

Kad je krenuo shitshow sa sankcijama Rusiji, prestalo je da mi prihvata sber karticu i evo sad nakon sto sam dobio novu karticu od Atosa i dalje ista prica, tj isti error payment method declined. Bez problema radi sa npr karticom iz rajfajzena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 20 Sep 2022, 20:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2022, 10:57
Postovi: 122
Meni radi. Doduše ne sa kreditnom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 21 Sep 2022, 12:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Krivo sam se izrazio, visa debitna je u pitanju.
Koju zemlju si namjestio da ti bude? Kod mene je HR.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 27 Sep 2022, 19:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Mislis na Apple Pay ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 09 Okt 2022, 14:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Mislim na bilo kakvu kupovinu npr kroz App store, iCloud storage…
U smislu, da se Atos debitna uopste ne moze dodati kao payment method.

Bio sam u Atosu i potvrdili su mi da su svjesni ovoga, razlog je rat u Ukrajini tj Atos = Sber.
Navodno se radi na tome ali po rijecima sluzbenice toliko sporo ide tako da ne ocekujem da ce biti rijeseno u skoroje vrijeme.

Pored Apple, potvrdili su da i Amazon ne prihvata Atos kartice kao ni neki drugi servisi iz istog razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: iPhone
PostPoslato: 24 Mar 2023, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Imate li vi problem sa grijanjem telefona kada konzumirate tapatalk? U poslednje vrijeme je kriticno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 06 Jun 2023, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Da li postoji “nacin” da se otkljuca Iphone ako se ne zna passcode? Nabavio sam neki stari iphone, takoreci u smecu, pa bih ga osposobio za cerkicu…

Ako ne postoji neki nacin, koja je opcija da ga factory resetujem bez passcodea?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 06 Jun 2023, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Samo factory reset preko iTunes-a ali moraš znati iCloud nalog koji je prijavljen na telefonu bio da ga možeš kasnije aktivirati ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 06 Jun 2023, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Znaci nista od toga, posto sam ga nasao u otpadu... :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 06 Jun 2023, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
A ne moze ni sa nekim od ovih Tonunshare ili kako vec, alata? Free naravno ne rade, ali mozda neka krek verzija..

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 24 Jun 2023, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Koristim iPhone 6S kao sekundarni/poslovni telefon jer je malen i lagan.
Oni upućeniji znaju da je izašao na jesen 2015. god. na iOS 9 i dogurao je prošle godine do iOS 15.
I sada svakih mjesec dana otprilike oni izbace "security and bug fixes" pod-pod-verziju iOS-a za njega i još nekoliko Apple uređaja.
Neki dan je izašao iOS 15.7.7, dakle, da rezimiramo, nakon skoro 8 godina Apple apdejtuje i održava iPhone 6S!

To je nezapamćeno, 8 godina u 21. vijeku je kao 100 i kusur godina u prošlom vijeku.. to je kao kada bi npr. Ford i dalje nudio dijelove, podršku za Ford Model T iz 1908. godine.
A što je najzanimljivije, iPhone 6S uopšte nije loš po performansama za osnovne stvari koje meni trebaju.
Čak i na sintetičkim testovima ne zaostaje previše u odnosu na današnje Android budžet uređaje (osim na multi-score polju, jer čipset ima "samo" 2 jezgra).
Apple je kompanija koju ne volim i koja izvlači pare iz glupih ovaca, ali za ovo im svaka čast - sve aplikacije rade, stavio sam novu bateriju, a iOS ipak ima i neke prednosti, tako da kombinujem Android i iOS, najbolje od oba svijeta.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 27 Jun 2023, 06:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ali moram malo i da gunđam na Apple, iOS ima jednu ozbiljnu manu - za mene koji voli sve da mjeri, računa.
Znate šta je SOT, Screen-on-time, i na Androidu nakon 100% punjenja, brojač se resetuje na 0 minuta i pratite koliko baterija (ili 50% baterije npr.) daje sati upaljenog ekrana).
Na iOS imate detaljne analize, pod Screen on time i pod Battery.
Ali problem je što je ovo prvo samo za današnji dan (ok, može se gledati i za prošle), a ovo drugo je SOT u posljednja 24 sata (naravno i ovdje možete gledati danima unazad).
Ali nema nijednog načina da se neki brojač resetuje nakon punjenja na maksimum.
Jedan način da znam koliko sati ekrana će mi baterija dati pri trošenju do nekog procenta je da napunim telefon tačno u ponoć.
Drugi način je da kod računanja oduzmem vrijeme ekrana prije punjenja.
Dakle koristim sat vremena telefon do podne, napunim na max, baterija dođe do 50%, želim vidjeti koliko sati ekrana sam ostvario, e onda moram oduzeti onih jutrošnjih sat vremena.
Neobično mi je da tako jednostavna opcija nije implementirana u iOS, a analiza baterije i ekrana je jako detaljna.
Btw, možete skinuti i app koja će pratiti vrijeme ekrana od max. punjenja ali bezveze mi je to.
Ali hajde, računao sam i došao do zaključka koliko ekrana mogu dobiti, bateriju sam novu stavio pa je brojka očekivana, puno manja od mog Šaomija, ali pošto je ovo telefon za posao onda mi i ne treba više.
Sad bih rekao da Apple korisnike to nije briga, da su mentalno insuficijentni, da ne kažem ovce, ali ovo je kao da nemate pokazivač temp. vode u autu pa ofrlje nagađate hoće li se pregrijati ili ne.

I tako, koristio sam mnoge iPhone modele, počevši od prvog, kada više nije bio nov i skup, Apple uvijek dodaje nove stvari ali me svaki put iznenadi nedostatak nečega što drugi telefoni imaju.
E da, ne možete izbrisati sačuvane Wi-Fi mreže, možete tek od najnovijeg iOS 16, Android je to mogao od prve verzije, ima puno banalnih nedostataka za nas geekove.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 11 Avg 2023, 00:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Vracam se na temu gore... dodjoh u posjed SE prve verzije, resetovan je, medjutim, kad krenem podesavanje telefona, dodje do opcije gdje pise da je telefon povezan sa odredjenim icloudom... nasao sam nesto na netu preko DNSa da otkljucam, ali to valjda otkljucava samo dio telefona. Da li ima ovdje kakva opcija, posto ne telefon resetovan, samo izgleda nije "odvezan" od iclouda?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 12 Avg 2023, 18:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Mrka kapa, ako ti prethodni vlasnik (na čiji je apple konto i icloud telefon vezan) sam ne upiše lozinku i “otkači” telefon sa i clouda. Jednom davno sam i sam platio danak neiskustvu i kupio takav iphone, naravno, ništa nije pomoglo. Jedino što nije bio resetovan pa sam mogao uraditi jailbreak, ali nisam bio zadovoljan, pa sam ga resetovao (grdni zajeb). Tu je bio kraj balade i završio je u ladici.
Naravno, na YouTube ima masa prevaranata koji nude rješenje (uz minimalnu naknadu) ali ništa od toga ne pije vode (opet lično iskustvo).
Dakle, možeš da učiš na mojim greškama, ili počiniš vlastite, do tebe je.
Ako ipak uspiješ, jako sam zainteresovan da saznam kako ti je to pošlo za rukom, podijeli sa forumom.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 12 Avg 2023, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Srecom, nije me niko zahebao, nego u firmi ima kutija gdje bacaju staru i/ili neispravnu elektroniku (a obicno bacim pogled, jer volim caprkati po elektronici), i neko bacio Iphone SE, a on, bar jos neko vrijeme, podrzava nove iOS. Znam da je neko iz firme vlasnik, i ime mu pocinje na I, ali jbg, kad firma ima hiljade zaposlenih, tesko da cu skontati ko je :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 26 Okt 2023, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja sam Androidaš, ali imam iPhone 6S kao backup kompaktni/mini telefon.
Juče je izašao iOS 15.8 za njega i još par Apple uređaja.
Za to im skidam kapu, ovo je presedan - preko 8 godina ažuriranja, to nije viđeno u svijetu tehnologije.
Izašao je u prodaju 25. septembra 2015. a dobio je ažuriranje 25. oktobra 2023. - 8 godina i mjesec!
Znam da su odavno iOS 15 pod-verzije i pod-pod-verzije samo sigurnosni pečevi ali ipak.. svaka im čast.
Došao je originalno sa iOS 9 i evo dokle je dogurao.
Otkako je izašao iOS 16 i 17, svakih mjesec-dva je izlazilo ažuriranje pod-pod-verzije - da vidim baš dokad će.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 26 Okt 2023, 20:41 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Sve je to dobro dok ne krenu namjerno da ga usporavaju.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 26 Okt 2023, 21:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ne, definitivno su odustali od te prakse još onomad kad su razotkriveni.
Gledao sam na YT poređenje brzine rada i naravno da je iOS 9 brži od iOS 15, ali ne puno.. jednostavno, prirodno je da nakon 8 godina napretka i dodatne kompleksnosti ne radi isto.
Ali držanje aplikacija u RAM-u, brzina otvaranja aplikacija, sintetički testovi, sve je to u rangu sa nekim budžetskim novim telefonima ako ne i bolje, 6S je definitivno jedan od legendarnijih iPhone-a.
Faktički sve aplikacije (veelika većina) i dalje podržava iOS 15, iako nije toliko star (iOS 17 je najnoviji).
A sa druge strane, Apple je najveći FAIL napravio kada je iPhone 4S ažurirao na iOS 9, to je bilo neupotrebljivo, koliko je bilo sporo.
iPhone originalni, tj. prvi i iPhone 3GS su mi takođe bili među boljim ali davno to bješe.. ovi novi su kao jaje jajetu, a skupi, nezanimljivi, tako da ostajem pri Androidu ali baš da vidim koliko će još 6S moće da "živi".
iPhone Mini 12 i 13 su zanimljivi jer bih volio imati kompaktni telefon, ali cijena, iOS, 60Hz ekran (navikao na Šaomiju na 120Hz) mi ne idu na ruku.
ASUS Zenfone 9 ili 10 su onako potaman.. ali nisu jeftini.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 23 Jan 2024, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
Ja sam Androidaš, ali imam iPhone 6S kao backup kompaktni/mini telefon.
Juče je izašao iOS 15.8 za njega i još par Apple uređaja.
Za to im skidam kapu, ovo je presedan - preko 8 godina ažuriranja, to nije viđeno u svijetu tehnologije.
Izašao je u prodaju 25. septembra 2015. a dobio je ažuriranje 25. oktobra 2023. - 8 godina i mjesec!
Znam da su odavno iOS 15 pod-verzije i pod-pod-verzije samo sigurnosni pečevi ali ipak.. svaka im čast.
Došao je originalno sa iOS 9 i evo dokle je dogurao.
Otkako je izašao iOS 16 i 17, svakih mjesec-dva je izlazilo ažuriranje pod-pod-verzije - da vidim baš dokad će.
Evo me opet.
Moj iPhone 6S juče dobio novi update, iOS 15.8.1.
Znam da su to odavno samo "security patches" i neke male optimizacije ali 8 godina i 4 mjeseca od puštanja u prodaju.. alal im vera, hoće da sruše rekord za softverski najduže podržani smartfon (zapravo odavno su ga srušili, ovo im je kao eksperiment).
Interesenatno je da iPhone 6S i dalje može fino da se koristi kod nezahtjevnih korisnika.. ne, ne koristim ga, samo ga imam kao backup, na Šaomiju sam.
I da, znam da ovo nije bitno ali je interesantna činjenica u "svijetu" smartfona.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 24 Jan 2024, 07:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Zna li neko sta bi ovo moglo biti na Iphoneu? Mjenjan je ekran, ali ovo se pojavljuje samo na home screen, u bilo kojem drugom meniju, appu, sve je ok (zbog tog ne vjerujem da je do promjene ekrana). Ne znam da nije do cinjenice da nema karticu ubacenu, pa su onesposobljeni pozivi, poruke, ali ocekivao bih svejedno da ima meni (ako inace tu budu precice za navedeno).

]https://ibb.co/kyKZhSf

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 141, 142, 143, 144, 145  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs