banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Mar 2017, 12:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
pinkara je napisao:
Thompson mocni!!!
Nemas pokriven wifi u stanu od 60 kvadrata.sto je jos zalosnije ne mozes ga uhvatiti niu sobi koju dijeli samo obicni zid. Najjaca scena je bila kada mi lik rece kada je mijenjao njihovu staru motorolu za thompsona da ne povezujem na njega svoj tp link za wifi jer ce jedan drugog zaglupiti! Naravno,lik je bio u pravu,jer kada ga prikopcam onda nemam neta na PC-u koji je kablom povezan za thompson pa tako kada hocu da koristim racunar onda moram iskopcati tplink i samim tim onda mi je vajrles u ostatku stana 0 bambija.
Zvao sam naravno papke da dodju i nose ovo djubre i donesu nesto sto valja.......od toga je proslo vise od 10 dana. Cirkus kolorado se nastavlja


Pa uzmi dobar ruter koji ce ti trajati i povezi ga na thomson, nisu ti oni duzni pokriti cijelu kucu/stan wifi signalom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 12:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
pinkara je napisao:
Thompson mocni!!!
Nemas pokriven wifi u stanu od 60 kvadrata.sto je jos zalosnije ne mozes ga uhvatiti niu sobi koju dijeli samo obicni zid. Najjaca scena je bila kada mi lik rece kada je mijenjao njihovu staru motorolu za thompsona da ne povezujem na njega svoj tp link za wifi jer ce jedan drugog zaglupiti! Naravno,lik je bio u pravu,jer kada ga prikopcam onda nemam neta na PC-u koji je kablom povezan za thompson pa tako kada hocu da koristim racunar onda moram iskopcati tplink i samim tim onda mi je vajrles u ostatku stana 0 bambija.
Zvao sam naravno papke da dodju i nose ovo djubre i donesu nesto sto valja.......od toga je proslo vise od 10 dana. Cirkus kolorado se nastavlja


Pa uzmi dobar ruter koji ce ti trajati i povezi ga na thomson, nisu ti oni duzni pokriti cijelu kucu/stan wifi signalom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Heh ne znam gdje pise da nisu u obavezi da pokriju citav stan?
PS ocigledno je da citas samo povrsno jer bi u suprotnom primjetio dio gdje pisem da kada na njega nakacim svoj tplink onda imam bezicni u citavom stanu ali ga nemam na PCu, pa kada hocu da koristim racunar moram gasiti tp......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
De objasni il uslikaj kako ti je spojeno to oko tompsona, tp linka i kompa..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
I naravno zvao, rekli da ce doci i nista.

Nabicu im se na grbaču dok ne dodju, lopovcine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 16:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
ne ne ne
Sroci im fino prigovor ili otidji u njihovu poslovnicu - imaju knjigu zalbi preko koje se rjesavaju problemi ove vrste (imaju pozamasan broj zalbi)
ako si primio racun mailom sutra ti je zakonski zadnji rok da ulozis zalbu ove vrste za februaraki racun kako bi ti refundirali troskove za izuzetno losu uslugu koju pruzaju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Ne znam kakve rutere sada nude, al' ako je "usko grlo" slabo tu vajda od rutera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 22:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Minjon je napisao:
pinkara je napisao:
Thompson mocni!!!
Nemas pokriven wifi u stanu od 60 kvadrata.sto je jos zalosnije ne mozes ga uhvatiti niu sobi koju dijeli samo obicni zid. Najjaca scena je bila kada mi lik rece kada je mijenjao njihovu staru motorolu za thompsona da ne povezujem na njega svoj tp link za wifi jer ce jedan drugog zaglupiti! Naravno,lik je bio u pravu,jer kada ga prikopcam onda nemam neta na PC-u koji je kablom povezan za thompson pa tako kada hocu da koristim racunar onda moram iskopcati tplink i samim tim onda mi je vajrles u ostatku stana 0 bambija.
Zvao sam naravno papke da dodju i nose ovo djubre i donesu nesto sto valja.......od toga je proslo vise od 10 dana. Cirkus kolorado se nastavlja


Pa uzmi dobar ruter koji ce ti trajati i povezi ga na thomson, nisu ti oni duzni pokriti cijelu kucu/stan wifi signalom.


Procitao sam citav post, moja greska sto nisam pitao za ostatak koji mi nije jasan. Pojasni ako mozes kako si povezao taj TP-Link i gdje si uopste povezao svoj PC pa da nemas na njemu konekcije kad povezes TP link.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
posto nisam IT strucnjak i terminologija mi nije jaca strana,objasnicu slikovito.

znaci,iz thomsona idu ona klasicna dva kabla za povezivanje rutera/modema i racunara,jedan je ukopcan u PC a drugi u tplink.moj je problem taj sto kada je samo thomson u funkciji,wifi signal se moze samo uhvatiti u sobi u kojoj se nalazi pa zbog toga na njega prikopcam ovo drugo njesra.
kada hocu na internet preko PCa i kada upalim PC po pravilu nema neta na njemu pa mi stalno izbaci da je problem nekakav DNS sta znam.onda sta radim,iskopcam tplink iz struje,isto tako thomsona iskljucim iz struje (to su me naucili iz call centra :D ),ponovo ga prikopcam i nakon jednog-dva pokusaja proradi mi interet na racunaru.
e sad,moze biti da je totalno nebitno to sto iskljucim tplink i da se samo pukom slucajnoscu desi da mi se net vrati na racunar kada je tplink iskljucen....kazem,slabo se razumijem u te stvari.
sta god da je problem znam samo da u zadnja dva mjeseca rijetko kad se desi da mi u danu bar jednom ne nestane internet u kuci i da na racunaru imam konekciju cim upalim isti. i da ponovim,zvao sam tehnicku podrsku,cak mi je jedna teta rekla da ce poslati nalog nekoj drugoj ekipi da dodju i promijene opremu i ja ih do dan danas cekam a u medjuvremenu sam ih jos bar dva tri puta zvao zbog slicnih stvari.
mozda je ovaj moj problem stvarno banalan i smijesan za ljude koji se kontaju u to i nije problem i da se sprda po mom pitanju ali cinjenica je da ja imam problem sa eltinim netom svaki dan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 13:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
pinkara je napisao:
posto nisam IT strucnjak i terminologija mi nije jaca strana,objasnicu slikovito.

znaci,iz thomsona idu ona klasicna dva kabla za povezivanje rutera/modema i racunara,jedan je ukopcan u PC a drugi u tplink.moj je problem taj sto kada je samo thomson u funkciji,wifi signal se moze samo uhvatiti u sobi u kojoj se nalazi pa zbog toga na njega prikopcam ovo drugo njesra.
kada hocu na internet preko PCa i kada upalim PC po pravilu nema neta na njemu pa mi stalno izbaci da je problem nekakav DNS sta znam.onda sta radim,iskopcam tplink iz struje,isto tako thomsona iskljucim iz struje (to su me naucili iz call centra :D ),ponovo ga prikopcam i nakon jednog-dva pokusaja proradi mi interet na racunaru.
e sad,moze biti da je totalno nebitno to sto iskljucim tplink i da se samo pukom slucajnoscu desi da mi se net vrati na racunar kada je tplink iskljucen....kazem,slabo se razumijem u te stvari.
sta god da je problem znam samo da u zadnja dva mjeseca rijetko kad se desi da mi u danu bar jednom ne nestane internet u kuci i da na racunaru imam konekciju cim upalim isti. i da ponovim,zvao sam tehnicku podrsku,cak mi je jedna teta rekla da ce poslati nalog nekoj drugoj ekipi da dodju i promijene opremu i ja ih do dan danas cekam a u medjuvremenu sam ih jos bar dva tri puta zvao zbog slicnih stvari.
mozda je ovaj moj problem stvarno banalan i smijesan za ljude koji se kontaju u to i nije problem i da se sprda po mom pitanju ali cinjenica je da ja imam problem sa eltinim netom svaki dan.


Mislim da ovo dosta zavisi od podesavanja na modemu. Probaj povezati utp kabl iz thomsona u WAN port TP-Linka (vecinom je druge boje taj port ili pogledaj za svoj model koji je) a onda racunar povezi na sljedeci slobodan LAN port u TP-Linku. Jesi li vrsio ikakva podesavanja na TP-Linku ili modemu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 15:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Ja tako nesto kao korisnik NIKADA ne bih radio.
Prvo, nije moje da se sa tim bavim, drugo, obavijestio sam operatera da imam problem i trece, znajuci kakva su gamad, uvijek mogu reci, ti si to nesto... Ne mozemo ti pomoci, ko ti je rek'o da diras?!?!
Kao korisnik koji uredno placa, hocu urednu uslugu i da izadjete na teren i rijesite problem!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 15:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Ne mogu se sjetiti koje su boje ulazi,jedino kad se vratim kuci. Niti sam nesto cackao oko konfiguracije niti planiram. Najbolje da nesto krenem pametovati pa da bude da sam ja to razvalio :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
vlakanje je napisao:
Ja tako nesto kao korisnik NIKADA ne bih radio.
Prvo, nije moje da se sa tim bavim, drugo, obavijestio sam operatera da imam problem i trece, znajuci kakva su gamad, uvijek mogu reci, ti si to nesto... Ne mozemo ti pomoci, ko ti je rek'o da diras?!?!
Kao korisnik koji uredno placa, hocu urednu uslugu i da izadjete na teren i rijesite problem!


Dzaba moj ti...

Kazu zovi tehnicku sluzbu, zoves cijeli dan a govna se ne javljaju... Pa koji qurac ste onda otvorili broj ako se ne znate javiti jbt..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
065 600 793
Zovi ovdje sutra u 8-9 pa nadalje, jebala vas centrala, trazio mobilni od servisa od likova dobio, zovnem i rjesi i dodju, jeste da su u deset godina dosli tri puta, ali dodju kada zatreba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Zvao i ovaj broj, nisu se javili.

Probacu sutra


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Ja takođe imam 3-4 mob broja.
Sada čekam da mi postave optiku. Dovukli su do stana al problem je što sam ja kasno u stanu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2017, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Rekao sam ti zovi u 8-9 u jutro, ko radi iza 4?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 00:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Ovo je najgluplja izjava do sad!!!
Majstore oni su duzni da obezbijede podrsku 24/7...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 07:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
U ovoj zemlji gdje zivis su oslobodjeni te duznosti, ovdje vladaju druga pravila igre, ali mlad si jos skontaces.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2017, 07:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Druga je stvar sto oni izbjegavaju ovu obavezu, sad kad bi ih nazvao niko se ne bi javio kao ni meni kad sam ih zvao ujutru...
Neka si ti meni stariji i znas "neke stvari"...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs