banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Dec 2017, 21:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Demilitarizovana Zona, u njoj su sve te zayebancije iskljucene. Procackaj u podrsavanjima thomsona, vidjao sam to, samo uneses lokalnu IP uredjaja 192.168.X.X

I cudo nisi provjeravao IP proxy ovo/ono...

Moze i thomson bijeli biti problem. Ranije dok sam imao samo njihiv modem onaj mali /mescin da je isto bio thomson/, bilo je sve ok sa svim net servisimA. Znam kad sam isao da zamjenim bijeli thomaon nisu nista deugo imali u ponudi.

Probaj zamjwniti samo za modem ako imaju, neko je postavljao nekad ovde uputstvo kako napraviti da thomaon router radi u modem rezimu.


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 10:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Znam ja ući u podešavanja thomsona, ali šta dalje, ne znam baš sa tim podešavanjima, da nešto ne čačnem pa da onda nemam internet nikako.
Kako da provjerim ip proxy, šta tu da radim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Promijeni provajdera, lakse je.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 13:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
zar nije lakše zvati podršku, pisati mail pa te oni zovu, pošalju ti servis....ovo prepisivanje na forumu je po meni čisti nonsense...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 13:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Naravno da sam zvao podršku, pitao ih direktno jesu li me blokirali ili napravili neku zabranu jer mi iptv ne funkcioniše, oni kažu da nisu ništa, da je kod njih sve ok, tražio sam i da dođe servis, oni kažu da neće jer nema potrebe, da je kod njih sve ok i da me nisu nigdje blokirali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 10:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2017, 07:07
Postovi: 75
lovely je napisao:
zar nije lakše zvati podršku, pisati mail pa te oni zovu, pošalju ti servis....ovo prepisivanje na forumu je po meni čisti nonsense...


Jeste lakše kad imaš normalnog provajdera i normalnu podršku, a ne mufljuze kao što je Elta!! :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Mastazz je napisao:
Naravno da sam zvao podršku, pitao ih direktno jesu li me blokirali ili napravili neku zabranu jer mi iptv ne funkcioniše, oni kažu da nisu ništa, da je kod njih sve ok, tražio sam i da dođe servis, oni kažu da neće jer nema potrebe, da je kod njih sve ok i da me nisu nigdje blokirali.
Rekoh ja da se kod njih nista ne rjesava bez seksa s materom cacom i ostalom uzom familijom.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 20:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Zna li neko možda ima li kupiti negdje neki bolji modem/ruter za kablovski internet? Ovaj bijeli thomson sa dvije crne antene koji ja imam je slab što se tiče wi-fi signala po stanu. Ima li neki bolji za nabaviti i ako ima, kako ga podesiti ako se to može odraditi bez da zovem eltu i čekam njihov dolazak?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Jel nema taj eltin model LAN port? Ako ima sa njim spojis bilo koji ruter. Iz kablovskog LAN ustekas u novi ruter u WAN i konfigurises. Tp link dobra investicija

Lp

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 21:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Ok, još samo ako može objašnjenje kako da se to konfiguriše i to je to. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 22:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
Mastazz je napisao:
Ok, još samo ako može objašnjenje kako da se to konfiguriše i to je to. Hvala.

kupi od elte jači wi fi modem i riješićeš problem...drugar koji drži kafanu to odradio...teh podrška ti je to trebala predložiti... mislim da je oko 60-70KM...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 22:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Je li to samo modem ili isto modem/ruter kao ovaj thomson koji imam?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 23:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Nov 2017, 18:38
Postovi: 4
Prelazim sa m:tel na eltu za koji dan, nevjerovatno vece brzine za 4KM vise (opticki net).
Ping mi udara 1500 (tracert) par puta dnevno, podrska mi govori da restartujem modem :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 23:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
sinisuba je napisao:
Prelazim sa m:tel na eltu za koji dan, nevjerovatno vece brzine za 4KM vise (opticki net).
Ping mi udara 1500 (tracert) par puta dnevno, podrska mi govori da restartujem modem :)
Druze isto ti je i na elti. Glavna intervencija je resetovanje modema a ping od 1.5 sekundi i gubitak paketa redovna pojava. Prelistaj temu malo, mislim da se neces usreciti.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Potpisi na 24 mjeseca obavezno sa eltom. Sretno!!!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 05:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Ovi se pretplatili na thomson modeme/routere. Sto ne uzmu nekog boljeg kineza kao zte, huawei i sl. kao mtel, neka low budget varijanta a sljaka ok.

Nije ti pozeljno povezivati router na router osim ako nema Access Point mode. Mislim radice internet ali...

Ako insistiras da uzimas, uzmi nekog asusa koji ima sve to, tp link nema.

Evo mogu ti ja prodati, svakako stoji u ladici nekoriscen.

Ma i mtelova podrska ne s.ranje, evo open to go uslugu godinama ne rjesavaju, a reklamiraju neupotrebljivu uslugu kao uracunatu u paket (ko fol gratis).

Sve je to go qc i Elta i mtel...

Ne trazim ti da ides u korak sa vremenom, ali barem postojece servise odrzavaj...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 07:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
epek je napisao:
sinisuba je napisao:
Prelazim sa m:tel na eltu za koji dan, nevjerovatno vece brzine za 4KM vise (opticki net).
Ping mi udara 1500 (tracert) par puta dnevno, podrska mi govori da restartujem modem :)
Druze isto ti je i na elti. Glavna intervencija je resetovanje modema a ping od 1.5 sekundi i gubitak paketa redovna pojava. Prelistaj temu malo, mislim da se neces usreciti.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Jeste isto sa kablovskim netom, optika je ipak druga priča...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 07:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
munja.alex je napisao:
epek je napisao:
sinisuba je napisao:
Prelazim sa m:tel na eltu za koji dan, nevjerovatno vece brzine za 4KM vise (opticki net).
Ping mi udara 1500 (tracert) par puta dnevno, podrska mi govori da restartujem modem :)
Druze isto ti je i na elti. Glavna intervencija je resetovanje modema a ping od 1.5 sekundi i gubitak paketa redovna pojava. Prelistaj temu malo, mislim da se neces usreciti.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Jeste isto sa kablovskim netom, optika je ipak druga priča...
Govorim ovde o usluzi i customer care-u koji je na nivou akutne kurcobolje a ne o tehnologiji pristupa. I kablovski je ok kada i ako radi...ali ako ne radi..eeee ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 07:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Mastazz je napisao:
Ok, još samo ako može objašnjenje kako da se to konfiguriše i to je to. Hvala.
Ako kupuješ u šopu, onda ti je pitanje hoće li iko objasniti šta treba oko rutera ili access pointa. Obično pošto su u istom cjenovnom rangu ruteri sa jačim karakteristikama WLANa od access pointa, ljudi uzimaju rutere da bi dobili brži prenos i jači signal. U scenariju nedovoljne pokrivenosti površine životnog prostora sa Wifi signalom, pametnije je obezbjediti (nazovimo ga sad tako) udaljeni dio prostora sa još jednom vezom u vidu kabla, na koji nabacimo taj dodatni uređaj sa istim postavkama kao i na ruteru internet provajdera. U slučaju da nema "žice" do tamo, mogu se i power adapteri ubaciti u priču ako ima dovoljno naponskih utičnica , koji su dobra stvar ali i oni koštaju kao kršten AP ili ruter.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2017, 07:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
epek je napisao:
munja.alex je napisao:
epek je napisao:
sinisuba je napisao:
Prelazim sa m:tel na eltu za koji dan, nevjerovatno vece brzine za 4KM vise (opticki net).
Ping mi udara 1500 (tracert) par puta dnevno, podrska mi govori da restartujem modem :)
Druze isto ti je i na elti. Glavna intervencija je resetovanje modema a ping od 1.5 sekundi i gubitak paketa redovna pojava. Prelistaj temu malo, mislim da se neces usreciti.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Jeste isto sa kablovskim netom, optika je ipak druga priča...
Govorim ovde o usluzi i customer care-u koji je na nivou akutne kurcobolje a ne o tehnologiji pristupa. I kablovski je ok kada i ako radi...ali ako ne radi..eeee ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
E nek se onda raspita kod komšija prvih sa kablovskom Eltom kako im radi. To za customer care stoji.
:-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs