banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 00:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pitanjce... :D
PostPoslato: 17 Okt 2007, 23:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Kad sam pravila konekciju još moj adsl acc nije bio aktiviran i koristila sam anonimni adsl nalog - sa šifrom i userom. Sad kad sam dobila svoju prije nekidan nisu mi dali šifru i user, rekli su da je automatska, odnosno da sam konektovana čim upalim komp. Međutim, večeras me zovu i kažu da im je čudno što ja još uvijek imam anonimni nalog... Sad sam promijenila kod konekcije da ip nije static već da je automatsko podešavanje i sad mi se ip mijenja u svakom postu. Da li sam napokon u svom nalogu il još uvijek u anonimnom?
Konekciju sam instalirala sa sudo pppoeconf i tada me naravno pita šifru i user...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 10:55 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ne bih znao :) Što njih ne pitaš? To što se IP menja svaki put prilikom konekcije je normalno i za anoniman i "normalan" internet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2007, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa, juče su me nazvali da mi kažu da im je čudno što sam konektovana na anonimni (koji košta 2€ sat), al ja nigdje ne vidim na šta sam konektovana.... Sama sam podesila anonimni kad sam kupila modem - u subotu. U ponedeljak su mi rekli da je aktivan moj nalog i nisu mi dali nikakav user ni pass, rekli su da je automatski. Onda sam ja u sudo pppoeconf podesila drugu šifru i user jer te pita. Eh, kontala sam da sam ugasila ovu drugu konekciju koja se plaća... Al očito da je ona i dalje išla, da se trebalo nešto drugo promijenit.... Onda sam lijevi klik na konekciju i izabrala manual configuration i tu se može birat automatic configuration, static ip il local zeroconf network.... Kad sam izabrala automatic nadam se da sam sam konektovana na moj acc koji je flat i koji dakle plaćam mjesečno umjesto na onaj što je 2€ sat...
Inače, stalno mi je IP bio isti kad sam pisala s anonimnog, a s automatskog se stalno mijenja... Al i dalje nigdje ne piše na šta sam konektovana i nemam pojma kako da se riješim tog glupog anonimnog.....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
zbilja nisi jasna ... ajd sad polako koji distro, blablabla pitaj isp da ne koriste mac adresu uredjaja (modema) kad vec nemas user id i pass... kako si pppoe konekciju napravila (uređaj sam pravi konekciju ili...)??? sve detaljno ispisi pa da vidimo kud dalje :P

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ovako....
Modem je kodiran na Alice - to je državni internet provider, od telekoma Italije. Morala sam kupit modem kod njih da bih aktivirala net, jer s drugim modemom Alice ne ide....
Kad sam ga prikačila na ethernet, win ga je pronašao i iskočila mi je konekcija. Pročitala sam u uputstvu da postoji anonimni nalog 2€/h dok još ne stigne aktivacija mog naloga. User je aliceadsl i pass je isti. Konektovala sam se u winu i vidjela da radi. Onda sam pobjegla glavom bez obzira iz wina i upalila linux koji nije prepoznavao modem. Tj. kompjuterčići su bili nacrtani, al nije bilo neta. Otišla sam opet u win i pogledala na ubuntu forumu šta treba da radim. Pošto Talijani imaju svoj ubuntu forum, našla sam tačno kako se pravi konekcija za Alice modem. Išla sam lijevi klik na kompjuterčiće, pa na manual configuration. Tu sam podesila wired connection. Preperties --> static ip adress (ima još da se bira automatic i nešto treće što nemam pojma šta je) i kad sam stavila static upisala sam ip koji sam pročitala na forumu. Upisala sam i subnet mask i gateway adress. Sve šta piše da sam trebala na forumu za taj glupi Alice.
Onda sam ušla u terminal i ukucala sudo pppoeconf i tu mi je rekao da je pronašao ethernet konekciju i pitao me par pitanja kao i prepravljanje konekcije... Na sve se klikne na yes i onda trebaš upisat user i pass. Prva 2 dana sam držala tu aliceadsl i za user i za pass. Međutim kad su mi rekli da je moja konekcija aktivna u ponedeljak ja sam taj user i pass promijenila. Međutim u srijedu naveče me zove čovjek iz telekoma i pita me zašto ne uzmem Alice flat, zašto surfam 2€ na sat... Ja mu kažem: "Pa surfam sa Alice flat, rekli su mi da je automatski i da je aktivan od ponedeljka..." "Ne, vi surfate 2€ na sat... Al vidjećemo da riješimo problem"... Sad ću u telekom, probaću izvuć situaciju jer ipak stvarno imam Alice flat, a oni nemaju pojma o linuxu... Al ja i dalje ne kontam zašto mi nije pronašao moju konekciju ako je automatska... Sad sam promijenila wired connection u automatic i stalno mi mijenja ip, al su osjenčeni oni brojevi za ip i subnet i gateway... Možda sam i dalje konektovana na skupi, nemam pojma i nikako ne mogu provjerit...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Citiraj:
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0C:6E:26:63:9A
inet addr:192.168.1.24 Bcast:255.255.255.255 Mask:255.255.255.224
inet6 addr: fe80::20c:6eff:fe26:639a/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets: errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets: errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes: (472.0 MiB) TX bytes: (117.1 MiB)
Interrupt:18 Base address:0x8800

lo Link encap:Local Loopback
inet addr: xxx.xxx.xxx.xxx Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:76 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:76 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:11535 (11.2 KiB) TX bytes:11535 (11.2 KiB)

ppp0 Link encap:Point-to-Point Protocol
inet addr: xxx.xxx.xxx.xxx P-t-P:192.168.100.1 Mask:255.255.255.255
UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1492 Metric:1
RX packets: errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets: errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:3
RX bytes: (461.2 MiB) TX bytes: (107.3 MiB)

To dobijem sa ifconfig...

_________________
:iconbiggrin:


Poslednji put menjao zLo_krme dana 19 Okt 2007, 13:47, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2007, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
bio on flat ili ne user i pass je potreban (osim u slučajevima da je modem podešen i da ga je potrebno uključiti) čitaj malo :

http://wiki.ubuntu-it.org/InternetRete/ ... ernetHowto

ps.cudna je ova maska Mask:255.255.255.224 zar ne bi trebalo da je 255.255.255.0???

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2007, 20:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 11:43
Postovi: 338
blejalo je napisao:
bio on flat ili ne user i pass je potreban (osim u slučajevima da je modem podešen i da ga je potrebno uključiti) čitaj malo :

http://wiki.ubuntu-it.org/InternetRete/ ... ernetHowto

ps.cudna je ova maska Mask:255.255.255.224 zar ne bi trebalo da je 255.255.255.0???


A zbog cega ti je cudna!? Nista nije lose sa Maskom, samo ona ne "pokriva" cijelu mrezu C klase vec jedan njen subnet koji usput receno moze da ima max 30 hostova tj korisnickih IP adresa. Eto toliko

_________________
Slika
Linux registrated user No:396713 http://counter.li.org


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs