banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Maj 2024, 21:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: BSD
PostPoslato: 23 Mar 2008, 03:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
da li neko ovde koristi neki od BSDova (Free,Open,Net,Desktop) i kakva su iskustva?

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 23 Mar 2008, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
ja sam na free-ju već godinu dana i još uvijek sam početnik (savršen hobi) :D ...opena furam kao firewall router (mashina 166mhz, 32ram i 2gb) skoro dvije godine i nikakvih problema nemam sa internet smećem i sranjima koja idu uz njega... ako želiš da probaš BSD moj prijedlog ti je pcbsd kvalitet je zagarantovan (freebsd) a instalacija toliko jednostavna...

što se tiče podrške i dokumentacije na srpskom imaš sjajnu ekipu na http://www.bsd-srbija.org dobrodošao u zajednicu :evil3:

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 23 Mar 2008, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
probao sam nekada davno neku verziju pcbsd, ali nije mogao da se instalira na mom laptopu. iz nepoznatih razloga se
zaglavljivao prilikom bootovanja instalacionog cd-a. no, tome ima vec oko godinu dana, tako da su mozda novije verzije
to ispravile.
palo mi je na pamet da odavno nisam instaliro novi operativni sistem, a posto sam svoje dileme povodom najbolje linux
distribucije rijesio (long live linux mint), sad cu malo da probam te bsd-ove. kontam ili pcbsd ili desktopbsd.
inace, kakva je hardverska podrska u njima? pretpostavljam da od toga da wireless radi out-of-box nema nista...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 23 Mar 2008, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
definitvno pcbsd... što se tiče wifi okači post pa ćemo tražimo ;)

ps.pročitaj malo više o novoj 7-ci - sjajna je!!!

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 23 Mar 2008, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
nesto na distrowatch-u i ne hvale pretjerano freebsd 7.0...
evo, poceo sam da skidam pc-bsd 1.5, pa cu da javim rezultate

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 23 Mar 2008, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
WTF, pc-bsd se ne moze instalirati na extended particiju????? kakav amaterizam!
tolko sto se tice mog instaliranja pc-bsd. jel ista situacija sa freebsd?

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 24 Mar 2008, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
prvi problem pa da odustaneš - NE MOŽE!!! čim si radio particionisanje partition magic ili... ako radiš iz xp onda My Computer -> Manage -> Storage -> Disk Management i kreiraj second primary partition, sad ne bi trebao imati problema da ga instaliraš na extended particiju više o instalaciji možeš pročitati na http://docs.pcbsd.org/guide/chap2.3.html... nemam problema sa freebsd jer ne kombinujem sa drugim os-om, sedmica radi kao švajcarac - savršeno...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 24 Mar 2008, 14:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
dobro, nisam bas nepismen pa da ne znam razliku izmedju primary i extended particija :)
problem je sto vec imam win xp i dvije particije sa linux mintom (/ i /home), i na svima njima imam
prilicno bitne podatke. to cini vec tri primarne. dakle, mogu imati ili jos jednu primarnu ili jos jednu extended. no, posto mi treba i swap particija za linux, cetvrta particija mi je extended, na kojoj mi je linux swap i particija od 8gb na koju
instaliram experimentalne operativne sisteme. tako da jedino tu mogu instalirati bsd.
no, u uputstvu za pc-bsd izricito pise da se moze instalirati SAMO na primary particiju. sto vidim prvi put u zivotu, jer sam
na tu extended bez problema instaliravao razne kubuntue, cent-os i sve ostalo, samo ne moze pc-bsd. kakvo razocaranje...

no, probacu sa freebsd-om, mada sam cini mi se procito da i on trazi primary particiju

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 24 Mar 2008, 14:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
nisam ni rekao da si nepismen, zbilja mi je to malo komplikovano što ti pokušavaš (čitaj ja sam maksimlno radio xp-pc ili freebsd)...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 24 Mar 2008, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
pa, jeste malo kompikovano, prvenstveno zbog toga sto kad sam instaliro mint i xp nisam pretpostavljo da cu jos nesto dodavati,
inace sam mogao da napravim extended particiju i da na nju strpam obje particije minta i swap, tako da bi mi ostalo, uz xp, mjesta
za jos dvije primarne. no, ovako to ne mogu uraditi bez da unistim te dvije particije sa mintom, a prije toga moram da uradim opsiran backup. tako da cu to vjerovatno ostaviti za sljedeci vikend.
osim ako ne odlucim da izbrisem xp, sto je sasvim moguce, jer mi je jedini motiv drzanja xp-a bio igranje football managera 2008. no, posto sam zaredo sa losim rezultatima sa st albansom, i to mi je dodijalo, pa bi mogo xp vrlo lako da strada :)
ne rece kakva je hardverska podrska u bsd-ovim? kolko je tesko natjerati wifi i npr. web kameru (genius videocam eye 2) da rade?
cito sam da se na freebsdu mogu izvrsavati binarni programi za linux, makar u najvecem broju slucajeva. da li je to tacno?

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 24 Mar 2008, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
pcbsd prepozna sve (bar kod mene) iznenadićeš se koliko je "druželjubiv", ako pitaš zbog wadsl podesis ga u dva klika ... freebsd već zahtjeva handbook, koji je fantastičan,sve u svemu sjana razonoda (ako si dosadan lik poput mene:mrziš fudbal, glupa druženja sa nebitnim likovima i sl.) višestruko korisna, nekad bolja i od sexa :D :D :D

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 24 Mar 2008, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
pcbsd prepozna sve (bar kod mene) iznenadićeš se koliko je "druželjubiv", ako pitaš zbog wadsl podesis ga u dva klika ... freebsd već zahtjeva handbook, koji je fantastičan,sve u svemu sjana razonoda (ako si dosadan lik poput mene:mrziš fudbal, glupa druženja sa nebitnim likovima i sl.) višestruko korisna, nekad bolja i od sexa :D :D


pa dobro, mrzim glupa druzenja sa nebitnim likovima, al zato obozavam fudbal :) bar polovicno :)
pitam zbog toga sto, ako bsd dobro prepoznaje hardware, onda cu mozda da obrisem xp i instaliram to umjesto njega. jerbo web cameru nisam uspio da potjeram preko minta ni uz pomoc filmskih trikova.

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BSD
PostPoslato: 24 Mar 2008, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Citiraj:
nekad bolja i od sexa


nije brate ni tebi lako :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs