banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 21:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2010, 20:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2010, 21:45
Postovi: 483
Kada sam reinstalirao sistem, sporije mi se pali nego sto se palio prije reinstalacije, pa koji su nacini da se ovo ubrza?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 21:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Okt 2010, 16:26
Postovi: 30
instaliraj Linux Ubuntu Lucid Lynx ili 10.10. Diže sistem za 7 sekundi (bar kod mene) ,a komp mi je krš žešći. skontaj šta bi radio da imam konfiguraciju 1 GB rama i speed od 4 GHz ???

_________________
Down on the street where the faces shine,
floatin` around, i`m a real-0-mind.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
AIV je napisao:
Kada sam reinstalirao sistem, sporije mi se pali nego sto se palio prije reinstalacije, pa koji su nacini da se ovo ubrza?

prije svega trebaš očistiti startup.

Ako ne znaš šta trebaš ugasiti a šta ostaviti daj nekom drugom

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 15:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2010, 21:45
Postovi: 483
Ubrzao sam ga, sad je brz, samo me nervira sto nemam boot.ini u msconfig-u. :angry4: :angry4: :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 17:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
U msconfigu pogasi sve, ostavi samo najbitniji sistemske procese.
Pobrisi komp od virusa i ostalih gamadi.
Napravi sto vise slobodnog prostora na hdd-u.
Ako ti i dalje nije dovoljno brzo - kupi usb stick od 8 ili vise gb i instaliraj na njega xp pa ce se bootat dok kazes keks...

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2011, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ljudi, ajmo treba mi pomoć. Komp stariji, k7 čipset. Dobro je radio, ali od skoro je usporio naglo. Prijateljev je komp, i ja uzeo da ga malo restauriram, ali ne želim da reinstaliram OS. XP sp3 u pitanju. Istina, našao sam i previše virusa, tačnije preko 550, očistio ih više puta ne samo sa jednim alatom. Defragmentirao particije, odradio Disk Clean-up, očistio registry, prošao sa xp check diskom. Stvarno više nemam ideje. Isključio sam tonu gluposti koje se dižu sa windowsom. Komp radi i dalje, ali je sav neki izmrcvaren, kao da ima 64mb rama, a ne 512. Gledam u task manageru, i ništa mu ne jede memoriju toliko, ukupna potrošnja do 150mb, sa otvorenim lakšim aplikacijama. IDEJE?

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 01:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Disejblovao nepotrebne servise i iskljucio teme i ostale vizuelne efekte? Ako ima vise memorijskih modula, je li najbrzi najblizi procesoru? Koliko si/da li si ostavio prostora za virtuelnu memoriju? Na C:/ imas dovoljno prostora za "jutjub surf"? (za temp fajlove)
Ocistio kuler od prasine? Da li "seta" kad ga prodrmas? (temperatura procesora povisena?) Isto to za graficku ....

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 08:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Iggy majstore, koliko god tvoja želja da izbjegeneš reinstalaciju sistema bila velika, nijedno drugo rješenje ti neće donijeti optimalan rezultat kao to. Ti ne možeš više prečistiti komp u potpunosti ako je bio toliko zaražen. Uvijek ostanu neki repovi. Čak i da očistiš viruse i repove, ako je to već bilo tako upropašteno, vjerovatno na sebi ima sasvim solidnu količinu ostalog software-skog smaća, tipa spam, pop-up i sl. odnosno jednom rječju Junk software koji ti sredi registry i browser-e.

Da ne govorimo o tome da je reinstalaciju sistema, ili "generalku" ako ti je lakše, ionako preporučljivo raditi svakih godinu i po do 2 najviše. Postoje alati koji su u stanju da odrade jako dobar Clean-Up sistema, da prečiste registry, da ga defragmentuju, da defragmentuju diskove, ali to je ok ako se na računaru to redovno radi i održava. Ako je on već doveden do takvog rasula, potršićeš više vremena na njegovo dovođenje u red nego na reinstalaciju. Znam iz iskustva. Plus što si ovako bar siguran da si temeljno odradio posao.

Naravno, kad to odradiš bilo bi jako dobro i fizički malo pregledati stroj, ovako kako ti je NiZ rekao. Očistiti kuler na procesoru, promijeniti termalnu pastu ako budeš skidao kuler da ga čistiš, isto to važi i za kuler na grafičkoj ako je aktivno hlađenje, bilo bi jako dobro produvati i napajanje ako je puno prašine itd.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 08:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Sve odradio, osim još produvao temeljno kuler na procesoru i zamijenio pastu (nestalo mi je skoro, a nisam još uzeo). Mada, jesam malo usisao kuler površno. Ma znam to, i moram priznati da se slažem sa Dejom oko ovoga.
dtb_pro je napisao:
Postoje alati koji su u stanju da odrade jako dobar Clean-Up sistema, da prečiste registry, da ga defragmentuju, da defragmentuju diskove, ali to je ok ako se na računaru to redovno radi i održava.


Ja svoj xp imam bar 3 godine i radi još uvijek brzo, dok ovom čudu ne mogu više ni prismrditi. A za jučerašnji dan koji sam potrošio na skeniranje, mogao sam reinstalirati bar 10 sistema. Majku mu šugavu! Ajd ako još nekom nešto padne na pamet kroz nekih sat-dva vremena, nek javi, u suprotnom this bad boy goes down, way down! :D. Hvala na prijedlozima!

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Iggy_PoP je napisao:
Ajd ako još nekom nešto padne na pamet kroz nekih sat-dva vremena, nek javi, u suprotnom this bad boy goes down, way down! :D. Hvala na prijedlozima!


Ovako.
- Update antivirusa pa full scan. Ako želiš, deinstaliraj ga nakon toga pa probaj sa još jenim antivirusom.
- Spybot Search & Destroy. Besplatan je, a dobar je. Full Update i scan ako treba i por puta.

Ova dva za čišćenje. Sve ostalo će ti završiti:
- TuneUp Utilities 2011 (nije free, snađi se :D ) i
- CCleaner 3.06 (free)

Drugi iskoristi tek da počistiš za prvim. A prvi instaliraj, obavezno pogasi sve automatizovano (održavanje i live optimizaciju) i kreni redom: Gain Disk Space, Shortcut Clenaer, Registry Cleaner (nekoliko puta), StartUp Manager, StartUp Optimizer, Profile (u glavnom programu), Disk Doctor, Drive Defrag, Registry Defrag (veoma bitno pred kraj) i kad odradiš, zvekni 1-Click Maintenance da provjeriš rezultate.
Slika

Mada i dalje tvrdim da je reinstall najbolja opcija.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
dtb_pro je napisao:
Iggy majstore, koliko god tvoja želja da izbjegeneš reinstalaciju sistema bila velika, nijedno drugo rješenje ti neće donijeti optimalan rezultat kao to.

Upravo tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
ništa, biće kako bogovi kažu :) kopiram sad sadržaj sa sistemske particije, pa ću je srušiti, zapaliti i preorati.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Ako ti je zauzece RAMa takvo kao sto si napisao i ako ti se procesor ne zakucava (dovoljno je da ga malo pratis sa process explorerom) sto je najcesce posljedica pregrijavanja, jedini nacin da ubrzas komp je da imas cist registry a to mozes dobiti na dva nacina:
1. reinstalacija sistema (znam da boli :D)
2. iskoristis sve ove programcice koje ti je preoprucio dtb_pro. Nakon toga, posto svi odrade jedva polovican posao, uzmes spisak deinstaliranih programa, njihovih proizvodjaca i svih ostalih repova pa krenes cistiti registry "pjeske" (jer nije samo problem sto ti se startuje puno programa, zeljenih i nezeljenih, nego sto je registry postao toliko glomazan, posto ga "punis" svakim drugim klikom, da prilikom svakog zahtjeva za pokretanje bilo cega kompu treba puno vremena da preceslja po njemu i skonta sta sa cim da uveze). A posto takav pokusaj ciscenja zadire u domen naucne fantastike, vratis se na stavku jedan i zavrsis posao.

p.s. Ako imas Kaspersky, ja se ne bi usudio raditi njegov uninstall pa instalaciju drugog AV-a ni obrnuto .... Mnoooogo lose iskustvo ....

edit: ok, vec si se odlucio ali mi je bilo zao brisati kad sam se vec natjerao da otipkam ovoliko teksta (preeevise za moje lijeno dupe :D)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ahahhah, hvala Niz, svaka pomoć, ako ne meni - nekom sledećem, je dobrodošla! Nema ipak smisla tako nešto raditi. OD juče u podne sam stalno u pripravnosti zbog skeNJiranja, i jutros isto. Boli me glava više.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Slika
Mogu vam reći da nema ništa ljepše nego kad zamirišu svježe livade XP-a :D

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Avg 2012, 14:49
Postovi: 1
Ljudi da li je itko od vas probao "Device Doctor",jer je on jedan od boljih programa za popravku i ubrzavanje windowsa...ako niste evo vam link pa skinite i probajte...vjerujte mi na rijec odlican je ja ga koristim vec duze vreme i nemam nikakvih problema a prije mi se komp palio oko 5min.ako vam ovo ne pomogne javite se na stefanninic@krstarica.com

http://sharecash.org/download.php?file=3017802


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 14:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
De ban odma ovu budalu sto posta sharecash linkove, misli da ce ovako zaraditi pare od forumasa.... cccc


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs