banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Sep 2011, 14:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
Ukoliko niste jos saznali ili culi, ljudi su napravili .net framework-e za debian, ubuntu, mac, opensuse, solaris, windows i razvili svoj develop alat, koji veoma lici (i graficki i funkcionalno) na Visual Studio od Microsoft-a.
Moguce je razvijati .net aplikacije za sve pomenute operativne sisteme i distribucije, a ono sto je posebno zanimljivo je da Solution project koji je radjen u originalnom visual Studio-u, moze se otvoriti u Mono-Develop-u i nastaviti rad =D>...

Mislim da ce od sada biti mnogo, graficki, ljepsih i funkcionalnijih aplikacija za linux nego sto je to bio slucaj do sad..


Vise informacija i sav potreban download na sajtu:

Kod:
http://mono-project.com


(linuxasi, znam da su aplikacije na linuxu najbolje i najljepse i da nema potrebe za dotnet-om :roll: i isto tako znam da ima ljudi koji znaju za ovo. Ovo pisem za one koji ne znaju, tako da ne bude "Dobro jutro.." :D :D itd.)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 14:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Zanimljivo da se Linux community odlucio napraviti framework, za nesto sto je, kako vi-oni, kazete losije od native okruzenja koje pruza Linux prica. Sta je reci?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 14:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
Kako oni rekose:
Citiraj:
We feel that by embracing a successful, standardized software platform, we can lower the barriers to producing great applications for Linux.


Ruku na srce, boljeg razvojnog okruzenja od Visual Studio-a nema... Postoje i Eclipse i netBeansi ostali manje ili vise poznati, no po meni nisu ni petina Visual Studio-a. Tako da je mono-project vrlo dobra vijest kako za linux svijet, tako i za Microsoft, jer .net vise nije ogranicen samo na Windows OS. A ako ovaj projekat stvarno zazivi, najvise koristi cemo imati mi, developer-i, jer bi posla trebalo biti puno vise! Neko hoce .net, a nece windows..to do sad nije islo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 14:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ma dobro, VS je klasa, ali je isto tako on samo top layer u cijeloj prici. .NET pricu uspjesnom cine biblioteke, klase, servisi, interoperability, a i pocetna, rekao bih uspjesna, simbioza sa .COM arhitekturom.

Sad nesto nabadam u Eclipsu za Android, koliko god se trudio, ipak je konfuzno. Jeste bogat, ali je konfuzan. O bildanju projekata da ne pricam :-? A NetBeans trazi posebnu kolicinu zivaca - kojih nemam :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
odavno ima mono al se nije bas proslavio ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
MuskoBre je napisao:
A NetBeans trazi posebnu kolicinu zivaca - kojih nemam :lol:


Isti slučaj... Najgore što svaku novu verziju instališem pa se razočaram.. Ne leži mi i tačka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2011, 08:18 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Kakav VS... joj...

vim/tmux/emacs/screen ili Eclipse :-)

Hihi, cak sam cuo provereno, u samom MS-u najvise koriste Source Insight, a oni pametniji emacs/vim. Isto sam cuo ko je pametan da batali onaj MS-ov version control (SS?) i lepo podigne sebi lokalni git repo... fail.

Sad kontam da ima ljudi koji su se navikli na VS, nem' nishta protiv, samo da mi ne kvarite omladinu. To je nasha moralna obaveza :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2011, 08:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
vjerovatno si mislio na source safe iz doba prije dot neta ...
Team Foundation Server je pocetak i kraj bar za mene...otkako smo presli na njega preporodili smo se...nebrines koja je verzija,zna se ko je sta uradio,komentari su na mjestu ... ipak je ms uvjek korak ispred ostalih za te stvari


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2011, 14:56 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Hehe e bas taj. Kontam da je dobar ako drzis Program Za Vodjenje Kioska 2.0 u njemu, ne sporim druze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs