banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Sep 2022, 20:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Pozdrav , trenutne informacije kazu da je SUPERNOVA grupacija (BLIC.NET ELTA-KABEL TELRAD) , s tim da je BLIC "gazda" .
Da li neko vec ima nekakvo iskustvo sa ovim providerom . Cijene su jako primamljive ... :) .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2022, 23:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
Postoji vec tema za Supernovu:
viewtopic.php?f=29&t=69634


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2022, 07:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Na Medijima se piše o uslugama kablovske televizije, čovjek je pitao za Internet.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2022, 20:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
Otišao do nekadašnje poslovnice Blicneta baš 1. septembra čim su počeli s radom, jer mi treba brži internet za posao i potpisao ugovor na 12 mjeseci za taj paket Supernova TRIO Plus od 80/6 Mbps.

Dolaze monteri naredne sedmice, ali nisu mogli pustiti novi protok jer, kao, moraju postaviti novi set-top box za IPTV, a taj novi set-up box mora biti direktno povezan LAN-kablom od rutera do set-up boxa jer nema ugrađen Wi-Fi. Pitam ih pa u čemu je problem, kažu "nemamo opreme da sprovedemo kabal od sobe do dnevnog boravka", odnosno nisu imali 10 metara LAN-kabla... Kao, ako ti nije žurba možeš sačekati do kraja mjeseca dok nabavimo... Na kraju naredni dan otišao i uzeo 15 metara LAN-kabla, mrežni switch da ujedno povežem još neke stvari direktno u dnevnom boravku, sve spojio za čas posla, nazvao ih i onda tek pustili novi protok...

Što se tiče ostale opreme, ruter nisu mijenjali (i dalje je stari Technicolor TC7200), a evo speedtesta na LAN-u: https://www.speedtest.net/my-result/d/6 ... 49933b846a .
Download je super, samo što je upload poprilično niži od ugovorenog (mora biti 80%), ali javili su u međuvremenu da moraju raditi valjda na lokalnom DSLAM-u sad krajem mjeseca da puste još kanala za upload pa da će onda biti bolje.

Internet je zasad poprilično stabilan, bez problema stabilno skida 9,6 MB/s na Steamu, PSN-u, torrentima i tako to, mada možeš očekivati da će biti malo klimavo dok u potpunosti ne završe spajanje Elte i Telrada s tehničke strane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2022, 20:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Kakav im je taj IPTV? Kvalitet slike HD kanala? Da li si zadovoljan radom boxa? Daj nam informacije, ti si prvi Cuj nemaju kabla. Sramota.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2022, 21:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
Ne gledam TV gotovo nikad pa nisam vjerovatno najbolji za pitati, alli jesam malo testirao i taj set-up box zapravo je neka mješavina IPTV-a i obične kablovske (DVB-C) preko koaksijalnog kabla. Znači, moraš imati uštekan koaks i LAN-kabal i onda kad gledaš neki kanal uživo, vuče s koaksa, a kad premotavaš sadržaj, pauziraš i slično, onda preuzima s interneta preko LAN-kabla. Kvaliteta uživo ista kao i prije, tj. veoma dobra (barem meni), ali kad premotavaš mislim da onda uzimaju od m:tela jer se baš vidi razlika u kvaliteti, primjetno dosta artefakta kompresije, pogotovo ako je neki sport u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2022, 21:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ok je to rjesenje sa boksom. Nekako im je losa ta slika sa IPTV-a (Mtelu). Pretpostavio sam da ce to sa IPTV-a ici iz Mtela. Ko ima koaks, imace dobar kvalitet slike, kao i ranije. Vjerovatno ce GPON korisnici "kubiriti" sa slikom, a HFC sa brzinama interneta (posebno upload). Aj nadati se da ce rijesiti brzo to sa uploadom, jer je bas nizi od onog kojeg moraju ispostovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2022, 22:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Prije svega, zašto ne pišete u temi Supernova?
Dalje, kakav je box u smislu vizuelnog interfejsa?
Po nekoj logici to bi trebalo da je Move box koji koristi Supernova u Srbiji i m:tel CG.
Piše li na njemu možda MOVE ili pak piše Supernova?
Šteta je što nisu pustili app za TV nego samo za telefone i tablete...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2022, 08:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
bogata_sirotinja je napisao:
Prije svega, zašto ne pišete u temi Supernova?
Dalje, kakav je box u smislu vizuelnog interfejsa?
Po nekoj logici to bi trebalo da je Move box koji koristi Supernova u Srbiji i m:tel CG.
Piše li na njemu možda MOVE ili pak piše Supernova?
Šteta je što nisu pustili app za TV nego samo za telefone i tablete...


Interfejs je sličan kao u Srbiji, ali nije isti, sličan ovome: https://youtu.be/hsdCi5x2xCc?t=128.

Box je hardverski isti kao taj s YouTubea (piše isto tako MOVE), ali verzija za BiH izgleda da koristi neki stariji softver pa je poprilično lošije. Iskustva su sljedeća:
    * Nelogično je doći do spiska kanala – moraš pritisnuti strelicu lijevo ili desno, dok strelice gore i dolje i taster OK samo otvaraju informacije o trenutnom kanalu.
    * Prebacivanje nekad zna biti baš sporo... Treba mu, kad mu se ćefne, dobrih 5–10 sekundi da se prebaci.
    * Dugmad na daljinskom pogrešno je mapirana – npr. pritisneš dugme VOD, on doda kanal u favorite, pritisneš EPG, otvori početnu stranicu, pola donjih tastera ne radi ništa, itd.
    * Nema opcije za programski vodič (EPG) ili im ne radi, tako da umjesto da imaš pregled svih kanala i programa, moraš pojedinačno prebaciti na kanal, pritisnuti donju strelicu i šaltati lijevo-desno, a budući da je interfejs spor ko ona stvar, ne vrijedi.
    * Nema opcije za isključivanje ili promjenu jezika titlova ili zvuka.

Mogu snimiti malo kasnije kako izgleda ako treba.

Aplikaciju za Android uopšte ne mogu ni probati jer su stavili georestrikciju da se može preuzimati samo ako je Google Play postavljen na BiH, a ne pada mi na pamet mijenjati regiju samo zbog jedne aplikacije (plus ne možeš mijenjati više od jednom godišnje).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2022, 13:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Danas sam bio u Blic.net poslovnici i rekose mi da jos uvijek nije u potpunosti "spojeno" ( naselje u kojem ja zivim ima optiku eltinu ) i da bi bilo najbolje da dodjem za nekih 20-30dana dok se to sve ne poveze i ne uskladi . Rekao sam da nisam bas odusevljen Eltom i pitao da li su oni sada tu glavni i odgovorni .
Navodno je njihov menadzment i vodstvo , ali oprema i tehnika je Eltina . Dok sav sistem ne predje na jedan standard ,a za to ce vjerovatno trebati vise od mjesec dana ,cak i par mjeseci ...
Takodje su rekli da sad postoji opcija premotavanja i pauziranja sadrzaja , a da to do sad Elta nije imala ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2022, 15:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
Da, čini mi se da ako si prije bio na Blicu, počeli su puštati Supernovine pakete odmah od 1. 9. a za druge operatere moraš čekati dok se uskladi sve. Blago se tebi barem kad je riječ o optici. Pitao montere za optiku kad su dolazili, rekli da bi morali cijelu mrežu ponovo postavljati i da je to "posao za narednih 10 godina". Nije da je lokacija neka u zabiti, doslovno kuća uz magistralni put, ali, kao, prioritet su "nove stambene zgrade" i tome slično. Veća je vjerovatnoća da će jednostavno nadograditi postojeću HFC mrežu na 3.1 kao što je Telemach odradio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2022, 15:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Bilo bi extra da je BLIC optika ili Mtel ... (koristim VDSL 10godina ,ali max je do 40Mb) . Malo me je strah preci na Eltinu optiku , jedino ako blic to uzme pod svoje pa malo dovede u red. Ne znam kakvi su serveri Elte , da li steka u vecernjim satima itd ... Onda podrska Elte je katastrofa ( Prijedor - Urije) , po par dana ih nekad ne mozes dobiti pa kad ih dobijes onda cekas jos par dana da dodju ... Ako je takva praksa i sa SUPERNOVOM , onda neka hvala . Mtel danas nazoves sutra su kod tebe na adresi , a nekad cak i danas ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2022, 16:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
Ako ti je dostupna optika na lokaciji, ne bi trebalo biti problema, tj. nisam čuo da se iko žalio na nju, jedino na HFC mrežu (preko koaksijalnog), mada bi i to teoretski trebalo biti bolje kad ujedine Eltu i Blic. Kod mene je suprotno iskustvo od ranije bilo – kad smo ovdje na adresi zvali ove iz m:tela da instaliraju priključak za tadašnji ADSL, čekali preko dvije sedmice i onda kad smo prijavili problem opet čekali po 10 dana, a iz Blica su gotovo uvijek došli isti ili naredni dan kad je nešto u kvaru. Možda zavisi od grada, ko će znati.

Allegro je napisao:
Aplikaciju za Android uopšte ne mogu ni probati jer su stavili georestrikciju da se može preuzimati samo ako je Google Play postavljen na BiH, a ne pada mi na pamet mijenjati regiju samo zbog jedne aplikacije (plus ne možeš mijenjati više od jednom godišnje).

U međuvremenu poslali mejlom .APK, mada je aplikacija daleko lošija od MOVE ’N’ GO za Srbiju. Ne kontam zašto jednostavno ne koriste istu, nelogično je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2022, 15:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Jos me jedno zanima , da li je fiksna ili dynamic IP ? Meni odgovara da nakon svakog reset-a dobijem novu IP ? Tako je sad na MTEL-u .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2022, 15:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
Reklamiraju kao dinamičnu, ali u praksi je statična. Kad resetuješ ruter dobijaš istu, nema realokacije kao kod m:tela svaki dan itd. Jedino se može promijeniti ako promijene oni neku konfiguraciju sa svoje strane i ruter restartuju ili ako zatražiš da upale bridge mode pa da ponovo ugase.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2022, 15:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
Mr.Speed je napisao:
Ok je to rjesenje sa boksom. Nekako im je losa ta slika sa IPTV-a (Mtelu). Pretpostavio sam da ce to sa IPTV-a ici iz Mtela. Ko ima koaks, imace dobar kvalitet slike, kao i ranije. Vjerovatno ce GPON korisnici "kubiriti" sa slikom, a HFC sa brzinama interneta (posebno upload). Aj nadati se da ce rijesiti brzo to sa uploadom, jer je bas nizi od onog kojeg moraju ispostovati.


Napreduju popravke izgleda :D
https://www.speedtest.net/my-result/d/9 ... 095010fe5b


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs