banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 12:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 30 Jan 2017, 21:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Ima li sta od optike za Banja Luku?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Do kad traje ova akcija ''bon od 100KM''?
Čekam onu -50% 6 mjeseci... :-?

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Delicious, ova akcija traje do polovine februara. Ne znam za dalje.
Solaris, uskoro info za optiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Delicious je napisao:
Do kad traje ova akcija ''bon od 100KM''?
Čekam onu -50% 6 mjeseci... :-?

Зар то није исто? Умање ти претплату неколика мјесеца, а за укупан износ од 100 КМ. Тако је било сигурно када сам ја обнављао уговор.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 17:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2015, 14:47
Postovi: 241
Ja juce raskinuo prijasnji trio sa mob 40,dig.tv i int. I potpisao novi trio i umjesto mob. dodao fiksni tel. Pretplata je 52KM i 10mjeseci umanjen za 10KM,sto mu dodje na 42KM. Meni odlicno.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 18:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Владимир je napisao:
Delicious je napisao:
Do kad traje ova akcija ''bon od 100KM''?
Čekam onu -50% 6 mjeseci... :-?

Зар то није исто? Умање ти претплату неколика мјесеца, а за укупан износ од 100 КМ. Тако је било сигурно када сам ја обнављао уговор.

Nije. Npr. za TRIO paket (TV, int, fix) koji je 52KM:
Sa bonom imaš 10 mjeseci -10KM na pretplatu (ušteda 100KM), a sa -50% 6 mjeseci (26*6=156KM ušteda). :)

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 20:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Шајин je napisao:
Delicious, ova akcija traje do polovine februara. Ne znam za dalje.
Solaris, uskoro info za optiku.


Sajine, ok za info, ali nisam jos vidio da Blic radi na terenu sa optikom...i hvala na odgovoru!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Delicious dobra ti je logika, jedino sto si malo zeznuo kod racuna. ovih 10 je bez PDV-a, tako da je ukupan popust 117 maraka :) mada ljudi uglavnom uzmu onu akciju koja ide trenutno. ne da se narodu cekati...
Solaris, kao sto sam napisao prije koji dan, ne bavim se tim stvarima nego ovako napisem ako imam kakav info. da ne bh trcao pred rudu... bice uskoro informacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Feb 2017, 23:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Sajine znam da ne bavis s tim...samo onako pitam.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 02 Feb 2017, 06:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Ето, Шајине, послушали су те и за Пинк2. Знам да се ти не бавиш с тим, само 'нако кажем. :-)
Узгред, сад имате Пинк3 инфо на два мјеста...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 09:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
I Blicnet je poceo sa ponudom optickih kablova u naseljima u kojima je do sada postojala njihova mreza! Nisam ih vidio da ugradjuju ali rece covjek koji je donio ponudu da su u naselju. Nova ponuda interneta je 100/20 Mbit/s! Svako ko zeli moze da do kraja februara potpise novi ugovor. Na televiziji ce se nakon potpisivanja na 24 mjeseca pojaviti i Digital premium kanali, (koji su bili otkljucani skoro citavu proslu godinu) i pise HD kanali, (da li su to HD kanali iz HD paketa ili Arena sport HD vidjecu kada odem ove sedmice). 15 megabita je ok za daunloud ali za aploud 1 megabit nije! Tek sada mozemo govoriti o pravom internetu koji ce omoguciti hostovanje vlastitih web servera i ostalih servisa na kucnoj adresi (naravno za vlastite potrebe ili manji broj korisnika). Koliko je kasnjenje sa brzinama uticalo na zaostajanje naseg drustva mislim da svi osjetimo.
Ovim unapredjenjem mreze Blicnet me je zadrzao kao korisnika jer sam vec razmisljao da predjem na mtel optiku. Osim toga mislim da Blicnet ima najbolju tehnicku podrsku, brzu i profesionalnu, (za razliku od mtel i elta, a pogotovo mtel), ne prave probleme ako neko zeli i da raskine ugovor prije isteka, stabilan internet i tv bez prekida, (za razliku od Elta, mtel ima stabilan internet).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 09:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Radi se na optici. Trenutno je u pitanju ulica F.G.Lorke i dijelovi Petra Rađenovića i još neki ulazi. Uglavnom ta kocka kod Lorke se radi. Na nekim ulazima su već postavljena obavještenja, i biće i na ostalima. Ugovor već sada možete otići napraviti ako imate obavještenje na ulazu, ali računajte da morate sačekati i da to neće biti za npr. 3 dana realizovano. Ima tu dosta posla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 09:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Шајин je napisao:
TViN jeste besplatan već dvije i po godine. Da li će se u budućnosti naplaćivati to ne znam, ali sav ovaj period je besplatan i dobra je aplikacija. Štaviše ima i solidan broj kanala. Ima ljudi kojima je to skroz nepotrebna aplikacija, a ima onih kojima je super (puste djeci na tabletu crtaće, koriste na poslu, putovanjima i sl).

Tako da meni nikako nisu jasne te "pobune". Možda sam ja subjektivan ili gledam stvari iz pogrešnog ugla, ali moje je razmišljanje da se podrazumjeva da si prije potpisa ugovora dobro razmislio i da znaš šta ulazi u tvoj paket za koji plaćaš.
Blic jeste greškom određenim korisnicima ostavio otključan Premium i ta greška je ispravljena, ali ako znaš za šta si potpisao i neko ti pokloni besplatno još pola godine paket koji inače nije uključen u cijenu, samo možeš reći hvala i bilo je lijepo dok je trajalo.
Evo prije neki dan sam bio na fešti sa rođom iz Gradiške, kaže mi bilo ekstra dok su bili besplatni ovi dodatni kanali, odoh sad sebi uključiti taj paket (dijete gleda samo BabyTV, a i rođo voli ponekad na Pink erotic prebaciti :D ).

Tvin TV je sasvim ok i ne vidim zasto ne bi bio uvijek besplatan za korisnike koji ionako placaju 50 KM mjesecno! Sto se tice paketa> mislim da Digital premium nije bio "slucajno otkljucan" nego namjerno da se pokusalo navuci korisnike da ih gledaju i nakon sto se zakljucaju da plate (sto ima smisla jer sam skoro SAMO gledao Dicovery Science i slusao MTV Hits sa iskljucenim ekranom u Power savings modu i bilo mi je bezveze kad je nestao) ali nije mi ni palo na pamet da platim jer treba biti realan i reci da je 15 maraka za Digital premium i HD PRESKUPO, jer realno samo jedan kanal koji ima smisla je Discovery Science. Niti jedan drugi ne zasluzuje ni marku preko 50 KM koje vec placam! Da su tu HBO HD i CINSTAR PREMIERE to bi vec bila druga prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 10:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Шајин je napisao:
Radi se na optici. Trenutno je u pitanju ulica F.G.Lorke i dijelovi Petra Rađenovića i još neki ulazi. Uglavnom ta kocka kod Lorke se radi. Na nekim ulazima su već postavljena obavještenja, i biće i na ostalima. Ugovor već sada možete otići napraviti ako imate obavještenje na ulazu, ali računajte da morate sačekati i da to neće biti za npr. 3 dana realizovano. Ima tu dosta posla


Niko ni ne ocekuje za 3 dana, kad bi bilo za mjesec dva to je sasvim ok. Na elta forumu neko je napisao da su za jedan dan rijesili optiku u njegovom ulazu, znaci moze se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 10:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Шајин je napisao:
Radi se na optici. Trenutno je u pitanju ulica F.G.Lorke i dijelovi Petra Rađenovića i još neki ulazi. Uglavnom ta kocka kod Lorke se radi. Na nekim ulazima su već postavljena obavještenja, i biće i na ostalima. Ugovor već sada možete otići napraviti ako imate obavještenje na ulazu, ali računajte da morate sačekati i da to neće biti za npr. 3 dana realizovano. Ima tu dosta posla

Када ћете у Буџак?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 10:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Шајин je napisao:
Radi se na optici. Trenutno je u pitanju ulica F.G.Lorke i dijelovi Petra Rađenovića i još neki ulazi. Uglavnom ta kocka kod Lorke se radi. Na nekim ulazima su već postavljena obavještenja, i biće i na ostalima. Ugovor već sada možete otići napraviti ako imate obavještenje na ulazu, ali računajte da morate sačekati i da to neće biti za npr. 3 dana realizovano. Ima tu dosta posla

Што прије почнете, прије ћете и завршити. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Владимир je napisao:
Шајин je napisao:
Radi se na optici. Trenutno je u pitanju ulica F.G.Lorke i dijelovi Petra Rađenovića i još neki ulazi. Uglavnom ta kocka kod Lorke se radi. Na nekim ulazima su već postavljena obavještenja, i biće i na ostalima. Ugovor već sada možete otići napraviti ako imate obavještenje na ulazu, ali računajte da morate sačekati i da to neće biti za npr. 3 dana realizovano. Ima tu dosta posla

Када ћете у Буџак?
Stvarno ne znam. Iskreno ne vjerujem da će u skorije vrijeme, ali opet to ja pretpostavljam ne mora da znači da će biti tako :D

drakula je napisao:
Шајин je napisao:
Radi se na optici. Trenutno je u pitanju ulica F.G.Lorke i dijelovi Petra Rađenovića i još neki ulazi. Uglavnom ta kocka kod Lorke se radi. Na nekim ulazima su već postavljena obavještenja, i biće i na ostalima. Ugovor već sada možete otići napraviti ako imate obavještenje na ulazu, ali računajte da morate sačekati i da to neće biti za npr. 3 dana realizovano. Ima tu dosta posla

Што прије почнете, прије ћете и завршити. :)
Naravno :)
Ali ne biste vjerovali kakvih sve situacija ima. Ajd' ovo ljudi što piše na forumu svi znate šta je optika, ali na terenu nema čega nema. Ajd ti objasni nekom starom čiki šta je optika i da se mora bušiti ulaz da bi se to provuklo. A on ima kablovsku i eventualno fiksni i to ga apsolutno ne zanima. Pa bilo je naših korisnika koji imaju trio paket i koji ne žele da uzmu paket putem optike zato što su sredili stan i uzidali kablove i ne pada im na pamet da opet buše, razvode kablove i sl. Kažu dosta im i 15/1 samo nemoj bušiti ništa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Шајин je napisao:
Pa bilo je naših korisnika koji imaju trio paket i koji ne žele da uzmu paket putem optike zato što su sredili stan i uzidali kablove i ne pada im na pamet da opet buše, razvode kablove i sl. Kažu dosta im i 15/1 samo nemoj bušiti ništa...


Pa dobro, ovo je sasvim legitimno... :D
Imaš li kakav info za Gradišku?
I ako sam dobro razumio, tamo gdje će biti sada ta optika, korisnici mogu napraviti novi ugovor sa optikom iako im predhodni nije još istekao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Pa jeste, to je realnost. Imajuci u vidu psiho profile stanara u mom ulazu, morali bi se bas ubjedjivati da je optika korak naprijed. Sta radite s tim sto odbiju? Jel ostaje paralelno kablovska infrastruktura?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 03 Feb 2017, 12:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4262
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Evo i meni ne treba optika jer ne znam koji će mi.
Dosta mi je nekoliko megabita za surfanje jer rijetko skidam velike fajlove i dovoljno sam strpljiv da se skine. :)
Prelazak sa dial-up na brzi internet je bio pravi napredak, a sada mi je svejedno da li je 10 ili 100 megabita.
Puno je bitnije da je veza stabilna, a ja sam prezadovoljan Blicom jer je u bilo kojem dijelu dana brzina konstantna i nema prekida.
Vjerovatno zato što su skoro došli u moje naselje i stavili kvalitetnu infrastrukturu i nema šta da fali.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs