banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 01:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2011, 11:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2010, 08:12
Postovi: 35
Ako neko zna da mi preporuči dobar program za daljinsko upravljanje računarom.Ukratko ne radi se ni o kakvom upadanju u tuđi komp radi hakovanja ili sl,nego sam mislio da se može obarati sistem kolegi od svoje kućei tu bi se znatno olakšale stvari


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 11:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Boze Gospode.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 11:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
trokut je napisao:
Ako neko zna da mi preporuči dobar program za daljinsko upravljanje računarom.Ukratko ne radi se ni o kakvom upadanju u tuđi komp radi hakovanja ili sl,nego sam mislio da se može obarati sistem kolegi od svoje kućei tu bi se znatno olakšale stvari

a jesi ti ikad cuo da je to kriminal i da se zato ide u zatvor?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Nisam siguran da bi baš mogao obarati sistem, jer valjda na "nečemu" (OS-u) mora postojati taj program, koji će izvršavati sve što mu zadaš. Ipak, od skora koristim Teamviewer, ne za takve svrhe, ali za mnoge mnoge je jako praktičan. Uz to ima i free verziju na njihovom sajtu,tako da možeš testirati. Pozdrav!

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Teamviewer је одличан за приступање неком компјутеру са друге локације, али наравно то не подразумјева да можеш обарати систем, него само да чачкаш по компу и то је то.

а то за обарање система на даљину не постоји, и немогуће је за урадити


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 12:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2010, 08:12
Postovi: 35
Što se tiče ovih pozitivnih savjeta hvala vam,a za ovaj komentar da se ide u zatvor,pa moj rođak da si ti meni živ i zdrav,kakav zatvor,pristup drugom kompjuteru uz njegovo dopuštenje ip adresu i lozinku je sve osim kriminala..., a pitao sam jer čovjek to radi,obara drugu sistem bez da ide kod njega,vjerovatno postoji neka fora da imitira neki virtualni cd ili nešto,u glavnom radi se to već, a nisam iz objektivnih razloga u situaciji da pitam njega.U glavnom hvala vam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
trokut je napisao:
što se tiče ovih pozitivnih savjeta hvala vam,a za ovaj komentar da se ide u zatvor,pa moj rođak da si ti meni živ i zdrav,kakav zatvor,pristup drugom kompjuteru uz njegovo dopuštenje ip adresu i lozinku je sve osim kriminala...

e nisi ti, rodjak, rekao da ces to raditi uz njegovo odobrenje, nego da mu upadas i rusis sistem ili ubacujes maliciozne software-e.
uz odobrenje, dakle na njegovoj mashini mozes imati instaliran teamviewer, logmein, remote desktop, svasta nesta, zlocudno upadanje je kaznjivo i podlijeze krivicnom gonjenju.
isto kao i upad u tudju kucu bez najave i dopustenja.
znas, mi smo na faxu polagali zakletvu da se ni u kom slucaju necemo baviti informatickim kriminalom...
rodjak...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
није ми јасно како се може обарати систем са друге локације, јер кад се обара систем брише се све, па и драјвери за интернет и прекида се конекција, тако да ми није баш најјасније како то може на даљину да се ради


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 13:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Šajin je napisao:
није ми јасно како се може обарати систем са друге локације, јер кад се обара систем брише се све, па и драјвери за интернет и прекида се конекција, тако да ми није баш најјасније како то може на даљину да се ради

moze mu oboriti sistem, samim tim i on gubi konekciju prema tom sistemu, ali on je dobio sto je htio, dalje ga nije briga.
kad nekoga pustas tako na sistem mozes mu okratiti pristupe pojedinim fajlovima, zabraniti mu instalacije i prpanje po sistemskim fajlovima, ali isto tako mu mozes dopusiti i full control. isto kao da ti sjedi fizicki za mashinom.
u svakom slucaju moras znati koga pustas na svoj sistem i sta mu odobravas.
ovakve vrste pristupa su strogo kontrolirane, pracene i IP i MAC adresama, sa jakim paswordima i sigurnosnim zastitama.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Brate, prosetaj malo :lol:

Kao sto su vec rekli, to sto trazis je nemoguce.
A ako ti je bas mrsko to raditi (logicno da jeste, svi se boje obarati sistem k'o da prave djecu) daj komsiji nek' prouci ovo:

http://www45.zippyshare.com/v/11936918/file.html


A ako mu uzimas kes za to, onda prosetaj malo :D

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
cicak je napisao:
znas, mi smo na faxu polagali zakletvu da se ni u kom slucaju necemo baviti informatickim kriminalom...


Šta studiraš ti zaboga?
-Gastronomiju? :lol:

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 19:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2010, 08:12
Postovi: 35
cicak je napisao:
Šajin je napisao:
није ми јасно како се може обарати систем са друге локације, јер кад се обара систем брише се све, па и драјвери за интернет и прекида се конекција, тако да ми није баш најјасније како то може на даљину да се ради

moze mu oboriti sistem, samim tim i on gubi konekciju prema tom sistemu, ali on je dobio sto je htio, dalje ga nije briga.
kad nekoga pustas tako na sistem mozes mu okratiti pristupe pojedinim fajlovima, zabraniti mu instalacije i prpanje po sistemskim fajlovima, ali isto tako mu mozes dopusiti i full control. isto kao da ti sjedi fizicki za mashinom.
u svakom slucaju moras znati koga pustas na svoj sistem i sta mu odobravas.
ovakve vrste pristupa su strogo kontrolirane, pracene i IP i MAC adresama, sa jakim paswordima i sigurnosnim zastitama.

Kažem da pitanje nije bilo namjenjeno za neku ne dozvoljenu radnju,šta imam od toga ako nekom sjebem komp,očigledno nismo na istoj talasnoj dužini ali nema potrebe za nekim prepucavanjem,i ne bih da sam htio nešto ne zakonito tražio na ovom sajtu.Par puta mi je nešto zapelo i ne samo oko kompa nego uopšteno i ovdje sam dobio pomoć pa reko da vidim ima li neko da se susretao sa ovim slučajem.Ali nema veze,u svakom slučaju ako dobijem neku informaciju o tome ostaviću poruku kao potvrdu o dobrim a ne lošim namjerama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 22:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Kao prvo tehnički je izvodljivo. Dakle, nemojte lupati kao maksim po diviziji ako već ne znate. U velikim kompanijama se instalacije i rade isključivo u remote-u, preko mreže.

E sad, da je meni upoznati tog lika kome se to da raditi u kućnoj varijanti, stvarno bih rado popričao s njim. Stvarno treba biti "geek" pa imati volje to raditi umjesto doći k'o čovjek na lice mjesta, otvoriti pivo, zapaliti cigaru i polako....

Za kućnu varijantu je potreban solidan router koji će vršiti konekciju na net i potrebno je znati javni IP kojeg će on da dobije od strane provajdera. Potrebno je da ima mogućnost otvaranja/zatvaranja portova prema određenoj MAC adresi. Otvoriti sve prema mrežnoj kartici kompa kojeg radimo i to je to. Na računaru uključiti opciju boot-anja preko LAN-a i postaviti je na prvo mjesto, a ostatak je do znanja osobe sa druge strane interneta :lol: :lol: :lol:

S tim što znanje te osobe definitivno nije malo.

Ko želi malo više da sazna o čemu je riječ, evo obavezne lektire:
http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_Installation_Services (nekad)
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Deployment_Services (i sad).

Pozdrav svima!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 22:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
RIS nije projektovan za Wan konekcije, a i onako nema previse veze sa ovim o cemu je ovde rijec.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2011, 23:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17153
Lokacija: Q5HW+6W
dtb_pro je napisao:
Potrebno je da ima mogućnost otvaranja/zatvaranja portova prema određenoj MAC adresi. Otvoriti sve prema mrežnoj kartici kompa kojeg radimo i to je to.

Portovi su vezani za TCP/UDP (4. layer), ne za MAC adrese (2. layer).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2012, 02:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Шајин je napisao:
Teamviewer је одличан за приступање неком компјутеру са друге локације, али наравно то не подразумјева да можеш обарати систем, него само да чачкаш по компу и то је то.

а то за обарање система на даљину не постоји, и немогуће је за урадити



Cuj ovog nemoguce :)

pa to je najlaski posao za malwer, kad malware inflitrira:

1. brisanje hall.dll (windows xp)
2. Kernel corruption
3. Bad code injection
4. mbr format
5. boot loader corruption
6. instalacija malicioznih drivera (bsod)
I najgore za kraj
7. Flashovanje biosa null-byte rom-om koji vam prepise bios prazim filom tako vam unisti maticnu plocu :D


Ako hoces da ti nabrajam jos slobodno kazi :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs