banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Jun 2024, 12:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9828 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 492  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Mar 2010, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
BL Boy je napisao:
AlexM je napisao:
BL Boy je napisao:
Da kod qwerty je jako neprakticno kucati u hodu, prvo iz razloga sto moras koristiti dvije ruke, drugo mnogo je teze i neprakticnije, pogotovo kod slide kao sto je htc touch pro kucati poruku u hodu jer dok ga rasklopis nakrivis na stranu pa dok onda jos nabodes ono sto si htjeo, jednostavno ne ide, a da ne govorim da se kucati na slijepo ne moze nikako(mozda neko i moze na racunaru, ali mislim s fonom da je to isto gotovo nemoguce). Iz tog razoga sam uzeo ovaj HP jer sam fan klasicne tastature (ali i zbog sjajnih kritika korisnika i preporuke), a kada hocu qwerty mogu sa toch screenom onda to odraditi. Mislim sto ljudi sto cudi sad neko vise voli ovo neko ono, ali kazem meni taj qwerty nesto i ne odusevljava, mada htc touch pro2 mi se pravo svidja zato sto se moze nakriviti tastatura pa izgleda ko laptop(kao kod tytn2, mada je ovaj stariji fon) ali je malo skuplji, no zato ko ima pare i ako bira izmedju iphone i htc touch pro2 po meni htc je bolja opcija. Sto se tice Diamonda vec sam rekao misljenja sam da nije bolji izbor(iako je laganiji i nesto tanji) bar ja nikad ne bih uzeo sebi fon samo sa touch screenom bez neke dodatne tastaturice.

Ovo nije tacno:
1. Ne mors ga uopste nakriviti kad kucas poruku to je do tebe hoces li ili neces(Imam Tytn II Isti fazon mislim da je tuch pro 2 naslednik)

2. Ne znam zasto je ne prakticno koristiti dve ruke dok kucas a sta bi radio sa drugom dok jednom kucas igro se klikera?Ja uopste nevidim hendikep kucanja sa dve ruke sta vise mislim da brze otkucas poruku.
3. Na slijepo se moze kucati itekako samo da se naviknes na raspored tastera i ide veoma lako vjeruj mi meni ide sasvim dobro.
Jedino je sto kad vozim ne mogu koristiti qwerty ali zato ima phone tuch tastatura pa se rijesi i taj problem!

kako ne moras nakriviti ako se tastatura izvlaci sa boka telefona, pa samim tim kad izvuces qwerty da bi je koristio moras zarotirati fon, neces valjda kucati odozgo poprecno :)
Mozda i moze na slijepo, ali samo ako telefon stoji na cvrstoj podlozi, tj ako ga drzis u zraku onda moras kucati palcima, a tada sigurno ne mozes tako brzo kucati kao kada telefon stavis na neku podlogu pa pridodas jos koji prst(a na slijepo vrlo tesko morao bi bas dugo da se navikavas) :) sto se tice neprakticnosti, meni je neprakticno da kucam sa dvije ruke u pokretu bar ja sam tako navikao(dok sjedim i kucam na stolu da, ali dok hodam tesko da je prednost u qwerty), bar mislim da nije kod ovih tel. sa tastaturom na razvlacenje.


Nismo se dobro razumjeli oko nakrivljenja mislio sam da mislis da nakrivis ekran odnosno onaj hod ekrana kad izvices tastaturu. Pa normalno je da moras da zarotiras telefon ako hoces izvuci tastaturu :) .

Citiraj:
Mozda i moze na slijepo, ali samo ako telefon stoji na cvrstoj podlozi, tj ako ga drzis u zraku onda moras kucati palcima, a tada sigurno ne mozes tako brzo kucati kao kada telefon stavis na neku podlogu pa pridodas jos koji prst

Pa sa kojim prstima kucas kad kucas sa jednom rukom (koristis svih pet prstiju :-?) Pa sigurno ces brze napisati poruku sa dva palca nego sa jednim :).

Ne vidim svrhu dodavanja jos kojeg prsta u svrhu kucanja kod qwerty tastature jednostavno je premalen prostor, dva palca su sasvim dovoljna a i tako je dizajnirana da se moze kvalitetno i brzo otkucati poruka.

Kad se moze covjek lako naviknuti da slepo kuca sa jedni, lako se navikne i sa dva palca.

Citiraj:
sto se tice neprakticnosti, meni je neprakticno da kucam sa dvije ruke u pokretu bar ja sam tako navikao(dok sjedim i kucam na stolu da, ali dok hodam tesko da je prednost u qwerty), bar mislim da nije kod ovih tel. sa tastaturom na razvlacenje.

Sad vidim da nisi ni probao qwerty. Ako budes imao priliku pokusaj vjerujem da ces promjeniti misljenje.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2010, 23:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2009, 00:23
Postovi: 342
Izbor je pao. Uzimam sebi diamond 2 za 1 max 2 sedmice.Pa cu i malo ispisati utiske.

Hvala na savjetima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2010, 21:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jun 2009, 20:36
Postovi: 21
treba mi telefon kojem baterija dosta drzi i da je sminka a ostalo je nebitno.
evo sad sam vidio nokia 8800 carbon arte i 8800 arte. Mozel jos neko postaviti slike ostali telefona slicni.hvala
imal iko ovde taj 8800 koliko mu baterija traje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2010, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Taj model 8800 je skup a glup... Nokia 3210 u boji... UZ mineki iz E serije kod Nokia-e, ako vec zelis nokiu... Baterija je uglavnom kvalitetna i izbegavaj telefona sa touch screenom jer je njima uglavnom baterija dosto slabija nego obicnim telefonima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 19:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jun 2009, 20:36
Postovi: 21
kakva je nokia e 52?? gledam specifikacije i vidim da baterija moze 600 i nesto sati a i solidno izgleda? imal neko taj telefon da kaze koju rjec?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Tražio sam već ovu temu - obzirom da sam totalno zbunjen verzijama i brojevima, želio bih da mi neko preporuči neki Nokijin model (i samo Nokia dolazi u obzir) sa sljedećim specifikacijama i mogućnostima:

- utor za Micro SD karticu
- kvalitetan preglednik slika
- MP3 player + FM radio
- fotoaparat barem pristojan

Do 150 ili 200 kermi.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
mehanicar je napisao:
kakva je nokia e 52?? gledam specifikacije i vidim da baterija moze 600 i nesto sati a i solidno izgleda? imal neko taj telefon da kaze koju rjec?

Odlican je telefon, mali je displej (jer sam ja navikao na veliki) ali super je i sigurno mu baterija moze dugo trajati

Halpert je napisao:
Tražio sam već ovu temu - obzirom da sam totalno zbunjen verzijama i brojevima, želio bih da mi neko preporuči neki Nokijin model (i samo Nokia dolazi u obzir) sa sljedećim specifikacijama i mogućnostima:

- utor za Micro SD karticu
- kvalitetan preglednik slika
- MP3 player + FM radio
- fotoaparat barem pristojan

Do 150 ili 200 kermi.

Mozda Nokia 6500c ili 6500s, ima sve to, obican je softver nije symbian (pa je jefitiniji dosta), a pregledniks lika... sta ti podrazumevas kao kvalitetan preglednik slika... Uglavnom, prosecan telefon, 3.2mpx kamera, radio, mesto za karticu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Halpert je napisao:
Mozda Nokia 6500c ili 6500s, ima sve to, obican je softver nije symbian (pa je jefitiniji dosta), a pregledniks lika... sta ti podrazumevas kao kvalitetan preglednik slika... Uglavnom, prosecan telefon, 3.2mpx kamera, radio, mesto za karticu...


Ok ovaj mi je odličan, prosječan i kvalitetan sam tražio. Preglednik slika bih volio ali dobro, povezivaću ga s PC-jem.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dizajn je lepsi na 6500c danak je i lepse uradjen, ali 6500s je od nerdjajuceg celika sto je meni mnogo bolje, jer kada ispadne nemam bojazni da ce se razbiti :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 21:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Feb 2009, 20:11
Postovi: 393
Imas 6500 slide za neke jeftine pare u odjelu mali oglasi ako nije prodan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 21:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Jun 2008, 13:01
Postovi: 382
Halpert je napisao:
Halpert je napisao:
Mozda Nokia 6500c ili 6500s, ima sve to, obican je softver nije symbian (pa je jefitiniji dosta), a pregledniks lika... sta ti podrazumevas kao kvalitetan preglednik slika... Uglavnom, prosecan telefon, 3.2mpx kamera, radio, mesto za karticu...


Ok ovaj mi je odličan, prosječan i kvalitetan sam tražio. Preglednik slika bih volio ali dobro, povezivaću ga s PC-jem.


Ja prodajem 6500 slide,stvarno je extra i sto Hertz kaze ako ispadne samo ga kod limara da ga malo popravi :D hehe.
Kod mene je 256MB kartica a uz tel sve dobijas,kabal slusalice punjac cd,av kabal i jeftin je iz razloga sto sam kupio sebi drugi pa mi ovaj stoji...Eto ako si zainteresovan javi se...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 22:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jun 2009, 20:36
Postovi: 21
uzecu e52 ili 8800 arte...usput ako ima neko zainteresovan za 6220 nek se javi na pp.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 22:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne bih da ti se mesam u izbor, ali ludost je uzeti ovaj 8800 jer kao sto sam reko to je 3210 sa ekranom u boji... Obicni je fabricki meni, tako da mozes koristiti samo java programe, nema multitasking, nema nista, dok na E52 imas Symbian za koji imas tonu programa, imas WiFi tako da gde god ima free wireless mozes da surfas besplatno, imas i GPS pa mozes i Garmin da instaliras, mali je ekran ali opet dovoljno da posluzi u raznim momentima... A verujem i da je jeftiniji od 8800


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2010, 07:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Evo ovako. Interesu je me informacija odnosno koji telefon može da hvata vajrles mreže, što interne kućne, što ove od provajdera, naravno koristeći svoje korisničke naloge koji posjedujem kod Blica i Zone. Znači da li vajrles koji pakuju telefone može da odrade da hvatam te mreže? Interesuje me najpristupačnija varijanta na našem tržištu i u obzir dolaze ove varijante što nudi mtel. Unaprijed hvala na pomoći forumašima!

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2010, 09:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17225
Lokacija: Q5HW+6W
Možeš se asocirati na AP, ali većina provajera koristi PPPoE protokol za konekciju; praktično, morao bi imati PPPoE klijent na telefonu, a to do sad nisam još vidio. "Kućni" wireless radi bez problema :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2010, 11:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
I i da nadjes pppoe klijent za telefon blicov wireless ne mozes koristiti jer koristit motorola canopy uredjaje, a u danasnjim telefonima ne postoji takav hardver.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2010, 12:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Hvala ekipa!

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2010, 22:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
kakav je HTC Tattoo...U mtelu ga mogu uzeti za 150 KM... Trenutno sam bez telefona jer sam nesretnim slučajem pokvario jedan...

Koristi li neko navedeni telefon...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2010, 22:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2010, 18:59
Postovi: 56
Lokacija: glavno da nisam sa Lausa
Sve zavisi od toga kakv si korisnik, telefon je sam po sebi prespreman koristi Android platformu (istina jos uvjek je u razvoju, i ima mali broj gotovih aplikacija) i ima sve sto danasnji prosjecan telefon treba da ima. E sad ako tebi treba da se javljas i saljes poruke tu i tamo, onda nema potrebe za ovim telefonom, dovoljno je da uzmes i neki telefon iz Frend paketa.

_________________
The Godfather je napisao:
ja se iskreno nadam da se samo neslano salis............

jer ovo sto si skrabnula trazi takvu hrbatom-bekend sljagu pa da gravitaciju .3 dana trazis po sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2010, 14:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
Ima li u Banja Luci u poslovnici HTC Tattoo ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9828 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 492  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs