banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 13:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 19 Jan 2009, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Evo, sad mi je upravo prikazao samo pola mog posta, ne znam zasto, morao sam da idem na 'edit' pa ponovo da ga objavim.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 19 Jan 2009, 23:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2008, 19:16
Postovi: 46
Sta se tice ovog OS, jos nemozemo mnogo da komentarisemo, pa cak ni sa ovom Beta verzijom jer jos ne posjedujemo Drivere za nju. Do kraja godine nama ostaje nas stari dobri XP a na godinu se mozemo vec radovati SEVEN-u. Naravno vidjecemo kako ce se on pokazati, ali jednim djelom sam uvjeren da ce biti mnogo bolji od Viste, i da naravno nece biti zahtjevan bez razloga, kao sto je to bila VIsta. Ali Xp ce ostati King svih vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 20 Jan 2009, 03:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
blue je napisao:
Jedan previd je da ovaj fazon sa stavljanjem dva prozora, jedan pokraj drugog, ne radi bas najpametniji kada imate dva monitora. Ja sad mogu da imam pola jednog ekrana pokrivenog jednim prozorom, i pola drugog ekrana pokrivenog drugim prozorom... :D (kod mene prozor ne reaguje kada ga stavim na prelaz izmedju dva ekrana)

I ja sam to primjetio. Pokušao sam da držim CTRL ili SHIFT u nadi da će zalijepiti prozor uz ivicu monitora koja graniči sa drugim monitorom, ali nije uspio. Možda postoji način a ako ne postoji vjerujem da će ga napraviti, vjerujem da će im se i drugi žaliti na to.


GIGAMAN je napisao:
pa cak ni sa ovom Beta verzijom jer jos ne posjedujemo Drivere za nju


Drajveri rade. Ako rade u Visti rade i u Win7.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 20 Jan 2009, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 bolji od Viste
Kompanija Microsoft je još u vreme dok je Windows 7 bio samo u najavi snažno najavljivala da planira da unapredi performanse ovog operativnog sistema u odnosu na Windows Vista-u kada je u pitanju rad sa solid state drive-ovima. Nedavno istraživanje je pokazalo da čak beta verzija Windows 7 operativnog sistema postiže bolje rezultate od Windows Vista SP1 verzije kada je u pitanju brzina, vreme pristupa i čak manja iskorišćenost procesora. Rezultati nisu dramatično bolji ali treba imati na umu da je u pitanju ipak beta verzija Windows-a 7 dok će konačna sigurno posedovati još bolje performanse nastale usled finih podešavanja karakteristika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 20 Jan 2009, 12:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kaspersky Anti-Virus za Windows 7

http://www.bug.hr/vijesti/kaspersky-ant ... 94989.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 24 Jan 2009, 00:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Meni steka ili sam ja levat...bice da je ovo drugo :(
Instalirao sam win7 32bit
Nece da mi instalira drivere od ploce, ploca je Asus M2A-VM.
Takodje sam imao stekanja pri instaliranju cs3 paketa.
(na visti je sve radilo)
Ajde strucnjaci pomagajte...da li je zbog ploce ili sta?
pozz

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 24 Jan 2009, 01:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Meni na laptopu radi sve ok za sada, vidjecemo kako ce se pokazati... Uglavnom, radi dosta brzo, brze od XPa u svakom slucaju...

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 24 Jan 2009, 02:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Ponovo sam reinstalirao i normalno instalirao cs3...radi, ali driveri od ploce i dalje nece. Mada nema nekih uzvicnika i upitnika u Device Menageru...
Mozda bude ok, igracu se par dana pa da vidim. Tacno je da radi brze i bolje od viste! Radi i obradu videa (tod file/fullhd) u adobe premieru sto sa xp i vistom nije bio slucaj. Bas sam se patio oko toga. Bice ovdje svacega...od keza do lupanja tastature :D
strucnjaci pisite :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 28 Jan 2009, 21:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2008, 19:16
Postovi: 46
Napokon novi Windows OS, nakon XP a ocekivao sam nesto jos bolje kad ono pojavi se VISTA, jao meni i svim ostal Nadam se da su na sedmici sredili neke stvari. Nadam se da ce stici uskoro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Jan 2009, 00:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Enivej, ne radi mi citac kartica na laptopu, vjerovatno je do drivera za isti. U svakom slucaju, na Ubuntu-u 8.04, radio je ok, bez dodatnog instaliranja drivera, sto bi rekli "out of the box"...

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 03 Feb 2009, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nema Windows 7 Beta 2
Microsoft je u okviru Engineering Windows 7 bloga najavio da sledeća verzija Windows-a 7 neće biti beta verzija, već verzija koja je bliska konačnoj verziji operativnog sistema. U ovom blog postu Microsoft naglašava da planira da novi operativni sistem izda kao deo „PC ekosistema“ u kojem je konačna verzija novog Windows-a razvijena uz saradnju sa OEM proizvođačima, potencijalnim korisnicima i svima ostalima koji su zainteresovani da se kreira konačno izdanje koje je kompatibilno sa širokim spektrom sistema i koje ima mogućnost da obezbedi „kompletni i zadovoljavajući“ korisnički doživljaj. Sav hardver koji radi na Vista-i će raditi i na Windows-u 7.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 12 Feb 2009, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Procureo Windows 7 Build 7022
Microsoft trenutno radi na internoj beta verziji Windows 7 operativnog sistema ali Windows 7 Build 7022 (Build 7022.winmain.090115-1850) je procureo online na Web pre nekoliko dana i potvrđeno je da je u pitanju zaista novi build Microsoft-ovog operativnog sistema. Ovaj build je kreiran 15. januara. Prema nekim informacijama trenutno postoji još jedan noviji build, oznake 7034 koji nosi datum kreiranja 2. februara ali on je samo za zaposlene u Microsoft-u. Windows 7 RC verzija je zakazana za izdavanje za mesec april, dok se u kompaniji Microsoft nadaju da će konačna prodajna verzija ovog operativnog sistema pred korisnike stići krajem kalendarske godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 13 Feb 2009, 17:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Ukinuto preuzimanje Windows 7
Microsoft je prekinuo mogućnost preuzimanja beta verzije Windows 7 ali će i dalje omogućiti korisnicima koji su započeli ovaj proces da ga završe. Kao što je i obećano pre više od dve nedelje Microsoft je blokirao nova preuzimanja Windows 7 a na sajtu sa kog su svi zainteresovani mogli da preuzmu Windows 7 beta verziju stoji oznaka da Windows 7 Beta više nije dostupan. Microsoft navodi da Windows 7 Beta ističe 1. avgusta ove godine kada će korisnici morati izvršiti update na noviju verziju ili ponovo instalirati raniju verziju Windows-a, kao što su Windows Vista ili XP operativni sistemi.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 14 Feb 2009, 12:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Windows 7 verzije
Iako Microsoft tek treba da objavi cenu i datum isporučivanja svog Windows 7 operativnog sistema, kompanija je obezedila dokumentaciju koja detaljno opisuje različite verzije Windows 7.

Ovo obelodanjivanje omogućava industriji da preduzme nekoliko dodatnih koraka ka onome što bi trebalo da se očekuje u okviru izdanja koje će biti objavljeno krajem ove godine. U suštini održavanje ovog plana počelo je još u oktobru mesecu kada je Microsoft održao svoju Professional Developers Conference i obezbedio pred-beta verziju koda. U januaru je obezbeđena prva beta verzija Windows 7 što je bio prvi korak na putu ka Release Candidate-u.

I dokle se do sada stiglo? Microsoft je najavio prve Windows 7 verzije a u ovom tekstu ćemo pokušati da damo što je moguće više detalja vezano za nove operativne sisteme na osnovu Microsoft-ovih dokumenata koji opisuju nove update-ove. Windows 7 Starter, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Enterprise i Windows 7 Ultimate.

Windows 7 Home Basic će se takođe naći u prodaji ali samo na određenim tržištima čiji broj za sada iznosi negde oko stotinu a u pitanju je južna Amerika, Afrika i Bliski istok. Kada govorimo o Windows 7 operativnom sistemu pitanje koje se neizbežno postavlja jeste zašto toliki broj? Tehnički govoreći, moglo bi ih biti i više. Microsoft je još uvek ograničen pravilima EU iz 2004 godine na osnovu kojih mora objaviti „N“ verziju za EU bez Windows Media Player-a.

Međutim, u stvarnosti pretpostavljamo da će pojedinačna Windows 7 „N“ SKU verzija biti isporučena klijentima u EU, što će ukupno činiti sedam verzija. Prema navodima kompanije Microsoft, nove verzije imaju za cilj da obezbede balans između složenosti i onoga što korisnicima zapravo treba.

Zvanični predstavnik navodi da kada postoji korisnička baza od jedne milijarde, dve opcije ne mogu da zadovolje njihove različite potrebe te ova kompanija iz tog razloga nastavlja da nudi nekoliko usmerenih SKU za korisnike sa specijalnim potrebama: za korisnike koji vode računa o trošenju sredstava i koji poseduju male netbook računare, neki OEM proizvođači će obezbediti Windows 7 Starter.

Za sve korisnike na tržištima zemalja u razvoju biće dostupna i Windows 7 Home Basic varijanta. Poslovni korisnici na raspolaganju imaju dve preporučene mogućnosti: Windows 7 Professional i Windows 7 Enterprise. Windows 7 Professional se preporučuje malim poslovnim korisnicima a Windows 7 Enterprise se preporučuje srednjim i velikim preduzećima koji imaju potpisan Software Assurance ugovor sa kompanijom Microsoft.

Svi oni koji su zainteresovani će moći da kupe bilo Windows 7 Home Premium ili Windows 7 Professional u maloprodajnim objektima. Windows 7 Ultimate će biti dostupan na oba diska, ali će korisnik morati da prođe kroz proces upgrade-ovanja, bilo online ili offline, da bi mogao da mu pristupi. Osim kada je u pitanju Windows 7 Starter, svaka opcija biće dostupna u 32-bitnoj ili 64-bitnoj verziji.

Pored toga moramo primetiti da Microsoft beleži napredak u svojim aktivnostima: Home Basic je bolji od Starter verzije a Home Premium je bolji nego Home Basic. Windows 7 Professional je pozicioniran odmah do Home Premium-a a Enterprise i Ultimate izdanja su vrhunske Windows 7 ponude.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 14 Feb 2009, 14:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 guši Vistu
Pozitivni komentari po pitanju Windows 7 doveli su do zanimljivog izazova za Microsoft a to je da natera poslovne korisnike da pređu na Windows Vista operativni sistem. Firma koja se bavi istraživanjem tržišta, Gartner, navodi da je krajem oktobra došla do saznanja da će negde oko 30% velikih poslovnih korisnika najverovatnije preskočiti Vista operativni sistem i odmah preći na novi dok značajan broj drugih kompanija još uvek nije donelo odluku šta će uraditi po tom pitanju. Generalno gledajući, čelnici kompanije Microsoft navode da svi oni koji su blizu tome da počnu da koriste Vista-u, definitivno treba to da urade pa tek onda nakon nekog vremena da pređu na novi sistem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 14 Feb 2009, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja nisam uspeo da je instaliram na svoj racunar :( :( :( :-? :-? :-?
Nemam pojma zbog cega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 15 Feb 2009, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Windows 7 Starter Edition
Microsoft će predstaviti Starter Edition za razvijene zemlje po prvi put sa Windows 7, dok je u toku 2004. godine Microsoft predstavio Windows XP Starter Edition za korisnike u razvijenim zemljama. Uz Windows Vista Starter Edition korisnici računara su imali mogućnost da pokrenu do tri programa istovremeno bez ikakvih ograničenja otvorenih prozora. Windows 7 Starter Edition će nastaviti da radi na isti način kada je reč o OEM proizvođačima koji se bave izradom niskobudžetnih, malih netbook računara. Međutim, Microsoft poziva naprednije korisnike da pređu na Windows 7 Home Premium za koji navodi da pruža sve što je potrebno uz lagano povezivanje sa drugim računarima.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 18 Feb 2009, 13:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 za Božić
Microsoft je dao do sada najočigledniju naznaku po pitanju toga kada će se Windows 7 naći na tržištu, a to je vreme Božićnih praznika. Ova kompanija je potvrdila da će proizvodnja Windows 7 početi tri godine nakon predstavljanja RTM verzije Vista-e (verzije za proizvodnju), a ona je predstavljena u oktobru 2006. godine. Mark Russinovich naglasio je neke od novih karakteristika u okviru nastupajućeg operativnog sistema a među njima su bolji način upravljanja napajanjem, redukovani footprint procesora kao i bolja kontrola aplikacija. On je takođe naglasio da je utrošeno dosta vremena da se izbegnu problemi kompatibilnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 22 Feb 2009, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 RC dobio datum izlaska - 10. april
RC (Release Candidate) verzija Microsoft Windows 7 operativnog sistema je dobila datum izlaska, 10. april.
Kao što je Microsoft i najavio, neće biti više Beta verzija, i slijedeća verzija je RC. Za sada se vrše interna testiranja, a od 10. aprila biće dostupna verzija za testiranje. Trenutno nije poznat model po kojem će nova verzija biti testirana, jedna od solucija je da Microsoft ponovo omogući preuzimanje svim korisnicima koji žele da testiraju.
Malo se zna o razlikama izmeđju Beta i RC verzije Windows 7, ali sudeći po popularnosti Beta verzije, možemo reći da je većina Vista problema riješena. Do sada je prijavljeno čak 500000 prijedloga za Windows 7 Beta, od zvaničnog početka testiranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 24 Feb 2009, 11:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 će biti odličan za gamere

Zamjenik direktora Microsoftovog odjela Interactive Entertainment Businessa za Evropu, Bliski istok te Afriku, Chris Lewis, je izjavio da će nadolazeći Windows 7 operativni sistem biti odličan za igranje video igara, pogotovo u odnosu na aktuelni Windows Vistu. Prema njegovoj izjavi, W7 će biti robusniji i brži te je naglasio da početna testiranja daju odlične rezultate. Također je naglasio da je još uvijek rano za davanja konkretnih informacija, ali smatra da gamere očekuju samo pozitivne vijesti. Pored toga, dodao je da Microsoft planira da se posveti PC igrama, te da je Games For Windows kampanja trajna investicija. Iako je Lewis u pravu da je još uvijek rano za davanje bilo kakvih komentara za odnos Microsofta prema gamerima, ipak je dobra stvar što posvećuju pažnju ovom dijelu Windows zajednice, obzirom da se dosta PC gamera žalilo na probleme sa Vistom i video igrama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs