banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 10:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Feb 2008, 03:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Surfao sam u potrazi za dobrim hostom na području BiH! Naravno krenuo sam od TEOL i Blica i razočarao sam se! ali sam našao na dobre ponude na skynet.net, pa bih molio da neko od vas pogleda te ponude i da svoj sud! Ja ne tražim ništa spektakularno, već tek toliko da predstavim svoju organizaciju, sa tekstovima i slikama! mislim da je protok koji nude na mjesečnom nivou zadovoljavajući, jer u toku dana imam najviše 20 uikatnih posjeta puta dva tri! Hvala!

Evo još neke ponude sam našao!
http://www.netvision.ba/webhosting.html
http://www.webih.com/bos/paket.shtml

Meni treba nešto ni previše malo ni previše veliko!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 12:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Možeš pogledati i http://www.btgport.net, kod njih ja hostujem par godina, nekako mi je sajt koji su prije imali bio bolji, detaljniji, pregledniji, u ponudi su imali više paketa, više detalja o paketima.

Sa njima sam bio zadovoljan, mada do nisam ni imao nikakvih zahtjeva, u zadnje vrijeme sam imao nekakvih zahtjeva i čudi me da na nekoliko mailova podršci uopšte nisam dobio odgovor. Ovo je možda malo offtopic ali da kažem, pokušao sam više iz neke zeze i testiranja da instaliram phpBB3, prethodno je bez problema prošlo kod mene u localhostu na XAMPP-u, ali na serveru prvo ispita uslove koje server mora da zadovoljava i detektuje tri tipa baza podataka:

MySQL with MySQLi Extension
MySQL
SQLite

i na sledećem koraku u podešavanjima za konekciju na bazu mi daje da biram između ova tri. Ako odaberem prvo ("MySQL with MySQLi Extension") na sledećem koraku mi izbacuje blank stranicu sa porukom:

Fatal error: Trying to clone an uncloneable object of class mysqli in www/forum/includes/db/mysqli.php on line 43

Poslao sam mail tehničkoj podršci ali nisu odgovorili. Onda sam na Googlu na više mjesta našao da ovu poruku izbacuje zbog nekog Zend compatibility moda koji treba biti isključen da se ovaj problem ne bi dešavao

Goolge kaže:
When using Zend Compatibility Mode, you'll not be able to use MySQLi as you would like. Each time you try to create a new object you'll get:
"Fatal error: Trying to clone an uncloneable object of class mysqli in XXX".
In order to use the mysqli objects you'll need to deactivate Zend Compatibility mode before calling the connect procedure



Onda sam tehničkoj podršci poslao ovakve citate koje sam našao po webu, sve sa linkovima kao referencom, ako im to može pomoći oko toga šta treba da urade...ali nema odgovora.

Tek prije dva dana mi padne na pamet da probam instalirati na neki od ona druga dva tipa baze podataka, i odaberem "MySQL" umjesto "MySQL with MySQLi Extension", i prođe, javi da se konektovao na bazu i da mogu da nastavim. Isto je i sa "SQLite". Nisam nastavio jer me sada zanima koja je razlika između "MySQL" i "MySQL with MySQLi Extension", konkretno za forum? Da li je hendikep ako bih instalirao na MySQL, i kakav? Šta gubim? Zna li neko?


Ovo je malo OT ali i nije, hoću reći da je bitno da je tehnička podrška dobra. Ovde je Frenki na drugoj temi hvalio strani http://www.siteground.com sa stanovišta tehničke podrške. Pored toga mislim da su strani hostinzi bolji, paketi su jači i cijene su bolje. Naši (i ovi koje si ti gore dao) daju par stotina MB a ovi "vani" daju stotine GB, drugim riječima možeš smatrati da imaš neograničeno jer to nećeš potrošiti.

Ali treba vidjeti svoje potrebe, neki paket "vani" daje gomilu GB i svašta nešto za oko 150 KM godišnje, a ako tebi treba do 100-200 MB i bez nekih drugih posebnih zahtjeva onda je bolje uzeti neki domaći paket za ispod 100 KM, jeste da je cijena neproporcionalno velika u odnosu na pakete "vani" ali opet uštediš ako ti je takav slabiji paket dovoljan. A onda ostaje pitanje tehničke podrške, to se sa samog njihovog sajta ne može vidjeti jer to ne znaš dok sam ne vidiš.

Adresa na koju sam slao mail podršci je dobra jer su mi nedavno isti dan na nešto odgovorili i pomogli, ali na ovo oko ovog errora nisu. Recimo instalacija foruma se pobunila oko ovoga:

PHP setting register_globals is disabled: NO
phpBB will still run if this setting is enabled, but if possible, it is recommended that register_globals is disabled on your PHP install for security reasons.

poslao sam mail tehničkoj podršci i na taj mail su isti dan odgovorili i rekli da će isključiti register_globals, ali još to nisu uradili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ja bih takođe pohvalio btgport. Kod njih hostujem dva sajta: http://www.svitanje.rs.sr/ i http://www.ssrs.org.yu/ i veoma sam zadovoljan. Uskoro ću kod njih postaviti još jedan sajt. Slobodno uzmi neki paket kod njih i nećeš se pokajati. Znam za još par veoma posjećenih sajtova i foruma koji su tamo hostovani.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 20:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
domaci
Za lagane varijante, tipa prezentacije i sl. koristim BTGPort. Skromne stvarice daju, ali nije loshe za takve varijante.
Na Blicu imam jedan site, uglavnom zbog brzeg otvaranja, dostupnosti i eventualnog pada vanjskog linka provajdera. Uglavnom, zbog maksimalne dostupnosti. Sve 5, uglavnom sljaka OK, iako su mogucnosti koje nude dosta skromne.
Inecco - imao losha iskustva sa PHPom (valjda sam bio prvi koji je to trazio). Podrska - jedan momak koji je radio tamo je imao maksimalno strpljenje za moje pozive. Zakljucak - neka hvala..

strani
Imam licni hosting na site5.com i nekoliko domena na njemu. Za sada radi dosta dobro, uz poneke zastoje; dobije se gomila mogucnosti i prostora za ispod 4$ mjesecno. Prostor znam da necu iskoristiti, ali je SiteAdmin koji imaju odlican. I imaju nove verzije software-a (PHP, mySQL,...).


Za internacionalne domene, GoDaddy. Uz neki kupon moze se dobro trgovati.



gsasa je napisao:
Ja bih takođe pohvalio btgport. Kod njih hostujem dva sajta: http://www.svitanje.rs.sr/ i http://www.ssrs.org.yu/ i veoma sam zadovoljan.


Van konteksta price je... Ne mogu da ne primjetim da je stranica Савез слијепих Републике Српске koju spominjes, uradjena bez podrske za lakse citanje slabovidnim osobama. Po meni je to kardinalna greska, jer bi bas oni trebali da promovisu tako nesto. Nemoj se uvrijediti, samo sugestija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 20:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Uslovna preporuka ide za srbijanski Soloymi (http://www.soloymi.com). Među povoljnijim su po ponudi paketa i cijenama, ali ono po čemu su me oduševili je super-bogat administracioni panel, koji među milion mogućnosti i opcija za podešavanje uključuje automatske instalacije svih popularnijih PHP open-source CMS i blog sistema.
Korisnička podrška bi mogla biti i kvalitetnija, ali bar se redovno jave. Plaćanje ide žiralno u KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
gsasa je napisao:
Ja bih takođe pohvalio btgport. Kod njih hostujem dva sajta: http://www.svitanje.rs.sr/ i http://www.ssrs.org.yu/ i veoma sam zadovoljan. Uskoro ću kod njih postaviti još jedan sajt. Slobodno uzmi neki paket kod njih i nećeš se pokajati. Znam za još par veoma posjećenih sajtova i foruma koji su tamo hostovani.


Izmjeni adresu Saveza Slijepih. Nova adresa je Frane Supila 31F a to je preko puta Autoprevoza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2008, 01:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Isto tako nezvanično čujem da će rs.sr da se ugasi! koliko je to tačno ne znam!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Zasto domaci ? Zasto ne strani ?

Recimo ja sam na sitegroundu, i ljudi odgovaraju u roku od 5minuta... sto se tice velicine hostina, za istu cijenu kod nasih dobijes 10ak puta manje... Samo ti treba kreditna i to je to.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 11:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Frenki je napisao:
sto se tice velicine hostina, za istu cijenu kod nasih dobijes 10ak puta manje

Ma kakav desetak, naši daju par stotina MB a ovi vani par stotina GB, koliko sam ja vidio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 02:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
langolijer je napisao:
Imam licni hosting na site5.com i nekoliko domena na njemu. Za sada radi dosta dobro, uz poneke zastoje

Kakve zastoje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 14:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
ponekad zna da se desi kratki zastoj, da je server down, ali to je kratko cca 10 minuta u toku mjeseca (koliko ja primjetim).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 14:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kakva je tehnička podrška?

Ako se ne varam na sajtu su rekli da sam moraš prebaciti svoj domen koji već imaš ako prebacuješ hosting kod njih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 14:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Vec nekoliko godina sam kod njih i nisam imao potrebu jos da ih kontaktiram. Tako da ne mogu reci iz prve ruke. ;)
Cuo sam da su brzi, posto sam prije uzimanja hostinga citav mjesec vrsljao po forumima i komentarima korisnika. Njihovi support forumi i baza znanja su sasvim OK.

Prebacivanje kao transfer ili samo direkcija ka site5?
Ja imam vec tri domena kod njih, i jako jednostavno funkcionise usmjeravanje ka site5.
Za domene koristim GoDaddy, logujem se kod njih, usmjerim domen ka site5 DNSu; u Adminu hostinga dodam novi domen i kroz 5 minuta je prica gotova.
Procedura je ista na vecini hostinga, samo zavisi koliko vremena ce proteci dok izmjene postanu aktivne.

Ako si mislio na transfer domena na njihov registar, to jos nisam radio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 15:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:00
Postovi: 248
Jel ima ko kakva iskustva sa Loopia hostingom? Imaju predstavnistvo u Srbiji i kako vidim nisu bas povoljni al su ih ishvalili za uslugu i podrsku (uglavnom).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 15:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pod direkcija misliš da domen ostane registrovan tamo gdje si ga prvi put registrovao, recimo kod prethodnog hosting provajdera, registrovan na njihovom DNS-u, a da ga preko GoDaddy on "premošćava" ka site5?

Ja imam hosting i domen u jednoj formi pa sam mislio možda prebaciti hosting i registraciju domena na drugu (ne znam još koju).

Gledam recimo na ova dva sajta bluehost.com i hostmonster.com (jel' to ista firma ili šta, ili bar template :)) oko te procedure, recimo na jednom aže:

To transfer an existing domain name just use the transfer client option when placing your order through the on-line order form. Once your account is setup, we will provide you with the DNS information so that you can contact your registrar and initiate the transfer of your domain name over to our servers. This process takes about 24/48 hours.

a na drugom

Your Domain Name Registrar maintains information relating to who your Web hosting provider is for your Web site. When you change hosting companies, your Domain Name Registrar must be given the necessary information to redirect traffic to your new location. There are dozens of Domain Name Registrars and they all have different procedures to complete the process.
To expedite the transfer of your domain to Bluehost, as your preferred Web hosting provider, simply contact your Domain Name Registrar and request a technical contact change. Ensure you have the below information handy when speaking to your Domain Name Registrar support team.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 18:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Vader je napisao:
Pod direkcija misliš da domen ostane registrovan tamo gdje si ga prvi put registrovao, recimo kod prethodnog hosting provajdera, registrovan na njihovom DNS-u, a da ga preko GoDaddy on "premošćava" ka site5?

Ne. Da ga registrujem kod GoDaddy-ja, a podesim hosting kod neke druge firme.

Citiraj:
Ja imam hosting i domen u jednoj formi pa sam mislio možda prebaciti hosting i registraciju domena na drugu (ne znam još koju).

To je transfer. Kada nadjes firmu za hosting i domen, podneses zahtjev i u roku od 24 ili 48 sati prebacice ti domen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2008, 23:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
elixir je napisao:
Uslovna preporuka ide za srbijanski Soloymi (http://www.soloymi.com). Među povoljnijim su po ponudi paketa i cijenama, ali ono po čemu su me oduševili je super-bogat administracioni panel, koji među milion mogućnosti i opcija za podešavanje uključuje automatske instalacije svih popularnijih PHP open-source CMS i blog sistema.
Korisnička podrška bi mogla biti i kvalitetnija, ali bar se redovno jave. Plaćanje ide žiralno u KM.

Takodje pohvaljujem Soloymi. Vec sam 4 godine sa njima. Stvarno sam prezadovoljan. Podrska odlicna. Cijene extra. Fenomenalan uptime...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Opet kada gledam sta ovi nasi nude a sta dobijas od stranaca za istu cijenu, daleko su bolji .Pa ako imas kreditnu, ja bih preporucio strance. Recimo ja sam na sitegroundu, podrska im je izvanredna, odgovaraju u roku od 5minuta, cak su mi napravili backup jer me nesto zajebavao ff pa nisam uspio. Jedino sto su vrsili nedavno neki upgrade na php 5.2 bez najave pa sam imao malih problema sa joomla i SEFom ali sad je sve ok.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 23:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2007, 23:22
Postovi: 29
Slazem se strani je sigurno bolja varijanta , dosta cete proci jeftinije jedino ako nije u pitanju neki mali sajt koji nije zahtjevan sto se tice hostinga a netreba ni kreditna moze i debitna visa electron raiffeisen banke izdavanje je 5 KM i uz to je potrebno uvjerenje o prebivalistu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 04:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Meni treba dedicated. Gledao sam cari.net koji je super uradjen i mozete sami sklapati svoju konfiguraciju i propusnost. Najjeftinija varijanta je celeron dual core 1gb rama 4mbps 1.4tb 250gb disk dodje oko 60$ mjesecno. Najskuplji je Dual Xeon 5300 Quad-Core "Clovertown" (8 cores) sa 16gb rama 3 X 750gb disk u Raid 5, 100mbps unmetered i par drugih stvari dodje oko 4000$ mjesecno.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs