banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jun 2014, 16:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17136
Lokacija: Q5HW+6W
Kod:
ping frankfurt
Ping request could not find host frankfurt. Please check the name and try again.


Ne ide... :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2014, 16:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
sinip je napisao:
Ја кад сам задњи пут гледао Франкфурт је био у Ње'ачкој а не у Француској?!?

Infrastruktura koju Elta koristi ide kroz Francusku, na to sam mislio.

<Enter_name> je napisao:
Kod:
ping frankfurt
Ping request could not find host frankfurt. Please check the name and try again.


Ne ide... :(


Frankfurt na speedtestu :D .

A i jos jedno pitanje je da li ikad ping skace to jest da li gubite pakete posto se to meni cesto dogadja na ovom kablovskom internetu....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2014, 16:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
неБиХ знао, нисам на Елти. Колико видим овај Телеком Србија АДСЛ ради нормално. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2014, 02:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Ja eltu koristim dvije godine, standardan kablovski internet i tv, i ono sto ja mogu da kazem o njima je da ipak imaju slabiju mrezu (nestabilniju) od mtel-a (mtel open trio plus paket koristim na drugoj lokaciji vec dugo vremena, bio sam medju prvim korisnicima) , ali ipak puno su jeftiniji i nude vece brzine, te vece brzine u 99% slucajeva nisu ostvarive, ali kada je mreza rasterecena (negdje poslije ponoci) onda ide i brze nego sto je placeno...

Isto tako, mtel ima puno bolje TV kanale i to puno bolje radi, koliko vidim elta mnoge kanale skida sa total tv-a, ovo se vidi kada se izgubi signal kod njih, lokalni vjerujem da idu preko obicnih antena, bar mi se tako cini...dugo dugo sam imao probleme sa HD kanalima koje su pravdali na razne nacine i naravno vecinom smo ja i moj tv bili krivi, a zatim odjednom sve je proradilo, naravno kada su pojacali svoju mrezu, kupili bolje uredjaje...isto tako prije nekoliko mjeseci nestalo je puno programa i to je dugo bilo tako, bar mjesec dana, a zatim su se poceli vracati jedan po jedan...

Isto tako, obozavam elta 24h podrsku, u 99% slucajeva u neko normalno radno vrijeme zvoni do kraja i to nekoliko puta i niko se ne javlja, posebno kada imaju neki problem (desavalo se da nemam internet nekoliko sati), a da ne pisem kako se javljaju kada se zove u neko 'nenormalno' vrijeme, a koje naravno za njih treba da je normalno jer se hvale 24h podrskom svaki dan...na e-mail isto tako u 99% slucajeva ne odgovaraju, to mi se desilo cak i kada nisam imao problema, poslao sam e-mail vezan za ovaj novi opticki internet, bio sam zainteresovan, ali nikad niko nije odgovorio!

Takodje, oni uvode opticki internet, a nemaju dovoljan broj IP adresa za svoje korisnike, vec duze vrijeme korisnicima dodjeljuju privatne IP adrese tipa 10.14.13.xx umjesto javnih, kako su prije radili, i naravno u ovom slucaju vise korisnika koristi istu javnu IP adresu i da stvar bude gora, ovo pravi probleme jer oni rotiraju javne IP adrese i tako se desi da vas odjave sa nekog sajta jer vam se promjenila IP adresa, meni se to desilo vise puta i to na sajtovima koji imaju malo jacu sigurnost i gdje se autentifikacija ne svodi samo na cookie...i naravno ovo moze da prouzrokuje mnoge druge probleme, ja sam ih imao nekoliko...
Ja znam da je globalna kriza za IPV4 ip adrese, ali to se mora nekako rijesiti!

Da ne bude da samo kritikujem eltu, mtel takodje ima super radove velikih administratora, jedan od tih super radova, prvi put vidjen kod njih od svih mogucih provajdera koje sam koristio u RS, a i u nekim drugim zemljama, je obavezna rotacija IP adrese svakih 24h!!!!
Znaci, ako ostavis da se recimo nesto skida, neki ogroman fajl, i ako se desi da to nije zavrseno, a proslo je tacno 24h od ostvarivanja konekcije ili od poslednje IP rotacije, oni ce da prekinu konekciju na nekoliko sekundi samo kako bi rotirali IP adresu i naravno prekinuce download i ako je to standardan download bez mogucnosti da se nastavi download, mora se sve od nule...
Naravno, isto ovo vazi i za sve drugo, pricanje an skype, recimo ssh konekcije, ako neko radi neke vazne poslove na remote serveru, ma bilo sta, oni ce da to prekinu kako bi rotirali IP adresu...ipak, ljudi moji, nisi platio svoju staticku IP adresu koju oni u mtel-u za jedan mjesec naplacuju samo preko 100KM (ne znam tacnu cifru, davno sam pitao i krstio se kada je neko iz podrske rekao cifru)...
Naravno, ovo je ovako godinama, upozoravao sam ih na to, zvao podrsku 100x, u 99% slucajeva oni nemaju pojma o tome, poslije pola sata price kao skontaju, a onda kazu da je to tako i to je to, a do onih koji odredjuju kako to radi i zasto to tako radi, nema sanse da se dodje...

Sve u svemu, ovdje vlada neki super internet, super administratori sa super idejama i perfektna podrska koja cesto, veoma cesto i veoma puno laze, a sve to jer misle da su svi obicni korisnici koji samo znaju da otvore firefox/chrome sa google home page stranicom i da na google-u ukucaju facebook (niposto direktno u browser-u) i to je to, neka igra pocne...

Ali dobro, ipak ima neki napredak, moj pocetak je bio sa 56k modemom i analognom centralom uz poziv ka provajderu koji je udaljen 30Km i naravno racune za telefon preko 400KM svaki mjesec...ipak je trenutno bolje od toga :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 01:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
I naravno, ovu vece elta mreza je pala, interneta nije bilo vise od 6h, a kao sto sam vec napisao, niko se nije javljao, naravno, to je 24h podrska!

I jos moram da napomenem da mtel podrska stvarno radi 24h i stvarno su mi se uvijek javili, nisu bas uvijek bili od pomoci, ali bar su tu da se jave!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 18:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Nov 2010, 16:36
Postovi: 409
@konfig
Sličan sam post napisao prije X godina, ali kada to napišeš automatski postaješ crna ovca, tako da...

_________________
Internet paket- 40 KM, Cijena opreme i njeno montiranje 630 KM- (sada i za 3D kanale). Gledati druge kako se pate sa kablovskim ili IPTV operaterima- NEPROCJENJIVO! Neki programi se nemogu gledati tek tako, za sve ostalo tu je C.. S.. , i TX-L47WT50EK.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 00:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Ma, neka sam ja crna ovca, moj posao je vezan za internet i koristio sam skoro sve provajdere ovdje u RS i samo sam napisao svoje iskustvo, generalno, ovo sto sam ja napisao su uzasno velike gluposti, tipa uzasne podrske kod elte i cesto laganje, a znam i ja, a i oni u cemu je problem...ili ovo sto sam naveo da radi mtel vezano za forsiranje rotacije IP adrese, to je tolika glupost da je to nevjerovatno, ali problem je u tome sto je, siguran sam, vecina korisnika vise puta imala probleme zbog ovog nasilnog prekidanja konekcije (recimo prekid download-a, prekid skype konekcije i sl.), ali niko nije zvao njih zbog tog problema!

Sve u svemu oni to mogu da poprave, ali nece!

Imam jos jedan primjer, ja sam kontaktirao elta prodaju da postavim neka pitanja vezana za ovaj opticki internet, tada jos nije pisalo da je priklucna taksa 70KM pa su mi i to rekli, ali skoro pa prvo sto su mi rekli "moramo da vam kazemo da je ova konekcija namjenjena za kucnu upotrebu", a ja nisam nista rekao, a sto bi moglo da gospodina sa druge strane navede na misljenje da ja planiram da imam neki download server na toj konekciji ili nesto slicno...odmah sam pomislio, ma sta mi kazete, znao sam ja i bez te vase napomene da vi, kao i vecina drugih provajdera koji prodaju te pakete sa bas velikim brzinama tipa 200/100Mbps, imate u vidu da ce taj korisnik imati prosjek upload/download u Kbps jer ja licno sumnjam da elta ima kapacitet linka prema svijetu (koji po mojim istrazivanja idu preko blica i mtel-a) puno veci od 1Gbps, a ako je ova moja procjena tacna, prostom racunicom dolazi se do toga da 5 korisnika sa 200/100Mbps pokrije ovaj link, ma i da imaju 10Gbps, a nemaju, to je samo 50 korisnika!

Kucna upotreba = imas, ali nemoj slucajno da koristis to sto imas! A da budemo iskreni, sta ce nekome za kucnu upotrebu 200/100Mbps????? Da se pohvale prijatelju da imaju tu brzinu? 99% web servera ima linkove sa brzinom 100Mbps ili manje, ali to se dijeli na sve posjetioce bilo da skidaju neki fajl ili da posjecuju stranice na sajtu/sajtovima na tom serveru, a to znaci da ove brzine samo mozete da iskoristite u bas specificnim slucajevima, a to je za 0,1% korisnika i za 0,1% slucajeva!

Naravno, sve ovo znaju i iz elte i ove velike brzine, uz napominjanje da je za kucnu upotrebu (da se neko ne zaleti da recimo napravi neki lokalni wireless provajder ili postavi svoj neki server na tu konekciju i ako bi to bilo bas jadno jer elta redovno ima padove od nekoliko sati) su samo marketinski trik i dobra fora da ljudima koji vole da se hvale i koji u sustini imaju viska para, uzmu pare!

Meni licno, najvise se svidja ovaj opticki internet jer je to jedini nacin da dobijem neke normalne upload brzine, a sa nekom normalnijom cijenom, bilo bi mi dovoljno i da je upload 2Mbps, samo da se rijesim ovog 384Kbps i 512Kbps koji sada imam jer ipak nekad trebam da upload-ujem nesto malo vece i to me maksimalno nervira jer imam download 9Mbps (noc), a upload samo 384Kbps!

Posto sam vec spomenuo marketinske trikove, red je i da spomenem trenutnu akciju "mtel 24h neogranicenog interneta", internet je neogranicen, ali ste ograniceni sa 50MB download-a, ali imate cak teoretski 7,2Mbps maksimalnu brzinu na raspolaganju, cisto da se brze rijesite tih 50MB :D ili ako hocete jos vise neogranicen internet, imate i pakete sa cak 21Mbps uz par stotina MB vise na raspolaganju :D i jos da napomenem da su oni na svojoj stranici napisali da su brzine 7,2MB/s i 21MB/s, a sto bi trebalo da znaci 57,6Mbps i 168Mbps, cini mi se da neko nije upoznat da postoje biti i bajti i da se biti oznacavaju sa malo b, a bajti sa veliko B ili je to jos jedan marketinski trik? Isto tako prije nekog vremena nisu znali da i Srbija, Hrvatska i jos neke druge ex-yu zemlje pripadaju EVROPI, ljudi su fino napisali da uz trio plus paket dolaze besplatni razgovori prema EVROPI i SVIJETU bez bilo kakve napomene (sada ima napomena), a da li se uopste zna da postoji razlika izmedju, svima nama drage, EVROPSKE UNIJE i EVROPE, a cak i da su mislili na EU, zasto onda Slovenija nije u toj grupi?

Imam ja jos puno puno primjera, godinama ja moram da gledam, slusam, citam i trpim njihove bisere, a generalno je problem sto ovdje nema zastite potrosaca i oni sve to mogu da rade bez problema i jos dugo ce da rade na ovaj nacin!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 07:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17136
Lokacija: Q5HW+6W
avatar je napisao:
@konfig
Sličan sam post napisao prije X godina, ali kada to napišeš automatski postaješ crna ovca, tako da...

Nisi ti crna ovca zato što si napisao istinu...

konfig je napisao:
Sve u svemu oni to mogu da poprave, ali nece!

Neće oni to da "poprave" pošto to rade namjerno, kao što si i sam rekao.

konfig je napisao:
ja licno sumnjam da elta ima kapacitet linka prema svijetu (koji po mojim istrazivanja idu preko blica i mtel-a) puno veci od 1Gbps, a ako je ova moja procjena tacna, prostom racunicom dolazi se do toga da 5 korisnika sa 200/100Mbps pokrije ovaj link, ma i da imaju 10Gbps, a nemaju, to je samo 50 korisnika!

Ne funkcioniše to tako, ne vuku svi maksimalnom brzinom u isto vrijeme. Taj link je djeljen, i zato si kućni korisnik. U većini slučajeva ćeš imati navedenu brzinu, ali bez garancije. Da imaš garanciju kapaciteta, plaćao bi to mnogo više i bio bi biznis korisnik. Tako je u cijelom svijetu, ne samo kod nas.

konfig je napisao:
Posto sam vec spomenuo marketinske trikove, red je i da spomenem trenutnu akciju "mtel 24h neogranicenog interneta", internet je neogranicen, ali ste ograniceni sa 50MB download-a, ali imate cak teoretski 7,2Mbps maksimalnu brzinu na raspolaganju, cisto da se brze rijesite tih 50MB

Nisu oni ništa slagali, već su samo istakli bolju stranu. Za tih 24 sata imaš Internet, ali je rečeno koju količinu podataka možeš skinuti većom brzinom. Marketing i prodaja™ je uvijek bila prljava kategorija; valjda si do sad naučio da moraš čitati do kraja, i ona najsitnija slova... ako nešto previše dobro zvuči, budi siguran da ima neka začkoljica.

konfig je napisao:
a generalno je problem sto ovdje nema zastite potrosaca i oni sve to mogu da rade bez problema i jos dugo ce da rade na ovaj nacin!

Zašto misliš da bi ti zaštita potrošača pomogla u ovim navedenim slučajevima? I sam vidiš da su to cake koje su navedene, samo fino upakovane da ne budu očigledne. Imaju i oni pravnu službu, vjeruj da su oni razmotrili sve opcije... nije fino, ali je tako.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 07:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
U ugovorima koji se potpisuju trebalo bi da pise da se pruza "usluga pristupa internetu negarantovane brzine" i da je "minimalna brzina prenosa 80% deklarisane u ugovoru". Barem je tako u Blicnetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nakon mjesec dana i nesto jace, da napisem nekoliko crta:

- Deklarisana brzina, kad servis radi je 105% :)
- Precesto se desavaju kratki prekidi na nekom od servisa, koji traju desetak i vise sekundi
- Prije par dana je bio visesatni prekid, sto se jednostavno ne smije desavati

Zvao sam tehnicku podrsku jednom, cijelo jutro su bili neki prekidi i radnik me je rekao "majstori nesto rade".
Apsolutno neprihvatljivo.

Generalno sam zadovoljan, ali ti sitni prekidi su jako iritantni, posebno ako u tom momentu nesto bitno radite. Trebali bi poboljsati stabilnost mreze, jer ne vidim nikakvih razloga da to bude tako traljavo. Zona, koja ima wireless infrastrukturu je radila mnogo stabilnije.
Takodje, ugovorom su obavezani da isporuce konekciju, i garantuju stabilnost svoje infrastrukture, sto sada nije slucaj.

Modem - cini se da je jako los, svako malo zaglupi, kineski interface je i dalje pain in the ass.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 10:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ја са кинеским Хуавеијем нисам ономад имао никаквих проблема, на 40/40 оптици, не знам који је код тебе... Заглупљивао се ИПТВ пријемник повремено, модем никад.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 11:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
@<Enter_name> jedan od primjera kada treba da reaguje zastita potrosaca je svakodnevno namjerno prekidanje konekcije koju mtel radi, da li mi placamo za stalnu konekciju ili za konekciju koju neko svaki dan prekida i to bez nekih tehnickih problema i bez nekog razloga!?? Niko drugi to ne radi, samo oni! Ja bih razumio da oni to rade kako bi oslobodili IP adrese ili resurse, ali to nije slucaj jer svako danas koristi modeme/routere koji se automatski ponovo konektuju, u sustini na ovaj nacin samo trose resurse...

Isto tako, elta ima redovne padove po nekoliko sati bez bilo kakve najave i cak bez bilo kakvog objasnjenja, na sajtu ne objavljuju ni razloge! Po meni ni to nije normalno...

Znam ja da nisu svi maksimalnom brzinom u isto vrijeme i da to tako funkcionise kod svih, ali mislim da bez obzira na to, oni nemaju resurse za brzine 200/100Mbps, za sada to prolazi jer vjerujem da je veoma mali broj korisnika sa ovim brzinama jer je malo onih koji za kucnu upotrebu zele da potrose 139,23KM, a kao sto sam vec rekao, ja ne znam i kome trebaju ovako velike brzine za tu kucnu upotrebu...jednostavno nije moguce da se iskoristi, posebno pod njihovim uslovima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 11:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17136
Lokacija: Q5HW+6W
m:tel to radi iz jednog prostog razloga: onemogucavanje dizanja nekog servisa; na ovaj nacin imas pravu dinamicku adresu. Na PPPoE-u je nemoguce promjenuti adresu bez raskidanja sesije; stavis session timeout na 86400 i rjesen problem (iz njihovog ugla). Svi imaju dignut PPPoE klijent na modemu, on se sam konektuje ponovo i to je to. Za obicnog kucnog korisnika to nije problem. Ako mislis da je to protivzakonito, mozes ih tuziti za krsenje ugovora koji si potpisao s njima, ali cisto sumnjam da ces ista postici...
Sto se tice Elte i prekida, nemam njihov servis i ne znam koliko cesto ima prekida. Ali nenajvljeni prekidi nisu u redu. OK, desi se nekada nesto nepredvidjeno, ali to ne bi smjelo da bude svakodnevno...
Kao sto rekoh, nemam njihov servis, ali dok radi u granicama normale (isporucuju ono sto pise), ne bih se brinuo koliki im je uplink prema nadprovajderu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 14:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Ma, kakve crne servise, ko moze da nesto radi sa uploadom koji je manji od 512Kbps, a opet sta njima znaci tih 512Kbps??
I jos znaju da je manje od 1% korisnika koji bi tako nesto radili...
Jednostavno uzasno velika glupost administratora koji je to podesio na taj nacin i naravno malo se ljudi zali na to i to tako radi godinama...

Elta nema nikakvo najavljivanje, a ni objasnjenje za padove, a naravno ni podrska se ne javlja na telefone kada dodje do pada...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 01:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
mtel je prestao da prekida konekciju i ne mijenja više IP adresu svaka 24 sata. Novu adresu dobiješ samo restartom modema.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2014, 01:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
hm, e to bas moram da testiram, zar je moguce da su poslije toliko godina mogli da iskljuce to genijalno rjesenje!?
Da li radis za njih ili je i tebi ovo smetalo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 00:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Ih, da bar radim za njih. :D A smetalo je i meni. I znam da se to redovno dešavalo, uvijek me jedan sajt tjerao da se logujem kada mi se promjeni IP adresa, kad primjetim par dana mi se to ne dešava, i onda pogledam na modemu i vidim da konekcija traje par dana. Šteta što juče nisam uslikao, jer mi sada stoji 4 sata a bilo je šest dana. Moglo bi se desiti da resetuju svakih sedam dana.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 02:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Pogledaj logove kada je konekcija resetovana.
19. 6.
26. 6.
03. 7.

Tako da jeste sada svakih sedam dana.

A to "genijalno" riješenje nije smislio mtel, nego se koristilo i kod drugih. Mislim da je BH Telecom za njihov ADSL do prije godinu ili dvije prekidao svakih 12h.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 08:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Nov 2010, 16:36
Postovi: 409
mara- je napisao:
mtel je prestao da prekida konekciju i ne mijenja više IP adresu svaka 24 sata. Novu adresu dobiješ samo restartom modema.

Uh ! Prijatelju bez ljutnje, možda je tako kod tebe, elem Trn , naselje pored banjaluke, uopšte nema pravila kada dolazi do mijenjanja adrese, ne kažem da se ne promjeni na restartu, nego i u toku dana po X puta, vikend je naročito iritantan. Često se desi da dns server ne pokupi novu adresu, a ruter je već dobio info o novoj, i neki redirect, (ili vpn veze) servisi pucaju. I drugi paradoks kod mtela, je toliko njima smetajući 8050 port, ( ili 5080 zaboravio sam više ) preko kog se transportuje preko 90% VoIP saobraćaja, to jeste korisnik koji forsira taj port imati će više problema nego onaj fejzbuk surfer. Dokaz: otiđi u centar bl kod crkve, pa pokušaj na viber ostvariti vezu, mislim hoćeš al maune. I mnogo je, mnogo stvari, na temu lošeg neta kod svih provajdera.

_________________
Internet paket- 40 KM, Cijena opreme i njeno montiranje 630 KM- (sada i za 3D kanale). Gledati druge kako se pate sa kablovskim ili IPTV operaterima- NEPROCJENJIVO! Neki programi se nemogu gledati tek tako, za sve ostalo tu je C.. S.. , i TX-L47WT50EK.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2014, 14:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2004, 10:38
Postovi: 108
Nevjerovatno, stvarno su promjenili, kod mene sada pise: "Uptime: 35:46:59"
Ovo je vec bolje, to mi je najvise smetalo kod njih! Jos samo da je moguce imati brzi upload i bilo bi idealno, ali preko adsl-a to nece moci...

@avatar
to kod tebe po svemu sudeci je pucanje konekcije, trebas njima da se zalis...inace, ja sam kod sebe (jer sam udaljen od centrale vise od kilometar i linija je pola iznad zemlje pola ispod zemlje tj. stara je 100 godina i uzas je) promjenio onaj njihov kineski modem (koji je po svemu sudeci solidan i ako je kineski) sa thomson modemom (namucio sam se dok sam natjerao IPTV da radi) i promjenio sam, sto je mozda jos vaznije, onaj kineski splitter sa sigurno 10x boljim koji, ako se dobro sjecam izgleda ovako
Slika
tada sam imao probleme jer je i meni konekcija stalno pucala i trazio sam na net-u koji je najbolji modem i koji je najbolji splitter i tada sam nasao da thomson super radi na losim linijama tj. odrzava konekciju i da ovaj splitter super filtrira i stvarno od tada nemam problema, danima ne dodje do pucanja adsl konekcije osim naravno namjerno ppoe disconnect/connect svaka 24h, ali sada i to nema...

Inace, otvarao sam oba splittera i jos neke i ovaj telstra je cudo tehnike u odnosu na kineski, telstra je pun da u njega nema sanse da jos nesto stane, otpornici, kalemovi, kondenzatori i to sve SMD, a kinezi su, ako se dobro sjecam ubacili dva kalema i dva kondenzatora i to je to!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs