banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 19:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 04 Nov 2008, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
mix je napisao:
postarina je 4 KM za PISMA koja vam donesu na kucni prag.
postarina je 7-10 KM za PAKETE koje podizete u posti "kod zeljeznice" (uz pismeno) ili platite JOS vise za kucnu dostavu.

Ово није тачно. Наручивао сам неколицину пута преко Ebay-a и Amazon-a. Поштарина која се плаћа је укључена у коначну цијену која се прикаже прије извршења трансакције на датим сајтовима. Никада ми у пошти нису тражили да платим додатну поштарину. Поштар је доносио мање пакете, без икакве додатне поштарине.
Такође, банка не узима никакве провизије јер се ради о куповини (као да купујете картицом у локалној продавници), осим што узме провизију за конверзију валуте (BAM->USD). Дакле, цијена коју плаћате јесте у пракси она која вам се прикаже на online фактури на сајту на којем купујете, прије извршења трансакције ...

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 04 Nov 2008, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Evo vam ovde zvanicni cjenovnik na njihovom sajtu pa vidite sta vam treba.
http://www.postesrpske.com/page.php?id=18


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 08 Nov 2008, 10:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
Medi Mix je mislio na iznos koji ti naplate kada preuzimas paket, 3,90 - 9.00 je cijena carinskog pregleda,
zar ne citate onaj papiric? CISTO DA ZNATE SVE POSILJKE, PISMA, BILO STA STO VAM NEKO POSALJE IZ
BILO KOJE ZEMLJE SE OTVARAJU, I LJUBAVNA PISMA. :lol: MALO JE FUL FUL, ALI JE TAKO. Zato je i izmisljen
e-mail, da se ne pate sa otvaranjem koverti. :angry4:

Medi kad vec kupujes preko Amazona, primaju li oni nase debitne kartice? Jer vidim da PayPal ne primaju,
i mogu li se kupiti stvari od Amazon prodavaca, salju li oni u Bosnu, pokusala sam kupiti par knjiga ali prikaze mi
da prodavci ne salju u Bosnu.

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 11 Nov 2008, 15:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Примају Visa Electron картицу, са свих 16 цифара. CVV2 број није неопходан приликом куповине. Не разумијем о каквим продавачима говориш, када Amazon функцинише као један велики продавач, и доставља ствари у било коју земљу свијета. За разлику од ebay-a који само спаја продавце и купце. Ја бих вам препоручио да ствари купујете што прије, јер долар ненормално скаче и вјероватно неће још задуго назад. Ствари су сада за 30% скупље него прије неколико мјесеци уназад. :(

Што се тиче плаћања. Ја опет понављам да до сад никад нисам платио ни фенинга више од онога што ми је обрачунато online фактуром, осим провизије за конверзију валуте. Пакете сам или преузимао доле у пошти код аутобуске станице, или ми је доносио поштар, и никад приликом преузимања нисам ништа плаћао. Цијена ствари које сам узимао кретала се до 70-80КМ.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 11 Nov 2008, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Pa jesi uspio ista kupiti na Amazonu??? Ja sam isto pokusavao neku knjigu uzeti i uvijek mi pise da ne dostavljaju u BiH. Poslije sam je skinuo odnekud kao .pdf file.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 12 Nov 2008, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Jeсам, књигу, без проблема. Приликом навођења адресе постоји избор за Босну и Херцеговину. Поштарина за једну књигу дође 7.98$. Детаљније: линк.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 12 Nov 2008, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Evo, po ko zna koji put:
*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***

Nije amazon.com jedan jedini prodavac nego jako puno knjizara prodaje svoju robu na amazon.com. Mislim da je "rastko" na to mislila. A mozda smo ona i ja potrefili na neku knjizaru koja ne dostavlja u BiH. Evo recimo za knjigu koju trazim pise Available from these sellers: TNGSBOOKS, RIVER-CITY-BOOKS, GOODWILL-DISCOUNT-BOOKS itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 13 Nov 2008, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Не знам шта сте ви наручивали, али ја се не сјећам артикла који ми није продавао директно Amazon. Неки од њих: Линк1, Линк2.
Ви сте вјероватно претраживали екстерне продаваче, који се посебно претражују на Amazon-у, и које Amazon зове Marketplace sellers. Amazon-ова претрага колико ја видим враћа само артикле које продаје Amazon, а ако их нема на лагеру, као алтернативу нуди линк: Available from these sellsers. А екстерни продавачи достављају робу само на слиједеће локације: Линк. Углавном, Amazon сигурно доставља све своје артикле у БиХ.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 13 Nov 2008, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Pa u tome je problem, isao sam po cijeni i zavrsio kod drugih, jer ista knjiga nova kosta 24.90$ kod amazona, a za manje od 3$ ima polovna kod ovih sto ne isporucuju nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 27 Nov 2008, 15:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
Da ista stvar se i meni dogadja. Zato sam neke od tih prodavaca potrazila na e-bay.

Za MEDI: Svaka cast na tvojoj sreci, ali meni i svima koje ja znam, za svu robu
do 100 dolara vrijednosti uzmu izmedju 3 i 9 KM. Mislim, to mi nije nikakav problem.

Npr. za dzepni sat su mi uzeli 3 KM, a za kaubojske cizme 9. Takodje, sad sam narucila
neke medalje iz Britanije, one ce doci prve i to ce me kostati 3 KM da podignem,
onda ce doci martinke iz Amerike, to ceme doci 9 KM, kaput i par dzempera od kasmira
iz Hong Konga ce doci 3., i to ceme kostati 6 KM, i na kraju iz Australije ce stici brosevi
i to ceme kostati 3 KM. To je tako, po zakonu. Opet, ne znam, sve zavisi od toga
sta uzimas.

Ja preko interneta kupujem vecinom dzepne satove i stare knjige. Naravno, kao sto se
vidi iz prilozenog i stvari koje ovde kostaju...mnogo vise, ili ih uopste nema. Sve gore napisano
izaslo me, i moju sestru, oko 250 KM. Ovde za te pare ni Martinke ne mogu da kupim.

Mene jos uvijek zanima koliko ce da me kosta ako je vrijednost robe preko 100 dol.

I da, meni uz svu robu ide regularna dokumentacija, i svaki paket i koverta su mi otvoreni,
pregledani i opet spakovani. To vidim po ljepljivoj traci. Otvorili su cak i lancic sa privjeskom
koji sam kupila sestri cija vrijednost je bila 10 KM sa postarinom. A mozda me neko u carini
hoce muvat, pa preko stvari koje kupujem saznaje sta volim. :D :lol: :lol: 8)

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 02 Feb 2009, 18:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2009, 18:03
Postovi: 87
pozdrav svima novi sam pa me interesuje ako doci do kreditne kartice za ebay. koja je najbolja ?????

_________________
Bežim od onoga što me sledi i sledim ono što mi izmiče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 02 Feb 2009, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
rastko je napisao:
E ovako

SAD ODMAH> odes na www.ebay.com i uclanis se, ne moras uneti tacne podatke.
Ali mi zivimo u Bosni, jos 5 godina smo mirni od kradje identiteta, jer jos uvijek imamo problema sa
licnim podizanjem, licne plate/ustedjevine, tako da nije frka ako ih i uneses.

Onda odes na www.paypal.com i takodje se uclanis, ovde je neophodno da uneses tacne podatke.

SUTRA - uzmes 5 i odes u Raiffeisen banku i zatrazis izdavanje debitne kartice VISA ELECTRON.
[b]VISA ti je neophodna
[/b]
, jer ona ima na sebi 3-cifren kod koji ti omogucava registrovanje
i placanje preko PayPal-a. I ne zaboravi uplatiti na racun 10 KM, da ne moras kasnije, trebaceti zbog verifikacije
racuna kod PayPal-a.

KAD DOBIJES KARTICU> odes na Pay-Pal-ovu stranicu, na PROFILE pa na ADD OR EDIT CREDIT CARD
ukucas potrebne podatke; CARD VERIFICATION NUMBER ti je trocifreni kod sa zadnje strane kartice, ona
tri iskosena broja na kraju.

E, sad - neki ljudi su imali problema prilikom registracije, ali treba samo biti uporan. Da bi se registrovala kartica
potrebna je komunikacije izmedju PayPal-a i nase banke, opet mi zivimo u Bosni, pa to zna biti ponekada otezano,
potrebno je samo nekoliko puta pokusati, cak je najbolje nakon 2. neuspjesnog pokusaja sacekati, meni se desilio
da mi je sistem rekao da ne moze da prihvati karticu, ali nakon 15.min ispalo je da ju je ipak prihvatio.

NAKON SVEGA TOGA> otidji na E-Bay, loguj se na svoj profil, klikni na Account pa na PayPal account i
registruj svoj PayPal racun.
udji na PayPal, otidji na VERIFICATE credit card, to ti pise crvenim slovima, klikni na to,
plati, i kroz 3 dana otidji u Raiffeisen banku i zatrazi izvod sa racuna. Na racunu ce ti kod transakcije prema PayPal-u
pisati kod koji samo trebas uneti na PayPal stranici.


SVE JE OBJASNJENO, MORATE ZNATI BAREM OSNOVU ENGLESKOG ILI NJEMACKOG, FRANCUSKOG...KINESKOG,
AKO NE ZNATE, NEKA VAM POMOGNE NEKO KO ZNA.

Skupe stvari ne kupuj od prodavaca koji ne nude povrat, od onih koji imaju los feedback. Kod amerikanaca je sve
vecinom jeftinije, ali su skupe postarine. Najlakse ti je da prvo odes na global.ebay.com i da tu potrazis ono sto te interesuje,
jer ces tako dobiti pregled ponuda iz cijelog svijeta.

Otprilike treba oko 20 dana za dolazak paketa iz Amerike i Hong Konga. I UVIJEK NAKON KUPOVINE POSALJI
PRODAVACU TACNU ADRESU NA KOJU TI TREBA POSLATI PAKET, meni se desilo da sam greskom upisala pogresan broj
kuce prilikom registracije PayPal-a.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 04 Feb 2009, 15:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2009, 18:03
Postovi: 87
Svaka cast na objasnjenju Hvaaaallllaaaaaa puno
Jos jedno pitanje, Mogu li tom debitnom placati ovde kod nas npr u marketima i prodavnicama ???

_________________
Bežim od onoga što me sledi i sledim ono što mi izmiče.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 07 Feb 2009, 20:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2008, 20:02
Postovi: 61
nal91im je napisao:
Svaka cast na objasnjenju Hvaaaallllaaaaaa puno
Jos jedno pitanje, Mogu li tom debitnom placati ovde kod nas npr u marketima i prodavnicama ???

Možeš da plaćaš, ako imaš novca na računu zato i jeste debitna. Ukoliko želiš kreditnu karticu, moja ti je preporuka VISA NET kartica UniCredit Bank Banja Luka (bivša Nova Banjalučka banka), na kojoj možeš da odabereš limit od 100 KM do 1.000 KM, ukoliko primaš platu preko ove Banke ne trebaju ti žiranti, u suprotnom pripremi depozit ili žirante :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 13 Feb 2009, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
Jedno malo pitanjce u vezi paypal-a, da ne otvaram novu temu. Kupovao sam neke stvarcice i koristio paypal. Ukupno imam 5 transakcija u vrijednosti od oko 75 funti i to mi je uredno skinuto sa racuna. Medjutim, skinuto je i dodatnih 171km (tj. rezervisano) pa me interesuje o cemu se radi. Danas sam u banci uzeo izvod i danas su zadnje 3 transakcije prosle (od onih 5) koje su uredno skinute, ali ostaje 171km rezervisano. Kartica je visa electron UniCredit Banke. Da li je ovo normalno ili trebam biti zabrinut? Poz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Feb 2009, 14:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2008, 20:02
Postovi: 61
the_grunf je napisao:
Jedno malo pitanjce u vezi paypal-a, da ne otvaram novu temu. Kupovao sam neke stvarcice i koristio paypal. Ukupno imam 5 transakcija u vrijednosti od oko 75 funti i to mi je uredno skinuto sa racuna. Medjutim, skinuto je i dodatnih 171km (tj. rezervisano) pa me interesuje o cemu se radi. Danas sam u banci uzeo izvod i danas su zadnje 3 transakcije prosle (od onih 5) koje su uredno skinute, ali ostaje 171km rezervisano. Kartica je visa electron UniCredit Banke. Da li je ovo normalno ili trebam biti zabrinut? Poz!


Rezervacija se pravi kada se napravi određena transakcija, stoga ako nisi napravio transakciju onda trebaš biti zabrinut. U banci ti mogu proveriti na čemu ti stoji rezervacija, od referenta traži da se proveri, pri čemu je taj neko iz kartičnog odeljenja banke. Da li je Visa Electron, od UniCredit Mostar ili UniCredit Banja Luka (bivsa Nova Banjalucka banka)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Feb 2009, 14:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
CortoMaltese je napisao:
the_grunf je napisao:
Jedno malo pitanjce u vezi paypal-a, da ne otvaram novu temu. Kupovao sam neke stvarcice i koristio paypal. Ukupno imam 5 transakcija u vrijednosti od oko 75 funti i to mi je uredno skinuto sa racuna. Medjutim, skinuto je i dodatnih 171km (tj. rezervisano) pa me interesuje o cemu se radi. Danas sam u banci uzeo izvod i danas su zadnje 3 transakcije prosle (od onih 5) koje su uredno skinute, ali ostaje 171km rezervisano. Kartica je visa electron UniCredit Banke. Da li je ovo normalno ili trebam biti zabrinut? Poz!


Rezervacija se pravi kada se napravi određena transakcija, stoga ako nisi napravio transakciju onda trebaš biti zabrinut. U banci ti mogu proveriti na čemu ti stoji rezervacija, od referenta traži da se proveri, pri čemu je taj neko iz kartičnog odeljenja banke. Da li je Visa Electron, od UniCredit Mostar ili UniCredit Banja Luka (bivsa Nova Banjalucka banka)


Unicredit mostar, ali u banci ne mogu vidjeti na konto cega je rezervacija. Pitao u dvije poslovnice i nista. Stoji vec jedno 7 dana, pa posto nije proknjizena kontam da je paypal. Inace na drugom forumu procitah da je to poprilicno cesta pojava sa debitnim karticama i da nakon 7-9 dana stvari legnu na svoje mjesto. Ja sam za svaki slucaj digao skoro sav novac sa kartice, ostavio stotinjak maraka (plus rezervacija) da se nadje. Pisao i paypal-u ali tek oni pojma nemaju.

onaj odgovor sa drugog foruma je ovde, prvi post na ovoj stranici:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &sk=t&sd=a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Feb 2009, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Cesto se zna desiti da se ista transakcija vise puta rezervise, tako osim u slucaju da ti naplate nema nikakvih problema. A ako ti naplate onda ce valjda znati kome su dali pare...Nije mi jasno kako ne znaju kome je rezervisano, mora da si na neke bisere tamo naletio.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Feb 2009, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
Ma na klaster bisera:) Prvo kada sam im trazio verifikacioni kod od paypal transakcije prilikom verifikacije racuna rekose mi da debitnom ne mogu kupovati preko net-a (a ja vec kupovao i registrovao karticu na paypal - ima onaj 3cifreni kod odzada). Kada sam trazio da vide ko je rezervisao novac isto rekose ne mogu, i u gospodskoj i u filijali kod doma vojske. Suma nije naplacena, ima vec skoro 7 dana vec stoji rezervisana a sve paypal transakcije su prosle i proknjizene su. Bankomat mi naravno pokazuje cifru umanjenu za rezervisanu sumu. Ne znam ko su veci duduci, oni u banci ili oni u paypalu koji pojma nemaju o cemu pricam. Jedino da zovem mostar pa da sa njima vidim ako se ne skine rezervacija za dan-dva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 17 Feb 2009, 12:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2008, 20:02
Postovi: 61
the_grunf je napisao:
Ma na klaster bisera:) Prvo kada sam im trazio verifikacioni kod od paypal transakcije prilikom verifikacije racuna rekose mi da debitnom ne mogu kupovati preko net-a (a ja vec kupovao i registrovao karticu na paypal - ima onaj 3cifreni kod odzada). Kada sam trazio da vide ko je rezervisao novac isto rekose ne mogu, i u gospodskoj i u filijali kod doma vojske. Suma nije naplacena, ima vec skoro 7 dana vec stoji rezervisana a sve paypal transakcije su prosle i proknjizene su. Bankomat mi naravno pokazuje cifru umanjenu za rezervisanu sumu. Ne znam ko su veci duduci, oni u banci ili oni u paypalu koji pojma nemaju o cemu pricam. Jedino da zovem mostar pa da sa njima vidim ako se ne skine rezervacija za dan-dva.

Zamoli referenta da pozove centralu u Mostar, da proveri u karticnom odelu na čemu je rezervacija. Verovatno oni kroz njihov sistem na šalteru ne mogu da vide traženi podatak.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs