banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 07 Jul 2021, 12:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Vjerujem da ce ti ta zamjenska zavrsiti posao, Mozda joj radni vijek nece biti kao kod originalne, ali ne ni trebao imati problema u naredne 2 godine... Ne bi trebala biti nista manjeg kapaciteta nego original, samo nemoj ici na najjeftinije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 07 Jul 2021, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
I ja tako mislim, da je makar upola kao fabrička, to je opet DUPLO bolje nego trenutna (otprilike), ali sačekaću nekoga ko definitivno zna prije zamjene, ili ima neku preporuku gdje tačno uzeti i koju bateriju.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 07 Jul 2021, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Rider on the storm je napisao:
ima aktuelni iOS 14.6 i na jesen će dobiti iOS 15, iako je izašao 2015. godine.

*cries in Android*


Не знам за Ајфонове, али ове остале замјенске батерије немају баш радни вијек 2 године, односно да 2 године не примијетиш да те тјера на пуњач свако мало. А да ће бити боља од те старе 6 година, хоће.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 07:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
goranagf je napisao:
Mislim da na iOS-u imas opciju da provjeris stanje degradiranosti baterije, pa prvo to provjeri. Ako je health preko 80%, mislim da se ne isplati mjenjati...


Po nekim statistikama dok sam pratio to, navodno kad spadne ispod 87% onda telefon krene gubiti performanse ili se krene restartovati i grijati jer je tako software nastiman.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Veću glupost odavno nisam pročitao :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Glupost zbog cega, znam da si ti apple fanboy, svi znamo za tuzbu protiv applea gdje su spustali performanse uredjaja zbog degradacije baterije, to je software nastimano tako. Pre nekoliko godina dok sam se bavio servisima iphonea zamjenio sam na desetine tih baterija, cim spadne ispod 90% postane kriticna na neki nacin, bilo to grijanje, restarti ili losije performanse.

Imam u ladici iphone 7 sa 85% i grije se nenormalno u predjelu baterije kad se koristi, bat traje 2x krace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Jesi li imao takvih slucajeva sa iphone 11 i XS?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To je noviji model, ovaj iphone 7 sam koristio kao sekundarni telefon oko 2 godine tad je krenuo zezati pa sam ga odlozio, ali bat nije skupa da se zamjeni svakako.

Ako u prosjeku ima 500 ciklusa, ja sam potrosio sigurno preko 600, a prikazuje da je na 85%.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 15:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Ja koristim iPhone od prvog modela i to nisam primjetio trenutno koristim XS Max 256GB sa 84% battery health-om već 5-6 mjeseci prije njega imao isto XS Max ali 64GB sa 95% Battery health-om i ja apsolutno nikakvu razliku ne prijmetim u radu telefona , ni da se grije ni nista a pogotovo da se restuje na tom % , stariji moedeli iPhona 6 ili 6S znali su se ugasiti na nekih 20% ali kada je battery helath oko 75% .. Do sad sam prodao oko 300-350 iPhona i znao bi za to o cemu ti pises , imao bi reklamacija sigurno .. Ja sam drugu prodao 8 Plus sa 76% battery Helath-om prije nove godine i telefon ga služi super kaze da ne planira mjenjti bateriju ( prije toga imao 6S ) .. Ja iznosim činjenie a ne tamo neke priče .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Ok za iphone 6 i 7, eventualno iphone 8. Drugaru se znao gasiti 8 plus, battery health bio na 70-75%. Sve poslije, mislim da ce rijetki primijetiti razliku u trajanju baterije. Ja primijetim da mi ne drzi 8+h sot nakon skoro 17 mjeseci i da na 4G baterija nije kao prvih par mjeseci, ali to je normalno. Izdrzi dan, eventualno dan i po i sve 5.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
///AMG je napisao:
Ja koristim iPhone od prvog modela i to nisam primjetio trenutno koristim XS Max 256GB sa 84% battery health-om već 5-6 mjeseci prije njega imao isto XS Max ali 64GB sa 95% Battery health-om i ja apsolutno nikakvu razliku ne prijmetim u radu telefona , ni da se grije ni nista a pogotovo da se restuje na tom % , stariji moedeli iPhona 6 ili 6S znali su se ugasiti na nekih 20% ali kada je battery helath oko 75% .. Do sad sam prodao oko 300-350 iPhona i znao bi za to o cemu ti pises , imao bi reklamacija sigurno .. Ja sam drugu prodao 8 Plus sa 76% battery Helath-om prije nove godine i telefon ga služi super kaze da ne planira mjenjti bateriju ( prije toga imao 6S ) .. Ja iznosim činjenie a ne tamo neke priče .....


https://www.theverge.com/2020/11/18/215 ... ent-amount

Citiraj:
The states attorneys general had sued Apple for hiding both the throttling and battery degradation from iPhone owners


I ja iznosim cinjenice, jer sam mjenjao baterije i vidio sam dosta modela na kojima pise velik postotak ispravnosti baterije, a ustvari nije tako. Ovaj i7 o kom pricam, 85% a baterija skroz otisla, cak se moze i izracunati ako sam ga koristio 2 godine, punio ga u prosjeku 1 dnevno, znaci to je debelo iznad deklarisanih ciklusa, kako onda takva baterija moze imati 85%? Ne moras primjetiti razliku jer sa degradacijom baterije opadaju performanse koje ne primjetis (donekle), ali trajanje je tu negdje, imas sve opisano u batterygate-u, mozda su to prestali raditi na novijim modelima nakon sto su izgubili tu tuzbu. Apple je generalno smecarska kompanija kad nije u pitanju nista drugo nego masovno prodavati nove uredjaje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 17:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Pročitaj post sto je napisao @Rideron the Storm , oko čega je i krenula diskusija .. iPhone iz 2015 koji podržava zadnju verziju iOS i radi solidno i softwerski brz i stabilan sa baterijo od 70% battery Heatlh-om , koji drugi proizvodjač telefona pruza update softwera na telefone stare 5-6 godina , konkretno taj 6S prosjecnom korisniku je super telefon i ne mora kupovati novi iPhone da bi imao stabilan i dobar telefon ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 18:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Jest Apple srao sa usporavanjem telefona i bile su neke tuzbe, ne znam sta je bilo kasnije s tim

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znam o cemu je krenula diskusija, ali si ti napisao da ja pisem gluposti pa sam samo iznio par cinjenica, a to da je iphone 6s dobar prosjecnom korisniku je upitno, prvo sto je star fizicki nema veze u kakvom je stanju, drugo ne vrijedi tih para koje ljudi traze za njega, a treci razlog bi bio da je bolje uzeti nov xiaomi sa garancijom i novom baterijom, ljudi vole te jabuke pa makar bile 5 godina trule :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 18:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Kakve veze ima što je star fizički ne kontam , ima zadnji iOS sve app rade kao i na iPhonu 12 , stabilan je , ne baguje , brz za telefon od 2GB rama ? 6S je sad od 150-200KM kakav nov Xiaomi ima za te pare da valja ?? Najlakse je reći da je iPhone , smeće , preskup , govno , itd .. Ja nikad ne kazem da je iPhone najbolji , bla bla bla i da Samsung , Huawei i Xiaomi ne valjaju ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ima veze sto sad pa sad moze nesto crknuti, baterija koja je stara 5 godina pa od stajanja da se nije ni koristila je losa, ima Xiaomi A serija za te pare se moze naci, veci ekran, bolji procesor, baterija od 5000mah koja je 3 puta veca od 6s, bolja kamera, i sve ostalo, jedino sto nema jabuke nazad :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1298
Lokacija: Omarska-Banja Luka
Moze crknuti ? A Xiaomi ne moze crknuti daj molim te , kod mene u firmi bruka ljudi uzelo Xiaomi u M:Telu preko VPN-a više od pola njih reklamiralo telefone a novi a gatanciia a baterija 5-6000mah , 4-6GB rama i tako dalje i da nemaju jabuku pozadi .. Bolja je nova Dacia od Passata B8 po tvojoj logici ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 19:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Ne zna se jesu li gori fanovi Xiaomija ili Applea

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ne postoje Xiaomi fanovi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iPhone
PostPoslato: 08 Jul 2021, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pa moze crknuti, ali drugacije je sa 2 godine garancije i kad je nesto novo, nego kad je staro 5 godina, dzabe branis uredjaj star 5 godina, ja sam imao i iphona i xiaomi i samsunga i svih marki, nisam niciji fanboy, kupim sta mi odgovara u trenutku i nikad nisam imao problema, pogotovo sa xiaomi.

@Srda premium modeli su im odlicni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs