banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 09:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Mar 2013, 20:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A sto se naplacuju online transakcije? Obzirom na ustedu koja se ostvari kada klijenti rade posao koji bi inace radili zaposleni u banci onda bi to trebalo biti besplatno. Kao u normalnom svijetu odakle, uglavnom, i dolaze te banke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2013, 20:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zato što je ta banka, bivša Volksbank, još "bivšija" Zepter, najgovnarskija banka u našem bankarskom sistemu....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2013, 22:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 17:33
Postovi: 34
danijell je napisao:
lalapo je napisao:
E-klik kod nlb banke je 1km ,najjeftinije na trzistu,razlika u cijeni je ocigledna.
http://www.razvojnabanka.com/Obanci/NLBeClick.aspx


Možda zato što koriste Java aplikaciju :)

Bez obzira,internet bankarstvo je jos skupo a neke banke ga i ne nude kao mogucnost.U Srbiji neke najvece banke(Inteza,Efg,Aik,u prvoj i trecoj banci besplatno int.bank.) koriste mini cd s sertifikatom za placanje a ne tokene i razna cuda koja nase banke masno naplacuju. Jos kad kazu da moze samo explorer kao pregledac...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 00:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
The_new_Statesman je napisao:
A sto se naplacuju online transakcije? Obzirom na ustedu koja se ostvari kada klijenti rade posao koji bi inace radili zaposleni u banci onda bi to trebalo biti besplatno. Kao u normalnom svijetu odakle, uglavnom, i dolaze te banke.


Ma, koji zaposleni u banci... Pa, od pet saltera, jedan radi, a red se oteg'o do vrata. U kojoj banci? U svakoj.

Neces da stojis u redu 45 minuta? Plati tu privilegiju - online bankarstvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 08:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Timotic je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
A sto se naplacuju online transakcije? Obzirom na ustedu koja se ostvari kada klijenti rade posao koji bi inace radili zaposleni u banci onda bi to trebalo biti besplatno. Kao u normalnom svijetu odakle, uglavnom, i dolaze te banke.


Ma, koji zaposleni u banci... Pa, od pet saltera, jedan radi, a red se oteg'o do vrata. U kojoj banci? U svakoj.

Neces da stojis u redu 45 minuta? Plati tu privilegiju - online bankarstvo.


Da stvar bude gora, do prije 6 mjeseci, naplacivalo se 0.3 KM po transakciji! Obzirom da kod nas sve ide naopako, umjesto da se tih 30 feninga topi i smanjuje, oni povecavaju, i to duplo!

A i ta transakcija, umjesto da bude brza, da ne kazem trenutna, ako se odradi poslije radnog vremena banke, cekas da se izvrsi do sutradan do 10 ujutro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 14:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
drakula je napisao:
Timotic je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
A sto se naplacuju online transakcije? Obzirom na ustedu koja se ostvari kada klijenti rade posao koji bi inace radili zaposleni u banci onda bi to trebalo biti besplatno. Kao u normalnom svijetu odakle, uglavnom, i dolaze te banke.


Ma, koji zaposleni u banci... Pa, od pet saltera, jedan radi, a red se oteg'o do vrata. U kojoj banci? U svakoj.

Neces da stojis u redu 45 minuta? Plati tu privilegiju - online bankarstvo.


Da stvar bude gora, do prije 6 mjeseci, naplacivalo se 0.3 KM po transakciji! Obzirom da kod nas sve ide naopako, umjesto da se tih 30 feninga topi i smanjuje, oni povecavaju, i to duplo!

A i ta transakcija, umjesto da bude brza, da ne kazem trenutna, ako se odradi poslije radnog vremena banke, cekas da se izvrsi do sutradan do 10 ujutro.


Pa, mozda oni tamo moraju da odstampaju i udare pecat. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 23:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Moguce :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 21:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
U svijetu je izasao novi trend u bankarstvu unazad nekoliko godina - internet banke. Tu ne mislim na hibridna rijesenja kao kod nas vec potpuno online banke. Cak i u Srbiji imaju dve online banke. Ono po cemu se online banke razlikuju od "klasicnih" jeste sto nemaju fizicke poslovnice vec jedno poslovnicu u kojoj obradjuju zahtijeve podnete online, u zadnje vrijeme najcesce podnijete preko mobilnog telefona vise nego preko kompjutera, nemaju mjesecnu naknadu za vodjenje tekuceg racuna, a ne mali broj njih ni mjesecnu naknadu za debitnu karticu, kao i povoljniji mijenjacki kurs od onog koje "klasicne" banke imaju, kao i besplatno internet bankarstvo i SMS obavijestenja, a neke online banke imaju i besplatnu uslugu podizanja novca sa bankomata, proces registracije je jednostavan i traje svega nekoliko minuta tako sto popunite formular online, potvrdite identitet slikanjem pasosa ili licne karte i zadnjeg racuna sa vasim imenom islanjem mailom i to je to. U Srbiji ima nesto slicno tome u sklopu banki u dva Telekom operatera. Kad ce kod nas da se pojaviti neka banka kod koje moze da se otvori racun bez odlaska u banku i caskanja sa bankarskom sluzbenicon satima, ostaje nam da vidimo.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 16:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Radiš li ti išta u životu osim što pišeš po forumima i podižeš temu staru pet godina?!

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 19:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
mara- je napisao:
Radiš li ti išta u životu osim što pišeš po forumima i podižeš temu staru pet godina?!

Imas li kakvih problema u vezi toga ili volis da trolujes na temama koje slabo razumijes ili cak uopste ne razumijes?

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 19:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Hhahahaaha. Pa ima li većeg trola od tebe na ovom forumu? Kao i obično promašio si temu. Ko je pitao za potpuno online banke? Čovjek je postavio konkretna pitanja i tvoja filozofija nema veze sa time. A pored svega, dobio je odgovor prije 5 godina.

Teme što ja pratim na ovom forumu su potpuno zamrle od kako ti pišeš, naporan si i smaraš ljude, svakom si loncu poklopac, ne mogu više ljudi da te slušaju. Nisu te bezveze izbacili sa Politike...

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 19:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
mara- je napisao:
Hhahahaaha. Pa ima li većeg trola od tebe na ovom forumu? Kao i obično promašio si temu. Ko je pitao za potpuno online banke? Čovjek je postavio konkretna pitanja i tvoja filozofija nema veze sa time. A pored svega, dobio je odgovor prije 5 godina.

Teme što ja pratim na ovom forumu su potpuno zamrle od kako ti pišeš, naporan si i smaraš ljude, svakom si loncu poklopac, ne mogu više ljudi da te slušaju. Nisu te bezveze izbacili sa Politike...

Ima, evo upravo citam jednog koji ne zna da razlikuje raspravu na temi i raspravu koja ocigledno ima za cilj nista sto ce biti korisno za citaoce ili ukratko offtopicarenje i smaranje drugih da pisu. Zapitaj se malo bolje zasto ljudi ne pisu. I ja bi, kada na jedan smislen odgovor dobijem najmanje jedan odgovor koji ocigledno nema puno blage veze sa temom. Jos kada vidim da neko pocne temu sa hahaha, odmah shvatim sa kim imam posla tako da, ako nemas sta reci sto se tice teme, molim te nemoj mi se vise obracati. Zagadjujes temu svojim niskointeligentnim raspravama koje uz to nemaju blage veze ni sa mozgom. Javi mi se kada budes bio u skladu sa temom.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Poslednji put menjao Vladimir RUS dana 12 Apr 2018, 19:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
O tvojoj inteligenciji dovoljno govori da te svi na forumu ismijavaju kad god nešto napišeš, a ti to ne kontaš. Tvoje pisanje je obična šuplja na kvadrat i nikoga nije briga.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Eto ti prilike za biznis. Umjesto da prozivas neke imaginarne bezimene likove iz tvoje glave, stisni muda i zavali se bankarstvo. Ono on-line. Mozda zaradis, jbg.
Neka ti hobi bude razvlacenje optike.
Kad je bal, neka je maskenbal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 20:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
mara- je napisao:
O tvojoj inteligenciji dovoljno govori da te svi na forumu ismijavaju kad god nešto napišeš, a ti to ne kontaš. Tvoje pisanje je obična šuplja na kvadrat i nikoga nije briga.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Neki ljudi ocigledno ne shvataju da forum nije Oskar popularnosti vec platforma za razmjenu misljenja, a prije svega u skladu sa temom zato drzimo se iste, a to sta je suplja prica ili ne, ti sigurno i iz ociglednih razloga, nisi pozvan da ocjenjujes to.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Evo imam otvoren racun kod jedne on line banke. O cemu da pricam sa tobom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 20:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
The_new_Statesman je napisao:
Eto ti prilike za biznis. Umjesto da prozivas neke imaginarne bezimene likove iz tvoje glave, stisni muda i zavali se bankarstvo. Ono on-line. Mozda zaradis, jbg.
Neka ti hobi bude razvlacenje optike.
Kad je bal, neka je maskenbal.

Ako imas 15 miliona KM, rado bih krenuo u poslovne bankarske vode. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Ja ne znam ko štanca postove ovdje, ja ili ti? Sve što pokušavaš da za mene kažeš, zapravo sebe opisuje. Stalno želiš da si u centru pažnje, svima odgovoraš, kao što rekoh, svakom loncu si poklopac.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 20:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
mara- je napisao:
Ja ne znam ko štanca postove ovdje, ja ili ti? Sve što pokušavaš da za mene kažeš, zapravo sebe opisuje. Stalno želiš da si u centru pažnje, svima odgovoraš, kao što rekoh, svakom loncu si poklopac.

Dobro, 'ajde sada vratimo se temi.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Morao si odgovoriti, je li tako? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs