banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Jbg, podneo sam zahtev pre godinu dana, valjda se i to računa? :) Pa još jedan par meseci kasnije, i treći pre 10ak dana. Mislim ono, koji je fazon? Kao one nagradne igre na TVu gde voditeljka maše parama i cima narod da poziva, a telefon non stop zauzet... Glupost :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Odeš do poslovnice i kažeš da hoćeš da raskineš ugovor. Onda sve ide ubrzano. Ovo govorim iz iskustva.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 12:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Da, i meni se čini da će tako biti. S tim što blefirati neću, nego zaista raskinuti ugovor.

Korektnije bi bilo da kažu: nema ništa od toga, nego da godinu dana zavlače. Ako je to odnos prema višegodišnjim korisnicima, onda neka je sa srećom ovim pridošlicama koji će se pecati na 200 KM na računu... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 17:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Ja poslao mail jos kad su poceli migraciju u aprilu u BL. Nisam dobio odgovor. Sacekam mjesec, posaljem opet, kazu morate doci u poslovnicu bla bla, zovnem telefonom kazu samo ostavite podatke i prebacicemo Vas, pitam montera kaze pisi mail, zatim me zovu i kazu kod vas ide optika, dolazimo slj sedmice (a optika planirana tek na ljeto).. I tako ja zbunjen gledam sta je sa ljudima. Ja sastavim lijepo mail, kako su neozbiljni, da sam dugogodisnji korisnik, itd itd sve lijepo. I prebace me u roku od 3 dana od pisanja maila.. Kad, nakon 3 dana zove neka iskusna salterusa, kaze da me prebace na vdsl, rekoh joj sreco ne diraj nista sve je odradjeno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 17:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Ma ova podrska i radnici iz mtel su od svih servisa, sajtova najgori moguci. Moras im postaviti 40 puta isto pitanje, slati, zvati da bi ti odgovorili i to kad odgovore nesto levo nidje veze s' vezom. Isto kao da oni nama to dzabe daju sve, a mi ih smaramo i ko da rade za dzabe dole.
Posaljem email glavnom tamo da ovi nemaju pojma niti hoce da saradjuju ko da su mutavi, ni on nista ne odgovara. Ma kad sam to vidio, nije ni cudo za ove radnike da su takvi kad ni direkor nije normalan.
Telenor iz Srbije e to su ljudi od reci. Oni ce ti odma pomoci i za najgluplju stvar dok je ne rese. Ja imao problem sa dezerom neka deaktivacija, i ljudi pisali 2-3 emaila dok nisu resili problem i sve ostalo sto je trebalo odgovore u roku od 1 dan. Ovi ovde ko mutavi ja bi ono tuko svaki dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 18:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Poslije svih molbi,a i ruznih rijeci upucenih mtel-u, poslije raznih obecanja vezanih za optiku, u moju zgradu prije 2-3 dana ipak udje optika, ali ne mtel optika vec elta optika, kada sam u garazi slucajno sreo njihovu ekipu ja nisam mogao da vjerujem jer do sada u moju zgradu nisu mogli ni oni - elta ni blic i ako je elta uradila instalacije u zgradi za kablovsku, ali nisu imali prilaz zgradi jer je ovo dio grada gdje blic vlada :)
Na koji su nacin sada uspjeli da dodju do zgrade sa kablovima ja to ne znam, ali oni kazu da uvode i optiku i da ce za 10-ak dana sve biti zavrseno...

Ja znam da je kod njih puno slabiji kvalitet u svakom smislu, koristio sam njihov kablovski net, vecernji termin sve radi na 20% brzine, mtel takodje ima puno bolje tv kanale, ali bez obzira na sve to ja sada razmisljam da predjem kod njih jer za ~50KM mogu da dobijem ultra brzi opticki net, a sada placam oko 100KM i imam spori adsl...

Moram jos da kazem da sam pisao i mtel ekipi i rekao im da dok mi cekamo na njih ipak elta uvede optiku u nasu zgradu i da sada imamo alternativu, ovaj put su brzo odgovorili i cak napisali i nesto konkretno, kao, nasa zgrada je predvidjena da se radi kraj ove godine ili pocetak sledece :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Molim te, pređi na Eltu.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Sep 2017, 02:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Posto tako lijepo molis, definitivno cu morati preci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 18 Sep 2017, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
tisina je napisao:
Posto tako lijepo molis, definitivno cu morati preci!


Hvala Bogu da ćeš preći na Eltu, a ne tamo da plaćaš 100KM nekih 10Mbps.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 18 Sep 2017, 15:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Dok M:Tel preko veoma dostupnog ADSL-a nudi 4 megabita za oko 25 KM, jedan modricki wireless provajder u ekspanziji nudi 12 megabita za iste pare. Kad su vec krenuli sa optikom bolje bi im bilo da pozure jer mogli bi da oslabe jer konkurencija ne spava.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 18 Sep 2017, 17:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
To je super za onog ko voli wireless internet.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 19 Sep 2017, 12:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
ApeiroN je napisao:
Jbg, podneo sam zahtev pre godinu dana, valjda se i to računa? :) Pa još jedan par meseci kasnije, i treći pre 10ak dana. Mislim ono, koji je fazon? Kao one nagradne igre na TVu gde voditeljka maše parama i cima narod da poziva, a telefon non stop zauzet... Glupost :)

:)

Borba, pa to ti je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 15:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Da li vi imate od juce problema sa pingom?
Ako neko moze da iskljuci wifi i program na racunaru i da pinguje ovako kao ja http://www.google.com i ostavi minutu da vidi da li ce imati ovako velike skokove pinga? Od juce mi se ovo pocelo desavati. Nije do racunara jer sam i preko telefona pingovo google i na telefonu isto skace svako pola minute..
Slika
https://imgur.com/a/bIsln


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 19:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
OK, povremeno zađem na ovaj forum, uglavnom pogledam rasprave na temama sva tri operatera, i vidim da je uglavnom najveći hejt na Elti. Nemam Eltu pa ne znam i ne bih o tome, ali evo još malo ličnog iskustva sa mtel prijateljem.

Višegodišnji sam korisnik ADSL-a, Expert paketa. I sve je tu ok, radi na maksimalno navedenoj brzini. Potom u priču uđoše VDSL i Optika opcije. Kontam, super, ali zbunjuje što isto košta paket, a tri različite opcije za brzine i usluge. Odem podnesem zahtev da pređem na Optiku ili VDSL, šta god, s obzirom na cifru koju plaćam, dobro će doći duplo brži net, mislio sam. Zahtev podneo ima 10ak meseci... Niko nikad nazvao nije, niko javio ništa nije... Ok, prođe pola godine, u poslovnici teta kaže da podnesem novi zahtev. Podnesem, niko nikad ne nazove. I onda, treća sreća, pomislih, dobih informaciju iz prve ruke da je kroz ulicu prošla optika, vidim nove sandučiće, sve super, odem, podnesem ponovo zahtev pre 15ak dana. Kaže gospodin u poslovnici ne može baš optika, ali može VDSL... OK, u Expert paketu, i VDSL dobaci do brzine do koje i optika kako je navedeno...

Nazove gospodin kasnije i kaže da je uslov da se potpiše novi ugovor na dve godine jer mi je trenutni istekao... Kontam da to baš i nije fer, al ajd, hoće da te vežu ugovorom, i neka im, potpisao bih ako dobijem taj VDSL po propisanoj brzini na sajtu... Ali malo sutra. Testiram juče i danas, i od dosadašnjih 15, dobaci do 18 Mbps, upload nije ni 1 Mbps.... To je valjda po mtelu ubrzanje, i dovoljan razlog da potpišeš novi ugovor na dve godine :roll: Gospodin nazove, pita kad ću doći da potpišem ugovor, kažem mu da brzina nije ni približno zadovoljavajuća, ok, ako ne može baš 30, a ono bar 25, logično je zar ne i to bi bilo fer valjda? Počne on "pa, rekao sam ja tehničarima da dignu na 30, možda su mi rekli da ne može baš 30, možda 25..." dalje u razgovoru više nije 25, nego 20... I na kraju kontam - šta sam ja sa ovom budalaštinom zapravo dobio? Utrpali bi mi ugovor na još dve godine, a paket u odnosu na trenutni digli za 2-3 Mbps... Sramota i totalni cigalnuk, kao na pijaci - ajd ti dam ovoliko, ok, ajd evo malo brže... Jebote.

Jasno mi je da su usmereni sad na nove korisnike, da je rat između njih i Elte sa akcijama, da bi samo da ti uvale ugovor i dalje ko te jebe, ko ti je kriv što si potpisao... Pakete odvratno napravili "do 30 Mbps"... pa napiši tačno koliko je paket, jebem mu, šta "do 30"... To "do 30" je, iz mog primera se vidi, veoma rastegljiv pojam. Treba da si zadovoljan sa 17, jer eto, iz nekog razloga ne može brže, iako je prošla nova oprema i sve.

Ukratko, sutra bih potpuno raskinuo ugovor sa njima. Novi svakako neću potpisati.

Generalno odvratno ponašanje. Mtel na papiru jedno, u praksi drugo... Novim korisnicima 200 KM, a meni višegodišnjem korisniku - uvali novi ugovor i neznatno ubrzaj net, kao da sam debil i ne znam da izmerim...

Izvinjavam se na smaranju, ovo samo da izbacim iz sebe trenutno nezadovoljstvo situacijom. :-? Ako ovo prati iko iz mtela - neka vam je na čast. Šibicarsko, pijačarsko ponašanje, ne odgovarate na mejlove, obećate pisani odgovor na mejl koji sam uputio ranije, i odgovor nikad ne stigne a kažete "da sam prioritet". Super prioritet, nema šta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Jbg, trebao si ganjati optiku. 50% je minimalna garantovana brzina, ako je tebi UL 1 Mbps od max 6 Mbps ili garantovanih 3 Mbps, fino ganjaj da to srede ili imaš pravo na raskid ugovora ili traži da te prebace na optiku. DL je malo iznad donje granice, pa tu te mogu ignorisati.
Očito se zato i nisu javljali, jer znaju koje su brzine moguće...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 20:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
danijell je napisao:
Jbg, trebao si ganjati optiku. 50% je minimalna garantovana brzina, ako je tebi UL 1 Mbps od max 6 Mbps ili garantovanih 3 Mbps, fino ganjaj da to srede ili imaš pravo na raskid ugovora ili traži da te prebace na optiku. DL je malo iznad donje granice, pa tu te mogu ignorisati.
Očito se zato i nisu javljali, jer znaju koje su brzine moguće...

Nisam ništa potpisao još, svakako ni ne nameravam. I naravno da sam mislio optiku odmah, ali tu su isto potpuno magloviti sa informacijama. Tehnička podrška samo poslala "prošla je optika kroz ulicu" i dalje odgovarali nisu, u poslovnici kažu, može VDSL trenutno... mislim.. jebe lud zbunjenog.

Gledam sad, paket ispod Experta, Optima, stoji kod VDSL "do 20/4 Mbps". Eto, ni to zapravo nemam, a taj paket je 10 KM jeftiniji od ovog koji trenutno plaćam. U krajnjem slučaju bar se prebaciti na taj niži paket ako ništa... Sramota je 17/1 zvati Expert paketom i naplaćivati 40 KM.

To za ne javljanje, jebiga, mejl je valjda besplatan, jel ih košta išta da pošalju "poštovani, trenutno nema uslova da vas prebacimo..."... A ne odeš u poslovnicu i kažu ti da podneseš novi zahtev... Kao lutrija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa dobro onda ako nisi potpisao ugovor. Nije tolika frka. Ako trenutno imaš "probni" period :)
Ako je optika prošla kroz ulicu reci da ćeš potpisati novi ugovor samo ako optiku sprovedu. Ja sam na skoro kilometar od centrale imao bez problema 30 Mbps preko vdsl. Po modemu mogli su mi još podići brzinu. Tako da si vjerovatno i daleko od centrale, pa samo te optika spašava :) Vidi ko je podizvođač u tom dijelu grada pa njih ganjaj. Mada bi prvo mtel trebao izdati njma nalog, ali se raspitaj kod njih. Da znaš na čemu si. Ako potpišeš novi ugovor, onda ćeš ostati na tih 18 Mpbs bez obzira na moguća povećanja brzine za taj paket ili sl. Jedino ako ga povećaju da tvoja brzina padne ispod 50%, pa onda ponovo u boj :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 20:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Ma bre majmuni lepo sam ja reko da su mtelova podrska ovi najgori moguci jer je i direktor takav ni on ne odgovara, samim tim sto je on takav takvi su i radnici jer i njega boli dupe. Za obicni modem novi koji oni trebaju da donesu sami nece, hoce da produzim ugovor iako sam ga produzivao vec na 2 godine sad oce opet na 2 godine, a ni ovaj nije isteko. Koristim ovaj modem ima 5 godina i cesto puca internet najverovatnije zbog njega jer je sve u redu ostalo, a i oni su jedno proverili liniju kazu da je sve normalno ostaje jedino da je modem u kvaru.
Pre ping ka KGB Hostingu je bio 10ms i to 2010-2011 godine i ranije,a sada je 25ms eto seljaka.
A od juce ping skace na 300ms svakih pola minute. Necu ga nikad produzit dok ne vidim optiku u punoj brzini i novi modem! Ovaj i ne podrzava nista vise od adsl2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 20:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ti si pisao direktoru zbog modema?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 20:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
danijell je napisao:
Pa dobro onda ako nisi potpisao ugovor. Nije tolika frka. Ako trenutno imaš "probni" period :)
Ako je optika prošla kroz ulicu reci da ćeš potpisati novi ugovor samo ako optiku sprovedu. Ja sam na skoro kilometar od centrale imao bez problema 30 Mbps preko vdsl. Po modemu mogli su mi još podići brzinu. Tako da si vjerovatno i daleko od centrale, pa samo te optika spašava :) Vidi ko je podizvođač u tom dijelu grada pa njih ganjaj. Mada bi prvo mtel trebao izdati njma nalog, ali se raspitaj kod njih. Da znaš na čemu si. Ako potpišeš novi ugovor, onda ćeš ostati na tih 18 Mpbs bez obzira na moguća povećanja brzine za taj paket ili sl. Jedino ako ga povećaju da tvoja brzina padne ispod 50%, pa onda ponovo u boj :)

A eto, tako će i biti - ako može optika, ili VDSL ali da je bar 25 Mbps a ne 17, može ugovor, ako ne, ništa neću ni potpisivati, ostaću na čemu sam bio, ili testirati konkurenciju malo i to je to. 200 KM je sad i u povratnom smeru ka Elti od mtela, ako im nisam bitan kao korisnik, odjava i šta da se radi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs