banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Jun 2024, 00:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jun 2013, 23:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Kako se moze podijeliti internet preko lan-a na drugi kompjuter??
Imam dve lan karte na kompjuteru. Preko integrisane sam spojen na kablovski modem i imam internet. Sad sam stavio jos jednu lan kartu i hocu da preko nje proslijedim internet na laptop (ne pitajte zasto nemam wireless). Kako se sad to radi?? Stavio sam da mrezna karta share-uje internet sa drugom ali koliko vidim treba podesiti i neke IP adrese pa me to zeza. Sta trebam uraditi?
Na kompjuteru mi je Win XP a na laptopu Win 8. Hoce li to stvarati kakve probleme?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2013, 02:32 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
uzmi lan ruter i to ljudski namjesti..properties --->internet protocol jel 4 il 6 neko ce u toku dana da ti kaze..

Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2013, 07:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
ovako, ukopcas u jedan lan internet recimo da je local area conection, i onda u drugi lan ukopcas kabal sa kojim spojis drugi komp, recimo neka bude local area conection 2.
e onda kliknes desni klik na prvu konekciju (gdje ti je spojen modem za net) - local area conection i desni klik i odes na properties ili sta li vec pise i medju opcijama nadjes sharing. e tu odaberes share this conection i onda dole ispod odaberes kroz koju vezu da se djeli internet i odaberes tu ovu drugu "konekciju" gdje je spojen drugi komp - local area conection 2. Znaci droz ovu prvu srerujes ovu drugu.

e sad ja preporucujem da ip adrese stavis na automatski, s tim da moras sacekati kad to budes probavao prvi put da se povezu i dodjele adrese, postoji sansa da ces morati par puta ici ono enable disable conection da je resetujes i osvjezis, jednom kad upali poslje ce ici ok.

ako te bude zezalo povezivanje onda dodjeli rucno adrese (internet protocol) ono tipa 192.168.1.8 a drugu 192.168.1.9
i naravno workgroup mora biti isti (desni klik na my computer) pa imas computer name i workgroup ( workgroup bora biti isti a pc name mora biti razlicito)

jeste da je najlakse uzeti ruter ili svič ali funkcionise i ovo s tim da prvi kompjuter mora biti stalno upaljen da bi drugi imao net


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2013, 09:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Vjerovatno i kabal koji ih povezuje ne može biti obični, nego predviđen za direktnu vezu dva kompa.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2013, 09:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17225
Lokacija: Q5HW+6W
Nema tu obični ili neobični, ima straight-through i crossover kabl. Većina modernih mrežnih karti ima Auto-MDIX, tako da to ne bi trebao biti problem...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2013, 09:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Pokusao sam sinoc sa crossover-om i nije htjelo, ali je uspjelo sa straight-through i uspio sam da ih povezem ali nisam znao kako podesiti sve to. Pokusacu kako je Peca rekao kad dodjem kuci pa cu vidjeti sta ce biti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2013, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
evo uspio sam povezati. na kompjuteru gdje je net je rucni stavljena ip adresa 192.168.0.1 a na laptopu je sve automatski i uspio sam se povezati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2013, 19:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Super :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs