banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Maj 2024, 23:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Maj 2012, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
,,Ja sam tebe posmatrao dugo vremena...'' o.O


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2012, 10:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Japanese_rose je napisao:
drinin vuk je napisao:
Наиме чуо сам да си ти српски националиста баш као и ја, јели то истина? Ако су ме слагали,немој шта замјерити. ;)


Kad me vec pitas, i kad tvoje pitanje nije obrisano, evo ti odgovor:

Ti imas svoju misao, i ja imam moju

Tvoja misao je drvo duboko ukorijenjeno u tlo tradicije čije grane rastu u snazi neprekidnosti.
Moja misao je oblak koji se kreće u prostoru. Ona se preobraća u kapljice, koje kada padnu obrazuju potok koji pjeva svojim putem do mora. Zatim se on diže kao para prema nebu.
Tvoja misao je tvrđava koju ni munja ni oluja ne može da potrese.
Moja misao je nježan list koji se povija u svakom pravcu i nalazi zadovoljstvo u svome svijanju.
Tvoja misao je stara dogma koja ne može tebe da izmijeni, niti je ti možes izmijeniti.
Moja misao je nova, i ona me ispituje i ja nju ispitujem jutrom i večerom.
Ti imaš svoju misao i ja imam moju.
Tvoja misao ti dopušta da vjeruješ u nejednaku borbu jakih protiv slabih, i da prefinjeni podvaljuju prostim ljudima.
Moja misao rađa u meni želju da kopam zemlju sa svojom motikom, da žanjem s mojim srpom, da svoj dom gradim od kamena i maltera, da moju odjeću tkam od vunenih i lanenih niti.
Tvoja misao te nagoni da se vezuješ za bogatstvo i uglednost.
Moja nalaze da se pouzdam samo u sebe.
Tvoja misao podržava slavu i pokazivanje.Moja me savjetuje i moli da odbacim uvaženost i da je smatram zrncem pijeska bačenim na obalu Vječnosti.
Tvoja misao u tvoje srce usađuje drskost i nadmoćnost.
Moja u meni usađuje ljubav za mir i za nezavisnost.
Tvoja misao stvara snove o palačama sa namještajem od sandalovine prošarane draguljima i posteljama načinjenim od upredenog svilenog konca.
Moja misao govori nježno na moje uši: 'Budi čist u tijelu i duhu čak i ako nemaš gdje da spustiš svoju glavu.'
Tvoja misao te podstiče da težiš za titulama i položajima.
Moja me bodri na skromnu službu.
Ti imas svoju misao i ja imam moju.
Tvoja misao je društvena nauka, vjerski i politički rječnik.
Moja je prosto načelo.
Tvoja misao govori o ženi lijepoj, ružnoj, čednoj, bludnici, inteligentnoj i glupoj.
Moja u svakoj ženi vidi majku, sestru i kćer svakog čovjeka.
Predmet tvojih misli su lopovi, zlikovci i ubice.
Moja iskazuje da su ti lopovi proizvod monopola, da su kriminalci potomci tirana, a da su ubice srodne ubijenima.
Tvoja misao opisuje zakone, sudove i kazne.
Moja objašnjava, da kad čovjek pravi zakon, on ga ili prekršava ili mu se pokorava.
Ako postoji jedan osnovni zakon, mi smo svi jedno pred njim. Onaj ko prezire bijednika, sam je bijednik. Onaj ko uzdiže svoj prezir prema griješnima, uzdiže svoj prezir prema cijelom čovječanstvu. Tvoja misao je upućena na vještaka, umjetnika, intelektualca, filozofa, svećenika.
Moja govori o onima koji vole, koji su nježni, iskreni, časni, pravični, ljubazni i o mučenicima.
Tvoja misao podržava judaizam, bramanizam, kršćanstvo, islam.
U mojoj misli ima samo jedna univerzalna religija čiji su različiti putevi samo prsti voljene ruke Vrhovnog Bića.
U tvojoj misli postoji samo pojam bogatog, siromašnog ili prosjaka.
Moja misao drži da nema bogatih vec samo čovjekov život; da smo svi mi prosjaci i da ne postoji dobrotvor osim samog života.
Ti imaš svoju misao i ja imam moju.
Prema tvojoj misli, veličina naroda leži u njihovoj politici, njihovim partijama, njihovim konferencijama, njihovim savezima i raspravama.
Ali moja proglašava da značaj naroda lezi u radu – rad na polju, rad u vinogradu, rad na razboju, rad u stavaonici, rad u majdanu, rad na sječi drveta, rad u uredu i u štampi.
Tvoja misao drži da je slava naroda u njihovim herojima. Ona pjeva u slavu Ramzesa, Aleksandra, Cezara, Hanibala i Napoleona.
A moja tvrdi da su pravi heroji Konfuchije, Lao Ce, Sokrat, Platon, Abi Taleb, El Gazali, Dzalal Eddin-el Rumi, Kopernik i Paster.
Tvoja misao vidi moć u armijama, topovima, bojnim brodovima, podmornicama, avionima i otrovnim plinovima.
Ali moja tvrdi da moć lezi u razumu, odvažnosti i istini. Ma koliko jedan tiranin da istraje, on će na kraju izgubiti.
Tvoja pravi razliku između praktičara i idealiste, izmedju dijela i cjeline, između mističara i materijaliste.
Moja shvaća da je Život jedan i da se njegove težine, mjere i tabele ne podudaraju sa tvojim težinama i mjerama. Onaj za koga ti pretpostavljaš da je idealist može biti praktičan čovjek.
Ti imaš svoju misao i ja imam moju.
Tvoja misao se zanima za ruševine i muzeje, mumije i okamenjene predmete.
Ali moja lebdi u oblacima i izmaglici koja se stalno obnavlja.
Tvoja misao je ustoličena na lubanjama: Pošto se ti njome ponosiš, ti je, također, veličaš.
Moja misao luta po tami i dalekim dolinama.
Moja misao više voli bol smrti nego tvoju muziku i igranje.
Tvoja misao je misao ogovaranja i lažnog zadovoljstva.
Moja je misao o onome koji je izgubio svoju zemlju, koji je tuđinac u svom narodu i usamljen među rodjacima i prijateljima.
Ti imaš tvoju misao i ja imam moju.

Khalil Gibran

p.s. Uzgred; onaj koga cu zavoljeti ce mi ovo izrecitovati. Znam, znam, puno trazim. :)


Ружо прије свега нисам баш био убјеђен да те ови амерички либанци толико фасцинирају. Но твоја ствар. Друго овај Џубран ми мирише на атеисту,немој ме погрешно схватити,али ја сам противник атеизма,једноставно немам разумјевања према њима.

Болдирано се не односи на мене. :)
Немој погрешно схватит,ал Џибранов тежак живот му је дао некакво право да генерализује,то је у овом дјелу нарочито дошло до изражаја,а има и горих случајева. На крају крајева ако је под моја говорио у своје име, зашто сам није проживјео са својим народом,а не отишао у Америку,они га американизовали и он о моралу почео.....

У сваком случају поучно јест, а твој будући чисто сумњам да ће икада хтјети ово одрецитоват,руку на срце,замисли сцену,како теби говори све ово што се односи на "твој". :)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2012, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Odmorite malo.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs