banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 22:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4271 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 214  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Dec 2009, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
To što si tražio to sam ti napisao, a najjače je kako kažeš da si vidio, a da ti skupo.

Ima i jeftinije, ali post paid http://www.mtel.ba/menu/2651


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2009, 01:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
smucek je napisao:
Ne znam kako su jeftiniji kad su pozivi prema drugim mobilnim mrezama bih u eronetu jeftiniji u odnosu na bht 0.07 KM sto mi je najbitnija stavka.


jest ono na eronetu druze 0,22 km prema svim mob.mrezama, ali ne racunas da ti je 5 kf naknada za uspostavu poziva pa ti opet izadje na 0,27km minut kao i na bht sto je poziv ka drugim mob.mrezama, dok je unutar bht cijena niza 0,22km mislim ono doluci sam nemoj da ti ja sad nesto namecem, samo ti kazem onako iz iskustva ja sam zadovoljan sa bht ne bih se prebacio na eronet jer sam siguran da nemaju povoljniju post paid ponudu.

Sto se tice 3g usb i mob.neta trebali bi da uvedu kao u hr da se moze koristiti neki pretpltanicki paket na pre paidu tako sto ce se kupiti dopunom ili unaprijed skinuti s racuna. Evo recimo ko koristi surfaj tarifu ono jeste navedena cijena, znaci sada je 1MB sa pdv-om 0,35KM odnosno 100kb 3,5 feninga, e sad posto je kod nas najmanja novcana jedinica 1fening znaci da se i najmanja konekcija naplati jedan fening, npr ti sad napravis protok od 15kb i uzece ti 1fening jer ne moze naplatiti manje od jednog feninga iako je realna cijena a za tih 15kb trecina jednog feninga pa logicno da nema tog apoena nego ti uzme jedan fening, a logicno na vecem protoku cijena se korekto obracunava.

tako da dolazi do zaokruzivanja, zato je najbolje koristiti neki od pretplatnickih paketa gdje te ne mogu tako zakidati jer se sve zbraja i recimo u paketu od 5MB ti se za utrosenih 5mb naplati tacno koliko je, a ne ovako ali dobro bice i to jednog dana na pre paidu nadam se cim prije, tim bolje.

p.s. Gagi posluzio sam se tvojim postom sa drugog foruma da objasnim ovo oko 3g pozz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2009, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
BL Boy je napisao:
Sto se tice 3g usb i mob.neta trebali bi da uvedu kao u hr da se moze koristiti neki pretpltanicki paket na pre paidu tako sto ce se kupiti dopunom ili unaprijed skinuti s racuna. Evo recimo ko koristi surfaj tarifu ono jeste navedena cijena, znaci sada je 1MB sa pdv-om 0,35KM odnosno 100kb 3,5 feninga, e sad posto je kod nas najmanja novcana jedinica 1fening znaci da se i najmanja konekcija naplati jedan fening, npr ti sad napravis protok od 15kb i uzece ti 1fening jer ne moze naplatiti manje od jednog feninga iako je realna cijena a za tih 15kb trecina jednog feninga pa logicno da nema tog apoena nego ti uzme jedan fening, a logicno na vecem protoku cijena se korekto obracunava.



Da. I kad uzmes da je prosjecna internetska stranica na laptopu oko 200kb ispada da otvoris desetak stranica i ode skoro marku. Mislim da nigdje u svijetu nije skuplji megabajt preko 3g sto u bih.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2009, 13:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2008, 12:02
Postovi: 298
Lokacija: Inozemstvo
smucek je napisao:
Ne znam kako su jeftiniji kad su pozivi prema drugim mobilnim mrezama bih u eronetu jeftiniji u odnosu na bht 0.07 KM sto mi je najbitnija stavka.


Cijena poziva prema drugim mrežama u BiH (i unutar HTmobile mreže) na postpaid tarifi 15 Plus je 0,25 KM (sa PDV-om). Na to dodaj 0,06 KM koje ti naplate za uspostavu poziva i to je u startu već 0,31 KM sa PDV-om.

Izvor: HTmobile


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2009, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Gledao sam 25plus, ali sam skroz previdio uspostavu veze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2009, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
BH Mobile- niže cijene roaminga

Od 01.01.2010. godine BH Telecom je svim postpaid i Ultra korisnicima BH Mobile omogucio povoljnije cijene koristenja roaming usluga u mrezema svojih partnera.

U mrezama operatora navedenih u tabeli ostvarujete najpovoljnije cijene za lokalne pozive unutar zemlje u kojoj se nalazite, za pozive prema fiksnim i mobilnim mrezama u BiH, slanje SMS poruka i koristenje mobilnog interneta:


U cijene je ukljucen PDV.



Za koristenje ovih pogodnosti kada ste u roamingu potrebno je da se konektujute na mrezu jednog od navedenih operatera (ako izbor nije automatski mrezu treba odabrati rucno).



Vise informacija na: http://www.bhtelecom.ba



Idemo prvi. Dajemo vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2009, 19:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
smucek je napisao:
Gledao sam 25plus, ali sam skroz previdio uspostavu veze.


Eronet je najskuplji... Prvo ti pogledaj svoj imenik i vidi koju mrežu najviše zoveš...

P.S. Meni minut razgovora u mtel mreži 0.14 (bez pdv-a) :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2010, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
markonato je napisao:
smucek je napisao:
Gledao sam 25plus, ali sam skroz previdio uspostavu veze.


Eronet je najskuplji... Prvo ti pogledaj svoj imenik i vidi koju mrežu najviše zoveš...

P.S. Meni minut razgovora u mtel mreži 0.14 (bez pdv-a) :D


koja si ti tarifa, koliko znam na mtelu nema cijena po minuti za post paid, vec samo unaprijed definisanih minuta saobracaja ka odredjenim mrezama, sve ostalo sto ne ulazi u bonus ide mimo mjesecnog iznosa pretplate, jedino kad izadjes iz bonusa onda ti tarifiraju razgovor po odredjenoj cijeni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2010, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
TEŠKA POSLOVNA GODINA NIJE SPRIJEČILA RAZVOJNE PROGRAME M:TEL-A

Generalni direktor kompanije "M:tel" Predrag Ćulibrk izjavio da 2009. godina, koja je u poslovnom smislu bila vrlo teška, nije spriječila "M:tel" u razvojnim programima, te da je ove godine puštena u rad 3G mobilna mreža u koju je uloženo više od 45 miliona KM, ...

... a koja je signalom pokrila sva veća mjesta u BiH.

Otvarajući specijalno dizajnirano i moderno opremljeno prodajno mjesto "M:tela" u centru Banjaluke, u Ulici Ivana Franje Jukića br. 1, koje je strukturisano na tri nivoa, on je istakao razvoj i proširenje dostupnosti ADSL usluga, dodavši da "M:tel" ima više od 50.000 korisnika ovih usluga u dijelu pokrivanja fiksne mreže.

"`M:tel` je u ovoj godini bio prijatelj, pokrovitelj i organizator mnogih humanitarnih, sportskih, kulturnih i muzičkih događaja", rekao je Ćulibrk i dodao da kompanija i za sljedeću godinu ima vrlo ambiciozne planove.

Ćulibrk je istakao da je usvojen poslovni plan za narednu godinu koji predviđa proširenje asortimana usluga i dalje tehnološko usavršavanje zaposlenih i tehnološki razvoj čitave infrastrukture u svim segmentima poslovanja.

Generalni direktor "M:tela" rekao je da je još rano govoriti o rezultatima poslovanja, ističući da će prihodi biti povećani za nekoliko procenata u odnosu na 2008. godinu.

"Što se tiče same dobiti, ona je rezultat mnogo različitih parametara, koji se obrađuju kroz finansijski izvještaj i koji će biti poznati u februaru", rekao je Ćulibrk.

On je istakao da je u 2009. godini "M:tel" dobio više od 100 000 novih korisnika mobilne telefonije iz čitave BiH.

"Prema našoj ocjeni, tržišno učešće je povećano i u 2009. godini, a prema nekim pokazateljima koje imamo kompanija `M:tel` je po pitanju mobilne telefonije stala rame uz rame sa BH telekomom, što nam je bio cilj", rekao je Ćulibrk.

On je istakao da je novo prodajno mjesto u centru Banjaluke svojevrsni poklon kompanije "M:tel" gradu Banjaluci u kome se nalazi i sjedište ove kompanije.

"Ideja o otvaranju ovog prodajnog mjesta leži u našoj poslovnoj misiji, a to je da se što više približimo korisnicima svih naših usluga interneta, fiksne i mobilne telefonije i da na taj način pokušamo da ponudimo naširu lepezu naših usluga", rekao je Ćulibrk.

On je istakao da su se korisnici iz cijele BiH već mogli uvjeriti u kvalitet usluga kompanije "M:tel", dodavši da je zadatak kompanije da to povjerenje još više učvrsti.

Portparol kompanije "M:tel" Aida Halilović istakla je da je danas otvoreno još jedno prodajno mjesto u banjalučkom naselju Borik, na lokaciji Bulevar Vojvode Živojina Mišića 1a.

Ona je za večeras u sportskoj dvorani "Borik" za 20.00 časova najavila koncert beogradske grupe "Van Gog".

"`M:tel` će kao generalni sponzor koncerta grupe `Van Gog` nagraditi ulaznicama za večerašnji koncert prve posjetioce koji danas dođu u novootvoreno prodajno mjesto i postanu pretplatnici", rekla je Halilovićeva.

Ona je podsjetila da su korisnicima "M:tel" usluga u Banjaluci na raspolaganju i prodajna mjesta u naselju Lazarevo, ulica Knjaza Miloša bb i u Tržnom centru Merkator, Aleja Svetog Save bb.

(Biznis.ba/Srna)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 02:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
BL Boy je napisao:
markonato je napisao:
smucek je napisao:
Gledao sam 25plus, ali sam skroz previdio uspostavu veze.


Eronet je najskuplji... Prvo ti pogledaj svoj imenik i vidi koju mrežu najviše zoveš...

P.S. Meni minut razgovora u mtel mreži 0.14 (bez pdv-a) :D


koja si ti tarifa, koliko znam na mtelu nema cijena po minuti za post paid, vec samo unaprijed definisanih minuta saobracaja ka odredjenim mrezama, sve ostalo sto ne ulazi u bonus ide mimo mjesecnog iznosa pretplate, jedino kad izadjes iz bonusa onda ti tarifiraju razgovor po odredjenoj cijeni.


Mtel VPN Flex 51-100 članova lijepo piše Pozivi prema m:tel mobilnoj mreži (KM/min) 0.14


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
e pa to je onda druga prica poznato je da je za VPN korinsike na sve tri mreze cijena nesto povoljnija sto je i logicno s obzirom da je rijec o poslovnim korisnicima. Tu je jedino bitno firmama koliko placaju fixni iznos naknade za odredjen broj prikljucaka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 13:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Mtel - deset miliona novogodišnjih SMS poruka

Korisnici m:tela u novogodišnjoj noći poslali su ukupno 10.189.213 SMS i 21.033 MMS čestitki, saopšteno je iz kompanije.


U odnosu na isti period prošle godine, ukupan broj SMS poruka je veći za 42 odsto, dok je MMS čestitki poslano više za 128 odsto.

Kompanija u saopštenju navodi i da se za dvije godine poslovanja broj korisnika mobilne telefonije udvostručio i iznosi 1,22 miliona


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Bl boy znas li da li se povecava cijena video poziva na mtel posto su rekli da je do nove godine kao snizena?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
BL Boy je napisao:
e pa to je onda druga prica poznato je da je za VPN korinsike na sve tri mreze cijena nesto povoljnija sto je i logicno s obzirom da je rijec o poslovnim korisnicima. Tu je jedino bitno firmama koliko placaju fixni iznos naknade za odredjen broj prikljucaka.

U START tarifi (15KM), cijena poziva unutar mtel mreže je takođe 0,14 KM

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
balkanski špijun je napisao:
BL Boy je napisao:
e pa to je onda druga prica poznato je da je za VPN korinsike na sve tri mreze cijena nesto povoljnija sto je i logicno s obzirom da je rijec o poslovnim korisnicima. Tu je jedino bitno firmama koliko placaju fixni iznos naknade za odredjen broj prikljucaka.

U START tarifi (15KM), cijena poziva unutar mtel mreže je takođe 0,14 KM


to su stare tarife, cak mislim da se sad ne mogu ni izabrati, ali i da mogu izuzetno su nepovoljne daleko bolje su nove tarife jer se u starim tarifama naplacivalo recimo 20km i nista nije ulazilo u bonus ako se dobro sjecam, a cijena minute razgovora jeste ta, ali kad sve podvuces na kraju racun ti izadje sigurno veci nego kod ovih m ili l tarifa tako da cijena minute tu ne znaci mnogo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
Bl boy znas li da li se povecava cijena video poziva na mtel posto su rekli da je do nove godine kao snizena?


ne znam da je na mtelu uopste bilo receno do kada traje taj promo period, ali znam da je na bht mislim vec istekao a nista nisu rekli o tome koja je cijena nakon i da li ce mozda biti produzen. Pravo da ti kazem ja to i ne koristim pa tako da ne mogu ti ni provjeriti. Ono sto koristim od 3G jeste HSDPA tj.brzi mob. net ostalo me ne zanima toliko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
rekli su da će promotivni period trajati 6 mjeseci

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2010, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
viewtopic.php?p=937376#p937376 :D

A i kad skinete cjenovnik sa sajta mtelA stoji da je cijena video poziva ista kao i običnog i da taj period traje do 15.04.2010.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Za Božić poslano skoro 13 miliona SMS poruka



Na Badnji dan 6. januara i Božić, 7. januara 2010. godine, korisnici m:tel-a poslali su čak 12.965.170 SMS i 28.626 MMS poruka.

To je za 37 posto više u odnosu na isti period prošle godine, podaci su ovog mobilnog operatera u BiH.

Broj poslatih poruka veći je za oko 2,8 miliona u odnosu na poruke koje su građani uputili tokom Nove 2010. godine.

Korisnici m:tel-a su posljednjeg dana stare i prvog januara Nove godine ukupno poslali 10.189.213 SMS i 21.033 MMS čestitki.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Sastanak NS BIH i BH Telecoma

Uprava BH Telecoma je čestitala novoizabranom selektoru BH Reprezentacije Safetu Papetu Sušiću i poželjela mu uspjeh u budućem radu izrazivši želju za daljom dobrom saradnjom sa NS BIH
sa sastanka BHT-a i NS BIH

Jučer je Safet Sušić i zvanično predstavljen na konferenciji za medije u prostorijama Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, čime počinje era pod vodstvom jednog od najboljih fudbalera koje je BiH ikada imala.

Sigurno je da je pred Sušićem vjerovatno najteži zadatak nego svim ostalim selektorima u istoriji fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine. Sve osim plasmana na Evropsko prvenstvo 2012. godine smatralo bi se neuspjehom. Takav imperativ, niko prije Papeta nije imao.Sušić je u naslijeđe od Miroslava Blaževića dobio kompaktnu ekipu, sa nekoliko vrhunskih pojedinaca, koji su u samom vrhu svjetskog fudbala. Prva zvijezda svakako je Edin Džeko, Miralem Pjanić bi ove godine trebao potvrditi neosporan talent, dok je Asmir Begović kvalitetno, dugoročno rješenje na golu Zmajeva.Uz Spahića, Ibiševića, Salihovića i ostatak Zmajeva, Bosna i Hercegovine se više ne može smatrati autsajderom, pa samim tim porazi od ekipa kao što su recimo Mađarska ili Litvanija ne mogu imati opravdanja.Ova je generacija naših fudbalera spremna za plasman na veliko takmičenje, kao što je to predstojeće Evropsko prvenstvo. Međutim, BiH više niko neće potcijenjivati, s obzirom na ogroman rast reputacije našeg tima u svijetu, pa samim tim će biti teže dolaziti do bodova, ali odlike velikih ekipa su pobjeđivanje i kada je najteže. Upravo zato je pred Safetom Sušićem veoma težak zadatak odgovoriti očekivanjima javnosti, ali i samih igrača. Više nikog neće zadovoljiti plasman u baraž, niti treće mjesto. Cilj je jasan. Evropsko prvenstvo.

BH Telecom je potpisao ugovor o marketinškoj saradnji sa NS BIH krajem 2009. godine. Uprava društva na čelu s generalnim direktorom BH Telecoma, mr. Nedžadom Rešidbegovićem, koja je bila domaćin današnjem sastanku, poželjela je novoizabranom selektoru BH Reprezentacije Safetu Papetu Sušiću puno uspjeha u budućim izazovima u vođenju naših zmajeva i izrazila nadu za nastavkom dobre saradnje sa NS BIH.



Idemo prvi!

Dajemo više...

BH Telecom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4271 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 214  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs