banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 142 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Avg 2009, 18:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Najgore sto moze da ti se desi je da naucis instalirati glupi windows. Pri reinstalaciji windowsa se disk formatira, tj brise se sve sa particije C:/. Znaci da poslije reinstalacije moras naci drajvere za graficku karticu, maticnu plocu (cipset, lan, zvuk), eventualno za wireless karticu, i svu periferiju (stampaci, skeneri...). Znaci najvise sexa (jebacine) te ocekuje nakon reinstalacije. Sve slike, muziku, fimove, licne fajlove i ostale stvari koje ti trebaju i ne moraju biti obrisane sklonis na D: ili ih przis prije reinstalacije. Ne zaboravi instalirati antivirus, i drzati ga up to date. Da bi vam windows najbolje radio potrebno je da to bude ocuvan disk jer se potrefi instalacija bez problema, pa se poslije komp zaglavljuje ili izbacuje erore. Iskljucite svaki moguci update windowsa jer ako vam otkriju piratski windows opet reinstal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2009, 19:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2009, 12:15
Postovi: 86
Hvala i tebi Rodjak.
Imam ja te drajvere na cd-ima sto sam dobila kad sam kupila racunar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2009, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Imam nekih problema sa WinXP pro 64bit sp2..........
Skinuo sam sa neta,instalacija sve ok,ali posle dan dva,racunar poceo da steka,usporava i tako to.Konfiguracija racunara je dobra,Dualacore 2.0,2GB DDR2 rama,160G HDD,skinuo sve drajvere sa ovlastenih sajtova,direktno........al nece samo steka,otvorim neku aplikaciju,minimiziram je i bilo gde da kliknem desni klik zaledi kompletan racunar.

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2009, 22:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Predji na 32 bit-ni Win-xp puno ljepse radi od 64 bit-nog.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2009, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
e to je problem
pitanje je koliko je taj OS koji si skinuo s neta cist od virusa i ostale gamadi, koliko je crack dobro odradjen i sl.
moras imati pouzdan izvor
osim toga, xp je bolji 32bitni

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2009, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Ma ja sam ceo zivot na 32bitnom,ali mi treba zbog neke aplikacije 64bitni.
Proverio sam sa nekoliko antivirusa,izmedju ostalog sa Avast 4.8 Pro,cist kao suza.
Dobro je odradjen crack,na sajtu svi hvale,ko god je skinuo i koristio.
E sad,mozda mu smeta 32bitni na drugoj particiji.
Isplati li se probati samo njega?
Ili ima neki program da mi sakrije particije,pa kad podignem jedan da uopste ne vidi onu drugu particiju?

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 07:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja koristim XP 64 i radi mi bolje od 32-bitnog.Doduše to je tweak-ovana verzija.Samo,zbog nekih stvari ću se vratiti na 32-bitni,ne radi mi softver za kameru i štampač na 64-bitnom. :(

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 07:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
da. to i jeste problem, ne samo sa skenerima, nago i sa dosta app dijela. mada se da kombinovati, jedna mashina sa 32, druga sa 64, i rade sinhrono ko da nema nikakve razlike.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 07:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
cicak je napisao:
da. to i jeste problem, ne samo sa skenerima, nago i sa dosta app dijela. mada se da kombinovati, jedna mashina sa 32, druga sa 64, i rade sinhrono ko da nema nikakve razlike.

Hajde sad objasni? :-?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 07:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
_zoka je napisao:
cicak je napisao:
da. to i jeste problem, ne samo sa skenerima, nago i sa dosta app dijela. mada se da kombinovati, jedna mashina sa 32, druga sa 64, i rade sinhrono ko da nema nikakve razlike.

Hajde sad objasni? :-?



http://hrcak.srce.hr/file/48483

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 09:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Najveca je glupost skidati x64 XP, jer je u svakom pogledu bolji x86. Medjutim ako ti treba 64bit win skidaj vistu ili sedmicu. Ja imam windows 7 x64, a vecina periferije i sve jedinice iz kompjutera rade bez ikakvih drajvera, ukljucujuci i graficku karticu za koju instaliras drivere ako oces, ali ne moras. U tebe je najvjerovatnije bilo gresaka pri downloadu, nema drugog objasnjenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 16:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 22:48
Postovi: 542
Lokacija: Gradiška :: Banja Luka
Rodjak je napisao:
Iskljucite svaki moguci update windowsa jer ako vam otkriju piratski windows opet reinstal.

Ne mogu da se složim sa ovim, ali baš nikako. Ako se već koristi piratska verzija, onda obavezno uključiti update, ali tako da birate koja ažuriranja se skidaju i instaliraju. Nakon toga, sve što treba uraditi je isključiti i sakriti stavku Windows Genuine Advantage (mislim da se tako zove) tako da se nikada ne instalira i problem riješen.

Rodjak je napisao:
Ja imam windows 7 x64, a vecina periferije i sve jedinice iz kompjutera rade bez ikakvih drajvera, ukljucujuci i graficku karticu za koju instaliras drivere ako oces, ali ne moras.

Naravno da svaki dio hardvera mora koristiti drajvere. Fazon je u tome što Windows 7 ima ogromnu bazu drajvera, tako da je većina proizvoda podržana bez naknadnog skidanja drajvera. Drajveri za grafičke kartice su sadržani u instalaciji Windowsa 7 ali nisu napredni kao drajveri proizvođača čipova. Zato je preporučljivo skinuti drajvere sa ATijeve, nVidijine, Matroxove ili čije već web stranice...

_________________
Where the prophecy begins and ends, there shall be me...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Elem,ovaj 64bitni što sam skinuo je dobar.
Skinulo ga je 1000 ljudi i svi su ostavili pozitivne komentare.
Medjutim brine me sto sam ja instalirao samo na odvojenu particiju nisam koristio nikakav boot menager.
Da li je moguce da neke aplikacije sa 32 bitnog smetaju 64 bitnom?
U ostalom,vec sam srusio i jedan i drugi i uradio novu instalaciju 32 bitnog XP a.
Sto se tice 64bitnog,ovaj sp2 sto sam skinuo je stvarno extra.....a i podrska je super za njega,
sve sto covek pozeli moze naci.
Buduci da je dobar,cak sam mu pustio da radi update i sve ok.
A sto se tice windows sedmaka :D na zalost ova aplikacija nije podrzana,trazi iskljucivo XP.

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 11:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Sta trazi xp?Ne mozes upgrade xp u 7 to je jasno, nego moras imati butabilni dvd sa win 7 i iz biosa ga instalirati bre.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2009, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Ma jok,nego jedan program trazi 64bitni XP da bi pruzio max performanse.
Al nema veze,vratio se na stari provereni 32bitni XP

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2009, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Rodjak je napisao:
Pri reinstalaciji windowsa se disk formatira, tj brise se sve sa particije C:/.



ne mora biti tako....imas izbor da li da formatiras ili ne, ti ne moras ako neces....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2009, 20:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Јесте, ајде сад кад си толико смарт објасни зашто би га требали форматирати, а зашто не. Чему служи фулл формат итд.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2009, 21:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2009, 12:15
Postovi: 86
Reinstalirala sam racunar i sad mi treba Microsoft Office 2007. Jel' zna neko neki link za download Microsoft Office 2007? Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2009, 22:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
How yes no. Али не знам да ли је дозвољено качити пиратске линкове на форуму, али то ти није тешко, на гугл укуцаш:
rapidshare office 2007 и избациће ти резултате, изабереш први са списка а као коначно одредиште биће ти списак од 6 фајлова које скидаш један по један у исти фолдер. Кад их скинеш 2 клика на први по реду и винрар ће тражити код који ти пише испод линкова, отпакујеш их у исо формат и отвараш са daemon tools или алкохолом и то је то.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2009, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Kolja je napisao:
Ne mogu da se složim sa ovim, ali baš nikako. Ako se već koristi piratska verzija, onda obavezno uključiti update, ali tako da birate koja ažuriranja se skidaju i instaliraju. Nakon toga, sve što treba uraditi je isključiti i sakriti stavku Windows Genuine Advantage (mislim da se tako zove) tako da se nikada ne instalira i problem riješen.


A jes osjetio ikakvu prednost u radu kad si skinuo sve te update-e??? Ja nisam. Takođe isključujem update,i po potrebi si neku zakrpu skinem i instaliram,ili aplikaciju i sl... Bolje da se isključi skroz,jer ovi koji se baš ne žele toliko interesovati šta im komp vuče sa interneta neće znati ni za genuine,dok ih ne zezne..

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 142 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs