banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2890 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 145  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4233
Lokacija: Little Rock, Arkansas
nuvolari je napisao:
android je poluproizvod. U domenu stabilnosti, pouzdanosti, predvidivosti, jednostavnosti ios je daleko ispred.
Kao što je neko skoro napisao, trebate probati Nexus i Pixel telefone.
Oni imaju čisti Android koji je Google optimizovao specifično za njih.
Isto kao što je Apple optimizovao iOS specifično za iPhone.
Nažalost, malo ljudi se susretalo sa Nexus i Pixel telefonima.
Android na njima je puno bolje iskustvo i mnogi ga porede sa iOS po pitanju stabilnosti i jednostavnosti.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Čak i na nexus varijantama doći ćeš u problem sa upravljanjem i kontrolom memorije, kad-tad. Androidu je tu srži sistema, dok kod ios ne vodiš računa o memoriji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 18:59 
nuvolari je napisao:
Čak i na nexus varijantama doći ćeš u problem sa upravljanjem i kontrolom memorije


Malo bolje pojasnjenje ako moze?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 19:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
https://developer.android.com/topic/performance/memory.html

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1299
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Milan je napisao:
Koristio. Zadnji sam imao iphone 4 i ja i rodjak imamo LG G2 i on ima G3 i iPhone 4 (koji je rodjak dovukao) i ajfon 4 ne moze dohvatiti wifi mrezu kod mene u sobi.

Dalje (ne znam je li se prepiremo oko iOS-a ili androida), iPhone 4 je bio uzasno spor u odnosu na moj telefon (ok, moj fon kosta daleko vise), mozda ne bi bio los kao zamjenski uredjaj, ali bez obzira na sve ono je presporo. Sledece, kustomizacija, ios nema drawera, nema nista da podesavam ikonice kako treba i sve ostalo (za ime boga, za takve stvari treba jailbreak), kada spustim onaj gornji dio (roletnu onu ili kako vec) nema nicega, jednostavno je los telefon i po samoj izradi, pa moj nekadasnji p5 quad je imao onaj odnos ivice.ekran...

AMG, ne kazem da je ios los sistem ili slicno, ali meni sami operativni sistem ima uzasne mane i jedina prednost androida u odnosu na ios je kustomizacija. Znaci android bukvalno moze napraviti sebi po mjeri i to je tu glavna stvar. iOs to ne moze i tu je problem.

Mozes li reci koja je prednost iOs-a u odnosu na android? I pri tome mislim da je razlika izmedju sistema, ne u brzini telefona, vrsenja operacija ili slicno vec znaci iskljucivo zbog cega je bolji iOs u odnosu na android?


iPhone 4 zadnji koristio :) Pa baš brzina , stabilno i bez bagovanja je meni prodnost iOS u odnosu na Android .. Kada sam koristio Android to nisam imao , isto kao Windows , moj Macbook resetujem samo kada radim update software , za 4 godine ni jednom nije usporio , zabagovao i slično .. To je moje iskustvo ..
Meni odgovara iOS , nekome Android i ja to postujem ali me nervira sto dosta ljudi pljuje iOS a nikada ih nisi imali ili su drzali iPhone 10 min.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Pljuju svi koji nisu koristili duze od mjesec. Tako sam i ja prije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne znam o ios nista, koristim tel sa cistim androidom i nedostaje mi WinPhone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Ti si pacijent :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 21:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sa vise sifri :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Nabavio sam sebi iPhone 6s. Otkad sam nabavio iPhone, preporodio sam se. Brzina, lakoca rada, pouzdanost. Bas veliki upgrade u odnosu na samsung. Sto se telefona tice, nikad se vise necu vratiti na android.

Ovdje pise dosta ljudi koji su eksperti za telefone, kojima je to struka, koji bi da istrazivaju, kombinuju, da imaju rasirene ruke da modifikuju svoj telefon. 99% korisnika nisu takvi, 99% korisnika govori isto, da im treba brz i pozudan telefon. Problem kod androida je sto vremenom uspori. Kolega mi je bio posudio svoj MacBook. Ista stvar... stedim pare za to, s tim da je to jedna malo veca investicija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Milan prdi u ladnu vodu. Citao po forumima i misli da sve zna.
Ja sam strogi protovnik iphonea bio, i kad sam ga uzeo jedva ziv ostao od drustva. Ali ima to nesto sto ljude navuce.
Rekao sam sta je osnovna prednost, kad dodje pri kraju interne memorije on i dalje radi isto kao kad nema nista na njemu, dok kod androida onda nastaje patnja.
Huawei p9 lite od cure je bolji po svim pitanjima od 5s na papiru, ali kod nje slobodan prostor oko 500mb, kod mene slobodno oko 200. Huawei stopa prilikom prelAska iz aplikacije u aplikaciju, dok otvori galeriju sa puno slika oteli se i sl.
Na daleko slabijem hardveru radi isto ili bolje od androida na daleko boljem hardveru.
Ako bi uzeli isti hadver u oba slucaja onda tu nema sta pricati.
I da u pravu je milan za wifi, ima slabiji prijem i kod mene u odnosu na huawei i to me jako izbija kao i video nocu. Ne Znam da li je tako na ovim novijim ali ako jesto onda je to veliki minus.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 21:58 
Koji kurac uopste uzimas telefon sa kojim ces imati 500 i kusur megabajta manjka interne memorije? I ja nisam uopste protivnik iPhonea, daleko od toga.


Poslednji put menjao Milan dana 13 Sep 2017, 22:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 22:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Mene samo ubija u pojam to što naši ljudi miješaju žabe i babe. Misle da imaju neki problem, pa onda traže prvog krivca za to.

Ajmo ovako:
1) Telefon uspori s vemenom: Može usporiti ako apgreduješ sistem na neku noviju verziju koja je komplikovanija, ušminkanija. Jebi ga, ako imaš stari telefon i novi sistem, naravno da će svi efekti i animacije biti napor za taj telefon. Izgleda da je Epl malo konzervativniji sa apgrejdima, a i kao što sam već ranije rekao imao veoma ograničenu ponudu hardvera pa je mnogo lakše upravljati korisničkim iskustvom. Ovo se odnosi i na ono što je Milan spominjao da nema problema sa svojim top modelom. Zašto? Zato što ima (još uvijek) dovoljno dobar hardver.

2) Interna memorija: Apsolutno ti je svejedno da li imaš 1000mb ili 10mb interne memorije slobodno. Ako ti je memorija do kraja popunjena, možeš imati problema sa instaliranjem novih aplikacija, preuzimanjem sadržaja ili snimanjem keš datoteka. Interna memorija nema nikakve veze sa brzinom rada (osim kada je u pitanju keš), a pogotovo sa učitavanjem datoteka i programa. Svaki program ili datoteka koja se nalazi u internoj ili nekoj drugoj memoriji, prilikom učitavanja se kopira u radnu memoriju. Što više radne memorije imate, možete imati više stvari otvorenih. Ako imate manje ram memorije nego što vam treba (a to je uvijek, baš uvijek, makar imali 123124123gb) onda sistem odredi šta mu je najmanje potrebno i izbaci iz memorije. Kad izbacuje iz memorije može ili da snimi u internu memoriju i time sačuva stanje progragrama ili da ga jednostavno izbaci i to je to. Kad gledate u raznoraznim aplikacijama koliko imate slobodne memorije, znajte da ništa od radne memorije nije slobodno. Ta "slobodna" memorija je samo ono za šta sistem misli da može bez razmišljanja da izbaci iz memorije ako mu zatreba prostora. Posljednja stvar koja mi pada na pamet jeste eksterna memorija na telefonu i problem manjka interne memorije. Memorija u vidu kartica je daleko sporija u odnosu na zalemljenu internu memoriju u telefonu. Ako vam nedostaje interne memorije, možete programe recimo da instalirate na eksternu memoriju. Pošto je ova memorija značajno sporija i ti programi će vam se daleko sporije pokretati. Bitno je napomenuti da ovo utiče samo na vrijeme pokretanja ili učitavanja u radnu memoriju. Jednom kad se učita u radnu memoriju, može se odmah koristiti i nema potrebe za ponovnim učitavanjem.

3) Raznorazne aplikacije za ubijanje programa: Ovo je u dobrom dijelu slučajeva prilična glupost, pogotovo kad iz navike ubijate sve programe. Svaki program koji ubijete i izbacite iz memorije mora opet da se učita. Šta ste dobili ako non-stop brišete (gasite) i učitavate programe?

Kako znam ovo? Lako, studiram ta govna...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 13 Sep 2017, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Sve to sargas sto ti kazes jeste tako na papiru, ali u praksi zna biti drugacije. Meni isto nije jasno sto je to tako ali je tako. Govorim iz iskustva. Dodje pri kraju memorija interna i on uspori znacajno (govorim o huawei p9 lite), izadje nova verzija androida odradim update fabricki resetujem instaliram sve aplikacije i on bukvalno leti kao sto je letio kad je bio nov. medjutim vremenom zene ko zene slikaj snimaj i popuni se memorija on opet po starom stopa. Sto je to tako ja ne Znam.
Drugo, isti taj model sto ima milan sam imao i ja, samo ja nisam stavljao custom romove nego koristio fabricki lg. Kad sam uzeo ga novog on je bio radio super ekstra i onda popunjavanjem memorije je bivao sporiji znao je stopati i slicno. Zatim opet update softvera f.reset i opet leti. U tom sam ga negdje i prodao jer me izludjivala kamera.
Kod iphonea to nema kakvog ga uzmes takav je i uvijek je takav. Ne moras nista podesavati i praviti jer on ne moze biti ni bolji ni gori.
Recimo za g2 sam ludio citajuci gledajuci ima li kakvog rijesenja po pitanju kamere i nikako to nisu mogli rijesiti. Sad milan kaze da su rijesili, a rijesili su kad je vec izaslo 3-4 generacije novih top telefona.
Nekom je to zanimljivo, nekog smara al jbg svako ima neke svoje fetise.
Opet ponavljam iphone da je jeftiniji ostali bi se komotno mogli ugasiti. Ovako je skup i mozda i ne vrijedi tih para, al da radi posao dobro zaista radi.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 14 Sep 2017, 08:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Код мене је слична ствар, не могу себи приуштити било какав ризик да ми телефон закаже и са ајфоном без обзира који модел сам до сада користио није се то никада ни догодило. Не кажем да са Андроидом би, али поузданост и једноставност, те сарадња између више уређаја унутар личног екосистема је очигледна предност иос+мекос уређаја.

Галерија је и мени била трн у оку, а онда сам онда сјео неколико дана послије посла и све прво средио на компу и само синхронизовао са осталим уређајим гдје ми шта треба. Треба уложити доста времена и живаца, али кад једном напериш како ваља онда је милина.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 14 Sep 2017, 10:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
Ja tu epsku pouzdanost ios/macos sistema nikako da dozivim a koristim Apple uredjaje godinama paralelno sa Android i Windows uredjajima. Nema sanse da mi jedan ios uredjaj bude daily driver jos uvjek. Daleko od toga da su sranje Apple uredjaji ali tvrditi kako su bez premca je jednostavno pogresno. Na kraju, najvjerovatnije, kod "obicnog" korisnika dosta toga se svede na licne preferencije i vecinom prvi utisak (inace ne bi toliko ulagali u marketing i dizajn) a to je varljiva metrika. Jos uvjek cu radije imati Android uredjaj nego ios za daily driver. Neke stvari koje mi se ne svidjaju na Apple uredjajima su:
- za razliku od iosa meni vise odgovara androidov memory management: recimo 120 tabova u chrome na androidu vs 120 tabova u safari/chrome na iosu, razlika je poprilicno vidljiva kad krene app switching
- notifikacije mi ni priblizno nisu dobre kao na androidu
- multitasking je los. Ima naznaka da zaista razmisljaju o tome ali s obzirom da im je i na macos los ne znam da li ce uskoro biti zadovoljavajuci.
- iako smatram da je iPhone jako kvalitetan uredjaj ne vidim ni jedan razlog za protruding camera sociva niti odbacivanje 3.5mm audio izlaza, a kao kunu se u dizajn :D
- baterija, da baterija, je ispod prosjecna i nema sanse da sastavim dan regularnog koriscenja, probao sa ip 3gs, 4, 4s, 5s, 6, 7, dok recimo telefoni duboko ispod cjenovnog ranga iphonea, recimo honor 8, M4 Aqua, nema problema da izgura cijeli dan identicnog koriscenja.
- shvatam ljude kojima je "jednostavniji" sistem dopadljiviji ali pobogu od kada je nedostatak customizacije i naprednijih podesavanja pozitivna stvar i must buy feature? Da, android bi mogao isto da unaprijedi i bolje organizuje stvari ali potpuno odbacivanje customizacija je bezobrazno.
- vezan sam dosta za Google servise i iako su neke stvari u iosu iznenadjujuce dobro odradjene i dalje je generalno pain in the ass. Napraviti par sheetova pa ih prebaciti u pdf i zajedno sa jos par fajlova zipovati i poslati emailom je i dalje previse kompleksno za jedan ios uredjaj. Ali to i ne uzimam kao direktnu manu ios sistema ali je dealbreaker meni licno. Mozda je situacija bolja sa applovim servisima.
- iStore je losiji od PlayStorea, meni licno teze odrediti "kvalitet" aplikacije, nefer favorizovanje aplikacija od strane Applea, pretraga, itd.
- zakucavanja, crashevi, usporenja, wifi glavolomke, multimonitor setup, dpi scaling, sve sto je kao nepoznanica za macos/ios sisteme se ipak desava u praksi i desavace se.
- bezobrazno losi periferijski uredjaji
- ipad je nekada bio superioran na trzistu, danas ga siju kinezi
- novi MacBook Pro su sjebali. Kvalitet je opao i nedostatak portova na pro (da naglasim PRO) uredjaju je debilan potez.
- uniformnost Apple platfome je na prvi pogled odlicna a kad se malo detaljnije zaviri shvatimo da je to jos jedna od Applovih postapalica
- Developers program i approve aplikacija za iStore i cijeli taj proces je skaradan


Na kraju, sve se svodi na kompromis. Ja licno sa Apple uredjajima radim mnogo vise kompromisa nego na alternativama. Beskompromisan sistem ne postoji. Stvar je mahom preferencija. Ali, ubjedjivati nekog kako je baterija na iphoneu odlicna i da je sistem bulletproof je neozbilno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 14 Sep 2017, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Balkanci isto tako ne uzimaju u obzir TCO kad uzimaju apple uređaje, nagledao sam ih se kad crkne nešto npr stakla, ekrani, baterije i antene na ajpedima i fonovima kao i na macbook pro. Uši se crvene pa kukaju i lete za kineskim zamjenama umjesto skinut korišteno sa nekog crknutog. I kad iskoči software-ski qrac od greške onda je BL mala...i selo. Skupi su to uređaji za naš standard. Vrlo dobri ali skupi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 14 Sep 2017, 22:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
Na Balkanu sve neki voditrlji nuklearnih elektrana,pa im za "posao" samo moze iphone X, Note ili S8 i nista manje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 15 Sep 2017, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
http://www.techradar.com/news/iphone-x- ... osts-extra
Ha:)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 15 Sep 2017, 09:20 
goxon je napisao:
http://www.techradar.com/news/iphone-x-fast-charges-up-to-50-in-just-30-minutes-but-that-costs-extra
Ha:)


Citiraj:
This means you can get up to 50% power after 30 minutes on the cable


Citiraj:
A USB-C to Lightning Cable retails for $25 (£25 / AU$35) on Apple.com, while a 29W USB-C Power Adapter must also be purchased. These are available for $49 (£49 / AU$69) from Apple.


Nigdje veze...prvo pomislih da je zajebancija, ali onda vidim da je techradar u pitanju.


Cini mi se da sam vec pitao, ali ne sjecam se je li iko odgovorio...mogu li se sada fajlovi normalno kopirati na iphone? Pod normalno mislim da ne treba nikakav softver ili slicno vec da se samo prikljuci na racunar ili prenosivu usb memoriju i kopira na memoriju telefona?


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2890 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 145  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs