banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 08:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 357 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2012, 12:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Frenki je napisao:
https://www.elance.com/j/home-based-typist-data-entry-clerks-positions-available/29184948/

Eto posao kad ste kod unosenja podataka.
само што се већ доста људи пријавило :-? и није ми јасно како им се исплати понудити 250 до 500 долаа седмично?! да ли постоји могућност да је нека превара у питању, тј да не исплате на крају? ко ми гарантује да ће платити за обављени посао?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 11 Mar 2012, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Шајин je napisao:
Frenki je napisao:
https://www.elance.com/j/home-based-typist-data-entry-clerks-positions-available/29184948/

Eto posao kad ste kod unosenja podataka.
само што се већ доста људи пријавило :-? и није ми јасно како им се исплати понудити 250 до 500 долаа седмично?! да ли постоји могућност да је нека превара у питању, тј да не исплате на крају? ко ми гарантује да ће платити за обављени посао?


Jeste se dosta njih prijavilo, ali ako budes kreativan u mailu i ako im das pravi odgovor zasto bi bas tebe trebali zaposliti, dobices posao :) Inace pogledas i reputaciju na elancu, moguce je da posao ide preko elance-a, ako je tako onda nema prevare jer pare stoje na elance racunu, ako placa direkt na paypal ,ne moze ti niko garantovati da nije prevara. Ali to je za njih malen iznos i ako zele da prevare, nasli bi drugi nacin, tako da 99% da nije prevara.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 15 Mar 2012, 00:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5311
Lokacija: HEAVEN
Nije prevara u smislu da ti nece biti isplaceno, ali jeste prevara u smislu da je to fake ponuda... Prijavice se milion ljudi i niko nece osvojiti.. Posto mi se ne da registrovati, pretpostavljam da je postavljas sa 0% feedbacka... Takodje, i ako jeste pravi, to definitivno nije prava cijena... Ja sam se prijavio na jedan, i ponude su bile oko tih iznosa, ali kad sam dobio posao, radilo se o tome da za 2 otkucane rijeci (captcha) dobijes 0.007 ili tako nesto... Prva isplata je na 5$, a mozes i na vise...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Apr 2012, 12:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Apr 2012, 11:41
Postovi: 3
Mozel pomoc za mene neupucenog,
reko da se prijavim na freelance, i ono kod unosa podataka,
zapelo mi kod telefonskog broja, unesem poz broj BH i grada, te fix. telefon,
sve u svemu nekih 14 znakova i prijavljuje mi gresku, kaze mora biti najmanje 16 znakova, sta jos da unesem,
drugo, kad pokusam da bidujem za neki posao, kaze nisi stavio sliku, a koju god da izaberem, ne ide,
nemoguce da je svaka prevelika, cak i obican crtez u paintu, jel zlo ako stavis prave podatke o sebi,
i kako da izaberem nacin placanja, mislim kako isplacuju, mislim imam neki tekuci racun u banci,
jednom recju nemam blage veze sta treba da radim i kako to sve funkcionise, pa molim bilo koga
ko ima vremena da malo bolje objasni situaciju nama neupucenim.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Apr 2012, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Gdje si se prijavio freelancer.com ili nešto drugo?
O načinima isplate piše na ovoj strani. Ali tek po logovanju se može pročitati.
To za telefon ne znam šta se dešava.
Može li neki screen shot pa da se vidi o čemu je riječ?

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Apr 2012, 13:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Bahamut je napisao:
Da li je iko radio captcha recognition kucanje na freelanceru, navodno, 8k captch-ova = 125$, prilicna dobra suma za tako malouman posao?
Ja sam poceo ali sam malo skepitacan, pa zato pitam...

125 комада зелених папира за куцање тога можеш да добијеш једино ако лично одеш и оробиш оног ко ти је дао посао. :) То се иначе плаћа око 1,5 (да, ЈЕДАН И ПО ДОЛАР) за хиљаду комада и углавном то раде Индијци, Пакистанци, Бангладешанци и ини, гдје пар зелених папира представља добре паре. Не знам ко те зезнуо за 125, али те жестоко насукао... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Apr 2012, 15:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Apr 2012, 11:41
Postovi: 3
Kazu, ko je lud, ne budi mu drug, a izgleda da vece budale od mene nema,
lijepo je pisalo da ne smije biti nista osim cifara, znaka +, a ja budaletina
stavljo i zagradu, i jos je kao upozorenje pisalo 'must be less than 16 characters',
a ja citao 'must not be less than .....' (to izgleda samo ja mogu), e da, jos mi ostaje problem ,
sto se slike tice, (maximum 500 kb), ako se ne varam, sta misle pod ovim kb,
kilo bita, il, kilo bajta, posto nijednu sliku ne mogu da uplodujem.
Da, Tpojka, freelance je u pitanju, hvala na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Apr 2012, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
nobody je napisao:
... e da, jos mi ostaje problem ,
sto se slike tice, (maximum 500 kb), ako se ne varam, sta misle pod ovim kb,
kilo bita, il, kilo bajta, posto nijednu sliku ne mogu da uplodujem...


Baš me interesuje za koje ti poslove misliš da se prijaviš s ovakvim znanjem informatike?! Bez uvrede, ozbiljno pitam!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Apr 2012, 17:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Apr 2012, 11:41
Postovi: 3
dtb_pro je napisao:
nobody je napisao:
... e da, jos mi ostaje problem ,
sto se slike tice, (maximum 500 kb), ako se ne varam, sta misle pod ovim kb,
kilo bita, il, kilo bajta, posto nijednu sliku ne mogu da uplodujem...


Baš me interesuje za koje ti poslove misliš da se prijaviš s ovakvim znanjem informatike?! Bez uvrede, ozbiljno pitam!

Pa istim onim kojim i ti, visokointelektualnim, kucanjem captch-ova, to sto znam da radim u Excelu ,ili da obradjum text u Wordu, ili pravim prezentacije u PowerPoint-u ne podrazumijevam pod bog zna kakvim informatickim znanjem,niti mislim da zivim od freelance, ali ako ima tako dubokoumnih poslova kao sto je, kako vec pomenuh kucanje captch-ova, sto da ne.
Na svim stranim forumima kad nesto pitas, ljudi se potrude da ti objasne, samo kod nas se odmah javljaju pametnjakovici koji odmah kritukuju one sto se nisu kao oni nauceni rodili.
Bez uvrede, ozbiljno odgovaram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 09 Apr 2012, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
500 kilobajta.

Sto se tice freelancer.com stranice, cijene su nenormalno niske i nikako ne preporucujem taj sajt. Elance i odesk su kvalitetniji, vece cijene i kvalitetniji rad. Sinoc sam radio test za css3, usao u grupu od 30%. A pitanja su bila nidje veze... neka koje niti jedan browser trenutno podrzava...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Apr 2012, 01:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Na freelancingu ima svakakvih budala. Pre par dana ostavim ponudu za jednostavan psd u html posao. Inace se ne javljam precesto na doticne jer imaju veliki broj ponuda ali mi bilo cudno sto je od 32 ponude odbijeno 30, ukljucujuci jednog hrvata i srbina, pa reko ajde da pokusam, mozda mene prihvati...da bas... Nakon moje ponude, javi mi se klijent, ja sav happy, napisem mu da ce mi trebati cca 6 sati, max 8 da prebacim iz AI u html, da radi na ie6+, i duplo manje vremena za ostale strane, stavim neku srednju cijenu, sve 5. I nakon par minuta on odgovara da je to puno vremena, da ja nisam normalan, da nikad nije vidio duze vrijeme itd...Onda skontam da trazi nesto bas jeftino...sutradan nakon jos 10 odbijenih ponuda vidim da je dao posao jednom pakistancu. Posto mi je bio cudan lik, pratio sam da vidim kako ce ocjeniti pakistanca, i evo upravo imah sta vidjeti:
"Not only this contractor caused our project to be delayed 1 complete week but also didn't provide what he was asked to provide and now we have to re-post the job again to find someone else to do the job from the start!!! During the job, the contractor kept offering us promises he never fulfilled, then he kept creating excuses and stories from his mind then he ended up charging us for offline hours we NEVER AUTHORIZED HIM to charge us for it!!!!!!!!!!!!! BEWARE FROM THIS CONTRACTOR HE WILL ADD HOURS YOU NEVER AUTHORIZED HIM TO UPLOAD AS OFFLINE HOURS"
cekam da vidim sta ce reci pakistanac jer je djelovao normalno...a ovaj je vjerovatno zahtjevao od njega mnogo vise nego sto je bilo dogovoreno.

Uglavnom, pazite sa kime radite jer jedna budala moze da vas ocjeni lose i nakon cega cete morati praviti novi nalog kako bi imali iznad 4.5 ocjenu, sto znaci da dotadasnja reputacija pada u vodu..

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Apr 2012, 06:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Citas li temu o prodaji na ebay-u. Potpuno ista situacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Apr 2012, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ma naravno da ima budala. Ja sam primjetio da tamo ima baš puno naručilaca koji su samo preprodavci za neke desete klijente.

Tipa liku jednom treba štimanje cisco rutera, sutradan postuje posao pisanja članaka, treći dan mu treba android aplikacija za veterinare itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 10 Apr 2012, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Poslovi iz trece (ili ko zna koje) ruke su normalna pojava. To ne treba mjesati sa nekorektnim ponasanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 03 Okt 2012, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
evo ako ima među vama neafirmisanih momaka i djevojki koji se bave programiranjem i održavanjem web stranica, eTrafika je raspisala konkurs. pa pogledajte možda se nešto i mognete dogovoriti:
http://etrafika.net/index.php/drustvo/4 ... dnike.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 03 Okt 2012, 13:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Podaleko je to od konkursa, ljudi traze volontere :wink:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 03 Okt 2012, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
jebga nisam se sjetio bolje riječi :) a i zato sam napisao neafirmisane, možda neka prilika da dodaju nešto u biografiju. uglavnom moje je bilo da stavim, pa ako nekome odgovara...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 13 Okt 2012, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Iskreno se nadam da će volonteru prvi posao biti zamjena fonta na portalu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 25 Okt 2012, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3560
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Nisam znao gdje da puknem pitanje ovo koje slijedi...
Naime radim neko istraživanje tržišta iz ICT sektora. U upitniku vidim da oblasti iz ICT-a su software, hardware, network (lan, wan), content providing i security.
E sad su meni koliko toliko jasne ove oblasti osim jedne, a to je content providing. Šta je to? :)

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: freelancing
PostPoslato: 25 Okt 2012, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Kako ime kaže, mada nezgrapno zvuči obezbjeđivanje/popunjavanje sadržaja.
Tu spada svaki vid dostavljenog sadržaja (kako je providing - podrazumijeva se plaćenog).
Od forumskog postovanja, blogerskog, kolumni i raznih drugih sadržaja na zadatu temu.
Nije neobično da poznate ličnosti iz javnog života (glumci, pjevači/ce) plaćaju dobru lovu za održavanje njihovih ličnih prezentacija kvalitetnim sadržajem.
Ispada iz konteksta samog održavanja sajtova kao tehničkog pitanja i naglasak se baca direktno na sadržaj dostupljenog (osmišljenog) materijala.
Nemam ni ja tačno pojma, to je onako iz glave.
Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 357 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs