banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Dec 2018, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
zvezdacrvena je napisao:
Ja ih cekam 4 mjeseca da dodju da spoje ruter, opticku uticnicu su stavili prije dva mjeseca i od tad se jos niko nije pojavio.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ја сам прошле године у ова доба морао да потежем везе и познанства да дођу и поставе "модем/рутер". :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Najgore što te đubrad samo šaltaju. Zovi, šalji mejl, idi na prodajno mjesto i kao ne smiju davati informacije o drugim službama. Pa kome se obratiti jebo vas onaj ko vas zaposli tako nesposobne kad ništa ne znate?

Kao da nema niko između šalteruše i direktora kad nešto trebaš, a kad te krenu smarati znaju svake sedmice dolaziti i zvati ko jehovini svjedoci.

Podnesem zahtjev da storniraju račune jer mi ne isporučuju uslugu od kraja jula, kad stiže odgovor da će otpisati dug zaključno sa petim decembrom jer sam tad prebačen na optiku. Zovem opet pedere i neki mutavac kaže da je nalog zatvoren (popravili su kvar). Eto sad imam problem sa optikom, iako niko od njihovih neradnika nije došao od polovine septembra kad su skontali da su sjebali stvar spajajući pokidane bakarne kablove. :roll:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 17:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2014, 22:48
Postovi: 25
Upravo tako, samo šaltaju, kaže otidjite tamo gdje ste predali zahtjev, a da ne pričam o tome kako samo bar tri puta podnosio zahtje da mi se dodje pustiti optika. Ma luda kuća...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 09:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ja otišao u Mercator, rekli oko 24. da očekujem, zovu danas, doće oko 16h postaviti novi paket i preseliti ovaj trenutni na drugu adresu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2018, 14:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Naravno komplikacija :D Doašo lilk, spojio novi ruter, ne radi... Zvao neku gospođu tamo, ona ne zna ni ko ju je zaposlio, nit šta treba raditi da pusti signal po portu... Poludio čovjek, jedva došao do mene po onoj gužvi u petak, bogara sve odreda... Kaže gdje su svi otišli, nije nova godina :lol: I ode, kaže ne znam kako ovo riješiti... Drugi gospodin zvoe svaki dan da preseli paket na drugu lokaciju, reko jarane, nema od toga ništa dok mi ovde ne osposobe konekciju... Kako će se sve završiti, pitanje je... Još sam pristao da to odrade ranije i platim dio mjeseca oba ugovora, kako ne bi upao u novogodišnje praznike, al izgleda da mi je suđeno da čekam tamo negdje do marta da jebeni ruter zamijene... Reko, aj stavi taj novi na novu lokaciju, kaže ne može zbog serijskog broja... Čita gospođa s druge strane serisjki broj, ni blizu onog koji je kod mene u stanu :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2018, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
A sta si sad i ti zapeo da mijenjas lokaciju paketa .. nisu ljudi obuceni za te nepredvidjene situacije :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2018, 11:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Okt 2013, 18:10
Postovi: 68
Od kad je to m'tel povecao brzine interneta? Evo kod mene je jos 10/0.7 mbps a po ugovoru pise da je 20/10 mbps?
Open Duo Paket S IPTV+NET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2018, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Malo detaljnije pročitaj ugovor. To je ako imaš optiku. Ti imaš ADSL. Da te barem prebace na VDSL, imao bi 20/4.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2018, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Sondri je napisao:
Naravno komplikacija :D Doašo lilk, spojio novi ruter, ne radi... Zvao neku gospođu tamo, ona ne zna ni ko ju je zaposlio, nit šta treba raditi da pusti signal po portu... Poludio čovjek, jedva došao do mene po onoj gužvi u petak, bogara sve odreda... Kaže gdje su svi otišli, nije nova godina :lol: I ode, kaže ne znam kako ovo riješiti... Drugi gospodin zvoe svaki dan da preseli paket na drugu lokaciju, reko jarane, nema od toga ništa dok mi ovde ne osposobe konekciju... Kako će se sve završiti, pitanje je... Još sam pristao da to odrade ranije i platim dio mjeseca oba ugovora, kako ne bi upao u novogodišnje praznike, al izgleda da mi je suđeno da čekam tamo negdje do marta da jebeni ruter zamijene... Reko, aj stavi taj novi na novu lokaciju, kaže ne može zbog serijskog broja... Čita gospođa s druge strane serisjki broj, ni blizu onog koji je kod mene u stanu :lol:


Samo da provjerim jesam li dobro shvatio, taj paket koji ti radi na trenutnoj lokaciji seliš na drugu, a na toj lokaciji puštaš drugi paket?
Sistemski se to ne može izvesti da rade oba u isto vrijeme i postoji određeni postupak koji treba da se odradi nakon što jednog korisnika "skinu" sa porta, pa da drugog "postave" tu. Može se riješiti unutar jednog radnog dana, ali treba par sati i bar jedno 20 poziva.
Komplikovanije je nego što možda misliš i samo dodatno sebi komplikuješ i produžuješ čekanje jbg.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 07:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Upravo tako, novi ugovor uvodim na trenutnu lokaciju, a stari selim na novu. Fora je što lik koji radi reon gdje treba preseljene, svaki dan zove i pita kad može doći da pusti sve, dok ovaj koji je trebao postaviti novi bio jednom, izgubio se i nit se javlja nit dolazi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 09:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Posalji mi korisnicko ili nesto od podataka u pp. Ne moze taj novi postaviti nista dok ti ne preselis postojeci paket, pogotovo ako je optika. Jedino fiktivno sve pozavrsavati pa koordinisati da se i realizuje kako treba.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Pozdrav, kod staraca stigla optika u stan, juče montirali utičnicu, ali naravno na nezgodnu lokaciju (izlevatili starog :-) ). Kada dođe ekipa da spoji ruter, da li će biti dovoljno uslužni da ga spoje na lokaciji po želji, odnosno da iz utičnice povuku optiku (bez kanalice) do te lokacije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 09:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ti koji montiraju utičnicu, nisu radnici mtela, bar kod mene nisu bili... Obično je Lanaco, Telegroup,... Tako da će ti reći da pišeš zahtjev na podršku :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 09:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Sondri je napisao:
Ti koji montiraju utičnicu, nisu radnici mtela, bar kod mene nisu bili... Obično je Lanaco, Telegroup,... Tako da će ti reći da pišeš zahtjev na podršku :)
Jasno, ovi su neki podizvođači, mene samo zanima jel moguće iz utičnice po parketu povući komad optičkog kabla do lokacije koja je adekvatna, i na njoj instalirati ruter.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Што не би било могуће.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Moguće je. Svakako uz modem dođe par metara kabla tako da ako nije previše daleko poslužiće.

Meni su vukli kako sam rekao i sve su korektno uradili. Spolja uz temelj i iza oluka, a po kući uz lajsne zalijepili da se skoro ni ne vidi.

Juče konačno riješeno nakon više od pet mjeseci bez usluge. Imamo prijatelje. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Zavisi gdje je lokacija gdje želiš da stave. Ako je dalje nego dužina patch kabla koji mtel-ovci nose. Ne znam da li nose oni mašinu za splajsanje ako treba produžiti kabl. Ili imaju i duže kablove. Malo je problem po parketu, odnosno bez kanalica. Trebao bi biti fiksiran i zaštićen, jer ne voli optički kabl koji stavljaju gaženje i da ima puno slobode, pa ako ga neko slučajno zakači i povuče...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Dužina je oko 6 metara i uglavnom je iza ormara. Ima jedan dio pored vrata i tu je smisleno upotrebiti neku kanalicu. Ostalo je bar 10 m kabla viška i kanalica koje se lako postavljaju, odnosno lijepe. Nadam se da će ponijeti te alatke za pravljenje nastavaka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2018, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
99% da nece. To je uslo u evidenciju kao zavrseno. Imas opciju da uz malo srece stavis patch od 10m ako se desi da ga imaju kad dodju kod tebe ili da trazis da izmjeste ZOK kad se neko pojavi kod tebe. Tako ulazis ponovo u taj krug ali u sustini se brzo rijesi. Trebalo bi da dosta brze ide sve sad.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2018, 07:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Juče došao neki momak, sve odradio bez greške i komplikacije na obe lokacije... Hvala GTK_Marko na pomoći :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs