banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1474 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Sep 2021, 17:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Umetnik je napisao:
Да приупитам, збогради чега се одлучујете на куповину новог телефона, буде ли разлог старост, неки квар, жеља за промјеном...?


Uglavnom jer mi dosadi stari aparat. Do juče sam imao Redmi Note7, i dalje u odličnom stanju i bez nekih hardverskih usporavanja al mijenjao sam dva puta ekran na njemu i nikad to više nije bilo to. Al iskreno....dosadio mi.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2021, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Kod mene u kucu stigao RELAME 8 (uzeo za zenu). Malo sad ja testitam aparat i mogu reci da je ovako na prvu jako dobra kupovina u cjenovnom rangu cc 300-350KM. Verzija 4/64GB.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2021, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Gdje si kupio i koliko tacno? Neki hvale RealmeUI, da je bolji od MIUI (po pitanju bagova).

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2021, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Sa Mtela je telefon. Vidim da im je u ponudu stigao i 8 PRO... ali skuplji 150KM, pa nisam taj uzeo, jer znam kakva je ona korisnik i da ce biti dovoljno 4/64, umjesto 6/128.
Razlika je u kameri i memoriji... mozda ce nekome vrijediti.
Ekran je super. UI fino i brzo radi, bez bagova... al nisam. bas ozbiljno testirao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2021, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
I procesor im se razlikuje.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2021, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Jeste... ali to je to negdje... u par deka. Nista znacajno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2021, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
RAM и процесор разлике знају направити разлику у доживљају коришћења, али и ова конфигурација код Realme 8 може лијепо радити.

@Зока, знам, да нема промјена тема, излудио бих са једним те истим 4 године :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2021, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Da oživim temu! Ja mijenjam telefon samo kad stvarno dotraje, ovo mi je tek drugi smartphone ikad! Imao sam One M9 pet godina, a sad (od maja prošle godine) U12+. Oba su HTC.

Prošlom je baterija crkla do te mjere da više nije funkcionisao, smatrao sam da nije red da ga popravljam i kupio novi. Uopšte ne vidim šta ne telefonu ima da ti dosadi. Koristim ga za pozive, whatsapp, viber, chrome. U manjoj mjeri instagram i fb, a youtube samo da castujem na TV. Ako mi se sljedeće godine pruži neka prilika da kupim novi po nekoj nerealno niskoj cijeni, kupiću ga, u protivnom ima i ovaj da potraje godinama :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2021, 21:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Kad uspori i pocne stekati uzmem novi, ovaj sam uzeo zato sto sam svojom krivicom sjebo prethodni

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2021, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Za poslovni su mi dali Galaxy A12 (128 GB). Naravno koristim ga samo za pozive i instalirao sam whatsapp. Gasim odmah poslije radnog vremena. Displej mu je užasan u odnosu na moj telefon, vide se pikseli, jako loša rezolucija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2021, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
270 ppi, HD+ развучена на толику дијагоналу... Наравно да се виде пиксели.

Да се упишем такође, након скоро 4 ипо године друговања са старим, дође нови телефон у мој џеп, Xiaomi Redmi Note 9S (куку имена, а од старог ми се чинило да има комплексан назив :lol: ). Истини за вољу, претходни Redmi 4A радио за своје године к'о сат, једино батерија ослабила, рекао бих спала на ~70% капацитета (и то у посљедњих можда пола године, прије се ниј ни примјећивало), што се тиче штекања, ништа страшно. Апликације и даље добијају апдејте и раде солидно... Стварно никад не бих рекао да након толико година поштене употребе кинеско гованце са тадашњом цијеном од 220 КМ ће тако добро да се покаже.

Али ето, да пробамо и нешто ново, Note супер засад ради и изгледа, мада морам признати, што ми раније није био случај, кад након X минута рада са новим од скоро 7" пређем на стари са практичних 5", стари ми се чини "ближим" мени, практичнијим, лакшим... Не даје дојам старог, малог телефона са сићушним екраном већ је таман. Стари се духом, нове ствари ми се више не чине бљештавим и обавезно бољим од старих :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2021, 23:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
tesko je naci manji telefon pristupacne cijene a da je dobrih performansi danas, bas steta, sad ga nmg u dzep nagurati

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 07:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Istina živa.
Nije mi jasna ta politika, da su dimenzije ekvivalentne kvalitetu ugrađenih komponenti (veći telefon, nabrijaniji hardver, manji telefon - sranje hardver).
Ja bih i danas koristio svoj ZUK Z2 (5 inča) da nisam slupao ekran, a zamjenski koji sam naručio u koroni (opcija daj šta daš) totalni je neprecizni krš.
Još i priximity senzor falširao, pa ne možeš prekinuti poziva jer ekran ostane ugašen nakon udaljavanja od uveta. Poslije to postane neisplativo za krpljenje i prepustiš se trendovima gdje dominiraju cigle.
I ja bi rado kupio kompaktan telefon sa aktuelnim hardverom, ali vidim jedino još Sony to nudi, ali po astronomskoj cijeni.
Jebat' ga, tako je kako je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Koliko je pametno sad uzimati telefon bez Gugla, konkretno Huawei P40 Pro? Znam da se da dohakati većini aplikacija, Vanced, Chrome, Gmail može preko njegovog mejl klijenta, ali malo me brine malo budućnost, tj. izostanak novog Androida i apdejta...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па реално, око 5" екрана је сасвим довољна величина да не бечиш очи, може наравно и веће, ако ће однос екрана и меса бити што мањи. Није згодно управљати већим телефонима једном руком, мада зависи ко какву руку има :evil4: ... Али говорим за просјек, рецимо Note 9S је превише. Једино што добијаш је већи екран за гледањр филмова, а мане су незграпност, немогућност кориштења једном руком (или ризикујеш да ти испадне у том случају), не може да стане у џеп... У једном моменту су прешли границу са повећавањем екрана.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
GialloRosso je napisao:
Koliko je pametno sad uzimati telefon bez Gugla, konkretno Huawei P40 Pro? Znam da se da dohakati većini aplikacija, Vanced, Chrome, Gmail može preko njegovog mejl klijenta, ali malo me brine malo budućnost, tj. izostanak novog Androida i apdejta...

Ако те то брине, ево ја нисам у животу имао телефон на ком сам добио могућност надоградње конкретно Андроида (ажурирање MIUI-а не рачунам у то), па сам жив :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 12:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Ne vidim ni ja problem. Brat ima Huawei, sve mu frcera, dobija i update što se tiče security patcheva od Huawei-ja. Jedino provjeriti od banke da li je aplikacija na zvaničnom store. Može se i to zaobići, ali nije se igrati sa takvim stvarima.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 12:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Ne bi ga nikad kupio zato sto mi ne odgovara telefon bez Play usluga. Kome odgovara onda mu nije problem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Nece njemu nedostajati Android azuriranja, po mom misljenju. Ali preveliko je to cimanje sa aplikacijama, pogotovo kad platis nesto 900+ KM kao sto platis P40 pro. Sem ako bas volis da cackas po telefonu ili si sadista/mazohista (onaj sto sam sebi voli da nanosi bol).

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2021, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Nije nikakvo cimanje. Većina aplikacija ima na njihovom store. Tih par što nema idu preko ApkPure store ili slično. Ja sam istog mišljenja bio, ali evo brat se ništa cimao nije. Na početku instalirao šta mu treba i to je to. On još koristi NLB banku recimo, oni imaju na Huawei store i bukvalno od tada ništa nije dirao.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1474 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs