banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 15:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2003, 23:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Evo da se i ja malko oglasim kao taze ozenjen covek jelte...

Prvo se slazem sa onim Coyotom i pojedinim stavovima o zivotu...Machak picemo zajedno za maturu tvog djeteta :) .

Brak... jeste to bauk ... Za mene je to bio logican nastavak svega sto smo ja i moja draga osecali, to se jednostavno nametnulo, bez ikakvih razmisljanja. To je jedna predivna stvar u kojoj treba znati uzivati, jer imati partnera sa kojim ces deliti dobro i lose je privilegija a ne pravilo. Uzivam u svakom danu i gotovo sam 100% siguran da se nikad necu pokajati zbog ulaska u brak, a brak je kao prsten... koji simbolizuje beskrajnu ljubav bez pocetka i kraja...

Toliko od mene... 8) 8) 8) 8) 8) 8)

M.

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 00:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Citiraj:
Za mene je to bio logican nastavak svega sto smo ja i moja draga osecali, to se jednostavno nametnulo, bez ikakvih razmisljanja. To je jedna predivna stvar u kojoj treba znati uzivati, jer imati partnera sa kojim ces deliti dobro i lose je privilegija a ne pravilo. Uzivam u svakom danu i gotovo sam 100% siguran da se nikad necu pokajati zbog ulaska u brak, a brak je kao prsten... koji simbolizuje beskrajnu ljubav bez pocetka i kraja...

Da.... a dok ovo pise sigurno mu Jackica stoji iznad glave sa uperenom oklagijom ka istoj :lol: :lol: :lol:
heheeh, ma salim se ja malo... ;) Znam kako je... sve najbolje, hm.... jos samo da se zalije :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 11:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Sep 2002, 10:32
Postovi: 157
Lokacija: Sarajevo
Rosy,
probudi se sada, jer ako se probudis tek nakon bracnog putovanja ima da se JAKO RAZOCARAS! Zivi bili pa vidjeli, godine su pred nama, hahahaha

_________________
Ko se s ULTROM kaci, zivot mu je KRACI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 11:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2002, 01:00
Postovi: 387
Ne znam zasto sad svi napadate Rosy?!?
Pa djevojka je samo napisala svoje misljenje, onako kako ona zamislja brak. To je njeno pravo. Isto kao i iskustvo koje ce poslije napraviti.
Zar mislite da su svi brakovi sretni ili svi nesretni?
Pa nema oblasti u zivotu koja prolazi konstantno! Pogledajte na primjer vas odnos sa majkom, ocom, bratom ili sestrom. Ili sa svojim djetetom. Ima krasnih dana a ima i onih koji su malo losiji. Tako je i u braku.
Jedino sto ja smatram je da taj papir i potpis ne znace da ce se odnos izmedju dva partnera promjeniti. Ako ste imali dobru i stabilnu vezu prije braka, zar ce neki potpis to promjeniti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 11:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Sep 2002, 10:32
Postovi: 157
Lokacija: Sarajevo
Ma neeeee, nismo se pokontali dobro. Niko ovdje ne napada licno Rosy, vec samo nacin na koji ona iznosi svoje misljenje i pokusava ga odbraniti na jedan los i neiskusan nacin. Dakle, idemo redom: STAV + ARGUMENT = ZAKLJUCAK! Sada, vidim da mlada dama ima STAV a i ZAKLJUCAK. Samo jos fale argumenti. Dakle, kako da pustim da mi neko govori o braku a da sam nije iskusio o cemu se zapravo radi. Pa bilo bi to kako kada bih ja poceo da ucim pilota kako se vozi avion. Kojim argumentima ona brani svoje stavove? Znas, ima nas dosta ovdje koji smo u braku i koji IMAMO ARGUMENTE da govorimo na tu temu. Rosi moze da se slozi ili ne, ali kao sto i sama kaze, brak je jos uvijek za nju u domenu naucne fantastike, tj. negdje daleko u buducnosti (mada ni ovo ne mora da bude bas tako, hahaha). Dakle Rosy, ne ljuti se niko na tebe, samo sacekaj malo da kusnes iz toga tanjira pa tek onda kazi jeli supica ukusna ili je preslana :)

_________________
Ko se s ULTROM kaci, zivot mu je KRACI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 11:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Heheh ne znam zasto ste se svi zakacili, ja nisam pisala o svakodnevnom bracnom zivotu, dobrim i losim stvarima svakodnevnih bracnih odnosa, jer sam to i napomenula ranije da nisam JOS kompetentna da o tim stvarima pisem!
Pisala sam o trenutku kad se treba odluciti na brak, po mom misljenju, sta brak za mene predstavlja i sl.
Mozda neki nisu dobro "pokontali" kako kaze ULTRA :))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 11:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Sep 2002, 10:32
Postovi: 157
Lokacija: Sarajevo
Joooj Rosy al si expeditivna zena :) Jos nisam ni kliknuo na ODGOVORI a ti vec saljes svoj odgovor. Svaka cast! MA znao sam ja da je u pitanju samo NESPORAZUM, hahahahahahahahaha

Pozdrav od Ultra!

_________________
Ko se s ULTROM kaci, zivot mu je KRACI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 12:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2002, 01:00
Postovi: 387
ULTRA je danas nesto dobro raspolozen :P
Da, ocito se radi o nesporazumu. Djevojka ima svoje stavove i ko zna, mozda nadje nekog (ili vec ima) ko ce ispuniti te njene standarde da bi stupili u brak. Ja joj u svakom slucaju zelim puno srece i sto manje razocarenja. A ostalim koji su u braku zelim da naprave sto je moguce bolje od toga!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 12:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Sep 2002, 10:32
Postovi: 157
Lokacija: Sarajevo
Ultra je UVIJEK dobro raspolozen i Ultri je svaki dan Nova Godina, hvala Bogu, hahahahaha. Svim Pravoslavcima zelim ugodne i lijepe praznike.
Veliki pozdrav!

_________________
Ko se s ULTROM kaci, zivot mu je KRACI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 12:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Maj 2002, 01:00
Postovi: 41
Lokacija: bazen
OBJAVLJUJEM:

21.01.2003 utorak cemo se ja i moj dragi vjencati u opstini.

svima ozenjenim i udatim i neozenjenim i neudatim mnogo pozdrava!

vasa Maja :D :D :D

_________________
posto si rekao da ova slika lici na mene evo ti je poklanjam.

Slika



Kad sam gladna baą sam gadna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 18:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Dec 2002, 09:53
Postovi: 14
A sto ovaj medolino i ova rosy lijepo zbore kao da ih odnekuda znam :D .Ko zna mozda ih i znam,no nije to toliko ni bitno.Htjeo sam samo da svim onim forumasima koji slave bozic da im ga cestitam sa nasim tradicionalnim pozdravom HRISTOS SE RODI. :lol: VAISTINU SE RODI :P .Narode volite se jedan je zivot :) ,disite punim plucima heheh,sirite krila.Toliko od mene cujemo se caos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2003, 00:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Khm, khm,
nacitah se svakakvih komentara na ovu temu, vidim da je izazvala burnu reakciju...
moj bracni staz je jako kratak, ali me ljudi cesto pitaju kako mi je u braku...cudno pitanje, ne znam na sta impliciraju, kao da ocekuju da cu da se pozalim, kao da ocekuju da sam se pokajala sto sam ucinila jedan takav korak u zivotu, ali za mene se bas nista nije promijenilo. Dobro, jesu neke stvari...vezanost za jednu (moju voljenu) osobu, mada pod rijec "MOJU" ne podrazumijevam da mi neko pripada, pa onda osjecaj stalnog pripadanja svojoj ljepsoj polovini :wink: itd...
Onda dozivljavam da me ljudi zagledaju, cude se sto se sve odvilo u relativno kratkom roku, zagledaju i propitkuju (posebno neke starije bake) da nisam mozda u drugom stanju (nikad ne bih stupila u brak iz takvog razloga!) i takve gluposti :wink: ... Meni je sve to pomalo smijesno, jer su ljudi okruzenim nekim teskim vremenima i cudnim dogadajima (svi pricaju i slusaju samo o prevarama, ljubavnica(i)ma i preljubama, razvodima...) mozda pomalo zaboravili da bi glavni motivator ulaska u brak trebala biti LJUBAV. E, upravo iz tog i iskljucivo iz tog razloga sam stupila u brak. Mozda nam nije ni bio potreban taj korak, jer znamo da smo jedno drugo trazili i nasli u ovom beskonacnom svijetu, ali taj nas brak je ujedno i nekakva zajednicka slika, da ne kazem prezentacija ostatku svijeta da su Medo i Jack jedna cjelina (u svakom pogledu). Ko me ne poznaje pomislio bi da sam sanjar, neozbiljna i neizgradjena licnost, jer vjerujem u emocije, koje su moj osnovni motivator, ali zrela sam i kao licnost i po godinama...znam o cemu govorim.
Po nekim nasim balkanskim shvatanjima sam bila "stara cura", svi su se pitali kakav to princ na bijelom konju treba da se pojavi da bi se najzad odlucila za brak, a moj "princ" je jedna sasvim jednostavna i obicna dusa, sa ispravnim i jasnim shvatanjima o zivotu, emotivna i iskrena... Nikog ne ispravljam i korigujem, i mane su odlika necije licnosti, pa se pitam cemu to savijanje i oblikovanje partnera, pa nije od plastelina. Svi mi imamo nase greske i greskice, to covjeka i cini simpaticnim i ljudskim. Ni sebe ne smatram savrsenom niti sveticom...
Nasa zelja je da savijemo nase gnijezdo, da pruzimo topli dom nasoj buducoj djeci, da ih uputimo na pravi put (onaj koji mislimo da je pravilan), da se zrtvujemo, ali da ne zaboravimo na sebe, na nasu vezu (brak, ljubav, prijateljstvo...). Svjesni smo da brak sa sobom donosi druge obaveze, pozrtvovanje, svjesni smo i odgovornosti, koje su vezane za djecu i svih onih problema, pocevsi od trudnoce, rizika porodjaja, prvih bebinih zubica, pa onda poslije borba sa skolom, prvom cigarom i prvim pijancenjem, ljubavnih briga, puberteta.... ali zelimo da se upustimo i u tu "avanturu", jer smo uvjereni da smo dorasli takvoj jednoj odgovornosti. Svjesni smo i moguceg udaljavanja partnera (npr. moguceg gubitka zelje za seksom poslije porodjaja, sto ne znaci da ce to zaista uslijediti :wink: ), svjesni smo i toga da ce vremenom nasi roditelji sve vise trebati nasu podrsku, svjesni smo i toga da cemo imati problema na radnom mjestu, provokacija radnih kolega... svjesni smo da cemo i mi jednog dana ostariti, izgubiti na vitalnosti, elanu i snazi, da ce nam bore biti sve dublje, svjesni smo da cemo jednog dana i okoncati ovozemaljski zivot... ali nam je zelja da sve te uspone i padove, dobra i losa vremena dozivimo ZAJEDNO!
Svjesni smo i da treba njegovati partnerstvo, posvetiti se bracnom drugu, obratiti paznju na signale...ne zelim da ikad prestane drzanje za ruke (dok setamo gradom) i ne zelim da ikad utihnu svi oni dodiri i poljupci, njezne rijeci i pogledi...
Uspjeh i neuspjeh i sám smisao braka zavisi od obe strane, a svakom stoji na raspolaganju da se odluci kojim ce pravcem da krene i da li ce se odluciti za brak ili je mozda zadovoljan "samo" sa vezom ili cak zeli da svoj zivot provede sám ulagajuci svu svoju energiju na karijeru ili putovanja ili bilo koji hobi.
Naravno, garanciju za uspjesan brak nam niko ne moze dati, ali ko u samom startu sumnja u smisao te institucije, bolje da se ne upusta u to. U danasnjim vremenima uopste nije vise vazno da li neko zivi zajedno sa ili bez tog potpisanog papira.

Ja sam svjesno, zrelo i iz svog dubokog uvjerenja rekla DA i nadam se tj. vjerujem da je odluka bila prava.
Medo, volim te, mada nije ni potrebno da to kazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2003, 11:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Eh konacno jedno predivno razmisljanje! Jack, Medo :*

Zato sam i ponosna sto cu imati priliku da budem svjedok tako duboke i predivne ljubavi! :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2003, 14:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
A evo nesto na temu .....tacno je da brak ne znaci nista ako nema ljubavi,slaganja,postovanja,uzajmnog uzimanja i davanja itd,itd .Oonaj papir neznaci nista,ama bas nista.U trendu je ziviti s partnerom u jendom stanu tzv."Brak na probu" da vidis kako se on/ona ponasaju u domacinstvu ,privatnom zivotu i onda ako ti se svidi ide se na potpis tog papira a ako ne ide se dalje u potraznju.Navodno se kaze da moras prvo vidjeti i ispitati kakvo je ponasanje partnera osim kad ste s njim zajedno u kaficu ili diskoteci i posle sastanaka/susreta/ onda svako svojim putem,svojoj kuci i onda nemozes da ga dozivis onako kakav jeste jer ono par sati sto provedete uz kaficu ili neko pice nedovoljno je da bi se osoba blize upoznala iako su to nekad nekolike godine takvog upoznavanja.Dosta muskaraca kaze da "nekupuje macku u dzaku" sto znaci da prvo hoce da proba kakva je zenska u krevetu i ako mu neodgovara onda dobije otpusnicu.
S druge strane opet cesto se zapitam kako su se nase babe i dede prije udavale i zenile bez sexa...bilo je asikovanja i potajnih pogleda al skoro nista vise i onda hajde da se zene i udaju jedno za drugo a takvi brakovi i dan danas postoje a ovi tzv"moderni brakovi" puknu cim se sklope.Zasto je to tako???
Mislim da vecina (posebno vecina zena) na danasnje vrijeme nije spremna na razogovore ,kompromise itd. Nece niko vise da trpi nikoga, za malu sitnicu se trazi razvod braka.A prije su zene trpile sve, ne znam kakve probleme da su imale ili svadju sa muzom nisu dozvolile da im komsiluk zna ,uvijek su bile nasmijane ma u kakvoj situaciji da su se nalazile.
Danas opet znaju komsije sve bolje nego sami partneri,zna komsinica jel neka rodila kopile ili nije(mada je to i prije bivalo samo se nije bas tako znalo jer bila je sramota). Sta jos reci osim da svako sebi treba da odlucuje sta ce i kako ce samo istina je da narod nije ise ono sto je bio,nema ljubavi medju njima tako da je sve ili dosta toga na materijalnoj bazi.Svako sebi bira srecu ma kakva ona bila ,dal na papiru ili ne pa eto ovim putem svima onima koji krecu ili su vec zaplovili u bracne vode zelim sve najbolje bio taj brak iz ljubavi(nesto najljepse) ili interesa( sto isto nije losa ideja).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2003, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
prelijevanje iz shupljeg u prazno ..... bezze ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2003, 20:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Evo, nakon nemilih dogadjaja, tj. silnih prepucavanja i ruznih postova, bio sam primoran da okoncam ovu temu ..
Zadnje sto je ostalo jeste post bracnog para, taman da i oni napisu svoje misljenje o braku i tema moze da ode u duboki san ... Posto se zasitila ocigledno je bilo da normalnih odgovora nema te od silne dosade, zlobe ili sta vec, pocelo se sa prepucavanjem, ismijavanjem i provociranjem ..
Moj komentar na to: Nisko ...
Vas komentar na to: Svoje ste rekli, mnoge stvari su obrisane zbog nepodobnog sadrzaja ili sadrzaja koji nema veze s temom. A ostaje nada da ce jednog dana biti razumih ljudi spremnih da razlike u misljenju podnesu na kulturan nacin i svoje misljenje ne namecu kao glavno i jedino tacno..

Dakle, toliko o braku i civilizovanim postovima.

A toliko i od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs