banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2018, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Bože Petra, pa za igrice mu treba zar ne čitaš? I kolike su šanse da je za QoS čuo od nekog a ne pročitao stručnu literaturu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 16:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
MuskoBre je napisao:
Nisam dovoljno hrabar da pitam zasto kucnom korisniku treba QOS. I sta tacno misli time dobiti.

Msija koji ti net koristis, je li mtel?

Znas li mozda kade ce optika kod nas?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2018, 11:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
munja.alex je napisao:
Bože Petra, pa za igrice mu treba zar ne čitaš? I kolike su šanse da je za QoS čuo od nekog a ne pročitao stručnu literaturu...

Pa nego sta je onda kad si pametan?
Sa njim se mogu postaviti prioriteti UDP na odnostu na TCP. Podesavati propusnost bandwitha na uredjaje. Evo da nista drugo ne radi, nego samo kad bi podesavao da telefoni po kuci imaju max 100kb/s, ping ne bi skakao kao kad je puni protok nekom uredjaju pa krene da skida sa interneta, gleda youtube u HD. Ovako ce prebaciti na 360p i nece mu stekati sa 100kb/s i nece ometati ping. Ping se pre ometao, sto je manja brzina downloada, vise ping skakao jer povuce maximalu.. Dok sam imao 50/100kb/s pa cak i 200kb/s download, cim neko udje na fb i skrola ili pusti youtube u 240p, ping u igrici je skakao za duplo.. Ali posle su povecali brzinu na 500kb/s pa se to smanjilo dosta, i onda na 1mb/s na adsl i tad je jos manje bilo izrazeno skakanje pinga jer ima dovoljno za youtube i za ostalo sto meni treba. Sad na optici je jos manje ali eto, ocu da neutralisem potpuno to. I ja ako gledam nesto u fullHD a i komsija, zasto bi ja trpio da meni steka, lepo mu stavim prioritet nizi od mene, i cao. Ja kad ne koristim punu brzinu, on ce je imati, ali zato ako ja nesto pustim zahtjevnije dok on gleda u isto vreme, onda ce se od njega oduzeti cak i 90% 95% ako tako podesim, a ne po pola da se djeli kao sto je po defaultu. Zato sto imam komsije na wifi dzaba koriste pa sam mislio da im ogranicim protok i prioritet stavim na najnizi, da ako oni skidaju i ja isto vreme da ne djelim ja po pola, nego da meni ide 90% a njima 10%. To sam podesavao na starom modemu, ovde nema


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2018, 11:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Skini aplikaciju netcut, svima stavi 10% brzine ili jednostavno onemoguci internet komsijama dok igras, a clanovima familije stavis skroz sporo i to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2018, 12:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
adslkorisnik je napisao:
munja.alex je napisao:
Bože Petra, pa za igrice mu treba zar ne čitaš? I kolike su šanse da je za QoS čuo od nekog a ne pročitao stručnu literaturu...

Pa nego sta je onda kad si pametan?
Sa njim se mogu postaviti prioriteti UDP na odnostu na TCP. Podesavati propusnost bandwitha na uredjaje. Evo da nista drugo ne radi, nego samo kad bi podesavao da telefoni po kuci imaju max 100kb/s, ping ne bi skakao kao kad je puni protok nekom uredjaju pa krene da skida sa interneta, gleda youtube u HD. Ovako ce prebaciti na 360p i nece mu stekati sa 100kb/s i nece ometati ping. Ping se pre ometao, sto je manja brzina downloada, vise ping skakao jer povuce maximalu.. Dok sam imao 50/100kb/s pa cak i 200kb/s download, cim neko udje na fb i skrola ili pusti youtube u 240p, ping u igrici je skakao za duplo.. Ali posle su povecali brzinu na 500kb/s pa se to smanjilo dosta, i onda na 1mb/s na adsl i tad je jos manje bilo izrazeno skakanje pinga jer ima dovoljno za youtube i za ostalo sto meni treba. Sad na optici je jos manje ali eto, ocu da neutralisem potpuno to. I ja ako gledam nesto u fullHD a i komsija, zasto bi ja trpio da meni steka, lepo mu stavim prioritet nizi od mene, i cao. Ja kad ne koristim punu brzinu, on ce je imati, ali zato ako ja nesto pustim zahtjevnije dok on gleda u isto vreme, onda ce se od njega oduzeti cak i 90% 95% ako tako podesim, a ne po pola da se djeli kao sto je po defaultu. Zato sto imam komsije na wifi dzaba koriste pa sam mislio da im ogranicim protok i prioritet stavim na najnizi, da ako oni skidaju i ja isto vreme da ne djelim ja po pola, nego da meni ide 90% a njima 10%. To sam podesavao na starom modemu, ovde nema


Iz svega napisanog, ja bih bio slobodan da zaključim da se tvoje znanje o kompujterima svodi na boldovanje teksta u vordu.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2018, 13:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
MuskoBre je napisao:
adslkorisnik je napisao:
munja.alex je napisao:
Bože Petra, pa za igrice mu treba zar ne čitaš? I kolike su šanse da je za QoS čuo od nekog a ne pročitao stručnu literaturu...

Pa nego sta je onda kad si pametan?
Sa njim se mogu postaviti prioriteti UDP na odnostu na TCP. Podesavati propusnost bandwitha na uredjaje. Evo da nista drugo ne radi, nego samo kad bi podesavao da telefoni po kuci imaju max 100kb/s, ping ne bi skakao kao kad je puni protok nekom uredjaju pa krene da skida sa interneta, gleda youtube u HD. Ovako ce prebaciti na 360p i nece mu stekati sa 100kb/s i nece ometati ping. Ping se pre ometao, sto je manja brzina downloada, vise ping skakao jer povuce maximalu.. Dok sam imao 50/100kb/s pa cak i 200kb/s download, cim neko udje na fb i skrola ili pusti youtube u 240p, ping u igrici je skakao za duplo.. Ali posle su povecali brzinu na 500kb/s pa se to smanjilo dosta, i onda na 1mb/s na adsl i tad je jos manje bilo izrazeno skakanje pinga jer ima dovoljno za youtube i za ostalo sto meni treba. Sad na optici je jos manje ali eto, ocu da neutralisem potpuno to. I ja ako gledam nesto u fullHD a i komsija, zasto bi ja trpio da meni steka, lepo mu stavim prioritet nizi od mene, i cao. Ja kad ne koristim punu brzinu, on ce je imati, ali zato ako ja nesto pustim zahtjevnije dok on gleda u isto vreme, onda ce se od njega oduzeti cak i 90% 95% ako tako podesim, a ne po pola da se djeli kao sto je po defaultu. Zato sto imam komsije na wifi dzaba koriste pa sam mislio da im ogranicim protok i prioritet stavim na najnizi, da ako oni skidaju i ja isto vreme da ne djelim ja po pola, nego da meni ide 90% a njima 10%. To sam podesavao na starom modemu, ovde nema


Iz svega napisanog, ja bih bio slobodan da zaključim da se tvoje znanje o kompujterima svodi na boldovanje teksta u vordu.

Pa napisi ako sta znas, ako ne znas ne pisi ni te gluposti da bi spamovo. Ili mozda si otisao da procitas na internetu o QoS pa nisi mogao odma napisati, sad ucis, pa ces posle da prosipas pamet?
U QoS postoji da se odabere prioriteti, na mom modemu je bilo 5 cini mi se. Odaberes protokol , P2P, TCP, UDP i tako dalje. P2P stavim na najnize, a UDP i TCP recimo na najvise. Skidam torent, ako hocu da otvorim youtube i pustim HD video sa 1mbps, nece da steka dok se skida torent ako sam podesio kako treba, ako nisam, stekace. Zasta onda to sluzi tamo pod QoS te opcije i prioriteti i odabir protokola? Ako hocu youtube da otvorim, torent ce da ceka, nece da gusi link, dok ne otvorim youtube, e kad otvorim, onda torent nastavlja da skida ili uploaduje. Upload je jos gori po ping od downloada. Upload se koristi i kad otvaras bilo sta na internetu, jer prvo uploadujes info pa ih onda skidas da bi otvorio neku stranicu ili bilo sta. Tako da, podesavanjem uploada, najvise ce se ping poboljsati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Feb 2011, 20:25
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
imam optiku skoro godinu dana sve ok, do nedavno zadnjih sedam dana svake veceri ping preko 50ms . I prebaci me na server u Zenici ???? o cemu se radi?

Slika


Poslednji put menjao bojaann dana 06 Dec 2018, 20:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не конташ ти како ради тај тест. :) Бирај сам сервер на који тестираш, каква qрчева Зеница. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Feb 2011, 20:25
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
ok ali zasto mi ping sakce svake veceri preko 50ms a inace je 2-3ms?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Пинг према чему?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Feb 2011, 20:25
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
prema serveru sad sam nasao mtelov banja luka preko 50ms inace je 2-3ms i svake veceri skace zadnjih 7 dana


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ја сад на speedtest.net измјерих на АДСЛ-у пинг од 34 милисекунде и то повезан преко двије уланчане бежичне приступне тачке. :)
Ако си на оптички "модем" повезан бежично повежи се каблом па пробај, ако си жично зови подршку па питај.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Feb 2011, 20:25
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
moracu hvala :) povezan kablom nije wi fi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Е да, кад мјериш немој да ти се нешто друго дешава на рачунару, или да ти остали укућани вуку нешто са нета типа неки филм, Јутјуб или ш'а ја знам.,.. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Slika

Nešto je do tebe.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2018, 13:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
danijell je napisao:
Slika

Nešto je do tebe.

Ping ne moze biti 0ms. Cak kad pingujes svoj ruter, bude 1ms uvjek nikad 0. To sto ti nula pokazuje je zbog adblokera. Iskljuci ga, refresuj stranicu da se pojave reklame pa onda pinguj i pokazace ti ping ako ne uspije iz 1 pokusaja, jos jednom izadji pa udji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2018, 13:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ispada da adblock samo radi za mtel-ov server, jer za ostale ne smanjuje.
Može biti 0.49 ms, pa da zaokruži na 0 ms.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2018, 14:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
danijell je napisao:
Ispada da adblock samo radi za mtel-ov server, jer za ostale ne smanjuje.
Može biti 0.49 ms, pa da zaokruži na 0 ms.

Kod mene je adblock origin i uvek je 0 ping i na adslu bio i na optici. Kad isakljucim, bude 6-8ms.
kako mozes imati ping 0.49? Sta to mozes pingovati da bi bio ispod 1ms ping? Jer najblizi tebi je ruter tvoj, na njemu je uvek 1ms ping najmanji. Nema nista prije kompa i rutera da bi ping bio 0. Cak i lan IP svog PC kad pingujes bude 1ms. Sto znaci da ne moze ispod 1 biti. Ako pise 0 znaci da nije uspjelo pingovanje da nesto ometa. Probaj u CMD pingovati bilo sta i da ispadne 0 pa posalji ss


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2018, 15:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ne lupaj gluposti...
Kad pingujem localhost, prosječno vrijeme je 0.049ms.
Kad pingujem drugi računar u mreži, koji je udaljen nekoliko mrežnih uređaja od mene, ping je 0.116ms u prosjeku...

Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 14:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ovi parametri meni ništa ne znače :) Mene zanima, kad skidam torrent npr, kolika bi trebala brzina downloada biti, pošto ne prelazi 2.5-3mbs... Navodno imam paket 100/50 optika mtel... Da li da se žalim ili je to ta brzina? :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs