banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 21:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2002, 04:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jul 2001, 01:00
Postovi: 63
Lokacija: Canada
Ovo je bio veliki napredak sa prijasnje verzije 2.6 na 3.0.081
Mnogo toga su promjenili, koliko toliko jeli "user interface" i ostalih opcija. Meni se pored vec postojecih robusnih funkcija u samome programu najvise svidja tzv. "add killer" . Iz samoga navoda se moze i zakljuciti sta radi. Svi one reklame sto se otvore jedna iza druge kad dodjete na neku jeli od "warez" ili drugih stranice su potpuno blokirane.Jedinu rupu u cijelom firewall-u sto sam nasao je to da Port 113 koji je u asocijaciji sa Internet's Ident/Auth (Identification / Authentication) service je otvoren. Tako da ako me neko od "hackera" testira na tom portu bilo bi moguce da mogu i neke informacije da dobiju.Ali ne zadugo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2002, 10:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ja sam ga instalirao ali su me neke stvari nervirale, svaki put kad se konektujem u donjem desnom uglu mi izbaci tu konekciju i treba da kliknem. Može li se to srediti da to ne izbacuje? Pored toga u toku rada izbacivao mi je neku poruku često, nešto za security na toj web stranici ili tako nešto, pored toga starta se mnogo sporije nego prethodne verzije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Mar 2002, 23:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jul 2001, 01:00
Postovi: 63
Lokacija: Canada
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 24.03.2002. 10:36, Vader je napisao:
Ja sam ga instalirao ali su me neke stvari nervirale, svaki put kad se konektujem u donjem desnom uglu mi izbaci tu konekciju i treba da kliknem. Može li se to srediti da to ne izbacuje? Pored toga u toku rada izbacivao mi je neku poruku često, nešto za security na toj web stranici ili tako nešto, pored toga starta se mnogo sporije nego prethodne verzije.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
hm..to u vezi poruke. Mislim da kada te opet pita, imat ces opciju da kliknes YES i mozes da selektujes BOX "don't ask me again". To bi trebalo da uradi..
Hm..sto se tice startanja..kod mene ga isto ucitava kao i 2.6ZA..
I sto se tice cookies i ostalih web stranicaa, ako bas i hoces nesto da ti ne blockira onda idi na "Privacy" i dodaj IP sta neces da ti blokira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2002, 08:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Mislim da kada te opet pita, imat ces opciju da kliknes YES i mozes da selektujes BOX "don't ask me again". To bi trebalo da uradi..</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Da to bi trebalo da sredi stvar ali kod ove poruke nema toga 'don't ask me again'. To je prva poruka koja se pojavi svaki put kad se konektujem i pita da li hoću tu konekciju (npr. preko Blica) da stavim u internet ili local zonu ili tako nešto. Starije verzije to nisu pitale, možda samo jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2002, 13:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jul 2001, 01:00
Postovi: 63
Lokacija: Canada
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 27.03.2002. 08:37, Vader je napisao:
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Mislim da kada te opet pita, imat ces opciju da kliknes YES i mozes da selektujes BOX "don't ask me again". To bi trebalo da uradi..</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Da to bi trebalo da sredi stvar ali kod ove poruke nema toga 'don't ask me again'. To je prva poruka koja se pojavi svaki put kad se konektujem i pita da li hoću tu konekciju (npr. preko Blica) da stavim u internet ili local zonu ili tako nešto. Starije verzije to nisu pitale, možda samo jednom.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
OK, posto se prikopcavas preko blic-a stavi to u local zone...Kod mene je tako i za router.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2002, 18:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Ovo je tema o sigurnosti, imam nešto da kažem u vezi toga. Ukoliko skinete ZA 3, neregistrovan i pokušate da nađete crack za to na astalavista.com otvorite četvoro očiju. Pazite gdje klikate. Da se ja vratim dotičnom cracku. (ako je neko bio na astalavista.com zna za ovo klikanje) Ovaj koji sam ja pokupio je bio na amcracks. Ako ga provjerite, i zipovanog i raspakovanog, sve je u redu. (koristim KAV ili AVP). Kada ga startujete on počne da izvodi neke muzičke i vizualne efekte i čeka da škljocnete na generate. Kada to učinite on generiše serijski broj i instalira vam virus usput, backdoor.(nešto). Vrlo je agresivan i brzo se širi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs