banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Jun 2024, 12:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 09:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jul 2009, 19:24
Postovi: 8
Kupim računar, instalirana Windows Vista i sve super, e onda nakon nekih mjesec dva počne sporo da diže sistem kad se uključi i na kraju neće uopšte samo vrti do besvjesti il se uključiva i isključiva sam.
I prijatelj koji bi trebao to da zna odnese računar na reinstaliranje i kaze mi da je bio van UPDATE??, i instalira Windows XP, nakon nekog vremena pojavi mi se ikonica GENIUS koja me obavještava da sam moguća žrtva ...neznam čega i to stalno stoji, u stvari kad kliknem na nju,MIcrosoft traži ključ da se kupi... mogu da ga koristim u potpunosti, mislim računar al ta ikonica stalno upozorava i jedino ne mogu da postavim nista na deskop, uvijek crn ekran.
Šta znaci kad je računar UPDATE i sta sad da radim...mogu li ja to sama otkloniti ili već šta..????
:( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Prije svega, jadna ti majka... :lol: :lol: :lol:

Koristiš nelegalne kopije Windowsa kao i većina nas smrtnika, a kad staviš windows da se updejtuje (stalno sa interneta skida nova poboljšanja), oni (zlikovci iz Microsofta) vremenom provale da ti ta kopija nije originalna, a ti udare taj Windows Genuine žig zvjeri :D

Kako imam osjećaj da si mnogo toga zeznula na kompu pored ovog problema, hajde ti ponovo reinstaliraj XP, da bi bio svjež, pa mu dodaj ovaj registry ključ edit: link koji sam poslao na PP
(otvoriš RAR arhivu, pa u njoj bude mali reg ključ koji učini da tvoj XP izgleda kao original)...

I definitivno nabavi kakav antivirus. Potraži neki besplatni jer ne želiš da se zezaš sa ključevima opet (a vidim da ti je to nepoznanica), a besplatni se mogu uodejtovati sami jel...

edit: poslao linkove na PP, da me moderatori ne bi zezali :wink:

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Poslednji put menjao Laughing Man dana 14 Avg 2009, 14:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
ili jednostavno, umjesto zezanja sa ovim kljucem, nakon reinstalacije trazi da ti podese automatic update sistema na off, sto su i trebali i prvi put da ti urade (ko god da je radio) znajuci da ti xp nije legalan

@Laughing Man
jesi li siguran da microsoft vise uopste salje update za xp? mozda samo provjeravaju da li je legalan, ali sumnjam da uopste salju neke korisne zakrpe za njega, tako da tesko da ima smisla drzati automatic update na ON

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 14:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Ja sam prije 2 mjeseca istalirao 7cu pa ne bih znao... Ali do tada mi je uvjek XP SP2 updejtovan do SP3 sa svim pratećim paketima sa tom skriptom. U svakom slučaju ništa ne gubi.

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 14:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
ok
ukljucicu se i ja pa cu vidjeti ima li sta za xp jos uvijek

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 15:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Vista ti je trzala toliko zato sto je masina bila inficirana virusima. Ne smijes ici na internet bez antivirusa, ne stavljaj tudje stikove u svoj kompjuter (to ti dodje kao sex sa nepoznatom osobom koja ti se kune da je zdrava ;) ) ne stavljaj svoj stik u tudje kompjutere. Ne skidaj exe fajlove i nemoj ih instalirati na komp ako nisi sigurna u njihovu ispravnost. Dobro bi bilo da naucis koristiti deep freeze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 15:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jul 2009, 19:24
Postovi: 8
Laughing Man hvala, ako nista mogu postaviti deskop kakav ja hocu...imam Kaspersky sad, jos nekih 10 dana, ali bio je i prije AVG pa se desilo sto se desilo, nemam pojma dal da diram vise ista, uz racunar sam dobila instalacijski CD za Vistu, ne znam da li sad da je ponovo instaliram....i definitivno mi treba mali kurs, ako nista da me ne prave budalom sa svojim pricama... :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 15:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jul 2009, 19:24
Postovi: 8
i kako uopste da reinstaliram XP, nedam vise nikom da nosi komp....boze,boze!!! :cry: :cry: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 16:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Pa ako su ti skoro instalirali XP, onda samo upotrebi tu skriptu koju sam ti poslao, trebala bi da upali i nakon što su te "obilježili".

Inače nabaviš istalacioni cd XPa, ubaciš u DVD čitač, u BIOSu (ono na prvo paljenje ekrana kad ti ponudi da pritisneš DEL ili F1 ili sl. da uđeš u neke opcije) ti mora biti namješteno da prvo bootuje sa dvd drajva (a vjerovatno već jeste).

Pisaće ti da bootuje sa XP cda i da pritisneš bilo koji taster, uradiš to i onda ide step-by-step instalacija koju i malo dijete može da odradi. Izabereš particiju gdje hoćeš da ti instalira sistem, formatiraš je za svaki slučaj, i sistem se instalira....... samo pratiš uputstva dalje koja ti isčitava.

Nakon toga primjeniš moju skriptu i XP ti je original, apdejtuje se normalno. (Naravno, instaliraš i drajvere za zvuk, grafiku poslije instalacije sistema - te diskove si morala dobiti uz računar)

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 17:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Wundows XP - BOOT CD, Reinstaliranje računara - Kako, šta?
Имаш у овој теми детаљно описано од више ликова са форума како се то ради и све што реинсталација виндовса носи са собом. Па прочитај да 2 пута не понављамо исту причу. Уз то ако је инсталацијски виндовс који си добила оригинал инсталирај га, а серијски број не дај никоме, и АКО је оригинал не знам зашто си давала некоме да ти поред тог оригинала инсталира пиратску копију.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 17:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Rodjak je napisao:
Wundows XP - BOOT CD, Reinstaliranje računara - Kako, šta?
Имаш у овој теми детаљно описано од више ликова са форума како се то ради и све што реинсталација виндовса носи са собом. Па прочитај да 2 пута не понављамо исту причу. Уз то ако је инсталацијски виндовс који си добила оригинал инсталирај га, а серијски број не дај никоме, и АКО је оригинал не знам зашто си давала некоме да ти поред тог оригинала инсталира пиратску копију.


e, al baš....

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 17:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Стани мало лаугхгхгхпхтсд ма како се већ пише нек ова мала, тј. маууа одговори


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 14 Avg 2009, 19:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2008, 00:12
Postovi: 449
Mayyo,ovdje imas uputstvo za instalaciju Viste:
Instalacija i podesavanje viste
Ako je ta Vista koju si dobila originalna upisi odmah product key,ako nije postupi kao u uputstvu.
Za particiju na kojoj ces instalirati izaberi C.
Pripremi i CD-ove sa driverima,valjda si ih dobila uz racunar.
Evo jos uputstava,ako ti ovo nije najjasnije pa proucavaj:
Kod:
http://gameplanet.bloger.hr/post/windows-vista-i-instalacija-viste/462567.aspx

Kod:
http://forum.gameplay.hr/showthread.php?t=55058

Kod:
http://forum.net.hr/forums/p/181639/5427637.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 02 Okt 2009, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Reinstalirao sistem, stavio XP...svi drajveri ok i sada imam jedan problemcici:
Slika
linkovi koji trebaju da budu plavi meni su crvenkasti, takodje i na Win. iza nekih slova se vidi blur crvenkaste boje.
Na mom siteu link koji treba da je crven meni je plav! :oops: Isto se ponasa i na FF i na Operi.
Jel' imao neko slican problem i sta savjetujete?

Da li je do drajvera graficke?
Hvala :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 03 Okt 2009, 21:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
vidi ako ti se još neđe boje mješaju onda je do grafičke, akom nije... koja ja grafička?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 04 Okt 2009, 01:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Rodjak je napisao:
vidi ako ti se još neđe boje mješaju onda je do grafičke, akom nije... koja ja grafička?


Asus EAH3650 512MB

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 04 Okt 2009, 11:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
asus radeon. Ako ti i matična ploča nije asus možda ima nekih nekompatibilnosti, sve u svemu pokušaj da skineš nove drajvere sa interneta pa ih instaliraj. Nemoj me krivo razumiti. Ako ti se boje mješaju i u ostalim aplikacijama onda je ili do drajvera, ili se nadam da ti je grafička još uvijek pod garancijom, ako ne... A pogledaj na nekom drugom računaru da li ti se boje tako razlijevaju po tom sajtu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: može pomoć????
PostPoslato: 04 Okt 2009, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Mislim da je graficka ok, na XP prvi problem dok je na Visti ok. Pokusacu sa novim drajverima.
Hvala u svakom slucaju!!! :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs