banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ovih mojih par postova je tu najvise iz razloga sto se nisam slozio bas najbolje sa @Rocker -ovim postom gore pri samom pocetku teme. U dropshipingu po mom misljenju jeste buducnost sto mozes lako provjeriti na google trendsu jednostavnom pretragom pojma "dropshipping" u poslednjih 5 godina. Takodje je cinjenica da postoje ljudi koji prave ozbiljne biznise od toga i stvaraju visemilionske cifre. Takodje sam naveo i primjer jednog brenda koji je poceo kao DP a sada vrijedi vise od milijarde dolara.
Takodje sam poprilicno siguran da je bar svaki peti covjek kod nas koji je "digitalno osvijesten" i kupuje nekad nesto sa neta barem jednom kupio nesto sa dropshipping sajta a da toga nije ni svjestan. Na zapadu je po mom misljenju bar svaki drugi online kupac nekad nesto kupio sa dropshipping sajta.
Ono sto se slazem sa @Rocker-om jeste da se nakotio pun ku*ac tih likova koji bi easy money i to kod nas, preko olx-u sa minimum znanja o takvoj vrsti trgovine. Jedan od glavnih faktora koji razdvaja uspjesan biznis od neuspjesnog jeste odnos sa kupcima, a svi oni padaju na tom ispitu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Rocker je napisao:
Online kupci generalno ne vole interakciju, dakle registracija, adresa, klik na buy now, slanje. Kacam bio mali imao sam par nekih servisa koje smo naplacivali na takav nacin, ugl prodaja je išla bolje ako kupci ne moraju kliknuti više od dva puta.
Pre neki dan uz kafu ujutro žena nešto kuckala na FB pa našla neke genijalce koji kao nešto prodaju. Tipa avon/neckerman/ i slične prevare.
Uglavnom, našla nešto što joj kao treba, poslala poruku da pita koliko to nešto košta i da li šalju pouzećem, ovi joj odgovorili "a da li ste do sada nešto naručivali od nas" :D :D :D Žena ih jednostavno blokirala i obrisala iz memorije. :D

Dakle, naravno da ima prostora za online trgovinu, ali kako kod mene u selu kažu, nije svačije oko puta srat'.

Customer support :)
Ovo za interakciju je tacno. Svaki klik vise koji moraju napraviti da bi nesto kupili smanjuje stopu konverzije na sajtu. Ozbiljni brendovi ne uslovaljvaju svoje kupce nikakvom registracijom, nego se gleda da se proces kupovine sto je moguce vise pojednostavi. Takodje, u zadnje vrijeme je aktuelno i online placanje na rate i sve je popularnije, narocito za neke skuplje proizvode ili sto bi dropshipperi rekli "high-ticket" :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Joj mene ta online kupovina u BiH tako nervira.

Na Piku ima gomila "prodavnica".
Apsolutno mi nije bitno da li takva jedna prodavnica ima kancelariju, skladište i šta već.
Ono što mi je bitno je da se ispoštuju dogovoreni rokovi i da imam pravo na reklamaciju i šta već ide.
A ne mi smo "prodavnica", rokovi su kad bude - biće, a reklamacija je nemoguća...

Meni je nenormalno da jedan Centrum recimo nema online shop. Nenormalno mi je i da ti jedina web platforma bude Pik...
Da ne pričam o prodaji za prodavnice poput Merkatora, Tropika, Korta... Čuj da nazoveš telefonom i diktiraš šta ti treba...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
pingvin je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Btw ne slazem se da BiH nije zanimljivo trziste za on line trgovinu. Ako je usluga uglavnom katastrofa, onda je to ogroman prostor za djelovanje.

A moze se poceti i sa sitnom kintom. Ne mora se ni znati sve odmah, jbg svi uce u hodu. Niko se naucen nije rodio.
BiH je dobro trziste za online trgovinu, ali ako imas robu ovde, ako naplata funkcionise pouzecem i ako je vrijeme isporuke 2-3 dana (ima izuzetaka). Dropshipping globalno uglavnom ne funkcionise tako. Placanje pouzecem se rijetko gdje koristi. Samo kartice i paypal. Robu ne posjedujes, nego si samo posrednik. Dostava je u najboljem slucaju 3-5 dana ako kupujes robu na veliko i saljes u svoj warehouse u zemlji u kojoj prodajes. Ali to je vec klasicni ecom. Dropshipperi uglavnom salju iz Kine preko agenta i u najboljem slucaju dostava je 10-15 dana.
Sto se tice online trgovine u BiH, ovde ecomm funkcionise kao sto vec rekoh, dropshipping jako slabo. Jedina online dropshipping prodavnica u BiH za koju ja znam je factcool, ali i oni nisu klasican DP vec kombinacija DP i ecomm. Vjerovali ili ne, oni sourcuju sa sportsdirecta. Skupljaju narudzbine par dana i onda sve zajedno poruce ovde u magacin. Zatim adresiraju porudzbine i salju lokalnom brzom postom kupcima. Znaci narudzbe od zadnjih npr. 7 dana poruce. Kada stignu ovde samo ih preko nasih brzih posta razbacaju kupcima.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


A ti se uhvatio DS kao pijan plota, ds je samo jedan od nacina na koji se moze trgovati. Mozes kombinivati vise njih, sve zavisi kako kome sta odgovara. Cak ni vise klon web shopova nije neko otkrivanje tople vode. Sve je to legitimno i ok sve dok kupci dobijaju robu i uslugu koju su platili.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 27 Nov 2020, 15:48, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Možete li navesti primjere par online shopova kod nas u RS/BiH?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
pingvin je napisao:
Ovih mojih par postova je tu najvise iz razloga sto se nisam slozio bas najbolje sa @Rocker -ovim postom gore pri samom pocetku teme. U dropshipingu po mom misljenju jeste buducnost sto mozes lako provjeriti na google trendsu jednostavnom pretragom pojma "dropshipping" u poslednjih 5 godina. Takodje je cinjenica da postoje ljudi koji prave ozbiljne biznise od toga i stvaraju visemilionske cifre. Takodje sam naveo i primjer jednog brenda koji je poceo kao DP a sada vrijedi vise od milijarde dolara.
Takodje sam poprilicno siguran da je bar svaki peti covjek kod nas koji je "digitalno osvijesten" i kupuje nekad nesto sa neta barem jednom kupio nesto sa dropshipping sajta a da toga nije ni svjestan. Na zapadu je po mom misljenju bar svaki drugi online kupac nekad nesto kupio sa dropshipping sajta.
Ono sto se slazem sa @Rocker-om jeste da se nakotio pun ku*ac tih likova koji bi easy money i to kod nas, preko olx-u sa minimum znanja o takvoj vrsti trgovine. Jedan od glavnih faktora koji razdvaja uspjesan biznis od neuspjesnog jeste odnos sa kupcima, a svi oni padaju na tom ispitu.


Pa ja nisam rekao ništa protiv dropshippinga nego protiv baraba koji varaju našu nezaposlenu omladinu obećanjima da će ih nečemu naučiti ako pogledaju par klipova od pola sata. To su gluposti.

Ima tome i 20 godina kad sam praktično radio drop shipping, dakle sjedio na zlatiboru i naplaćivao robu koja je bila u hong kongu.
Imao sam sreće da sam upoznao ljude sa robom koji su mi dali na "dođem ti", ogroman forum kao marketing platformu i dovoljno znanja i energije da ispratim najvažniju stavku a to je customer support.
U to vrijeme je WU bio "payment processor" a roba se slala 90% DHL-om (ukoliko se radilo o fizičkoj robi), tržište gladno a nas koji smo se bavili tom uskospecijalozovanom materijom relativno malo.

U odnosu na današnje mudrace koji misle da tamo neka tetka nije čula za ebay i aliexpress, pa pokušavaju zaraditi praktično varajući mušterije pogrešno deklarisanom robom ili se jednostavno ugrađuju na cijenu a ne nude apsolutno ništa za te (dodatne) pare.

Npr, plazma pen od 15 usd prodaju za 400km :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
The_new_Statesman je napisao:
pingvin je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Btw ne slazem se da BiH nije zanimljivo trziste za on line trgovinu. Ako je usluga uglavnom katastrofa, onda je to ogroman prostor za djelovanje.

A moze se poceti i sa sitnom kintom. Ne mora se ni znati sve odmah, jbg svi uce u hodu. Niko se naucen nije rodio.
BiH je dobro trziste za online trgovinu, ali ako imas robu ovde, ako naplata funkcionise pouzecem i ako je vrijeme isporuke 2-3 dana (ima izuzetaka). Dropshipping globalno uglavnom ne funkcionise tako. Placanje pouzecem se rijetko gdje koristi. Samo kartice i paypal. Robu ne posjedujes, nego si samo posrednik. Dostava je u najboljem slucaju 3-5 dana ako kupujes robu na veliko i saljes u svoj warehouse u zemlji u kojoj prodajes. Ali to je vec klasicni ecom. Dropshipperi uglavnom salju iz Kine preko agenta i u najboljem slucaju dostava je 10-15 dana.
Sto se tice online trgovine u BiH, ovde ecomm funkcionise kao sto vec rekoh, dropshipping jako slabo. Jedina online dropshipping prodavnica u BiH za koju ja znam je factcool, ali i oni nisu klasican DP vec kombinacija DP i ecomm. Vjerovali ili ne, oni sourcuju sa sportsdirecta. Skupljaju narudzbine par dana i onda sve zajedno poruce ovde u magacin. Zatim adresiraju porudzbine i salju lokalnom brzom postom kupcima. Znaci narudzbe od zadnjih npr. 7 dana poruce. Kada stignu ovde samo ih preko nasih brzih posta razbacaju kupcima.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


A ti se uhvatio DS kao pijan plota, ds je samo jedan od nacina na koji se moze trgovati. Mozes kombinivati vise njih, sve zavisi kako kome sta odgovara. Cak ni vise klon web shopova nije neko otkrivanje tople vode. Sve je to legitimno i ok sve dok kupci dobijaju robu i uslugu koju su platili.

Samo sam konstatovao kakav sistem najbolje funkcionise kod nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To sa interakcijom se rješava lojaliti programom, kad imaš pravo na neki popust nije problem ni kliknuti više par puta. Firma u kojoj radim pokriva isporuku za BH najjačem izdavaču u regionu, taj segment posla je moje zaduženje pa imam dosta dobar uvid u onlajn prodaju. 90% narudžbi su kupci koji se vraćaju, a većini njih nije se problem ulogovati da bi ostvarili popust iako je to često više psihološki efekat nego financijski. Naravno ima onih koji se vraćaju, a koji se ne žele registrovati ali ti su debela manjina.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Rocker je napisao:
pingvin je napisao:
Ovih mojih par postova je tu najvise iz razloga sto se nisam slozio bas najbolje sa @Rocker -ovim postom gore pri samom pocetku teme. U dropshipingu po mom misljenju jeste buducnost sto mozes lako provjeriti na google trendsu jednostavnom pretragom pojma "dropshipping" u poslednjih 5 godina. Takodje je cinjenica da postoje ljudi koji prave ozbiljne biznise od toga i stvaraju visemilionske cifre. Takodje sam naveo i primjer jednog brenda koji je poceo kao DP a sada vrijedi vise od milijarde dolara.
Takodje sam poprilicno siguran da je bar svaki peti covjek kod nas koji je "digitalno osvijesten" i kupuje nekad nesto sa neta barem jednom kupio nesto sa dropshipping sajta a da toga nije ni svjestan. Na zapadu je po mom misljenju bar svaki drugi online kupac nekad nesto kupio sa dropshipping sajta.
Ono sto se slazem sa @Rocker-om jeste da se nakotio pun ku*ac tih likova koji bi easy money i to kod nas, preko olx-u sa minimum znanja o takvoj vrsti trgovine. Jedan od glavnih faktora koji razdvaja uspjesan biznis od neuspjesnog jeste odnos sa kupcima, a svi oni padaju na tom ispitu.


Pa ja nisam rekao ništa protiv dropshippinga nego protiv baraba koji varaju našu nezaposlenu omladinu obećanjima da će ih nečemu naučiti ako pogledaju par klipova od pola sata. To su gluposti.

Ima tome i 20 godina kad sam praktično radio drop shipping, dakle sjedio na zlatiboru i naplaćivao robu koja je bila u hong kongu.
Imao sam sreće da sam upoznao ljude sa robom koji su mi dali na "dođem ti", ogroman forum kao marketing platformu i dovoljno znanja i energije da ispratim najvažniju stavku a to je customer support.
U to vrijeme je WU bio "payment processor" a roba se slala 90% DHL-om (ukoliko se radilo o fizičkoj robi), tržište gladno a nas koji smo se bavili tom uskospecijalozovanom materijom relativno malo.

U odnosu na današnje mudrace koji misle da tamo neka tetka nije čula za ebay i aliexpress, pa pokušavaju zaraditi praktično varajući mušterije pogrešno deklarisanom robom ili se jednostavno ugrađuju na cijenu a ne nude apsolutno ništa za te (dodatne) pare.

Npr, plazma pen od 15 usd prodaju za 400km :D


Svi su oni culi za ebay i aliexpress, ali 99% ljudi kada dodje na dobro odradjen sajt koji odaje utisak ozbiljnog brenda ni ne pomisli da je to mozda stvar sa aliexpressa :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Castra je napisao:
Možete li navesti primjere par online shopova kod nas u RS/BiH?
Beko shop ispoštovao prošle sedmice, bez zamjerki.
Tropic web shop, dostava za 2,85 KM, sve donesu do vrata, nijednom nisu kasnili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
_зока je napisao:
To sa interakcijom se rješava lojaliti programom, kad imaš pravo na neki popust nije problem ni kliknuti više par puta. Firma u kojoj radim pokriva isporuku za BH najjačem izdavaču u regionu, taj segment posla je moje zaduženje pa imam dosta dobar uvid u onlajn prodaju. 90% narudžbi su kupci koji se vraćaju, a većini njih nije se problem ulogovati da bi ostvarili popust iako je to često više psihološki efekat nego financijski. Naravno ima onih koji se vraćaju, a koji se ne žele registrovati ali ti su debela manjina.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Svi ozbiljni brendovi imaju ozbiljnu stopu "repeat customersa". To znaci da radis u ozbiljnoj firmi :D
Izuzetak za ovo su skuplje stvari koje se rijetko kupuju ili npr. samo jednom u zivotu pa je tu uglavnom procenat repeat customersa ravan nuli, osim u slucaju kada isti kupac kupuje istu stvar nekom drugom na poklon :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
pingvin je napisao:

Svi su oni culi za ebay i aliexpress, ali 99% ljudi kada dodje na dobro odradjen sajt koji odaje utisak ozbiljnog brenda ni ne pomisli da je to mozda stvar sa aliexpressa :D

I to je ok, ali to je one time purchase, i u tom slučaju moraš uložiti dodatni napor i brisati komentare kad te provale kakvu robu zavaljuješ.

Naravno, lično apsolutno ništa ne znam o kozmetici, garderobi, obući i uopšte robama "široke potrošnje" tako da je sasvim moguće da se tu može napraviti ozbiljan biznis i dobre pare, ukoliko postoji pogodna platforma za marketing, mada vjerujem da je sad 90% online marketinga na FB/Instagram korisnicima.

Iz iskustva znam da su žene mnogo lakovjernije kao kupci i da im se praktično može zavaliti bilo šta ako je zgodno upakovano, i ako ikad budem uložio neke pare u to, to će biti nešto što treba samo ženama (i pederima).

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Rocker je napisao:

Npr, plazma pen od 15 usd prodaju za 400km :D

Pa patike od 200 KM sto kupis u sportvisionu uglavnom proizvodjaca ne kostaju vise od 10-15 dolara. Ti ih platis 200 KM. Just sayin :P
Jer te patike kostaju da se dostave iz fabrike u Bangladesu. Pa onda se na njih plate uvozne dadzbine. Pa onda gazda mora platiti prostor, radnike i porez na dobit... I jos se mora dobro ugraditi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2020, 16:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Na Amzonu moras kliknuti vise puta, ali im je zato CS besprekoran.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2020, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pingvin je napisao:
Rocker je napisao:

Npr, plazma pen od 15 usd prodaju za 400km :D

Pa patike od 200 KM sto kupis u sportvisionu uglavnom proizvodjaca ne kostaju vise od 10-15 dolara. Ti ih platis 200 KM. Just sayin :P
Jer te patike kostaju da se dostave iz fabrike u Bangladesu. Pa onda se na njih plate uvozne dadzbine. Pa onda gazda mora platiti prostor, radnike i porez na dobit... I jos se mora dobro ugraditi :)


100% do 120% obicno :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2020, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Najgora je napisao:
Castra je napisao:
Možete li navesti primjere par online shopova kod nas u RS/BiH?
Beko shop ispoštovao prošle sedmice, bez zamjerki.
Tropic web shop, dostava za 2,85 KM, sve donesu do vrata, nijednom nisu kasnili.


Ne kasne, ali jos nijednom nisam imala dostavu da nesto nije falilo. Da se razumjemo, narucivala sam po 30-50 artikala, ali uvijek fale bar 2-3 stvari i to uredno obracunate na racunu. Mislim da nisu zaposlili dodatne radnike za taj online dio kupovine vec natovarili postojecim jos dodatnog posla pa zato i kljakavo rade.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2020, 20:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Naručivala si po 50 artikala iz Beko šopa? Ajme... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2020, 21:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
A.J.V.A.R. je napisao:
Ne kasne, ali jos nijednom nisam imala dostavu da nesto nije falilo.

Isto iskustvo. Naručim deset stavki, fali jedna... i to litra ulja, na primjer. Nisam nikad provjeravao dok je dostavljač tu, ali se očigledno mora.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2020, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ne znam, nije se dešavalo, samo ono što su označili da nema - nema ni na računu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2020, 00:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ajoj jesam retardiran, nisam skontao da pričate o Tropiku...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs