banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 03 Feb 2012, 23:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Icobh, pripazi malo na rjecnik, racunaj da si upozoren, editovao sam ti post.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 03 Feb 2012, 23:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Montažin post je bilo vrijeđanje intaligencije svakog NSC-ovog korisnika. Ja sam uvrijedio samo njega, ali je njegovo "mišljenje" uvrijedilo sve nas. Izvinjavam se ostalim učesnicima rasprave.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 04 Feb 2012, 22:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Kritika nije bila vrijedanje nicije inteligencije vec upozorenje korisnicima da mogu proci bolje za manje pare a 200 posto ce imati bolji internet. Isto tako ne bih da se NSC uvrijedi posto znam ljude licno al cujem da ukrina konstantno ima problema.......nazalost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 04 Feb 2012, 23:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Žao mi je, ali me tvoje "mišljenje" izbilo iz cipela. Zato je bila takva reakcija. No, kako sam u međuvremenu saznao, dobar si sa Igorom, stoga stvarno nije fer da tako drugu "smiještaš", iz više razloga. Već sam ih naveo. NSC kao mali ISP funkcioniše izuzetno dobro, ne obmanjuju korisnike sa nekim tamo cijenama kao što radi većina, već su sve cijene sa PDV-om. Takođe i paketi, gdje se odabrani protok isporučuje u 99% vremena. A kako Ukrina radi, to bih te molio da ne komentarišeš, valjda ja znam.

Upsut, samo ću reći da je moj paket 1280/384
Slika

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 05 Feb 2012, 00:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
izvini a koji je tvoj provajder? i ako je NSC otkud ti 384 uploada?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 05 Feb 2012, 00:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Moj paket je poseban, ali je taj i ta brzina se isporučuje. NSC ima sluha za svoje korisnike i izlazi u susret maksimalno. Specijalno se može za svakog korisnika napraviti poseban paket, uz odgovarajuću cijenu, naravno.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 07 Feb 2012, 22:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
icobh je napisao:
Žao mi je, ali me tvoje "mišljenje" izbilo iz cipela. Zato je bila takva reakcija. No, kako sam u međuvremenu saznao, dobar si sa Igorom, stoga stvarno nije fer da tako drugu "smiještaš", iz više razloga. Već sam ih naveo. NSC kao mali ISP funkcioniše izuzetno dobro, ne obmanjuju korisnike sa nekim tamo cijenama kao što radi većina, već su sve cijene sa PDV-om. Takođe i paketi, gdje se odabrani protok isporučuje u 99% vremena. A kako Ukrina radi, to bih te molio da ne komentarišeš, valjda ja znam.

Upsut, samo ću reći da je moj paket 1280/384
Slika


Ne smjestam ja nikome , a navigo nije samo IGOROV, to da nsc ima probelma u ukrini rekao mi je niko drugi nego covjek koji takodje zivi u ukrini i pizdi svaki put kad je nevrijeme i slicne stvari..
Daleko od toga da NSC ne valja. Ali htjeli priznati ili ne, mtel ta mrska firma i meni i vam ce vremenom nazalost preuzeti sve.Daj boze da Aneks Daje 8MB preko Wirelessa odma bi preso na njega, Mogu ga imati free ali koji ce mi...2MB...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 07 Feb 2012, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
malo li je... 2Mbps... a da, ja zaboravio da se ti bavis preprodajom interneta, i da stetis drzavu, korisnike,a i ostale ISP koji posluju legalno

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 07 Feb 2012, 23:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
goxon, mislim da bas i nema potrebe za takvim tonom. Sta je trgovina, nego preprodaja? Jel oni u Interexu/Tempu/Mercatoru proizvode sve ono sto prodaju?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 07 Feb 2012, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
pa dobro, prodaju i oni al placaju i porez, i placaju radnicima platu, osiguranje, penziono. velika je to razlika:)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 07 Feb 2012, 23:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
MuskoBre je napisao:
goxon, mislim da bas i nema potrebe za takvim tonom. Sta je trgovina, nego preprodaja? Jel oni u Interexu/Tempu/Mercatoru proizvode sve ono sto prodaju?

A ja mislio da si ti veliki protivnik piraterije i potkradanja države i ostalih :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 07 Feb 2012, 23:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
<Enter_name> je napisao:
MuskoBre je napisao:
goxon, mislim da bas i nema potrebe za takvim tonom. Sta je trgovina, nego preprodaja? Jel oni u Interexu/Tempu/Mercatoru proizvode sve ono sto prodaju?

A ja mislio da si ti veliki protivnik piraterije i potkradanja države i ostalih :D


Polako, polako.

Ovde se radi o "prozivanju" sto neko radi kao nakupac internet linka. To manje vise nigdje nije zabranjeno, niti ima logike da bude zabranjeno. To sto se neko bavi "preprodajom", zakupom, daljnjom prodajom linka, ne znaci da potkrada bilo koga, ukljucujuci i drzavu. Ako osoba/firma X se bavi navedenim biznisom, a pritome izbjegava zakonske obaveze prema drzavi/zaposlenim, to je onda potkradanje. A ako neko od vas zna da ovaj forumas to radi, izbjegava obaveze, onda je to nesto drugo, ali opet, to nije tema ovog topica.

Da se razumijemo, ja nemam predstavu ko je covjek, da ne bude opet nekakva teorija zavjere.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 07 Feb 2012, 23:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Zasto bi NSC bio ilegalan ako su ljudi posteno zakupili link od elte i dalje rade sa njim sta god hoce?U ugovoru je sigurno navedeno da imaju pravo da to rade.A to oko brzine, NSC radi na principu wirelessa, odnosno oni imaju link od xxx mbps od elte, koji je spojen na njihove servere, svaki korisnik koji se spaja preko PPPOE(W?) konekcije ima jasno limitiranu brzinu, dok god se njihovi serveri ne zapusuju i dok god link od elte radi dobro kod njih, korisnici ce imati deklarisanu brzinu i to je sve logicno i jednostavno.
Problem kod same elte je sto oni imaju najgoru opremu koju koriste za svoje potrebe, umjesto da su debili uzeli najkvalitetnije servere i ostalu opremu oni su tu stedili.Elta ima jake linkove ka internet svijetu ali ih gusi upravo njihova mreza.NSC je dokaz da bi elta mogla imati savrsen internet, ali su oni savrseno lijeni da to urade + stede na svakom koraku.

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 08 Feb 2012, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ja sam korisnik NSCa od 2008 godine. vec 4 godine. od prvog dana NSC je izuzetno korektan i sa njima nisam nikad imao problema. brzine su tu negdje kao i kod ostalih provajdera. prednost im je pocetni paket koji je 20KM sa PDVom. vecini ljudi nije bitna brzina, bitno je da ima neta:)
NSC je legalna firma koja posluje u skladu sa zakonom. problem u ovoj temi je nastao sa ukljucivanjem korisnika Montaza i tvrdeci kako c svi propasti jer ne mogu da se bore sa Mtelom koji nudi 8Mbps za 50 KM.. na pitanje da to nije malo puno njegov odgovor je bio platim 50, preprodam za 750. ne vjerujem da kod Mtela ima biznis paket od 50KM

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 08 Feb 2012, 00:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Pa ne znam sta da ti kazem, kako on uspijeva od 50 km napraviti 750. To je njegova licna stvar, niti smo mi poreska uprava da ispitujemo njegovo poslovanje, niti nesto tome slicno. Posebno sto, u ovom slucaju, ako sam dobro razumio, ti IMAS INDICIJE, da je tako nesto moguce samo pod uslovom nekakvog/necijeg potkradanja.

To definitivno nije ovde tema, i nemojte da trubimo vise o tome, barem ne ovde.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 08 Feb 2012, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ja sam zavrsio ovdje;)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 08 Feb 2012, 00:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Prvo , otkuda vam ideja da je NSC ilegalna Firma,??? Ako je moguce molim da ne izvrcete nicije rijeci i kontext!
Drugo Kako uvijek ali redovno po difoltu skrenete s teme i odma za vratove???
Trece To za koliko ja preprodam vas savrseno zaboli ona stvar, mada sam to zapravo naveo samo kao poredjenje u zelji da objasnim ekonomsku isplativost necega u smislu ulozeno dobijeno, sto ne znaci da se obavezno i bavim s tim, ko vam je kriv pa se ne snadjete, Ne potkradam je , samo pokusavam prezivjeti jer mi drzava upravo to neda, Drzave da vise mrzi svoj narod ja nisam vidio ali to nije ni bitno jer niti vi znate ko sam ja i sta radim niti ja znam ko ste vi a i ne zanima me, Cetvrto, ja sam opasno u pravu, a evo i zasto?
Dabogda NSC imao milione korisnika ali ja se samo pribojavam da nece moci pratiti trendove u smislu povecanja brzine i propusne moci jer to neminovno povlaci za sobom upgrade opreme a ko od tih alternativnih provajedera ima toliko para. Ni Nano Station Ni Canopy Ni Trango Ni Alvarion Ni Mikrotik nisu problem problem su AP ovi koji to ne mogu podrzati. Jednog Dana kad lupam VIP,Orange ili T.COM dodje ovde nazalost opet kazem, ne radujem se tome ni malo, vidjecete sta znaci poslovanje i rusenje konkurencije. Ne znam sto toliko bjezite od realnosti, Svaki dan skinem na desetine canopya jer ljudi odose na mtel. Eto, imao sam free wadsl od aneksa ali vremena se mjenjaju, ja sam trazio da placam ali da mi daju dvostruko ili trostruko ali oni to nisu mogli ispostovati iz tehnickih razloga. E zato je taj usrani mtel u prednosti jer imaju para ko drva a taj tempo podizanja brzine ne namece niko nego ovakvi kao mi koji su do juce imali dial up a sad naprdjuju po forumima sporo ovo sporo ono...
To sto NSC radi preko wirelessa apsolutno NE ZNACI da je to losa firma, cak naprotiv to je jedna od pionirskih internet firmi u regiji zahvaljujuci kojoj su stotine vas zakoracile u svijet interneta, da ne kazem ruzno zvuci, koja je opismenila korisnike racunara
Peto, ruku na srce ja nikad nisam kukao ovde da imam problema s mtel konekcijom, to sranje jednostavno radi ko svicarski sat vec godinama. Iako je glavna Tel Bandera u ulici naslonjena na Kucicu od mog psa koja joj neda da padne jer je sama kucica od povelikog psa pa je samim tim predimenzionisana. Dok malo malo vidim ovde kako kukate na konekciju
Sesto, hebes forum gdje se niko ne svadja :)
Ne reklamiram nikoga samo pokusavam biti realan,a taj novi mtel cjenovnik pocinje od 1. marta cisto za info..
Zivi i Veseli Bili
ENDE......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 08 Feb 2012, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
@Montaza
Samo da se vratim na Ukrinu. Zar ne misliš da je pomalo ironično što to tebi JEDAN korisnik NSC-a kaže kako net ne valja, a ne kaže to tehničkoj podršci. Ja mogu odgovorno da tvrdim, da niko u Ukrini nema problema, jer poznajem apsolutno sve iz NSC i čujemo se redovno. Pošto je Ukrina daleko od BL i da momci iz tehničke ne bi špartali tamo-vamo, ja kod sebe imam nešto malo opreme, da mogu pomoći ljudima. Ali pogađaš šta?! Niko me nije zvao poodavno. Stoga...

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 02 Mar 2012, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Razmisljam da pobrisem citavu stranicu jer ste otisli skroz u offtopic. Niste najbolje shvatili goxona, nije on rekao da je NSC ilegalna nego je prozivao montazu da preprodaje ilegalno.

Ja sam najstariji clan NSC-a, i evo odgovorno tvrdim da mi je zadnji put net pukao ili da sam imao problema sa brzinom mozda za prosli uskrs, cca godinu dana... Generalno nije lako poslovati sa nasim ljudima, i ja se njima divim kako mogu da trpe svakakve budale koji otimaju opremu, neplacaju mjesecima, od kojih naravno ne mozes ni napalatiti sudski jer se ne isplati itd...I sam sam imao firmu, srecom prodali je u decembru jer sam skontao da je kod nas jos uvijek naturalna privreda, ljudi su nudili sve i svasta samo ne novac, pa je bila situacija ili preklapanje ili neplacanje a svaka firma ima svoje troskove koje treba namiriti itd.....MTEL to moze naplatiti jer ako ne placas net, ukinu ti i telefon pa se ti pusi...bez neta mozes, bez telefona ne. Odoh sad i ja u offtopic, ali ajde nadam se da smo zavrsili sa ovom prozivkom, bio je nesporazum.

Dalje postovi neka budu iskljucivo vezano za NSC, a o temi rada nasih firmi otvorite novu temu na ekonomija dijelu foruma, vidim da bi bila popularna.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NavigoSC
PostPoslato: 02 Mar 2012, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
bar neko da uvidi o cemu sam pricao. i ja sam korisnik NSCa vec 4 godine i bilo je par tehnickih problemcica al je to sve rijeseno u vrlo kratkom roku.
sto se tice ovih preprodavaca o tome vise necu komentarisati

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs