banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2007, 01:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Koliko je sigurna kupovina preko interneta? Ima li neko da je skoro (zadnjih mjesc dana) uzimao nešto da mi pojasni sve pojedinosti. Gdje da nađem robu, na kojem od ovih Ebay-ova, kako da prvjerim visinu poštarine, kako se uplaćuje, za koliko otprilike stiže roba,... Prvenstveno me zanimaju pancerice sa želatinom koje se unutra formiraju po obliku noge. U Zagrebu su preko 250E pa sam mislio da potražim na ovaj način, ali nikad ranije nisam to radio pa me zanimamju i osnovne stvari. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2007, 10:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
ratkop je napisao:
E samo problem je kod nas sto sam ja cuo iz provjerenih izvora da se kod nas posiljek otvaraju i provjeravaju sadrzaji tako da je nebitno sta se napise

To iz iskustva mogu potvrditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2007, 10:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Jul 2007, 18:00
Postovi: 212
LaMpiR je napisao:
To je ok. Engleski ebay je malo skup. Siguran sam da je Kina najjeftinija ali...

neka hvala ti na kini :D :D

_________________
Obecavam da cu biti dobar, necu lagati i pisati gluposti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2007, 15:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2004, 10:56
Postovi: 185
Lokacija: Banjaluka
Sondri je napisao:
Koliko je sigurna kupovina preko interneta? Ima li neko da je skoro (zadnjih mjesc dana) uzimao nešto da mi pojasni sve pojedinosti. Gdje da nađem robu, na kojem od ovih Ebay-ova, kako da prvjerim visinu poštarine, kako se uplaćuje, za koliko otprilike stiže roba,... Prvenstveno me zanimaju pancerice sa želatinom koje se unutra formiraju po obliku noge. U Zagrebu su preko 250E pa sam mislio da potražim na ovaj način, ali nikad ranije nisam to radio pa me zanimamju i osnovne stvari. hvala



Da pokusam da pomognem... mada da napomenem, proslo je tek nekoliko dana od kako sam se registrovao na ebay-u, i nista od narucene robe jos nisam dobio... tako da je moguce da sam i ja zrtva prevare :)

Sto se tice same registracije na ebay, sasvim je svejedno na kom se registrujes... jedan nalog vazi za sve zemlje (ja sam se registrovao na .com, a jednu ponudu sam dao na .de, drugu na .at). Svi preporucuju paypal (neki prodavci i ne uzimaju ponude bez paypal-a)... pa predpostavljam da si se tu registrovao.
Proces registracije je standardan... ispunis podatke, sacekas mail, potvrdis. Nakon toga, kad se prvi put ulogujes, odes na my.ebay, tamo u koloni s lijeve strane pronadjes link addresses, i tu imas opciju da linkujes svoj paypal nalog s ebay-om. Onda ide jos potvrdjivanja, na paypal-u i to je to.
Dalje postarina... kad nadjes nesto sto te interesuje, ako si ulogovan, automatski ce pisati koliko je shipping za bih (ako pise da nije naznaceno za bih, postoji velika sansa da ne salje ovdje... ali uvijek mozes kontaktirati covjeka i provjeriti). Saberes to sa ponudom i to je totalna cijena. Neki prodavaci nude i osiguranje posiljke... ja nisam narucivao nista vrijedno, pa ne znam kako to funkcionise.
Sama postarina je dosta visoka... npr ja sam uzeo slusalice iz at i postarina me izadje 5,5eu. Sto je veci paket, naravno, veca je i postarina... a pancerice su glomazne i teske, pa i ne znam koliko je isplativo.
Sto se tice sigurnosti od prevare, pa prodavci nemaju nikakvog kontakta s tvojom karticom ako ides preko paypal-a... tako da tu nema brige, bar se nadam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2007, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Za te pancerice će ti doći carina jer oni ako nešto nema kod nas bubnu carinu da se prevrneš... A možda ih i uzmu sebi... Zato ja nikad fotoaparat nisam uzimala preko ebaya. a def je najjeftiniji ebay.com, nema dileme, čak i s poštarinom bude jeftinije nego s evr. ebayeva. Čak mi je isplativiji nego talijanski, a poštarina mi je faktički 2-3€...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2007, 14:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
Da nesto stigne iz USA-a, treba min 20-ak dana. Meni danas stigle slusalice iz Hong Kong-a. Nakon 21dan cekanja. Iz Kanade je trebalo nekih 15-ak dana da mi dodju slusalice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2007, 15:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
I koliko su te izašle slušalice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2007, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
LaMpiR je napisao:
Da nesto stigne iz USA-a, treba min 20-ak dana. Meni danas stigle slusalice iz Hong Kong-a. Nakon 21dan cekanja. Iz Kanade je trebalo nekih 15-ak dana da mi dodju slusalice.

Evo danas je 15 dana kako su poslali... Brinem se, iako si me ti sad malo umirio...
@Sondri, poštarina za veće stvari neće biti ispod 20$. To je najminimalnije, mada mislim da će za pancerice biti bar 35 jer sam ja svoju poštarinu platila 27, a paketić je mali...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2007, 16:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Meni je dosla 20$ postarina (nisam ja placao vec firma koja je slala) za kutije velicine...sa cime da uporedim...Recimo da se u kutiju moze staviti rukometna lopta!

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2007, 16:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
18 dana je trebalo da stigne paket iz Arizone. Nebitno sto sam narucivao. I jos sam morao platiti neke 3-4km kao domaca postarina... Za 15-ak dana iz Hong Kong-a mi je stigao drugi paket.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2007, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2005, 19:36
Postovi: 643
Lokacija: Jamaica/Bih/Rs/Banjaluka
ebay.com rulaaaaaaaa+ kineza mali milon ;)
ebay.uk funta jaka
ebayde skupo u PM

Pretezno narucujem(dolazilo) iz hong konga neke sitnice dolazi korz 15-20 dana shping jako bitan usput kad narucis kazes da ti na (paket,kovertu) stavi GIFT to je zbog nasih carinika naravno do 200$,jos da kazem feedback jako bitan.

_________________
God will give me justice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 20:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Svaka posiljka koja dolazi u Banja Luku u postu se otvara. To je apsolutno ne prihvatljivo i ne dopustivo. Na svakom paketu koji je kupljen na ebay nalazi se carinska deklaracija na kojoj fino pise sta je unutra i kolika je vrijednost. Posto je kod nas vrlo specificna situacija u kojoj zujani, seljaci, majmuncine, neotesanci, ne obrazovani debili vode glavnu rijec nema se kome ni obratiti niti mislim da bi bilo kakvog smisla "boriti se protiv vjetrenjaca". Preko ebay sam narucio APPLE POWER PC G4. Normalno prvo sam pogledao koji je kompjuter i sta je u njemu. Druga stvar, vrlo bitna, je onaj broj u zagradi sto stoji pored korisnickog imena prodavaca. Kod mog je bilo 1500 i komentari 99.5% od tih 1500 koji su kupili od njega su bili pozitivni. To znaci da taj covjek nije nikoga zajeb'o. Samo oni koji kupe mogu staviti komentar. Kompjuter je stigao za 15 dana, KAO NOV! Sa carine mi je stigao poziv, u plavoj koverti, da se javim u carinsku ispostavu posta 2. Znajuci o cemu se radi ponio sam 100 KM da se "regulise carina". Znao sam da ce stotka "regulisati carinu" ali aj reko' odo probati: JA: Moze li 50 KM? CARINIK: Ne moze, 100. JA: Izvoli druze. CARINIK: Reci svima da si carinu platio 380 KM: JA: Potrosio ti te pare sa srecom. ( a kontam u sebi jebem li ti svu familiju po spisku). Jednom su me htjeli prevariti, na ebay. Bio je u pitanju Pocket PC. Pored prodavcevog korisnickog imena je stajalo (0). Ja sam dao svoju ponudu. Stigla mi je poruka od ebay da nisam pobijedio na aukciji da je dakle neko dao vecu ponudu. Nakon dan stize mi poruka od prodavaca da je taj odustao i ako ja hocu da kupim mogu. Odmah sam vidio da je to lazna poruka. tzv. Second Chance Offer dolaze samo od ebay nikada od prodavaca. Dakle, on nije ni imao uredjaj. Htio je da navuce da mu se plati. Pored ebay kupovao sam jos na drugim lokacijama, amazon itd. Nikada nisam imao niti jedne frke. Nisam platio nikada ni carinu. Po zakonu sve iznad 50 KM se carini ali ja nikada nisam, do kompjutera. Jednom mi nije stiglo ono sto sam narucio. Poslao sam poruku PayPal-u preko kojeg sam platio. Nakon dan pare su vracene. Jednom mi je neko napravio ne ovlastenu transakciju, znam istog momenta zato sto mi dodje SMS. Istog momenta sam nazvao kompaniju koja vrsi placanja za njih i rekao da je napravljena neovlastena transakcija, rekao svoje podatke i pare su vracene. Sve u svemu kupovina preko interneta cvjeta. U Americi predvidjaju oko bozica da ce potrositi 40 milijardi dolara u kupovini preko mreze. Bez straha da ce vas iko prevariti kupujte. Normalno mora se biti oprezan ali ako si toliko mutav da se tu sjebes onda neka su te prevarili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 02 Mar 2008, 15:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Pročitao sam sve komentare ali zanima me nešto o carini. Znači ako se kupi nešto, konkretno laptop u sad-u, i kad se unosi u zemlju, znači ja odem, kupim, i vraćam se sa laptomom, da li moram plaćati carinu i kolika je?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 02 Mar 2008, 15:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
nemaš na to carine, to je tvoja lična stvar... jedino ako te pitaju šta imaš za prijaviti ti staru dobru samo svoje LIČNE stvari :D

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 23 Mar 2008, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
"carinsku ispostavu posta 2" - to je ako se na varam posta kod autobuske stanice!?
Ok, i kako sada da znam kolika ce mi biti carina na robu?
Jel' carina zavisi iskljucivo od cijene robe?
Ili je to 100 KM rjesava stvar :D
Uff...jebena drzava!

Kontam da se usudim pa da narucim dig. aparat, nije nesto jeftin pa da se ne trcim pred rudu.
Sta predlazu ljudi sa iskustvom?

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 23 Mar 2008, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
nisam citao cijeli post pa mozda napisem nesto sto je vec bilo . .:)

tehnicka roba se carini u odnosu na cijenu koja pise na paketu ..
neka druga roba (sto je meni dolazilo), npr. majice, hlace, proteini, itd se NE CARINI ako vrijednost robe nije iznad 100 EURA ..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 26 Apr 2008, 16:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Evo i mene na ebay-u pa da propitam par pitanja.

U cemu je fazon sa ovim £0.99 bid .Vidim da ih ima dosta za skupljih stvari, primjer 1gb ddr memorije. Da li je prodavac duzan da proda taj predmet nakon zavrsene aukcije ili moze i povuci ako mu cijena nije zadovoljavajuca... ?

Nadalje, da li i postarinu ,gde vecinom iznosi 5-10$ placam odmah, i ako da, da li je to naznaceno tipa postarina placena, da me ovi nasi ne zajebavaju ?

I opet, cesto naletim na stvari sto kostaju ~1$... da li je moguce da neko proda, lupam graficku kartu sto je ~100$ za 1-2$, tom sto je pobjedio na aukciji...ili su to najcesce navlakuse ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 26 Apr 2008, 18:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Prodavac mora da proda artikl po zadnjoj bidovanoj ponudi. Postarinu placas odmah, tj zajedno placas artikl+postarinu. Navlakusa moze da bude, ali one se jako brzo provale, jer svaki kupac ostavlja svoju ocjenu, kako je zadovoljan samim produktom, brzinom slanja, pakovanjem i sl. Tako da ako naletis na prodavca koji je registrovan na Ebay-u vec 7-8 godina, i da ima 99% odlicnih ocjena, mozes da budes savrseno siguran.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 26 Apr 2008, 18:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2008, 19:59
Postovi: 370
Lokacija: Pod Jasenom
Koristim Ebay vec duze vrijeme, mada pod drugom valutom nego sto si pomenuo; - al to je nebitna stvar, jer je (pretpostavljam) ebay-ov zakon svugdje isti..
Ovak:
Prodavac je duzan (obavezan) da nakon isteka aukcije proda "predmet" koji je postavio - po cjeni kojom je aukcija zavrsena.. Nema povlacenja; a ukoliko on ipak postupi protivpravno onda mozes podnjeti prijavu Ebay-u posle koje on biva kaznjen (recimo - izbacen)...

Postarinu placas odmah i to recimo po pravilu:
Kupio si "Kamilu" za 50 necega :)
postarina je npr 10 necega
= Uplacujes njemu 60 necega , a on pri slanju "Kamile" placa postarinu; tako da ti vise nemas potrebe za dodatnim troskovima.
Ima caka u tome, a ona je da ako postarina za tu "Kamilu" iznosi ustvari 3.5 necega, onih ostalih 7.5 necega ostaje njemu kao + dobitak :wink:

Na trece pitanje vazi isti odgovor kao kod prvog....

Nadam se da si me razumio :D :D

_________________
...neda mi se objasnjavat´,
al´ ti se s´ time ne bi slago, garant!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 26 Apr 2008, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
stalle je napisao:
Koristim Ebay vec duze vrijeme, mada pod drugom valutom nego sto si pomenuo; - al to je nebitna stvar, jer je (pretpostavljam) ebay-ov zakon svugdje isti..
Ovak:
Prodavac je duzan (obavezan) da nakon isteka aukcije proda "predmet" koji je postavio - po cjeni kojom je aukcija zavrsena.. Nema povlacenja; a ukoliko on ipak postupi protivpravno onda mozes podnjeti prijavu Ebay-u posle koje on biva kaznjen (recimo - izbacen)...

Postarinu placas odmah i to recimo po pravilu:
Kupio si "Kamilu" za 50 necega :)
postarina je npr 10 necega
= Uplacujes njemu 60 necega , a on pri slanju "Kamile" placa postarinu; tako da ti vise nemas potrebe za dodatnim troskovima.
Ima caka u tome, a ona je da ako postarina za tu "Kamilu" iznosi ustvari 3.5 necega, onih ostalih 7.5 necega ostaje njemu kao + dobitak :wink:

Na trece pitanje vazi isti odgovor kao kod prvog....

Nadam se da si me razumio :D :D


cek, kako njemu ostaje 7.5, odnosno 6.5 si mislio vjerovatno :) . Mislis ako u posti bude jeftinije nego je naznaceno na ebay-u ili iako je naznaceno 4$ , ja placam uvijek 10$ . To mi nije bas dure ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs