banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 17:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Dec 2013, 03:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Ima li u BL igdje kurs za programiranje aplikacija za "pametne telefone" ili ti smartphones? Nemojte misliti da želim da naučim nešto kompleksno u nekom kratkom vremenskom periodu i da se nakon toga pravim da sam "super moćni programer", već me zanima samo da li postoji škola ili kurs koji bi me polako uveo u te vode, dakle najosnovnije stvari programiranja, itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2013, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Pogledaj pod InfoArs na google :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2013, 09:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2013, 16:03
Postovi: 292
:lol: :lol: :lol:

_________________
Um caruje dok snaga ne popizdi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2013, 10:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
munja.alex je napisao:
Pogledaj pod InfoArs na google :-D

Jesu to oni isti koji su na poziv mog kolege da se raspita da li postoji kurs JavaScript-a rekli ne ali da moze ici na Javu jer je to isto?

Kakav InfoARS kakva p**** materina, to je samo bacanje para, ili kako kazu u mom selu porez na budale.

Moj savjet ti je nadji knjiga online i udri, za pare sto bi dao na te skole naruci neku knjigu sa amazona. Kad zapne imas forume pa pitaj. Ako ti ovako ne bude islo nece ti ni u kakvoj skoli sta bolje ici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2013, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Pored njih, svi ostali kursevi su bacanje novca, osim ako papir nije preko potreban.
Ako ti nije, lagano pocni online kursevima, naucices vise nego na nasim kursevima, neces platiti nista.
Ovamo ces samo uci u materiju i opet neces znati nista ukoliko sam ne krenes da radis, posao sa stecenim znanjem sa tih kurseva neces dobiti.
Bacanje para.
Pocni od google-a, preporucice ti neku knjigu, nadji je sa nasim prevodom i kreni.
Ukoliko imas osnovno znanje programiranja, nece ti biti tesko da savladas apk i ios.
Napravis dvije-tri solidne aplikacije i put ti je otvoren za dalje, sve vise i vise se traze mobile programeri kod nas.
Srecno!

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2013, 19:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2008, 15:19
Postovi: 396
Lokacija: New York
youtube.com

_________________
But if you never try, you'll never know - Coldplay


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2013, 13:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Synonym je napisao:
Ima li u BL igdje kurs za programiranje aplikacija za "pametne telefone" ili ti smartphones? Nemojte misliti da želim da naučim nešto kompleksno u nekom kratkom vremenskom periodu i da se nakon toga pravim da sam "super moćni programer", već me zanima samo da li postoji škola ili kurs koji bi me polako uveo u te vode, dakle najosnovnije stvari programiranja, itd.


Lanaco je nedavno planirao da održi zvanični Microsoft kurs "Mobile Development Fundamentals" sa sertifikatom i kasnijim polaganjem za WindowsPhone platformu, ali nisu uspjeli skupiti grupu:
http://www.lanaco.com/News/Pages/WindowsPhoneDev.aspx

Kontaktiraj njih, možda imaju nešto slično planirano u narednom periodu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 20:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Dec 2013, 17:21
Postovi: 34
Dokumentacija Google-a i Stackoverflow su sasvim dovoljni za početak (a i za kasnije :D).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2014, 13:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Hvala svima na odgovorima. Pretpostavljao sam da su kursevi bacanje para, ali sam se nadao da "slučajno" ne postoji neki za koji bi se isplatilo izdvojiti koji dinar. Izgleda ću se ipak držati čika googleta i jutjuba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2014, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Synonym je napisao:
Hvala svima na odgovorima. Pretpostavljao sam da su kursevi bacanje para, ali sam se nadao da "slučajno" ne postoji neki za koji bi se isplatilo izdvojiti koji dinar. Izgleda ću se ipak držati čika googleta i jutjuba.


Pokušaj sa online kursevima, ako ti engleski ne predstavlja problem, a ne bi trebalo da predstavlja.


Coursera (University of Illinois):Creative, Serious and Playful Science of Android Apps (počeo 2. decembra)
Coursera(University of Maryland):Programming Mobile Applications for Android Handheld Systems (počinje 8. januara)
edX (MITx) : Building Mobile Experiences (počinje 4. februara)
Stanford: Developing iOS 7 Apps for iPhone and iPad (dostupna sva predavanja)

Eto, dosta za početak. ;)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2014, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Metheny je napisao:
Synonym je napisao:
Ima li u BL igdje kurs za programiranje aplikacija za "pametne telefone" ili ti smartphones? Nemojte misliti da želim da naučim nešto kompleksno u nekom kratkom vremenskom periodu i da se nakon toga pravim da sam "super moćni programer", već me zanima samo da li postoji škola ili kurs koji bi me polako uveo u te vode, dakle najosnovnije stvari programiranja, itd.


Lanaco je nedavno planirao da održi zvanični Microsoft kurs "Mobile Development Fundamentals" sa sertifikatom i kasnijim polaganjem za WindowsPhone platformu, ali nisu uspjeli skupiti grupu:
http://www.lanaco.com/News/Pages/WindowsPhoneDev.aspx

Kontaktiraj njih, možda imaju nešto slično planirano u narednom periodu.



Vjerovatno zbog toga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs