banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Avg 2021, 06:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2008, 17:19
Postovi: 46
Imam optički mtelov internet a u zadnje vrijeme mi se javlja to da odjednom iz čista mira ne mogu otvoriti nijednu web stranicu ni jednim browserom, ni jednim uređajem, ni preko kabla ni wifi vezom. Čudno mi je to što kad pingujem Google sve je uredno, network troubleshooter kaže da je sve u redu, lampice na modemu uredne LOS ne svijetli PON stabilno svijetli.
Takvo stanje traje sve dok ne restartujem modem i tada bude sve u redu do sljedećeg puta i tako u krug. Zvao sam mtel podršku i momak mi kaže da on ne vidi ispade interneta, samo vidi vremena kada ja restartujem modem i da što se njega tiče nema problema.
Bio sam uporan da prijavi smetnju i došao je momak iz mtela kojem sam objasnio šta se dešava ali tada je normalno sve radilo i na kraju je stavio nov modem i radilo je neko vrijeme ali od juče ponovo sve po starom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 09:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Treba da uradis par stvari da te usmjeri u to gdje je problem, evo sta bi ja.
-Prvo kablove provjeriti, to ces najlakse skontati ako prikacis drugi komp/laptop na isti kabl;
-Takodje ako prikacis drugi komp/laptop na isti kabl , to ce ti odma reci da li je do interneta ili do tvog uredjaja;

-Ako se isto desava, logicno nije do tebe;
-Ako se ne desava, do tebe je;
(posto si rekao da imas vise uredjaja, i da ni jedan nece, ne bi trebalo da je do tebe)


Ili je do njih, ili otvoris modem(njegovu ip adresu na svom kompu) i promjenis kanal na 1,6 ili 11, pogotovo ako si u zgradi.
Mozda to pomogne.

E da, ako ti je neki visoki glavati brdjan to govorio, ignorisi ga nema on pojma.


ostavicu sve ovo da neko kome moze pomoci procita,blam nisam procitao da ti vise uredjaja nece
Kod:
-Ako je do tebe, pitanje je prvo tvoja tehnologija, da li je dovoljno sposobna da podrzi opticki, vjerovatno jeste;
Onda, sama kartica da li je pokvarena, ili neki komponent na maticnoj kroz koji prolaze signali lagano slabi.
Sta vise, moguce da je tako nesto.
Takodje, ako je komp a nisi mjenjao termalnu pastu, moguce da se pregrijava CPU pa ne moze da obradjuje podatke.Ma da ovo je manje moguce.
Ako nisi cistio komp od prasine kompresorom i usisavao recimo svakih 3-6 mjeseci ovisno koliko volis svoj komp, fizicki kvar je sve veca mogucnost.
Pogotovo ako ga nisi ocistio ni jednom u zadnjih 3-5 godina.

-Software-ski, ako je laptop, zbog baterije gasi internet karticu, imas opciju da ovo iskljucis.
Ako koristis uBlock Origin, on zna zajebavati internet, meni kad ukljucim racunar internet ne radi prve dve minute zbog ovog dodatka za pretrazivace.
Naravno virusi su uvjek moguci, ako imas anti virus i skidas torente i posjecujes sumljive stranice, dzaba ti to sve, moras imati zdrav razum prvo.
A to znaci da ne otvaras slike koje kazu "Ana je 10km od tebe, klikni da je jebes" pa onda one sumljive download dugmice i instaliras raznorazne toolbarove za pretrazivace.
Ja licno ne koristim anti virus vec 10 godina, bez problema za sad jer skidam od povjerljivih izvora.
Piratebay vise nije povjerljiv.
Ako imas virusa, kripto minera ili bilo sta sto ti radi iza ledja, treba to locirati, obrisati.
Ovo software-ski problemi i to, se sve rjesi sa obicnom reinstalacijom sistema.
Naravno sve bitne fajlove bi morao da backup-ujes i da ih na sledecem svjezem sistemu otvaras samo u sandbox-u.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ili da proda i stan za svaki slučaj.

Inače, bio jedan na forumu koji je sve rješavao promjenom DNS servera :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 10:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Što je najžalosnije, možda bi to i pomoglo u ovom slučaju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 11:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa zato sam i spomenuo :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 13:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Kolega imao slican problem sa optikom. Znaci samo "pukne" odjednom, nekad na 20 sekundi nekad na minut i ja mu azuriram drajver za LAN i problem rijesen. W10 je koristio neki stari drajver iz 2015. godine i valjda je pravio problem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs