banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Cloud servisi
PostPoslato: 07 Maj 2020, 12:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
I to je ok, mada ja nisam htio da pravim kompromis po pitanju kvaliteta slika.
Istina da se ne primjeti razlika, ali za 5-10-20 godina, ko zna... Neka meni izvornog kvaliteta...
Još jedna mana Guglove usluge je što oni koriste tvoje slike za svoje usluge i rade ko zna kakve analize na tvojim slikama. Zapravo, moguće je i da to više nisu tvoje slike nakon što ih staviš... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cloud servisi
PostPoslato: 07 Maj 2020, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
filozof sa vrbasa je napisao:
Megina kriptografija je za mene misterija, kod svih ako zaboraviš kredencijale možeš da naručiš na email, reset, ali ovdje ako zaboraviš, a nisi sačuvao ključ što su ti dali izgubićeš fajlove, ako resetuješ password. Meni se to desilo jednom , jer upute ne čitam pažljivo.



Sto ti je misterija, mega funkcionise na principu (tako oni kazu), ti kad uradis neki upload, fajlovi na njihovom storage-u su enkriptovani kljucem koji dobijes od njih i samo ga ti imas (valjda), kad skidas tvoj browser dobija enkriptovani fajl i dekriptuje ga lokalno bez njihovih servera, ako si nekad primjetio da kad skidas nesto sa mege taman kad dodje 99% ako je malo slabiji racunar sve zaledi to je ta dekripcija :)

Mislim da je Kim to ovaj put tako napravio jer su mu prosli put ugasili megaupload zbog hostovanja piraterije i svega.

@Castra za 5-20 godina ce se koristiti AI upscale za slike, tako da ti rezolucija nece ni biti bitna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cloud servisi
PostPoslato: 07 Maj 2020, 21:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja sam ranije koristio i Tresorit. Kod njih takođe nije bilo spasavanja lozinke. :)

Neka, neka. Svakom operacijom PSNR je gori.
Postoji dosta tehnika koje mogu uraditi zaista dobar posao, ali zašto da odbacujem nešto što ne moram.
Prostor za skladištenje postaje sve jeftiniji i jeftiniji, tako da mi nije problem skladištiti slike.

Ono što meni još uvijek nedostaje je neko rješenje za metapodatke na slikama. Vrijeme, opis, kontekst, ljudi...
Super mi je što Gugl automatski prepoznaje lokacije, ljude, predmete, ali mi je malo zabrinjavajuće da sve to zna o meni.
Moram vidjeti kako te stvari mogu lokalno da riješim i onda sam napravio pravi posao.
Sad sam se taman bacio u operaciju digitalizacije starih porodičnih slika, pa bi bilo dobro kad bih mogao i njih tagovati. Kakav je to monumentalan posao...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cloud servisi
PostPoslato: 07 Maj 2020, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Sehxor je napisao:
Sto ti je misterija, mega funkcionise na principu (tako oni kazu), ti kad uradis neki upload, fajlovi na njihovom storage-u su enkriptovani kljucem koji dobijes od njih i samo ga ti imas (valjda), kad skidas tvoj browser dobija enkriptovani fajl i dekriptuje ga lokalno bez njihovih servera, ako si nekad primjetio da kad skidas nesto sa mege taman kad dodje 99% ako je malo slabiji racunar sve zaledi to je ta dekripcija :)

Mislim da je Kim to ovaj put tako napravio jer su mu prosli put ugasili megaupload zbog hostovanja piraterije i svega.


Tačno tako, prošli put su mu "nosali monitore" i čini mi se da je imao stotinjak na leaseweb, ovaj put je mudro riješio problem jer policiji ništa ne znače fajlovi na serverima bez ključeva. Sa te strane neće biti problema, ali svejedno mislim da to nema perspektivu jer ne vjerujem da se može finansirati samo iz članarine.
Inače svaka mu čast i za kod i za infrastrukturu, šteta što jedan takav um nije mogao postati milioner na pošten način :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cloud servisi
PostPoslato: 08 Maj 2020, 12:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Pitanje je kada će on izaći iz pritvora uopšte, na njemu su se baš slomila kola. Bilo je gomila istih takvih servisa poput Rapidshare i sl, pa nikom ništa, a i sad uredno rade Sendspace i ostali, praktično isti servisi kao Megaupload.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cloud servisi
PostPoslato: 16 Jan 2021, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Tek sad vidim da i Huawei drive ima opcija proširenja sa 5 besplatnih na 50GB. Marka i nešto mjesečna pretplata. godišnja čini mi se 19,99


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cloud servisi
PostPoslato: 20 Jan 2021, 05:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Зар је власник Меге још у затвору!?
Иначе Мега је закон. Највише ми се код ње свиђа што те не кињи за брзину скидања ако ниси премиум а неко ти пошаље линк.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs