banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Maj 2024, 20:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jan 2012, 18:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2011, 10:18
Postovi: 89
Toliko od mene na ovu temu...do sledece pucanja veze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2012, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
maturalepa je napisao:
Vidim da znas dosta o mtel-u. Molio bih te da vise ne komentarises Mtel pogotovo jer si radio tamo. Jer ako nisi radio onda neke stvari koje si napisao i koje znaju samo u mtelu ili mozda u elti onda lazes. Molim odg na pitanje. Jesi radio za mtel ili radis za mtel? :wink:
Procitaj temu adsl i sve ostale teme o mtelu i vidjeces kako se ljudi zale na mtel.


Ја лијепо ономад рекох да сам бивши радник Телекома Српске, тј. још прије тога ПТТ-а БиХ, садашњег м:тел-а. А то како знам да сте прекинули оптику... Еееееее... ово је мали град, у њему све се зна... А људи обично причају превише. Уосталом, кад сам престао да радим у Телекому, радио сам негдје друго, гдје је било врло пожељно да чујеш ствари око себе, због своје личне безбједности... Тако да... није за форума. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 15:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Fino od elte sto su postavili ova podesavanja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 18:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Topic sam opet otkljucao, malo sam sredio neke postove, i ovo je stvarno zadnja sansa. Ako opet ode u hejter smjeru, zakljucacemo ga na godinu dana.

Posebna opomena za korisnika "maturalepa" (naravno, odnosi se i na sve ostale):

1) Bilo kakve insinuacije forumasa da rade za drugog internet provajdera (bilo kojeg), nas savrseno ne zanimaju. Svako ima pravo da radi gdje god zeli. Svako ima pravo da koristi provajdera kojeg zeli. Svako ima pravo da radi za jednog, a koristi usluge drugog, ako to tako zeli.

2) Bilo kakvo vrijedanje na licnoj osnovi, ban bez upozorenja (barem za korisnike koji su imali problematicna ponasanja na ovoj temi i prije).

3) Bilo kakvo suludo ubjedjivanje da je crno bijelo, bice sankcionisano. Na ovoj temi, ubjedjivanje da nije istina da se tehnicka podrska Elte ne javlja svaki put kada bi to morala, trebala, i sl, (barem do danasnjeg dana) - odmah sankcionisanje. Ovo sam naveo samo kao primjer.

Kome nesto od ovoga ne odgovara, predlazem mu da ne ucestvuje na ovoj temi. Biti clan foruma, i ucestovati na bilo kojoj temi, je privilegija, a ne pravo. To sto neko MISLI da IMA PRAVO, da kaze svoje neko misljenje, a da pritome krsi pravila foruma, od te ljubavi nema nista. Za takve varijante ce morati naci neki drugi medij.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 18:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2011, 00:20
Postovi: 37
pozdrav,

interesuje me da li neko koristi eltin kablovski internet u centru grada, i kakav je?
planiram da ga uzmem, ali ne bih da se zaletim sa ugovorom na godinu dana ako nije
cemu, znaci ako moze realno stanje, bez pretjerivanja.
veza od 1mb, koliko je stabilna, i kakav je prenos u pikovima, znaci navece i vikendom?
hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Mislim da mozes uzeti na probni period dva-tri dana nisam siguran raspitaj se, a imas i pakete bez ugovora pa ako ti ne zadovoljava tvoje zahtjeve odjavis.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29502
Lokacija: Banjaluka
Koristim ja i stvarno veliku vecinu vremena radi odlicno, max brzina pri skidanju, ping odlican manje vise uvjek itd, itd.. 1.5mbit inace imam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 13:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
petrovic je napisao:
pozdrav,

interesuje me da li neko koristi eltin kablovski internet u centru grada, i kakav je?
planiram da ga uzmem, ali ne bih da se zaletim sa ugovorom na godinu dana ako nije
cemu, znaci ako moze realno stanje, bez pretjerivanja.
veza od 1mb, koliko je stabilna, i kakav je prenos u pikovima, znaci navece i vikendom?
hvala.


U 95% slucajeva neces imati problema. Najveci problem je tehnicka podrska, koja je btw. prilicno ok, ali kad se javi na telefon. Nekad se to desi iz prve, nekad im treba po 2-3 sata. Ako ti to nije od presudne vaznosti, preporucujem.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Након заиста друго периода без већих проблема, синоћ је дошло до пуцања везе. Модем никако да се споји, стално трепери она предзадња зелена лампица од доле а задња никако да се упали. Искључивао - укључивао у струју, ништа. Звао техничку подршку, нико се не јавља. Отићићу данас до канцеларије...

Има ли неко сличних проблема? Можда је до проблема дошло због најављеног повећана брзине тј. због радова на инфраструктури и сл. (нагађам...)?

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 12:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
resetuj modem izvuci iz struje pa opet ukljuci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 13:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
petrovic je napisao:
pozdrav,

interesuje me da li neko koristi eltin kablovski internet u centru grada, i kakav je?
planiram da ga uzmem, ali ne bih da se zaletim sa ugovorom na godinu dana ako nije
cemu, znaci ako moze realno stanje, bez pretjerivanja.
veza od 1mb, koliko je stabilna, i kakav je prenos u pikovima, znaci navece i vikendom?
hvala.
Користим елтин интернет на двије локације у граду и до сада нисам имао озбиљнијих замјерки осим што им је у посљедње вријеме техничка подршка мало полијена тј. треба бити прилично упоран да би се неко јавио на позив. Срећа је што скоро никако немам потребу да их зовем а када имам (као данас) прошетам до канцеларије преко пута парка Петар Кочић.
Досадашње искуство у контакту са запосленима (техничари, подршка, канцеларијски службеници...) је углавном позитивно. Може се све нормално договорити и добити одговор на сва питања. Једино сам примјетио да понекад комуникација између радника на терену и канеларијских службеника који запримају позиве није баш на највишем нивоу. Тако ми се десило једном приликом да су радници елте требали доћи на локацију само да провјере могућност прикључења услове и сл. а умјесто тога људи су дошли и одмах почели да буше и раскопавају разводну кутију, без питања.

Све у свему, будући да сам једно вријеме, између осталих, користио и М-тел-ов АДСЛ, могу слободно препоручити елтин интернет јер, што се интернета тиче, све је то "ту негдје" док је цијена нпр. м-тел-ове услуге прилично већа. Веза је приближно једнако стабилна, чак сам стекао утисак да је код елте за длаку стабилнија веза и мањи пинг. Брзина је 95% времена у граници +/- 10% од наведене...
Једино што сам примјетио да је м-тел-ова техничка подршка за нијансу ажурнија од елтине (моје искуство).

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 13:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
rotor je napisao:
resetuj modem izvuci iz struje pa opet ukljuci...

Зар се модем не ресетује када се искључи из струје? Искључивао - укључивао више пута од синоћ...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Resetuje se na rupicu za reset.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 17:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
StigoStriko je napisao:
Resetuje se na rupicu za reset.


Zar neće s tim resetovati i sva podešavanja? (Ako ih ima, nemam pojma kakav modem Elta koristi, zato i pitam).

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Mislim da nece barem kod ostalih slicnih uredjaja (AP, Ruter). Slucaj kada se vrati na fabricka podesavanja jeste ako se drzi ~10 sec dugme reset.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 18:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Nece se resetovati podešavanja - ja to redovno radim.

I kod mene je sinoc sigurno 2 sata bilo bez neta. I nalegao ja na telefon da ih zovem, ne što mislim da će moj poziv ubrzati popravku nego zato što sam bio popizdio pa želim da im zagorčavam život kao što su oni meni :lol:
I poslije 3. pokušaja se oni meni jave. I kažem ja kako je i šta...saopštim im adresu na šta će oni: "ahaaa to je ista ulica gdje živi potprdsjednik Emil Vlajki, zvao je već dva puta do sada, doći će ubrzo". ahahahahahahah :confused2: :lol: :lol:

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 19:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17176
Lokacija: Q5HW+6W
Ne škodi reset modemu, nema na njemu nekih bitnih podešavanja. Bilo koji modem će se nakačiti na CMTS, ključni parametar je MAC adresa na osnovu koje dobija konfiguracioni fajl TFTP-om.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 11:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Хвала свима за савјете.

Јутрос сам успио добити тех. подршку. Истини за вољу, нисам много пута ни звао, свега 3 - 4 пута, тако да сам се пријатно изненадио. Подесише нешто ваљда код њих тамо, рече ми човјек да искључим - укључим модем и стварно проради. Додуше не одмах, након неких пола сата, тако да сам им још мало досађивао на све и један број који сам имао (пошто сам техничку подршку успио добити још само једном након чега се нико више није јављао).
У свом том зивкању добио сам и једну корисну информацију која можда некоме уштеди вријеме. Дакле, јуче сам био у канцеларији преко пута парка Петар Кочић јер нисам имао инспирације да сједим поред телефона пола сата. Дјевојка је веома љубазно саслушала шта сам имао да кажем, узела податке и рекла како ће ми се јавити неко од сервисера да договори долазак на локацију. Јутрос када сам то поменуо приликом разговора са једним од елтиних радника, човјек ми рече да канцеларија нема ништа с тим тј. да у случају квара зовем само она два броја техничке подршке (070/310-000 и 051/379-901) те да једино они могу направити налог за излазак на терен уколико не могу другачије ријешити проблем. То ми је мало нејасно, та неусаглашеност у фирми, али ето, сада знам да не вриједи ићи у канцеларију ако дође до квара. Једино што преостаје је психички се спремити, припремити неки топли напитак и залећи по телефону и по дугмету "Redial".

Успут, пошто нисам видио да је неко већ постављао, ево и једна лијепа вијест из елте. Од 01.02.2012. повећање брзине интернета за све пакете.
http://elta-kabel.com/index.php?module= ... kaz&id=104

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2012, 23:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
на подручју зворничке општине у протеклих 10 сати 6 пута је нестајао интернет. Јел могуће да се не може на квалитетнији начин приликом падавина чинити услуга?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5311
Lokacija: HEAVEN
Pitanje :)

Kolika je vjerovatnoca da na novom prikljucku bude problema sa netom ili kablovskom?? Uskoro bi mi trebala doci Elta u ulicu, pa kontam da li cu imati problema ili sl... Nece previse ljudi biti povezano (bas u mojoj ulici mozda nekih 5-7, malo sire jedno 20ak)... Kontam da ne bi trebalo biti prevelikih problema sto se tice neta i kablovske...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs