banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jan 2017, 20:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
Pa hoće li taj programer od kuće raditi za nekoga u Beču ili BL?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Digresija je napisao:
Zato sto je npr. standard u Becu 3 puta visi nego u BL? :)


Kakve veze ima standard u Becu, Njujorku ili Montrealu sa njegovim radom. Jel ti placas standard ili njegovo znanje?

I jest malo 15 Evra, sta ocekujes da covjek odradi u taj jedan sat(obicno posao od dva ili tri sata).
Ako otkidas svoj dio, onda objasni, ili pitaj covjeka fino za koliko bi on odradio tj. koliko sebi a koliko tebi( 60/40 50/50 ili 40/60) ili slicno.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
lela je napisao:
Pa hoće li taj programer od kuće raditi za nekoga u Beču ili BL?

Ne znam cemu takvo pitanje uopste? :)
Nebitno je za koje musterije radi. Cijena rada se odredjuje prema standardu zivljenja tamo gdje si lociran. Indijac, koji radeci za klijente iz USA ili EU, u Mumbaiju dobija platu po standardu zivota tamo, a ne po cijeni rada u USA ili EU. Isto tako programer, koji zivi u BL, ne moze imati platu od 4000-5000 EUR, iako radi za klijente u Austriji, Njemackoj ili USA.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Brale001 je napisao:
Digresija je napisao:
Zato sto je npr. standard u Becu 3 puta visi nego u BL? :)


Kakve veze ima standard u Becu, Njujorku ili Montrealu sa njegovim radom. Jel ti placas standard ili njegovo znanje?

I jest malo 15 Evra, sta ocekujes da covjek odradi u taj jedan sat(obicno posao od dva ili tri sata).
Ako otkidas svoj dio, onda objasni, ili pitaj covjeka fino za koliko bi on odradio tj. koliko sebi a koliko tebi( 60/40 50/50 ili 40/60) ili slicno.

A na osnovu cega bi ti odredjivao cijenu rada? Ajd, bas me zanima...

Cijena je po satnici, ali se ne radi sat-dva nego po projektu, pa koliko sati odradis, toliko para dobijes - npr. 160 sati (prosjek mjesecno) x 15 EUR = 2400 EUR (prosjek mjesecno). Malo li je za BL?

Naravno da standard zivota igra ulogu u kreiranju cijene rada. Zasto je stan u centru skuplji nego na periferiji? Zasto je stan skuplji u Becu, Njujorku ili Montrealu, nego u BL? Ako ti racunica nije logicki jasna, onda stvarno ne znam kako da ti objasnim ...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 21:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
Ma mi nećemo da radimo. Samo kafana ovo ono. Zato ne možeš naći programera za 15 evra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 21:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Svi bi da zaradjuju platu sa zapada a da trose u BL :lol:
Ove pare su vise nego dobre


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Mislim da su oni koji imaju sve kompetencije da rade taj posao već na zapadu i rade za 4-5 K ojra, tako da je to problematika poslodavca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Digresija uz postovanje.

Btw, Ta logika pa jeli malo 2400 evra za BL je dobra za moga Dobrivoja ispod Crnog Vrha(izvini Dobrivoje opet si u prici), ali nemoj stom pricom okolo.

Zidovi i logorasi u Dahau su mogli sa jednim trulim krompirom i po 4 dana kad je drugar bio na kutljaci i zahvatio sa dna dva krompira u vodenoj corbi mogao je prezivjet i 6 dana.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Brale001 uz postovanje - ja ne kontam sta si htio reci svojim recenicama. :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Digresija je napisao:
Brale001 uz postovanje - ja ne kontam sta si htio reci svojim recenicama. :)


Ne mozes ljude tako ocjenivat i procjenjivat sta im je dovoljno ili ne dovoljno da budu ok.

Kad smo vec kod tog tvog projekta.
Prvo da li ja ucestvujem u odredjivanju koliko sati ide za taj projekat. Naravno ne ucestvujem.

Da li su mi poznati svi zahtijevi ili se kasnije dodaju i nadogradjuju tj pojavljuju kao "dodatna objasnjena" i "male popravke" koje nisu up grejdi vec "fixiranje" postojeci problema u toku izrade.
Sta ako taj projekat od 160 sati dodje na kraju do 250 sati, razlika od 90 i vise zbog "moje nesposobnosti" ili "moje sporosti" za koje nisam placen.

Najvaznije.
Ne zanima mene gdje si ti lociran vec kvaliteta tvoga rada jeftini programeri i programi tako pravljeni na kraju dodju vrlo skupi.
Nemogucnost odrzavanja, slaba podrska i slicno.

Moje iskustov.
Neka te nikad ne vodi u tom poslu "standard lokacije", kvaliteta zivota i jeftinoca programera iz Bombaja vec samo i na prvom mjestu kvalitet i pouzdanost programera.

Ne kazem da medju njima nema dobrih i sposobnih ali takvi znaju i da cijene svoj rad i takvi ti nece radit za sicu.
Ako ga nadjes, svaka cast samo naprijed.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
giometar je napisao:
Ove pare su vise nego dobre

x2
Дође ми да сједнем и научим ЈС.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
@Brale001: Meni se cini, da ti nemas iskustva sa konsultantskim poslovima baziranim na projektima. :)
Sve je stvar ponude i potraznje, te kako se dogovore narucilac i izvodjac projekta. Normalno da necu ni ja dati svakome da radi, niti ce takodje svako pristati na uslove projekta. Ako ja smatram da dobar programer moze da odradi jedan projekat za 3 mjeseca, i ako on prema tacno zadanim specifikacijama zakljuci da moze da ispostuje projekt, onda dolazi do sklapanja ugovora. Meni je cilj da bude win-win, a ne da budem ja nezadovoljan uradjenim poslom ili da programer ne bude zadovoljen naplacenim za svoj trud.
Ako programer smatra da moze to odraditi za 3 mjeseca i pristane na ugovor, onda je njegov problem, ako mu treba 4 umjesto 3 mjeseca. Takodje, ako on zavrsi projekt za 2 mjeseca, onda treci mjesec ne mora ni da radi - ima ciste pare. Zar nije to posteno?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ne znam sto smarate covjeka,fino je napisao sta trazi i koliko placa...hoces hoces,neces neces...dovidjenja prijatno...
@Владимир
Vjerovao ili ne,ja se vec dugo vremena tjeram da krenem nesto uciti od programiranja...pa stalno odgadjam,te faks,te ovo,te ono...cak sam i na ovom forumu par puta diskutovao sa programerima,sta da ucim,odakle da krenem...ali jos se nisam pomjerio sa mrtve tacke...izlaz iz zone konfora je jedina opcija :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Digresija je napisao:
@Brale001: Meni se cini, da ti nemas iskustva sa konsultantskim poslovima baziranim na projektima. :)
Sve je stvar ponude i potraznje, te kako se dogovore narucilac i izvodjac projekta. Normalno da necu ni ja dati svakome da radi, niti ce takodje svako pristati na uslove projekta. Ako ja smatram da dobar programer moze da odradi jedan projekat za 3 mjeseca, i ako on prema tacno zadanim specifikacijama zakljuci da moze da ispostuje projekt, onda dolazi do sklapanja ugovora. Meni je cilj da bude win-win, a ne da budem ja nezadovoljan uradjenim poslom ili da programer ne bude zadovoljen naplacenim za svoj trud.
Ako programer smatra da moze to odraditi za 3 mjeseca i pristane na ugovor, onda je njegov problem, ako mu treba 4 umjesto 3 mjeseca. Takodje, ako on zavrsi projekt za 2 mjeseca, onda treci mjesec ne mora ni da radi - ima ciste pare. Zar nije to posteno?


Dobro to vec moze.
:)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Владимир je napisao:
giometar je napisao:
Ove pare su vise nego dobre

x2
Дође ми да сједнем и научим ЈС.

Zadnjih godina sam cuo od 20-ak ljudi:"Jebes mi sve, ima da i ja naucim to programiranje i baze podataka!!" ...

Od njih 20-ak, samo jedan jedini je stvarno i poceo da programira, ali na silu nekako... I kao sto uvijek napominjem, i sad cu - dobro je sto je tako!! Jer da ima previse programera i IT strucnjaka, onda bi konkurencija bila prevelika i ne bi se mogle pucati visoke satnice. :lol: 8)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Знао сам ја неке језике, него радим нешто друго.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
A i kad mi dodje iz dupeta u glavu da pocnem,ne mogu se odluciti hocu li javu,web,neku administraciju...i opet u zacarani krug...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Jesi probao nesto? Moja preporuka je da vidis prema cemu imas najveci afinitet i da onda ides samo u tom smjeru...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
@pingvin,
Је ли студираш нешто у вези рачунарства?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 23:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ma da,ali na privatnom faksu.Uz to radim po malo,ali van struke.Nije vrijeme problem vec lijena guzica.
@Digresija Probao C ,tacnije polozio programiranje1 na ETF-u ,koje obuhvata samo programski jezik C....jedan dio C-a...petlje,funkcije,pokazivaci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs