banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jul 2014, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
@avatar

Nemam se ja šta ljutiti. Kao što ti konfig kaže, kod tebe dolazi do pucanja veze. A meni mtel ništa ne znači, nego sam ja prisiljen da ih koristim, ništa mi drugo nije dostupno što se tiče interneta, a rado bi prešao na drugog provajdera da imam, jer je trenutna parica kod mene dosta loša a oni ne namjeravaju ništa da učine po tom pitanju iako sam dugogodišnji korisnik.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 23:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Jan 2009, 19:03
Postovi: 111
neka prica ko sta hoce meni od prvog dana sve radi perfektno.
lazem, nestalo je na nekih sat vremena onda kad su poplave bile ;)
ovo ostalo milina.
ko lupa u fazonu sta ce kome toliki internet neka cuti, ako tebi ne treba nemoj misliti da ostalima takodje ne treba.
zasto ste uopste prelazili sa dial upa :)

tako da ja i dalje prezadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 01:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Hm, dial-up porediti sa 200Mbps i nekom brzinom od nekoliko Mbps koja je dovoljna za 99,9% korisnika koji 99,9% vremena provedu na glupom FB, na YT i mozda procitaju e-mail na nekom od servisa tipa Hotmail, Yahoo, Gmail...

Ako se dobro sjecam ti imas 200/100Mbps paket, a mene interesuje koliko cesto koristis 100Mbps i na koji nacin, ako nije tajna?

Cesto ljudi razmisljaju na nacin ako imam vise sve ce da radi brze, ali to nije tacno, za obicno surfanje internetom najvaznije je kvalitet konekcije, dzaba je i 1Gbps ako je ping 1000ms uz gubljenje paketa...

I na kraju, da se razumijemo, ja bih najradije da imam 10Gbps up/down konekciju, ja nisam protiv ovih velikih brzina, samo kazem da je ja ne bi iskoristio ni priblizno i to bi bilo bacanje love, ja ni ovaj paket 9216/384 sto se tice download-a nisam koristio u potpunosti ni jednom mjesecno....

Inace, ja sam danas zavrsio sa eltom, preselio sam se u drugi stan, a njih sam zvao 10x, slao e-mail poruke, molio ih, dobio odgovor da ce da provjere lokaciju da li je moguc opticki internet, cekao najmanje 15 dana, ponovo kontaktirao i na kraju nista!!!
Ljudi jednostavno nisu zainteresovani, nije im potreban novi korisnik optickog interneta, a isto tako nije ih briga sto ce da izgube korisnika kablovskog interneta i zbog toga ja sam kontaktirao mtel, za 7 dana je sve zavrseno, dosla ekipa ukljucila telefonski broj, a zatim i covjek za internet i to je to, sada koristim 15 dana besplatno za probu...mtel je puno skuplji, ali je i puno puno punoooo profesionalniji, jos samo da predju sa adsl-a na neki brzi standard i da pojacaju upload i sve ce biti perfektno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 07:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Jan 2009, 19:03
Postovi: 111
s druge strane ja znam gomilu ljudi koji mtelu jebu milu majku zbog slicnih problema. zvako ima svoje iskustvo ana osnovu kojeg sudi.

ja sam i sa mtelom na duzini govnjivog stapa vec godinama posto su idiotu najveci po meni, odmah iza blica koji su tek gomila kretena.
da ne prolazim sad opt sta sam prosao sa blicom to je duza prica.
od svih njih do sada najmanje problema sam sa eltom imao.
da ser azumijemo za mtel pricam o mobilnom odjelu ali meni to sve spada pod isti kos tako da neka hvala sa njima ni na pivo hladno nebi :)

koliko cesto koristim 200/100 pa stalno.
niko net ne koristi da je zakucana brzina 24/7.
ali sta god mi treba i sta hocu da skinem imam tu za par minuta umjesto sati.
od sitnica i gluposti kao sto su skidanje fajlova sa mailova, drajvera i ostalogg koje su svakodnevne sitnice do torenta... zanima me taj i taj film.. imam ga tu u full HD za 4 minute.
pogledam sta me zanima i brisem.
skidam dosta tutorijala za posao sto pratim i gledam.. neam potrebe da drzim citavu biblioteku od 500 GB sto sam imao do sada.. sve sam izbrisao, kada mi nesto treba samo skinem ponovo pregledam i ovo brisem.
manje vise komplet kolekciju tutorijala filmova i ostalih cuda sam izbrisao, apsolutno nemam potrebe nista da cuvam od takvih stvari na hard, ako se bilo cekga pozelim na dohvat mi je konekcije tako da
nemozes to gledati samo kao eee ne vuces barem par sati dnevno brzinu znaci ne koristis.
u pitanju je komplet drugacii pristup internetu da se razumijemo.

drugi primjer, nedavno mi dodje kolegica trebala poslati snimke nekih utakcmica menagrima da pregldaju.
mucila se jedno 6 asti sama nije uspjela poslati oko Gb-ta, ja sam uploadovao za 5 minuta sve.
samo neki od primjera.
iskreno cijena od 140km za ovu konekciju je nista.
plus jos ako racunas da ti preko toga ide i skype a i viber desktop bez ikakvih problema znaci imas i besplatan telefon usput, pogtovo sto vecina sad ima viber i wifi na telefonima instaliran...
tako da sam i telefonske racune oborio usput....
mislim da je dovoljno da da sliku.

moze se raspravljati da je za sve to dovoljno i 10/5 i sl.
jeste, ali zasto ne bi uzeo 200/100 kad mogu.. ne bi odbio ni 1Gb/1Gb ako je neka razumna cijena kao ova ;)

slicna stvar ti je sa hardverom... za 80% ljudi koji su sad na netu,,face i mail je 99% posto njihovih potreba.. sve to bi radili bez problema compvi koje uzmes polovne za 100 KM.
Pa i dalje daju silne pare za comp ne koriste ni 1% jedne jezgre od njih 4-8...
Iskreno njima su i tableti glupost jer su par puta skuplji jeidno sto tablet mozes u krilo na balkon i uz kaficu.. sve ima svoju cijenu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 13:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Jan 2009, 19:03
Postovi: 111
jos jedan primjer upotrebe 200/100 brzine...
kad kupim igru hocu da je skinem i igram za 10 minuta a ne tri dana da je skidam...

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 13:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ekstra....za onih 0.1% Srba koji kupuju igrice.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 14:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Jan 2009, 19:03
Postovi: 111
onih 99.9% skidaju torente po 10 dana, i kad prva dva tri ner ade ili su verzije pune bugova mozda ubodu nekad neki dobar pa odigraju igru kako treba.
al dobro ne uziva svako u igrama na isti nacin ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ako je do igrica, onda bolje uzeti jeftiniji paket i kupovati originalne igre za razliku u cijeni paketa.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 14:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
mirkoj je napisao:
onih 99.9% skidaju torente po 10 dana, i

Upravo. I džaba internet od 100 mbps kad nema dovoljnog seed-a da iskoristiš ni pola te brzine.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 16:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Niko nije protiv tih velikih brzina, bas niko, ali jednostavno kada se uzme u obzir koliko cesto trebaju, da se vecinom ustedi nekoliko minuta za download jer vecina sajtova je hostovano na serverima sa brzinima 100Mbps, a neki cak i 10Mbps i naravno to se dijeli sa drugim posjetiocima sajta ili vecina torenta tesko postize tako velike brzine, tako da je tesko i iskoristiti tu brzinu...i na kraju, za nase uslove, te cijene su veoma visoke bez obzira sto su one veoma niske u odnosu na to sta nude drugi provajderi!

Moj posao je vezan za internet, sjedim uz komp svaki dan vise od 12h, veoma fino zaradjujem, ali jednostavno ne zelim da bacam novac, razmisljao sam da uplatim paket 30/15, ali elta nece da to proda i sta bih ja sada, uzeo sam od mtel-a trio plus paket koji je takodje skup - 90KM, ali tu imam puno bolje tv programe, besplatno telefoniranje uz besplatnu pretplatu za telefon, a i internet je solidan, samo da je upload jaci sve bi bilo perfektno, ali bice i to, valjda rade na VDSL-u tj. to definitivno moraju jer sa adsl-om vise ne mogu da napreduju, svi ih prestizu, a isto tako vidim da kod njih u Srbiji VDSL funkcionise, a inace prvo puste kod njih pa onda kod nas...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 16:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
konfig je napisao:
jer vecina sajtova je hostovano na serverima sa brzinima 100Mbps, a neki cak i 10Mbps i naravno to se dijeli sa drugim posjetiocima sajta

Koja to iole ozbiljnija hosting kompanija nema 1 Gbps uplink?!?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 16:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Jan 2009, 19:03
Postovi: 111
da li nekome nesto treba ili e to je oduvijek bila tema za diskusiju bez konacnog odgovora.
da li nekome trebaju dva ili vise monitora, dev ili vise graficke.. 1 Tb ili 15 Tb prostora.. to je sve diskutabilno, sta je potrebno a sta nije o tome se uvijek moze razglabati.
stvar je u tome sto ljudi pljuju po optici uf azonu to meni ne treba to je glupost ne treba ni da postoji.
cinjenica je da postoji, ljudi su uveli,r adi odlicno i ja sam licno prezadovoljan.
da li ikome pa cak i meni to stvarno TREBA za pod moranje ili ne to jekao sto rekoh diskutabilno ali nema poente uopste o tome razglabati.
cinjenica je da je tu i da radi, i komentari da je to bezveze su suvisni.
sta ce kome kuce sa 5 spavacih soba.. to je bezveze.... ne treba ni da se prave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2014, 16:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
<Enter_name> je napisao:
Koja to iole ozbiljnija hosting kompanija nema 1 Gbps uplink?!?


Gledaj, ja sam u tom poslu vec duze od 10 godina, imao sam i licno svoj zakupljen link od 1Gbps u US za mojih 20 servera i tada sam to placao veoma masno i znam o cemu pricam, a ti mene nisi razumio, vecina kompanija sa kojima ja radim ima svoje linkove (kada se sve sabere) i po nekoliko stotina Gbps, ali ti kada sebi zakupljujes server od njih u 99% slucajeva u cijenu je uracunat link od 100Mbps,a uz doplatu 1Gbps, cesto se desava i 10Mbps i naravno vecina ljudi uzme 100Mbps i o tome ja pricam...naravno, kompanije koje imaju sajtove vezane za download fajlova imaju vise servera, imaju kapaciteta, ali upravo kod tih kompanija u 99% slucajeva neces moci povuci vise od 10Mbps tj. u 99% slucajeva manje jer oni limituju brzinu download-a za svakog korisnika jer kada bi oni dozvolili hiljadama korisnika da povuku 200Mbps i jos da zakupe takve linkove, da li mislite da li bi se to njima isplatilo? Da li vama koji imate 200/100 brzinu na YT neki duzi video bude ucitan do kraja za nekoliko sekundi? YT daje onoliko koliko treba tj. cak i kompanije tog kalibra kao sto je Google limituju brzine!

@mirkoj
vec sam rekao, meni treba, ali ne toliko da, PO MENI, bacam toliko love, a JOS MI MANJE TREBA jer gospoda iz elte nece da me prikljuce na mrezu i poslije 10 poziva, u tome je problem!!! Mozda se ljudima nije isplatilo jer ja nisam htio 200/100 paket, ko zna, ali znam da su me do sada nebrojeno puta naljutili, a ovo je bila kap u prepunoj casi vode! Njihova podrska NIKAD nije radila kada mi je trebala, bas nikad, a kao radi 24/7/365, a ja sam koristio njihov kablovski internet 2 godine!!! Nebrojeno puta su me lagali, a jedan od primjera je bio kada mi mjesecima nisu radili HD kanali i kada je brzina interneta bila mozda 20% od zakupljene, tada je kao problem bio do mog TV-a i do instalacije u stanu i na kraju sve proradi, naravno kada su na svojoj strani doradili preopterecenu mrezu!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2014, 15:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Maj 2012, 15:15
Postovi: 25
Gledam sve ove brzine, oci mi ispadose, na cemu sam ja gle ovo
Slika

Nego, zna li neko gdje je najeftiniiji a najbrzi internet ovde kod nas ?
Ja sam nasao neki Telemach, vidi ovo
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2014, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Telemach ti je samo u Federaciji.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2014, 23:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Maj 2012, 15:15
Postovi: 25
E steta, al sta ces, bjeda ostaje bjeda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2014, 00:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Upravo sam ustanovio da imam zanimljiv problem.
Ne mogu ostvariti vise od 2MB/s po jednoj FTP konekciji, dok HTTP konekcije rade kako je deklarisano.
Ukoliko otvorim vise konekcija (FTP) istovremeno, dobijem ukupnih 60/30Mbps bez problema !

Testirao sam sa tri servera, dva u DE jedan u NL, isto vazi i za NFS i SFTP. Jako cudno, i ne mogu da ustanovim sa koje strane je problem.
Ukoliko NFS konekciju odavde otvorim sa linux masine, ide punih 60Mbps bez problema.
FTP konekcije nisam probao.

Do prije onog velikog kvara na MTEL infrastrukturi sve je radilo odlicno, a sad ovaj cudni problem.
Ako neko od drugara koji imaju ELTA optiku moze testirati FTP/SFTP konekcije, i napisati rezultat bio bih zahvalan.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2014, 20:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Da li je iko u skorije vreme pokusao uvesti eltin opticki internet....poslao sam im mail (na koji mi nisu odgovorili), zvao ih telefonom gdje su rekli da me imaju u bazi i da ce javiti, naravno zvao sam jos jedno triput nakon 15-tak dana i samo su odgovorili da ce javiti. Vjerovatno nece da trose novac da uvode optiku zbog 30/15 paketa koji zelim.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 03:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Iz mog iskustva mogu da ti kazem da ti se nikad nece javiti, ja sam, kao i ti, isto njima dosadjivao bar mjesec dana i to e-mail, telefon, e-mail, telefon, pa i odlazak do prodajnog mjesta....isto su mi pricali kao i tebi, a od tada je proslo nekih 6 mjeseci i niko se nije javio, a ni dosao!
Nadam se da ces imati vise srece...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 12:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Katastrofa kakva su govna ovi naši provajder, njihovo razmišljanje jbg nema puno izbora za Internet pa nas vi ganjajte a nas boli za sve.... I sad bi ja trebao (pokusati) uzeti mtelom optički Internet koji bez razloga ima samo 3mb uploada....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs