banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 20:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 03 Nov 2012, 23:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Bilo da se radilo o skoro ugašenom mega popularnom YUGIOH online v3 ili YUGIOH TCG mislim da je igra totalno zapostavljena kod nas.
Dal ima igrača na ovim prostorima koji igraju yugioh, odnosno koliko je ova igra uopšte zastupljena na ovim prostorima?

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 03 Nov 2012, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Imas link za download il kako se igra ja bih mozda igro :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 03 Nov 2012, 23:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
U noći 30. septembra na 01. oktobar 2012. godine, oko dva ujutro po našem vremenu, KONAMI je bez jasnog objašnjenja ugasio igru YUGIOH online v3 poznatu kao duel accelerator. Igra je imala tradiciju dugu sedam godina i bila je omiljena u čitavom svijetu. Bilo je vrlo malo igrača sa ovih prostora, odnosno vrlo malo profesionalaca. Među profesionalcima sa prostora bivše jugoslavije koji su imali veliki ugled među svjetskom zajednicom igrača svakako valja istaknuti nekolicinu igrača koji su u sedam godina igranja pronosili slavu ovih prostora, a to su:

-Sandworm lv26 ( Hrvatska)- Učesnik završnice svjetskog prvenstva, nekoliko puta viceprvak svijeta na sezonskoj rank listi, nekoliko puta među deset najboljih na svijetu, nosilac raznih titula među kojima i ultimate gunslinger.
-Almir4 lv 28 (Njemačka) Učesnik završnice svjetskog prvenstva, nekoliko puta među deset najboljih na svijetu, nosilac raznih titula među kojima i ultimate gunslinger.
-DarkMadzishnnn lv25 (Velika Britanija) Učesnik završnice svjetskog prvenstva, nekoliko puta među deset najboljih na svijetu, nosilac raznih titula među kojima i ultimate gunslinger. ( nastupao pod više različitih logova i veoma cjenjen među yugioh elitom).
-MrkiPopIlijica lv 22 ( Bosna i Hercegovina) Učesnik završnice svjetskog prvenstva, nekoliko puta među deset najboljih na svijetu, nosilac međunarodnih titula među kojima i ultimate gunslinger.
-NarandzastiPaket lv22 ( Irska) Među stotinu najbolje rangiranih na svijetu, prva dama sa ovih prostora.
-Predatorking1 lv25 ( Austrija) Učesnik završnice svjetskog prvenstva, nekoliko puta među deset najboljih na svijetu, nosilac raznih titula među kojima i ultimate gunslinger
-DarkMadRobot lv 26 ( Njemačka) Učesnik završnice svjetskog prvenstva, viceprvak svijeta na sezonskoj rank listi, nekoliko puta među deset najboljih na svijetu, nosilac raznih titula među kojima i ultimate gunslinger.
-SonGohan321 lv 23( Amerika) nekoliko puta među stotinu najboljih na svijetu, nosilac raznih titula.

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 09:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
uh sa tom igrom smo se 2008-e i 2009-e dtb_pro i moja malenkost ubijali satima :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 10:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2012, 09:07
Postovi: 151
Lokacija: Nova Varoš
ajoj ja sam to igrao cesto prije, u osnovnoj sam se druzio sa par osoba koji su skupljali te karte, a kasnije sma igrao sa burazom malim posto je i on skupljao. Sto se tice igrica igrao sam na PC sve, pa cak i online, a takodje i igrice za Nintendo DS (koristio sam emulator :D ). Znam i dalje to igrati mada nisam odavno, nisam toliko upoznat sa novim pravilima iz GX i 5DS :P

_________________
"Sumnje kojima se prečesto prepuštamo ubrzo se ostvare." -Frances Ridley Havergal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
BSE je napisao:
uh sa tom igrom smo se 2008-e i 2009-e dtb_pro i moja malenkost ubijali satima :)

Eh... ta dobra stara vremena..
Spoiler:
It's time for DUEL!

Slika


Samo ono što smo ti i ja igrali nije ovo o čemu on priča, mada me ne čudi što su počeli to da gase jer se dodavanjem novih i novih edicija samo razvodnili igru. Pa dodaj GX pa dodaj 5D's... Ne znam koje su se sve karte (i koja pravila) vrtila na tim serverima, ali sve izvan Power of Chaos serijala odnosno preko Joey The Passion verzije meni nema nikakvog smisla.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5314
Lokacija: HEAVEN
Power of Chaos dijelove sam i ja presao... A YuGiOh Online nisam igrao, jer koliko sam saznao na netu, treba ti propusnica koja se placa, a nemam para da dajem za YuGiOh :) A Joey The Passion redovno kuvam sa bratom preko lana :) Osposobimo sve karte, i onda sastavimo sebi deckove, i kuvanje :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 17:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692

Istina je da se Yugioh online plaćao, odnosno prodavali su se kodovi preko neta ili u ovlaštenim yugioh šopovima širom planete. Jedan kod je koštao oko tri eura, ali isto tako određene karte, posebno one osvojene na završnicama turnira, dostizale su vrtoglavih petsto do hiljadu eura i nikakav problem nije bio da se prodaju preko "e bay"-a. Trgovina virtuelnim kartama yugioh preko neta dostigla je tolike razmjere da su čak i na najvećim berzama zbijali šale na račun toga da se "Doomcaliber knight" ( vrijednost 3,00 do 5,00 USD) uvrsti na sve berze kao valuta.
Konami je gašenjem ove igre presjekao taj oblik trgovine, a mnogi igrači su masno izgubili na gašenju yugioh v3, jer su logovi, oni visoko rankirani, vredjeli i po nekoliko hiljada dolara.

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
A o tome se radi...
Ja mislio ono "ljubav prema igri", vijernost mase igrača koji još uvijek igraju tu igru, kad ono: propala trgovcima investicija!

Prijatelju moj, to ti je zakon tržišta. Ne ulazim da li si jedan od onih koji je "nastradao" ili ne, ali tako to ide. Konami više nije vidio nikakvu dobit u svim tim poslovima, počeo je stvarati gubitke održavanjem servera u životu, a od prodaje su zarađivali samo preprodavači na netu. Niko više nije kupovao nov nalog niti karte (ako su se i one mogle kupiti) direktno od Konami-a, već su kupovali već gotovo od trećih lica. Ako ti "trgovci" nisu naučili ništa na primjerima recimo WoW-a ili Texas Hold'em Pokera na FB, niko drugi im nije kriv do oni sami!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 20:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2012, 09:07
Postovi: 151
Lokacija: Nova Varoš
ako niste znali ima mnostvo sajtova gdje mozete igrati dvoboje online protiv drugih igraca, samo je manuelno kontrolisanje uglavnom, morate sami sebi oduzimati zivotne poene, racunati sve, karte uklanjati i tako to.

_________________
"Sumnje kojima se prečesto prepuštamo ubrzo se ostvare." -Frances Ridley Havergal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 04 Nov 2012, 23:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
www.dueling.network.com je svakako najpoznatiji sirotinjski yugioh server. Manuelno!

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 05 Nov 2012, 08:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
grickobl je napisao:
ako niste znali ima mnostvo sajtova gdje mozete igrati dvoboje online protiv drugih igraca, samo je manuelno kontrolisanje uglavnom, morate sami sebi oduzimati zivotne poene, racunati sve, karte uklanjati i tako to.


Koliko se sjećam bilo je dovoljno "hamachi LAN-ova" na kojima se kuvao Yu-Gi-Oh! (Joey The Passion) do besvijesti, tako da vjerujem da i danas postoje tako da oni koji stvarno vole igru će uvijek naći načina da igraju. Oni koji su to radili isključivo da bi zaradili na trgovini - Bože moj...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 18 Nov 2012, 23:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
yugioh online zexal beta version

Pojavilo se ovih dana na youtube kao nešto novo al ga konami nije potpisao. http://yugioh-online-zexal.blogspot.com/ Jel ovo neka prevara ili?

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 15 Dec 2012, 09:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Dec 2012, 09:19
Postovi: 1
Pa ako nisi znao slucajno ima svake druge sedmice nas 6-10tak se nadjemo u palasu kao mali ygo turnir sa pravim kartama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: YU-GI-OH TCG
PostPoslato: 19 Dec 2012, 16:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Ja redovno idem na tri YUGIOH turnira ovdje kod nas. Naravno, naši turniri nisu oficijalni nego su zabavnog karaktera. Organizacija oficijalnog turnira podrazumjeva KONAMI licencu.
Najbolji YUGIOH turnir na ovim prostorima održava se u Kozarskoj Dubici tačnije u selu Vojskova, ali isto tako treba spomenuti novogodišnji Yugioh turnir u organizaciji tima Living Legends iz Pelagićeva. Istakao bih turnir u Prijedoru.
Inače nagrade su skromne i obično je to malo atraktivniji booster pack.

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs