banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 21:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Dec 2011, 14:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2011, 21:32
Postovi: 58
Pozdrav!

Muku mučim više od pola godine,odnosno odkako sam dobila u kompenzaciji desktop računar.Nikako ne uspevam podići windows bilo sa hard diska na kome je instaliran OS ili preko hireninog butabilnog diska.Menjala sam procesore ,grafičke karte,napajanja,harddiskove,RAM module,optičke uredjaje,ali ništa nije pomoglo.
U BIOS-u se sve komponente regularno očitaju i isto tako na početnom POST ekranu.Temperature cpu oko 30 stepeni,hard isto tako,voltaža na izlaznim granama napajanja u regularnim opsezima.
U boot meniju podešeno da se prvo bootuje CD ROM pa HDD.Ako krenem instalaciju windowsa sa CD na hard disk zablokira na setup stavci,a ako prikačim hard disk sa instaliranim windowsom samo se na trenutak pojavi početni ekran sa XP logom i u deliću sekunde bljesne BSOD i usledi restart kompa.
Kad bi pokušala ubaciti GHOST sa hireninog CD-a dođe do 95 % i blokada.
Memorija je testirana po više puta u MEM testu i gold memory ,ali sve protekne bez grešaka,isti slučaj sa skeniranjem HDD kroz razne testove.Na matičnoj nevidim da ima napuhanih ili iscurenih kondezatora,džamperi su ok i na matičnoj i na IDE uređajima i zaista više ne znam šta da kontrolišem,jer sve što sam uspevala naći po forumima ili ono što znam iz iskustva nije pomoglo.
Ako neko ima koristan savet rado ću poslušati,mada meni ovo miriše na neispravnu matičnu ili grešim. :confused1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 14:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
probaj neki od linux os-a.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ako imas flopi, ugasi ga u biosu i iskljuci sa ploce. Pokusaj apdejt biosa, ako postoji novija verzija. To je sve sto mi trenutno pada na pamet.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 15:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Вјероватно је матична, то што се не виде надувани кондензатори не мора да значи и да су у реду. :( Јеси пробала да држиш компјутер укључен читав дан, па да онда покренеш инсталацију? Или рецимо да кондензаторе загријеш феном, мало јаче, па да онда пробаш?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 21:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2011, 21:32
Postovi: 58
Što se tiče linuxa koliko me sjećanje služi jedan moj prijatelj je ubacio instalacioni disk sa linuxom i sistem se podigao,ali sa windowsom neće nikako.
Komp nisam držala uključenim nikada 24 h,a flopi nije ni priključen,a na disable je u BIOSU.
E što se tiče feniranja kondenzatora to nisam radila,a o flešovanju BIOSA sam čitala po forumima,ali se ne bi usudila to da radim to bih ipak prepustila nekom stručnijem.
Ali evo šta mi se danas desilo prilikom testiranja.Naime,zna se neretko desiti da se začuje pištanje prilikom butanja .Mislila sam da je u pitanju memorija,jer ugasila bi komp nakratko,izvadila modul pa ubacila u drugi ili isti slot i onda bi se butalo normalno bez pištanja.U pitanju je award bios i pišti u kontinuitetu u dužim intervalima.Zatim se hard disk nije prepoznao u biosu i onda hdd prikačim na drugi komp i tamo je sve ok,bios ga vidi .Znači zbog tog pištanja meni nešto liči na problem sa memorijom(ali tu ne mislim na same module ,jer oni bez greške rade u drugom kompu,već mislim na slotove ili neki kontroler ili šta već na samoj ploči.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ja recimo imam ploču na kojoj ne mogu podići win 7, zbog nekih nforce drajvera, koji su podržani samo u XP. Uspio sam instalirani Win 7 na hard disku da pokrenem i da radi, ali ga ne koristim, jer mi i nije neki komp. Napiši koju imaš konfiguraciju.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 01:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Da nije slucajno u pitanju neki IBM x3200 workstation komp?

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 02:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
angelo_gabriel je napisao:
probaj neki od linux os-a.

Најпаметнији савјет! Ја Win држим само због тога што још нема драјвера за мој глупи Lexmark штампач. иначе... летио би само тако!
А, линукс је једнако једноставан за кориштење као и Win, поготовo Ubuntu... Software center и довиђења (осим ако те баш не занимају неке ствари...) :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 08:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2011, 21:32
Postovi: 58
nasmjeshiti luzer je napisao:
Da nije slucajno u pitanju neki IBM x3200 workstation komp?


Ova konfiguracija je trenutno u pitanju,znači starija varijanta

Duron 700 MHz(ubacivala sam i barton 2600 i semprom 2300 )
256 ddr1 (ubacivani moduli 2 x 512 ddr1 PC3200)
40 gb seagete (menjani razni diskovi)
MB MSI M7NCDU
GeForce4 mx440(menjane i grafičke)
dvdrw (menjano više dvd uredjaja)
codegon 300w (menjana i napajanja)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 09:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2011, 21:32
Postovi: 58
Na ovom linku je manual od matične ploče

ftp://ftp.biostar-usa.com/manuals/M7NCD%20ULTRA/M7NCDULTRAmanual.pdf


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 13:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2011, 21:32
Postovi: 58
E od jutros me pošteno muči,naime nisam nikako mogla dobiti sliku na monitoru,samo bi bilo prateće pištanje sa jednim dugim ponavljajućim bipom kao kad se izbaci ram modul iz slota ,a dešavalo se i u par navrata da samo zavrte ventilatori na kulerima od CPU i VGA ,a nikakvog pištanja pratećeg i bez slike na monitoru.
Onda sam odradila clear cmos prebacivanjem kratkospojnika na ploči i zatim je komp startovao korektno.
Ubacim hirenin butabilni disk i kada pokušam instalaciju windowsa(opcija1) odradi kopiranje fajlova,ali zablokira čim se pojavi stavka windows start setup .
Isto sam pokušala podizanje mini windowsa sa ovog diska,ne sjećam se tačno koja je opcija 9 čini mi se,ali samo prikaže loading windows i posle par minuta zacrni se ekran i blokada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 19:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
uhm meni se cini da je to preslaba konfiguracija za win7

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 10:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2011, 21:32
Postovi: 58
Nije u pitanju Win7,već winxp sp3 DLC multimedia sa hireninog butabilnog diska i recimo ghost sam bez problema instalirala na daleko slabiju konfiguraciju sa procesorom 550Mhz i 192 mb rama i 7 gb hard diskom i radi bez problema.Ako je neko voljan da želi iz prve ruke da se pozabavi ovom pločom i da da dijagnozu neka mi se javi na pp posle nastupajućih praznika,jer više ne znam šta da joj učinim ,a da je ne proglasim mrtvom pločom :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
rozalybl je napisao:
Nije u pitanju Win7,već winxp sp3 DLC multimedia sa hireninog butabilnog diska i recimo ghost sam bez problema instalirala na daleko slabiju konfiguraciju sa procesorom 550Mhz i 192 mb rama i 7 gb hard diskom i radi bez problema.Ako je neko voljan da želi iz prve ruke da se pozabavi ovom pločom i da da dijagnozu neka mi se javi na pp posle nastupajućih praznika,jer više ne znam šta da joj učinim ,a da je ne proglasim mrtvom pločom :angry4:

Јеси је "фенирала"? :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 17:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
uh zasto sam ja bio ubjedjen da je u pitanju win7? ako je win xp u pitanju ta konfa bi ga trebala podrzati jer sam xp instalirao na svojoj staroj masini koaj je slabija od tvoje
hajde ovako, ako vec kazes da se linux live podize, probaj instalirati, ako pukne znaci da bi moglo biti da je nesto od hardvera malo...defundirano
da li ti pokrece mini win xp sa hiren`s boota?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 10:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2011, 21:32
Postovi: 58
sinip je napisao:
Јеси је "фенирала"? :)


Nisam je fenirala :D

BSE je napisao:
da li ti pokrece mini win xp sa hiren`s boota?


Počne pokretanje mini xp-a,ali posle par trenutaka pojavi se crni ekran i zablokira.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
BSE je napisao:
uh zasto sam ja bio ubjedjen da je u pitanju win7? ako je win xp u pitanju ta konfa bi ga trebala podrzati jer sam xp instalirao na svojoj staroj masini koaj je slabija od tvoje
hajde ovako, ako vec kazes da se linux live podize, probaj instalirati, ako pukne znaci da bi moglo biti da je nesto od hardvera malo...defundirano
da li ti pokrece mini win xp sa hiren`s boota?


BSE, nazovi me nepismenim, al' pobogu šta znači ova riječ. Ni na guglu je ne mogu naći :-?

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 16:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Iggy_PoP je napisao:
BSE je napisao:
uh zasto sam ja bio ubjedjen da je u pitanju win7? ako je win xp u pitanju ta konfa bi ga trebala podrzati jer sam xp instalirao na svojoj staroj masini koaj je slabija od tvoje
hajde ovako, ako vec kazes da se linux live podize, probaj instalirati, ako pukne znaci da bi moglo biti da je nesto od hardvera malo...defundirano
da li ti pokrece mini win xp sa hiren`s boota?


BSE, nazovi me nepismenim, al' pobogu šta znači ova riječ. Ni na guglu je ne mogu naći :-?

eee da si isao u elektro skoli znao bi :P
help: rijec nije iz rijecnika...sto si i sam mogao da zakljucis :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
BSE je napisao:
Iggy_PoP je napisao:
BSE je napisao:
uh zasto sam ja bio ubjedjen da je u pitanju win7? ako je win xp u pitanju ta konfa bi ga trebala podrzati jer sam xp instalirao na svojoj staroj masini koaj je slabija od tvoje
hajde ovako, ako vec kazes da se linux live podize, probaj instalirati, ako pukne znaci da bi moglo biti da je nesto od hardvera malo...defundirano
da li ti pokrece mini win xp sa hiren`s boota?


BSE, nazovi me nepismenim, al' pobogu šta znači ova riječ. Ni na guglu je ne mogu naći :-?

eee da si isao u elektro skoli znao bi :P
help: rijec nije iz rijecnika...sto si i sam mogao da zakljucis :lol:

Ишао сам ја, ал' ни ја не контам? :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 18:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012, 20:12
Postovi: 162
Ubuntu,Fedora,Suse (nisu Sise)...

_________________
Ono što te ne ubije,to te osakati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs