banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 00:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2012, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Danas trebate slaviti ljubav jer je 14. veljače i to je jednostavno tako!

Danas trebate slaviti ljubav jer je 14. veljače i to je jednostavno tako!

Valentinovo ili Dan zaljubljenih, je poseban dan kada svoga 'Valentina' ili 'Valentinu' trebate 'posebno' obradovati, pod tim ne mislimo nekim skupocjenim darom, već jednostavno svojom ljubavlju.

Za sve one, koji misle ovako, VAMA, sretan Dan zaljubljenih.

Povijest obilježavanja Valentinova seže daleko u povijest staroga Rima. Naime, tadašnji car Klaudije I. naredio je svim vojnicima da se niti slučajno ne smiju ženiti ili zaručivati jer je držao da se vojnici (kao oženjeni ili zaručeni muškarci) neće htjeti boriti u njegovim ratovima, već će radije ostajati kod kuće sa svojim obiteljima.

Svi svećenici odlučili su poštovati ovu carevu odluku, pa nisu više htjeli vršiti sam obred vjenčanja. Međutim, svećenik po imenu Valentin oglušio se na carevu odluku i počeo je potajno održavati ceremonije vjenčanja svih parova koji su to željeli, sve dok ga vlasti nisu ulovile i bacile u tamnicu. 14. veljače. (večer uoči rimskog proljetnog blagdana Luperkalija) svećeniku Valentinu odrubili su glavu, piše Wikipedija.

Nedugo nakon smrti narod ga je proglasio svecem, a kada se u Rimu učvrstilo kršćanstvo, svećenstvo je odlučilo spojiti blagdan Luperkalija i smrt Svetog Valentina u jedan. Također, odredili su da će se novi praznik slaviti 14. veljače, na dan Valentinove smrti, a ime su mu dali u spomen na ovog sveca.

Postoji još jedna legenda o Valentinovu koja govori o tome kako se mladi svećenik Valentin, nakon što su ga zatvorili u tamnicu, zaljubio u kćer tamničara. S obzirom da je znao da će uskoro umrijeti, napisao joj je ljubavno pismo, a potpisao ga je “od tvojeg Valentina”, što se i danas često piše na čestitke za Valentinovo.

Bilo kako bilo, Valentinovo ima korijene u predivnim legendama koje su daleko od komercijalizacije, koji počivaju na temeljnim vrijednostima poput ljubavi, a ne na skupim darovima. Sveti Valentin je dao svoj život za ljubav i tako živi kao legenda koja nas podsjeća da je ljubav nešto najvažnije.

Zanimljivosti o Valentinovu

Cvijeće na Valentinovo poslat će sebi oko 15 posto Amerikanki.
Nakon Božića najviše se čestitki prima na Velentinovo (svake godine za Valentinovo se pošalje oko bilijun čestitki)
U doba kraljice Viktorije smatralo se nesrećom potpisati čestitku za Valentinovo.
Pravoslavci slave Valentinovo 13. veljače.
Najviše čestitki za Valentinovo dobivaju učitelji, zatim djeca, majke, supruge i tek onda simpatije.
Talijanski grad Verona u kojem se smještena radnja Shakespearove tragedije Romeo i Julia svake godine primi 1000 pisama adresiranih na Juliju.
Smatra se da je najstarija čestitka za Valentinovo poslana 1415. godine. Poslao ju je vojvoda od Orleansa svojoj francuskoj ženi dok je bio zatočen u londonskom zatvoru.
Naziv zaljubljene ptičice potječe od starog vjerovanja da ptice biraju svoje partnere 14. veljače.
Valentinovo je najromantičniji dan u godini kada se kupuje najviše cvijeća. Djevojke i žene širom svijeta na Valentinovo dobiju zajedno oko 50 milijuna ruža.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Na ovaj dan sve cvjecare sirom svijeta trljaju ruke i ostvaruju godisnje prihode ( gledala reportazu i zaprepastila se o kakvim ciframa se radi). Bravo za ideju :)


Ponovicu jos jednom - ako me se sjeti samo odredjenim danima i to samo zato jer je to muss onda imam problem u vezi/braku. Ne volim komercijalne praznike, pa to ti je.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da, ajkulo, poznat mi je tvoj stav i samo tako nastavi. Nismo roboti, valjda.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 14:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ajkula je napisao:
Ponovicu jos jednom - ako me se sjeti samo odredjenim danima i to samo zato jer je to muss onda imam problem u vezi/braku. Ne volim komercijalne praznike, pa to ti je.

ni Novu Godinu?
nii Bozic?
ni krsnu slavu?

"Bilo kako bilo, Valentinovo ima korijene u predivnim legendama koje su daleko od komercijalizacije, koji počivaju na temeljnim vrijednostima poput ljubavi, a ne na skupim darovima. Sveti Valentin je dao svoj život za ljubav i tako živi kao legenda koja nas podsjeća da je ljubav nešto najvažnije."

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ma kakvo Valentinovo?! Sv.Trifun danas. Srećna slava onima koji slave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Na gornji spisak dodaj i rodjendan :lol:


Sve je to ok sto ti pises i ja nisam protivnik ljubavi, naprotiv. Protivnik sam moranja i to je sve.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
mrkvica je napisao:
Ma kakvo Valentinovo?! Sv.Trifun danas. Srećna slava onima koji slave.


Svaka cast,da barem sve gledaju na to kao ti.
Citiraj:
Sveti Valentin je dao svoj život za ljubav i tako živi kao legenda koja nas podsjeća da je ljubav nešto najvažnije."


Papucar!

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
rođendan, godišnjica, krsna slava, nova godina, pravoslavna nova godina, 8. mart, božić, uskrs, valentinovo...pa dokle više?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nadjes zenu koja ne ocekuje poklone, ti datumi joj nista ne znace i to je to :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 19:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Pitaju čovjeka: "Jel više volite djevojke koje puno pričaju ili one druge?"
- "Ne razumijem, na koje druge mislite?"

Ako me razumiješ, shark.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 20:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Unbeliever je napisao:
Pitaju čovjeka: "Jel više volite djevojke koje puno pričaju ili one druge?"
- "Ne razumijem, na koje druge mislite?"

Ako me razumiješ, shark.

Postoje i one druge, one koje ne pričaju. One koje najviše dobiju cvijeća... "dan poslije"... muahaha crni humor.

Postoje osobe koje vole ovakve praznike zbog atmosfere, nečega što negdje potajno očekuju, nečemu se nadaju, romantične duše. Postoje i one druge osobe u kojima ovakvi dani stvaraju depresiju. Pretpraznička depresija kod solo osoba stvara negativan naboj, osjećaju se još više usamljeno dok se "svi" oko njih vesele, uživaju, raduju. Nuspojava ljubavnog praznika.
Postoje i one treće osobe kojima to baš ništa i ne predstavlja i koje živo zabolje za te dane.
Lično volim sporadično ispoljavanje romantike ali ne određenim danima niti jer se tako valja, niti jer je to taj dan. Tako je i sa feštom na NG, bezbroj puta mi je spontana fešta ispala bolja nego novogodišnja, jer nije planirana. Ne mogu planirati kada ću se iznenaditi, prijatno provesti i sl.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2012, 23:13 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Once upon a time on Valentine's day a man asked a woman to marry him.
She said NO!
He lived happily ever after! :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs