banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 10:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@ XentoniX
da, ja bih htjela da imam konekciju gdje hocu :D

savjet s drugog foruma je ovakav:
":Ako ne telefonu imas GPRS/EDGE ili jos bolje UMTS mozes telefon da spojis BT sa lapom. Ako nemas BT na lapu mozes da kupis BT usb dongle za ~15 evra."

to je vjerovatno to
za sada

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@stormbringer

za tu namjenu je vise nego OK
trazi kad budes kupovao i recovery disc, meni ga u zg nisu dali pri kupovini pa ih sad ganjam zbog toga, eh
a imas pravo da dobijes i drivere za xp, tek da znas


nisam kupila ovdje, nisam mogla docekati pa sam ga kupila u zg za 330 EUR
mislim da se kod nas u bl prodaje samo surf verzija koja se razlikuje od 701 samo po tome s to nema web kameru i , navodno, ima malcice slabiju bateriju

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 22:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Recovery disc? Na šta misliš?
A jel' imaš standarde ulaze, npr. mislio sam spojiti sa ipodom, pošto i njega uvek nosim i onda imam više memorije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
skitnica je napisao:
@ XentoniX
da, ja bih htjela da imam konekciju gdje hocu :D

savjet s drugog foruma je ovakav:
":Ako ne telefonu imas GPRS/EDGE ili jos bolje UMTS mozes telefon da spojis BT sa lapom. Ako nemas BT na lapu mozes da kupis BT usb dongle za ~15 evra."

to je vjerovatno to
za sada


ako se odlucis na tako nesto budi spremna za telefonski racun od kog ce te glava zaboliti :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
stormbringer je napisao:
Recovery disc? Na šta misliš?

mislim, ako se desi da ti linux padne, pomocu medija za recovery mozes da ga vratis u zivot
ili ako se zarazis sa gamadi, mozes uraditi back up pa reinstalirati sistem
ipak je za eee radjena posebna verzija linuxa, u stvari verzija verzije, posto se radi o nekoj verziji xandrosa
dakle, moras se osigurati s te strane

sto se tice ulaza, ulazi su sljedeci:

Right side:
memory card slot(...can read MMC/sd cards from devices such as digital cameras, MP3 players, mobila phones and PDAs)
usb port (2.0/1.1)2 komada
display monitor output
(the 15-pin-d-sub monitor port supports a standard vga-compatible device such as a monitor or projector to allow viewing on a larger external display)
kensington lock port

left side:
lan port
modem port(optional)-kod mene zatvoreno
usb port (2.0/1.1)
microphone jack
headphone output jack

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
XentoniX je napisao:
skitnica je napisao:
@ XentoniX
da, ja bih htjela da imam konekciju gdje hocu :D

savjet s drugog foruma je ovakav:
":Ako ne telefonu imas GPRS/EDGE ili jos bolje UMTS mozes telefon da spojis BT sa lapom. Ako nemas BT na lapu mozes da kupis BT usb dongle za ~15 evra."

to je vjerovatno to
za sada


ako se odlucis na tako nesto budi spremna za telefonski racun od kog ce te glava zaboliti :D


pa valjda se mogu pretplatiti na 15 km, dozvoljeni protok za tu sumu je 100 MB, to bi mi trebalo biti dovoljno posto za ozbiljnije i obimnije stvari koristim kucni desktop racunar na WADSL-u :)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
ili na tu pretplatu ide +troskovi za koristenje telefonske mreze!? to bi bilo strasno, da mi se citanje maila i odgovaranje na njega, ili pronalazenje nekog podatka na netu racuna kao telefoniranje, je li u tome fora?
u svakom slucaju, obratila sam se mtelu pa ce valjda odgovoriti da li tarifni paketi obuhvataju cijenu u cijelosti ili paket+telefoniranje
:oops:

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
vise o cijenama grps-a .. imas na : http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-La ... ?TabID=133

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 23:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@XentoniX
tu sam i bila i tu sam nasla ovaj paket koji mi izgleda primamljivo:

Postpaid GPRS tarifni paket III

APN: mtelgprs3
Mjesečna pretplata 15.00 KM
Količina podataka uključena u pretplatu 100 MB
Cijena prenosa podataka 100 kB / 0.12 KM

ako to znaci da zaista imam 100 MB protoka za 15 KM, ja sam vise nego zadovoljna, a ako se na to dodatno obracunava boravak na netu kao telefoniranje, onda je strasno

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 20 Mar 2008, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
mislim da je to samo za GPRS, pozivi se obracunavaju naknadno

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 21 Mar 2008, 00:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
nasla sam preko m:tela varijantu bez telefona (mora se imati SIM kartica a od njih se kupi ta PC Net kartica i to je valjda to):

Cjenovnik PC NET usluge:

PC NET 100
Priključak uz ugovor na 24 mjeseca
(uključuje PC NET karticu Sony Ericsson GC86) 49,00 KM

Mjesečna pretplata 20,00 KM

Uključeno u pretplatu MB 100

Cijena prenosa dodatnih 100 kB podataka 0,05

Obračunska jedinica 10

APN pcnet100


znaci, u startu platis 70 KM, onda mjesecno po 20, ne izgleda tako strasno skupo, a s obzirom da cu ja obimne i dugotrajne stvari raditi na desktop racunaru, mislim da ce mi za povremeno emailovanje ili pronalazak nekog podatka na netu onih 100 MB biti sasvim dovoljno

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 21 Mar 2008, 11:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ne mozes ni da zamislis koliko je 100 MB malo..Nema shanse da sastavis par dana surfanja po par sati, i to bez nekih nabudzenih stranica sa videom, animacijama...

Po mojoj procjeni, to ti moze biti da 2-3 puta dnevno provjeris mail, i procitas koju vijest..Nadji neki od programa koji mjere protok podataka,NetMeter ili tako nesto, instaliraj, surfaj sat-dva, i pogledaj koliki je protok podataka..Mislim da ce ti onda biti jasnije koliko je to neisplativo za bilo shta osim mail-a...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 21 Mar 2008, 12:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jul 2006, 06:45
Postovi: 441
100MB meni potraje čitavih 5-6 sati jače pretrage (čisto intenzivno surfanje). Niste svjesni koliko je tačna činjenica da mi u internet infrastrukturi kasnimo za svijetom jedno 6-7 godina. Kad su stranice bile optimizovane za pristupne brzine od 256/64kb mi smo imali dial-up. Danas kad je za normalno surfanje potrebno imati pristup reda 2/1Mb mi imamo 256/64kb. Ako se neko ne slaže sa ovim onda on jednostavno smatra da je normalno čekati 20-ak sekundi da se stranica učita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 21 Mar 2008, 13:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja razmisljam da uskoro sebi uzmem sledece:

http://t-mobile.at/privat/tarifangebote/tarifaktionen/fairclick/index.html

Vecina se vjerovatno nece snaci zbog njemackog, ali ukratko :USB modem, i vozi. Bilo gdje, doduse samo na teritoriji Austrije.
Reklamiraju kao maximalnih 7,2 MBit/s, sto je ipak malo vishe samo marketinski trik, tu brzinu postize samo teoretski u nekim idealnim uslovima, ali u svakom slucaju se radi o visemegabitinoj vezi.
25 Jevreja - 10 GB. Kod drugog providera ima ponuda : 3 Gb -20 evra, s tim sto se mjesecno moze 5 puta uplatiti dodatnih 3 GB za po 5 evra, znaci 18 Gb za 35 evra, sto je definitvno povoljno kad je rijec o mobilnom internetu, a kako mi se cini moze se bez problema porediti sa cijenama ADSL-a ili WADSl u Bosni.

Na stranu sto je neuporedivo jednostavnije, ne zajebavash se sa antenama, AP-ovima, Telekomima, tehnicarima....

Skitnica je otprilike mislila na ovakvo rjeshenje, ali bojim se da to necemo u Bosni docekati jos par godina, barem ne po slicnim cijenama. To sto m:tel nudi je skroz druga kategorija, GPRS veza, sa nekim mozda 100kb/s, i sa besmislenim tarifnim paketima.
Moj savjet je da ni ne razmislja o toj opciji, 100MB ce potrajati 2-3 dana.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 21 Mar 2008, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
MuskoBre je napisao:
Ne mozes ni da zamislis koliko je 100 MB malo
Po mojoj procjeni, to ti moze biti da 2-3 puta dnevno provjeris mail, i procitas koju vijest.

2-3 dnevno mail i da procitam koju vijest-to je upravo ono sto mi treba, ne namjeravam se upustati ni u kakva surfanja, skajpovanja i sl., vjerovatno ce biti dana kad necu imati uopste potrebe da idem na net, bitno mi je samo da znam da u svakom trenutku mogu da se, kad se iznenada ukaze potreba a ja nisam kod kuce, nakacim radi gore navedenih radnji
ned123 je napisao:
100MB meni potraje čitavih 5-6 sati jače pretrage (čisto intenzivno surfanje).


s obzirom na moje potrebe-dovoljno za mjesec dana
MuskoBre je napisao:
Ja razmisljam da uskoro sebi uzmem sledece:

http://t-mobile.at/privat/tarifangebote/tarifaktionen/fairclick/index.html

Vecina se vjerovatno nece snaci zbog njemackog, ali ukratko :USB modem, i vozi. Bilo gdje, doduse samo na teritoriji Austrije.


njemacki jezik je moj teren, bila sam na stranici, zaista ste daleko ispred

pozdrav

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 21 Mar 2008, 18:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Nismo MI ispred, ONI su..Bogu hvala, pa se ne osjecam kao Austrijanac, niti Austriju dozivljavam kao svoju drzavu :D

No, to nije tema danasnje emisije..Ako si procijenila da ti je 100 MB dovoljno, necu te odvracati..Usput da znas, svaki dodatni MB preko nekog limita se naplacuje mnogostruko vishe nego sto kosta 1 MB uracunat u ovom paketu m:tel-a..Tako da se ne zavaravas da ce te recimo 200 MB izaci "samo" duplo skuplje od te neke pretplate na 100 MB..

Sretno u svakom sluchaju :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 21 Mar 2008, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@MuskoBre

hvala, druze :wink:

usput, saznala sam i da cu morati ipak ici preko mobitela kao modema posto eee nema utor za PCnet karticu(ja sam ocekivala da postoji neki adapter), sto je manje udobna varijanta ali sta da se radi
u svakom slucaju, drzacu se svojih 100 MB tako da i nisam neka musterija

sto se tice stava o Austriji, OK, postujem, kada sam napisala "ispred STE", mislila sam na teritoriju na kojoj se trenutno ocito nalazis, a nikako na tvoju nacionalnu, drzavnu itd., pripadnost
:)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 23 Mar 2008, 10:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Okt 2003, 12:24
Postovi: 236
stormbringer je napisao:
Ma ni meni ne treba nešto da zameni desktop, već onako čisto da mogu prenositi neke prezentacije ili da mogu raditi van kuće. Jesi kupila kod nas? Video sam da ima u Eurospletu, 599km.


Uredjaj je odlican, sve preporuke. Ja sam stavio XP, zbog par poslovnih aplikacija. Uradio sam olaksanu verziju originalnog XP-a, koristeci nLite. Po instalaciji, XP mi zauzme 520 mb, sto mi ostavlja dovoljno prostora za sve ostalo. Problema u radu nemam, baterija drzi 1.5-2h, zavisno od dana do dana. XP radi brzo, nema zastoja, a 7" ekran je vise nego dovoljan za normalan rad na terenu. Velika prednost uredjaja je sto je lak i prenosiv, realno uvijek imam laptop sa sobom, sto nije do sada bio slucaj.

Ukljucio sam i NTFS kompresiju da dobijem na prostoru i do sada nisam imao primjetnih problema u brzini rada. Jedina stvar koja je relativno problematicna je hibernacija, na koju sam do sada navikao (nikad ne gasim desktop, uvijek ga samo gurnem u hibernaciju), nekad radi, nekad ne radi kako treba. Asus je najavio korigovanje drajvera, pa ce i to biti brzo rijeseno.

Koristan je bio i u par slucajeva kad sam morao drzati prezentaciju, VGA izlaz radi bez ikakvih problema. Uvijek se slatko nasmijem kad vidim ljude kako se okupe oko laptopa koji je manji od beam projektora na koji salje sliku :) . Vjeciti komentari tipa "Jel ovo pravi racunar ?" :) .

_________________
http://www.nsc.ba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 23 Mar 2008, 12:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
E, super, mislim da sam 90% odlučio da ga uzmem. Još ću koristiti ipod s njim, tako da verujem da neće biti problema sa memorijom. Gledam sad je izašao i novi asus eee, sa 8,9'' ekranom. Ako nađem taj, biće još bolje. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: asus eee i net
PostPoslato: 23 Mar 2008, 12:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@svestenik

vezano konkretno za temu...nisi li jos osjetio potrebu da imas i net na raspolaganju gdje god da si?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs