banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 06:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Maj 2009, 07:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Maj 2009, 13:45
Postovi: 2
Dugo vremena sam se sluzio sa xp i odem da kupim novi racunar kada na moju nestrecu nema nigdje xp samo vista. Posto je tako odlucim kupiti vistu i dobijem dve particije c i naravno d. e sada me interesuje na de samo ima 13,8GB zauzeto a slobodno 1,94GB i pise FACTORY IMAGE. E sada sta je to? kada kliknem pise recovery pa da nije poput nekog samoreinstaliranja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
Vjerovatno neka restore particija, mozda je na njoj i norton ghost image ili nesto slicno. Nema to veze sa vistom vec sa proizvodjacem racunara. Kada se pali racunar, da li ti dozvoljava da pokrenes recovery nekim od f tastera, ili kada udjes u bios?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 17:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 22:48
Postovi: 542
Lokacija: Gradiška :: Banja Luka
the_grunf je u pravu. Ako je operativni sistem preinstaliran na računaru koji si kupio (i ako je originalan, naravno) onda se vrlo vjerovatno radi o OEM verziji operativnog sistema. To kod većine sadašnjih proizvođača računara znači da ćeš dobiti jednu particiju na disku koja služi za recovery sistema, ako nešto pođe po zlu. Vrlo vjerovatno da nisi dobio nikakve CD-ove ili DVD-ove za instalaciju operativnog sistema, ali ih možeš sam napraviti putem softvera koji se nalazi na računaru.

Dakle, ta particija služi za narezivanje tih recovery diskova da bi sistem nekada mogao reinstalirati i vratiti na fabrička podešavanja, kao i za recovery sistema bez CD/DVD-ova u kom slučaju ne možeš reinstalirati sistem, već samo uraditi recovery.

_________________
Where the prophecy begins and ends, there shall be me...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2009, 10:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Maj 2009, 13:45
Postovi: 2
Ne, nisam dobio nijedan cd sem od monitora to me i bunilo. Vista je oginalna i taj recovery nemogu da pokrenem pa ce biti vjerovatno da se moze iz biosa da se reinstalira odpocetka. Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs