banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Lezbejke?
PostPoslato: 10 Avg 2002, 18:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2002, 01:00
Postovi: 682
Lokacija: Banja Luka
Da li su vama zenama lezbejke odvratne, kao sto su homoseksualci muskarcima :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2002, 02:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
NE , zasto bi bile?

Neka svako bude sto osjeca da bi trebao biti i neka svako uziva u onome sto mu se svidja i neka mene pri tome ne ugrozava.

Meni nisu odvratni ni lezbejke niti pederi, i zaista ne shvacam zasto se vecina muskaraca zgrozava na pedere... pa to je njihov stil zivota i ne razumijem zasto ih veoma cesto okolina odbacuje zbog toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2002, 12:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2002, 01:00
Postovi: 682
Lokacija: Banja Luka
Meni lezbejke nisu odvratne, uostalom volim i uzbudjuje me kad ih vidim u akciji. Ni pederi mi ne smetaju, razumijem njihov pogled na ovaj svijet, treba i njih shvatiti kao sve ostale, jer to je njihova potreba koja njih zadovoljava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2002, 14:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
Dark Man je napisao:
Meni lezbejke nisu odvratne, uostalom volim i uzbudjuje me kad ih vidim u akciji. Ni pederi mi ne smetaju, razumijem njihov pogled na ovaj svijet, treba i njih shvatiti kao sve ostale, jer to je njihova potreba koja njih zadovoljava.

Zivo govornik!
Meni ni jedni ni drugi nisu odvratni. Nisam dijete ni primitivka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2002, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Lithium je napisao:
Nisam dijete ni primitivka.

Ti si savremena civilizovana odrasla osoba :)
Jedino je upitno koliko je po ovom pitanju dobro biti savremen, civilizovan i odrastao u današnjim značenjima tih riječi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2002, 20:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Vader u pravu si, evo kako ja to gledam... Imas jednu grupu, u ovom slucaju homoseksualaca (mogu to biti i pedofili ili bilo sta). e sad, ako im priznas neka prava i status normalno je da ce i oni koji su bili napola postati u ovom slucaju homoseksualci. ipak smatram da je bolje da to ostane tabu tema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2002, 21:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
Schwabo je napisao:
Vader u pravu si, evo kako ja to gledam... Imas jednu grupu, u ovom slucaju homoseksualaca (mogu to biti i pedofili ili bilo sta). e sad, ako im priznas neka prava i status normalno je da ce i oni koji su bili napola postati u ovom slucaju homoseksualci. ipak smatram da je bolje da to ostane tabu tema.

Da, bas! Tabu tema. Hajde da cutimo o tome, a u mraku cemo docekivati gay people i mlatiti ih na mrtvo ime. Ne. Dosta mi je predrasuda svih vrsta, i prema drugim nacijama i preko drugacije seksualno usmjerenih...I zasto homo vezete sa pedofiljom? Pa toliko je hetero koji siluju svoje kcerke? To nema nikakve veze. Zna se sta je pedofilija, a sta homoseksualnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2002, 21:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
Vader je napisao:
Lithium je napisao:
Nisam dijete ni primitivka.

Ti si savremena civilizovana odrasla osoba :.

Hvala, Vader. Sjajna ironija. Sigurno si ponosan na sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2002, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
hmm... A otkud tebi da ja vezem homice sa pedofilima? Jos sam naglasio "mogu to biti i pedofili, bilo sta". Pih... Ali dobro, ako bash hoces da i to vezemo uzmi to ovako: Bolest je bolest. (moze i poremecaj je poremecaj).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 10:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Može i: neprirodnost je neprirodnost

Što je i dokazivo koristeći (gledajući) prirodu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader,gledajuci prirodu...
Pa znas oni koji bi rekli da su homoseksualci takvi jer su,iako rodjeni normalni, psihicki poremeceni zbog "losih odnosa u porodici u djetinjstvu" bi morali dokazati i kako zivotinjama tesko padaju ti "losi porodicni odnosi u djetinjstvu" pa se i kod njih javljaju homosexualne sklonosti.Jer i zivotinje su dio prirode,zar ne?
Ako su homosexualci takvi jer su takvi rodjeni,kako im mozes zamjerati?Zar treba osuditi i djecu sa deformitetima?Uzas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
I za 'pojedine samouke doktore' ...
Homosexualni odnos izmedju dva zrela odrasla muskarca ili zene je jedno.
Ako homoseksualac zlostavlja djecaka (silom ili ga navede na to cokoladicama i ko zna cim) to je SEXUALNO ZLOSTAVLJANJE MALOLJETNIKA,a to je nesto sasvim drugo!
Pedofilija je upravo to,sex zrele osobe sa maloljetnim licima.
I ako ne znas,u drzavama u kojima nije moguce silovati punoljetnog muskarca (kakvih je jako puno,u Evropi samo 4 drzave imaju zakon o tome) moguce je silovati i zlostavljati djete muskog pola - maloljetnika!Jer radi se o djeci.

Sex odraslih i maloljetnih osoba se razlikuje sa moralnog,pravnog,drustvanoprihvatljivog i bilo kog stanovista,pa cak i bioloskog (majcica priroda).
Jer odrasla osoba je i psihicki i fizicki sexualno zrela,a djete nije.

Tako isto postoji razlika izmedju zlostavljanja i silovanja (incestnog) cerke od strane oca kod heteroseksualaca i 'normalog' musko-zenskog odnosa dvije odrasle osobe koje nisu krvni srodnici,jer je u pitanju incest i zlostavljanje maloljetne osobe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Nazovimo dve druge,koji se razlikuju od nas,nenormalnima i neprirodnim,to je 'strasno jak dokaz' da smo mi normalni i prirodni i divni i krasni... :roll:

Malo tolerancije i razumjevanja nije na odmet,ako niko ne cini zlo drugima...
A i nije tesko,uopste ne boli,samo treba htjeti razumjeti,treba htjeti biti tolerantan...ne prema zlocinu,vec prema ljudima razlicitim od nas koji nicim ne ugrozavaju druge...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 14:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
ne znam zasto bi trebalo ostati tabu tema. Svijet se mijenja i shvatanja ljudi se mijenjaju tako da okolina prihvata danas ono sto je u proslosti bilo totalno ne prihvatljivo , i to je jedan od razloga zasto svijet ide naprijed i na koji nacin u sustini svi napredujemo.
Homoseksualci su ljudi isti kao i mi samo sa drugacijim seksualnim shvatanjima i navikama.Zasto ih odbacivati zbog toga sto su drugaciji od nas po seksualnom pitanju. Predrasude nisu dobre i ako bi dali sansu tim ljudima vjerovatno bi mogli naci i dobre prijatelje medju njima, ja imam jako dobrog prijatelja koji radi samnom , koji je sposoban, pametan, dobar . Zasto bih ga ja odbacila, je li samo zato sto je homoseksualac... nikada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 15:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator je napisao:
Jer i zivotinje su dio prirode,zar ne?

Padom čovjeka je došlo i do poremećaja u cjelokupnoj prirodi i do odnosa koji nisu postojali prije pada. To je opštepoznata stvar...mada nekima još uvijek nepoznata.

Citiraj:
Nazovimo dve druge,koji se razlikuju od nas,nenormalnima i neprirodnim,to je 'strasno jak dokaz' da smo mi normalni i prirodni i divni i krasni...


Generalizuješ. Ima mnogo osoba koje su drugačije od mene u mnogim stvarima pa ih ne nazivam nenormalnim i neprirodnim ali ono što je stvarno neprirodno ostaje neprirodno. I nisam ja određivao šta je prirodno i normalno a šta nije, ja sam to samo učio od mnogo većih autoriteta od mene.

Citiraj:
Malo tolerancije


Šta je tolerancija po pitanju homoseksualaca?
Da li je tolerancija da ih se ne napada, ne provocira, ne tuče i da se ne podržavaju ovakva ponašanja ili je tolerancija uz sve ovo još i govoriti homoseksualcima "ma vi ste OK, super je to, samo tako nastavite..."?
Ili je prava tolerancija (ovo je tek biser) uz smatranje da je homoseksualizam normalan kao i hetero još i govoriti da su homoseksualci ustvari bolji i normalniji (npr. osjećajniji) od heteroseksualaca??

I još neko reče da napredujemo :( :(

Citiraj:
i razumjevanja


Da, treba imati i razumijevanja. Pa imate li ga?

Da vas pitam: zašto su oni homoseksualci?
Ako ćete reći da su takvi rođeni (što je moguće) pitam vas - zašto su takvi rođeni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Balkan Expres je napisao:
to je jedan od razloga zasto svijet ide naprijed i na koji nacin u sustini svi napredujemo

Kažeš napredujemo?

Da nije žalosno bilo bi smiješno :(


Citiraj:
Svijet se mijenja i shvatanja ljudi se mijenjaju tako da okolina prihvata danas ono sto je u proslosti bilo totalno ne prihvatljivo


A ovo je tačno, tako će i u budućnosti biti prihvatljive stvari koje su sad neprihvatljive. Mislim na duhovniju budućnost i duhovnije (normalnije, pravilnije, zdravije) poglede i razmišljanja. Tada neće moći opstati mnogi današnji "savremeni", "civilizovani" i "moderni" ljudi jer će tada postojati shvatanja koja će po mnogim pitanjim biti dijametralno suprotna današnjim i to samo zato što su mnoga današnja dijametralno suprotna normalnim shvatanjima.

Citiraj:
Zasto bih ga ja odbacila


Ko kaže da ga trebaš odbaciti? Ja samo govorim da je to neprirodno i van Pravila i Zakona ali ne kažem da homeseksualce treba progoniti i ubijati. Mada po Zakonu je nekad i to bilo rađeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 17:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Vader

Zasto bi bilo zalosni ili smijesno. JA ipak mislim da svijet u mnogo cemu napreduje,ako ne dijelis moje misljenje to je tvoja stvar i nemoj molim te ismijavati moje misljenje

Zatim pitas se sta je tolerancija po pitanju homoseksualizma. Tolerancija je da prihvatis ljude onakvi kakvi jesu , da ga ne odbacujes samo zbog toga sto je drugaciji od vecine. Mislim da i oni sami dovoljno pate sto su drugaciji i ne prihvaceni pa ne moramo im i mi jos svojom ne tolerancijom uvijek ukazivati na njihovu diferenciju.

Svijet se mjenja i shvatanja ljudi se mijenjaju, sto je sada normalno nije mozda bilo normalno prije 10 godina htjeli mi to ili ne.
Vecina nas ima djecu ili cemo imati i ko nam sada moze garantovti kojim ce nasa djeca putem ici ili koji ce put izabrati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Balkan Expres je napisao:
JA ipak mislim da svijet u mnogo cemu napreduje

Ja se slažem da se u određenoj mjeri i napreduje samo koliko ljudi napreduje i koliko napreduju?
Znaš li da se može vidjeti da li čovječanstvo napreduje ili ne? Postoji jednostavan način na koji se to može utvrditi samo ga treba znati. Treba jednostavno posmatrati svijet, ljude, prirodu ali uz to treba i znati kako tumačiti "znakove" tj. ono što u svemu tome vidiš. U Bibliji to sve lijepo piše, tamo na mnogo mjesta a i u prorocima piše "ako budete takvi i takvi biće vam tako i tako a ako ne budete biće vam tako i tako". U skladu sa ovim Isus je rekao "drvo se prepoznaje po plodovima". Dakle samo treba pogledati plodove današnje civilizacije i vidjeti kako smo "divni" i "krasni" što se savršeno odražava u tome kakvo nam je stanje na Zemlji. Da smo stvarno divni i krasni i da stvarno napredujemo na globalnom planu bilo bi nam sve bolje a ne sve gore kao što jeste. Baš o ovome sam otvorio temu na Čovjek i društvo. Mada čovječanstvo i napreduje ali ne u pravom smjeru već u zlu, kako kaže prorok "mudri su činiti zlo a dobro činiti ne umiju".
Svakako da ima i onih koji napreduju u pravom smjeru.

Citiraj:
Tolerancija je da prihvatis ljude onakvi kakvi jesu , da ga ne odbacujes samo zbog toga sto je drugaciji od vecine.


Ja se s tim slažem ali to ne podrazumijeva da još homoseksualnost trebam smatrati za normalnu. Opet te pitam ko ih odbacuje? Nisam ja za to da im se ukidaju neka građanska prava i tome slično niti da se oni kamenuju već sam protiv popularizacije ideje homoseksualizma što se radi time kad se ono okarakteriše kao nešto sasvim normalno i dobro jer kao što reče Schwabo u tom slučaju bi bilo i onih koji bi rekli "pa ako je to OK a još osobe koje su homo su bolji i osjećajniji i bolji umjetnici ajmo onda i mi".
I ja prihvatam mnogo toga što se dešava ali to ne znači da to odobravam. Kad te boli zub onda boli sa razlogom i to moraš prihvatiti ali ne znači da ti je to milo.

Citiraj:
Mislim da i oni sami dovoljno pate


Možda ima i takvih ali ima mnogo onih koji se ponose tim što jesu i još uvjeravaju druge da je to skroz normalno a i to u boljoj varijanti. U goroj varijanti bi rekli da je to i bolje nego biti hetero jer si osjećajniji i senzibilniji i da zato imaš više šanse za uspjehom u umjetnosti itd.

Citiraj:
ne moramo im i mi jos svojom ne tolerancijom uvijek ukazivati na njihovu diferenciju.


Slažem se. Protiv sam vrijeđanja, provociranja pa i nabadanja njima na nos da nisu normalni ali sam isto tako protiv furanja ideje da je sve to normalno. Ako su homo onda neka to jesu i neka šute o tome. Ja se ovako aktiviram samo kad neko kaže da je to normalno. Kad bih upoznao homoseksualca i on (ona) mi kaže da je homo ne bih mu (joj) prigovarao i popovao osim ako bi me pitao (pitala) za moje mišljenje o tome ili ako bi počela priča o tome da je to normalno, a neki bi rekli i poželjno jer eto imaš više šanse da budeš umjetnik.

Citiraj:
Svijet se mjenja i shvatanja ljudi se mijenjaju, sto je sada normalno nije mozda bilo normalno prije 10 godina htjeli mi to ili ne.


Rekao sam već da se sa ovim slažem. A ujedno je i dobro i loše što je to tako. U ovom sad vremenu prvenstveno loše ali u narednom će nadam se biti dobro.

Citiraj:
Vecina nas ima djecu ili cemo imati i ko nam sada moze garantovti kojim ce nasa djeca putem ici ili koji ce put izabrati


Vjerovala ili ne roditelji dobijaju djecu po određenoj zasluzi a isto tako i djeca roditelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 19:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Evo navescu jedan naocigled bezvezan primjer... Londonsja clubbing scena. Iole upuceni u ovo znaju da se na toj sceni (a i inace u londonu) krece dosta homoseksualaca. Takodje svi znamo da su Britanci davno priznali prava homoseksualcima. Sasvim je normalno vidjeti dva tipa da se zvalje u podzemnoj (ovo sam i sam vidjeo, vjerujte nije prijatno. meni je cak sta vise bilo odvratno, presao sam na drugo sjediste. Smatram da ovim i oni mene zlostavljaju.) I da nastavim... Danas, usljed velikog broja homoseksualca na vec pomenutoj clubbing sceni je jednostavno moderno biti homo. Nekad su to bili ljudi koji su kako ste rekli "takvi rodjeni" danas ih sve vise to radi cisto iz mode. to ste mogli vidjeti i u bl na boy georgu. tipovi do pasa goli plesu jedni na drugima (u londonu je to mnogo gore, vjerujte). time argumentujem svoje stavove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2002, 20:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Prije se sve to samo krilo a sada je sve to isplivalo na povrsinu i tek sada u stvari se javno govori o homoseksualizmu. To je razlog zbog kojeg ti se cini da je sada vise homoseksualaca nego prije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs