banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 11:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2004, 11:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Nakon godinu i nesto koristenja red hat linux 8.0, odlucio da promjenim distribuciju nekom novijom, i odlucih se za Slackware Linux 9.1. Medjutim nakon potrage po gradu, najnoviju verziju koju sam uspio pronaci bila je 8.1, koja je stara pa preko godinu i pol.
Pa eto, ako neko zna gdje u bl-u ima da se kupi Slackware Linux 9.1, ili bar 9.0 verzija, neka kaze.
pozdrav :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Pa probaj u nekoj od igraonica zamoliti da ti skinu sa neta.. to je najbolje, jer sumnjam da CD shopovi imaju tako nesto

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Probaj u URC-u ;)
Cini mi se da odrzavaju mirror slackovog ftp-a, znaci ima sve najnovije ;) Poneses svoje cd-ove +2KM po CD-u za rezanje i to je to :)


ftp://ftp2.urc.bl.ac.yu/pub/snapshot/ft ... slackware/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2004, 22:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
A da se zahvalim na pomoci.
Pokusat cu nesto od toga u narednih nekoliko dana, pa ce valjda nesto uspjeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2004, 02:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
ja imam narezan Slack 9.1. (2 cd-a)
mogu ti prebaciti ako oces
zivim u BL pa ne bi trebao bioti problem.
bas sam ga instalirao prije par dana i radi odlicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm , usluga ?
PostPoslato: 10 Mar 2004, 22:20 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Mozes li i meni narezati verziju 9.1 , platicu ti , i ako ti treba , dobijes i Slackware 8.1 CD ! Plz.

HappyHacking


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2004, 00:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
trenutno cd-ovi nisu kod mene. javicu ti za par dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2004, 13:20 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ok , ako neko treba , ja sam nabavio Mandrake 9.2 ali nemogu da ga instaliram - znam da je ovo slackware tema , ali da li iko zna sta znaci poruka "Could not decompress ramdisk at stage 1 error (this may be kernel bug or device error)" ili nesto slicno , uglavnom nemogu da ga instaliram.

Da li linux moram instalirati na Master disk ili moze i na Slave ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2004, 13:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Toroman je napisao:
Ok , ako neko treba , ja sam nabavio Mandrake 9.2 ali nemogu da ga instaliram - znam da je ovo slackware tema , ali da li iko zna sta znaci poruka "Could not decompress ramdisk at stage 1 error (this may be kernel bug or device error)" ili nesto slicno , uglavnom nemogu da ga instaliram.

Da li linux moram instalirati na Master disk ili moze i na Slave ?


Na bilo koji disk, na bilo koju particiju (particiju u windows smislu te reci) sa ext file sistemom. Greska koju si dobio najverovatnije znaci da nemas definisane particije za instalaciju ali bez tacnog outputa ti ne mogu vise reci.

_________________
erga omnes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2004, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
U kojoj fazi instalacije ti se pojavila greška? Ako je u samom početku, verovatno instalacioni disk nije uredu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Stanje :
PostPoslato: 11 Mar 2004, 17:28 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Na kompjuteru imam dva diska , wd 80gb (primarni) i wd 10 gb (sec) . Ovaj drugi sam formatirao u ext3 i swap od 512 mb sa partition magicom (sto je , valjda ok).

Zatim sam ubacio cd1 i rebootovao komp.

Pojavio se ekran (sa mnogo lijepom slikom za linux :) ) i pritisnuo sam enter . Zatim je poceo da prepoznaje hardver , uredno je prepoznao lg rezac i lg citac , hd-ove i ostalo , zatim dodje do usb-a , zavrsi sa njim i izbaci mi messagebox sa slijedecim sadrzajem :

" Could not uncompress second stage ramdisk . This is probably an hardware error while reading the data. (this may be caused by a hardware failure or a Linux kernel bug ) " "OK"

Pritisnem ok , i pojavi se konzola u kojoj mogu da vidim kako se sve odvijalo a ovako pise na kraju :
"error in exec of stage2 :-(" - ovaj smajli nije sala !!! tako pise !!!
"trying to exec /usr/bin/runinstall" from install volume , the following fatal error occured:
FATAL ERROR IN STAGE 1 : EXEC FORMAT ERROR"

i pise da restartujem kompjuter - tj ja nista nemogu . Kao sti vidite , sve sto sam uradio jeste da sam pritisnuo enter , dakle niti sam birao gdje zelim nesto da instaliram ili sl , jednostavno , instalacija je stala tako da ja na nju nisam mogao uticati. Na pocetku postoji opcija i za expert instalaciju , probao sam i to - sta god da pokusam - pre ili kasnije izbaci gorepomenutu gresku .

Cd-ove sam provjerio , tj napravio sam nero images bez imalo trzanja , sto bi trebalo da dokaze da su ispravni. Eto toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stanje :
PostPoslato: 11 Mar 2004, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Toroman je napisao:
FATAL ERROR IN STAGE 1 : EXEC FORMAT ERROR

Vjerovatno je riječ o Bugu u instalaciji. Probaj da Googlaš. Na google.com upiši grešku koju dobijaš:
Citiraj:
Could not uncompress second stage ramdisk . This is probably an hardware error while reading the data.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2004, 20:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Da, bice da imas problema sa instalacionim diskovima.

_________________
erga omnes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ok
PostPoslato: 11 Mar 2004, 20:21 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ok , hvala svima , "konsultovacu google" ili zamjeniti cdove za sesir crveni sesir :()


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stanje :
PostPoslato: 11 Mar 2004, 22:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Toroman je napisao:
Na kompjuteru imam dva diska , wd 80gb (primarni) i wd 10 gb (sec) . Ovaj drugi sam formatirao u ext3 i swap od 512 mb sa partition magicom (sto je , valjda ok).


Ne znam dal ce pomoci, al vrijedi pokusati... dok sam prvi put probao instalirati red hat, imao sam isto neke greske prije pocetka instalacije (ne sjecam se vise tacno sta), za koje je kasnije se ispostavilo kriv partiton magic, istina, bila je verzija 6. Probelm je nestao kad sam particije napravio s diskdruidom il frdiskom iz same instalacije linuxa.
Dakle ostavi slobodan, neparticionisan prostor na disku, i poslije podijeli na particije u toku same instalacije (nisam nikad koristio mandrake, pa ne znam tacno kako je kod njega).

Jos jedan savjet, napravi i /home, pogotovo ako nemas fat32 particija na disku, da mozes da sacuvas dokumente nakon nove instalacije linuxa.

toliko :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2004, 00:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Toroman je napisao:
Ok , ako neko treba , ja sam nabavio Mandrake 9.2 ali nemogu da ga instaliram - znam da je ovo slackware tema , ali da li iko zna sta znaci poruka "Could not decompress ramdisk at stage 1 error (this may be kernel bug or device error)" ili nesto slicno , uglavnom nemogu da ga instaliram.

Da li linux moram instalirati na Master disk ili moze i na Slave ?


Identican problem sam i ja imao sa MDK 9.2
Greska se javi na samom pocetku tako da sumnjam da instalacioni cd nije u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kraj price
PostPoslato: 12 Mar 2004, 15:10 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Dobro , sad je sve gotovo. CD-ove (3) sam kupio u Flashu i danas sam ih vratio. Trazio sam RHat ali ga nije bilo ...blablabla... doci ce za nedelju dana.

Mangia , najvjerovatnije si upravu. CDovi su novi i bez i jedne ogrebotine , medjutim , nista me nece sprijeciti da instaliram linux , koja god bila distribucija. Dejane , PMagic zaista zna biti sumnjiv , medjutim , ja nemogu da dodjem do fdiska i ddruida jer se greska pojavi veoma rano , u samom pocetku :x

Eto , tako . Aj zivjeli GNU , linux i open source komuna.

0X 0X 0X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2004, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Ja sam dijelio disk(ove) pomocu PM-a na 1000 mogucih i nemogucih nacina i nikad nisam naisao ni na kakvu gresku ili konflikt sa linuxom, ako vec ne moze da napravi ext2/3 filesystem korektno onda fino bar mozes da napravis neformatiranu particiju i da je kasnije naknadno formatiras... e sad moze svasta biti.... sto ne pokusas da pobrises sve particije na disku i tokom instalacije fino sve sredis sa (c)fdiskom i gotovo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2004, 01:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
ja nisam koristio Pmagic nego sam ostavio dio diska pri instalaciji XP-a i onda sam napravio particije iz Linux-a. MDK 9.0 ima Auto alocate opciju pri instalaciji koja sama napravi particije tamo gdje ti kazes. Tebi ostaje da uradis resize ako neces odredjenu velicinu i nema glavobolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kraj
PostPoslato: 16 Mar 2004, 17:55 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
gledao sam na netu , problem je "dubok" i necu ni pokusavati da ga instaliram ... :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs