banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 21:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 09 Mar 2017, 08:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
http://grude.com/clanak/?i=25004&rijese ... inozemstva

Jesam li ja dobro shvatio ili ne ? Do 1500 KM se nece oporezivati ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 09 Mar 2017, 08:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Na sve preko 50 maraka se i dalje plaćaju carina i pdv, samo nema troškova špeditera za robu jeftiniju od 1500 maraka već se radi kao i do sad.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 09 Mar 2017, 08:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Aha, toliko me privlacila moja pomisao da sam povjerovao u nju...bilo bi predobro da bi bilo istinito...hvala.Philby

Imam još jedno pitanje, vrlo moguće da je bilo ali nemojte zamjeriti...(nema baš veze sa ebay ali da ne otvaram dzaba temu a vezano je za priču iznad)
Ima li neko živaca da mi ljepo objasni kako kod nas funkcioniše oporezivanje te neke dodatne zarade iz inostranstva ?

-Mora li se to prijavljivati ili ne ?
-Ako mora da li se mora prijaviti bilo koji iznos? (npr ja trenutno "zaradjujem" nekih presmješnih 20tak dolara mjesečno preko youtube-adsense)
-Koliko uzmu?
-Da li se to radi mjesečno ili godišnje?
(ne znam ništa o ovim stvarima)
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 09 Mar 2017, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Philby je napisao:
Na sve preko 50 maraka se i dalje plaćaju carina i pdv, samo nema troškova špeditera za robu jeftiniju od 1500 maraka već se radi kao i do sad.

I u čemu je sad razlika između te nove aplikacije i one stare? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 09 Mar 2017, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Peca je napisao:
Aha, toliko me privlacila moja pomisao da sam povjerovao u nju...bilo bi predobro da bi bilo istinito...hvala.Philby

Imam još jedno pitanje, vrlo moguće da je bilo ali nemojte zamjeriti...(nema baš veze sa ebay ali da ne otvaram dzaba temu a vezano je za priču iznad)
Ima li neko živaca da mi ljepo objasni kako kod nas funkcioniše oporezivanje te neke dodatne zarade iz inostranstva ?

-Mora li se to prijavljivati ili ne ?
-Ako mora da li se mora prijaviti bilo koji iznos? (npr ja trenutno "zaradjujem" nekih presmješnih 20tak dolara mjesečno preko youtube-adsense)
-Koliko uzmu?
-Da li se to radi mjesečno ili godišnje?
(ne znam ništa o ovim stvarima)
hvala

Ne moraš prijavljivati. Ja imam prijatelje koji zarađuju puno više freelancingom i naravno da nisu prijavili, nisu ludi.
Jedino možda da ti se desi da te neko prijavi poreskoj inspekciji da imaš samostalnu djelatnost i da zarađuješ, pa da njima budeš morao donositi izvode sa banke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 09 Mar 2017, 12:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
http://www.glassrpske.com/drustvo/vijesti/Roba-se-moze-cariniti-i-bez-speditera/231498.html

Spoiler:
Бањалука - Управа за индиректно опорезивање (УИО) БиХ данас ће у тестну фазу пустити апликацију на основу које ће бити ријешен проблем царињења поштанских пошиљки из иностранства.

Потреба ангажовања шпедитера приликом куповине робе путем интернета је условно речено натјерала УИО БиХ на предузимање одређених корака у виду надоградње софтвера, приликом чега би и поште могле радити услуге шпедиције по знатно нижим цијенама или чак потпуно бесплатно.

Из УИО БиХ су казали да је апликативни сервер завршен, као и измјена и допуна законске регулативе која га прати.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 17:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Oj hej dobri moji! Da ne znate mozda koje su najpovoljnije i najsigurnije opcije slanja u inostranstvo? Za pocetak me interesuju male posiljke do 50 grama.
A nije na odmet ako neko ima informacije i o vecim paketima, kilu, dvije, tri...
Da li je iko od vas pokusao prodavati na e-bay-u. Vidio sam da ima posebna tema o ovome, ali je poprilicno neaktivna, pa pitam ovdje.

Nasao sam nekolicinu likova iz Sarajeva koji prodaju na e-bayu, i svi im daju pozitivan feedback, pisu pohvale, very fast shipping i tako to. Znaci ipak postoji nekakva brza opcija koja bi zadovoljila kupca u Evropi ili US koji je vjerovatno navikao da roba dodje za par dana nakon porudzbe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4265
Lokacija: Little Rock, Arkansas
djesburaz je napisao:
Ja imam jedan mini proizvod, koji bih mogao proizvesti u vecim kolicinama, i postaviti na ebay, pa kontam da je nesto takvo i ovdje u pitanju...
veljo1981 je napisao:
Jel na gram?
djesburaz je napisao:
Da ne znate mozda koje su najpovoljnije i najsigurnije opcije slanja u inostranstvo? Za pocetak me interesuju male posiljke do 50 grama.
Vutra, LSD, meth, šta nudiš, može i na PP? :lol:

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma procitah ga odmah, naivno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 18:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Nije ebay vec aliexpres ali ovde cu najpre dobiti odgovor. Narucim drugu neku stvar, koju kinez nije imao na stanju i ne posalje je u onom vremenskom roku koji mu je dat. I tako danas ja dobijem svoju lovu na karticu 18 maraka (pun iznos) ali odmah zatim vidim da mi je sa kartice skinuto tri marke isto nesto sa Aliexpresa, jel zna ko sta je to i zbog cega su mi drpnuli tri markice.

Послато са LG-E440 уз помоћ Тапатока

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4265
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Banka, konverzija valuta dva puta i još neke njihove dažbine.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Rizik rad a s kinezima, btw rekordna posiljka, naruceno 27.11.2016 a prekjuce stiglo, na svu muku mi jos zaustave na carini i oglobice me i oni :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 20:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Rider on the storm je napisao:
djesburaz je napisao:
Ja imam jedan mini proizvod, koji bih mogao proizvesti u vecim kolicinama, i postaviti na ebay, pa kontam da je nesto takvo i ovdje u pitanju...
veljo1981 je napisao:
Jel na gram?
djesburaz je napisao:
Da ne znate mozda koje su najpovoljnije i najsigurnije opcije slanja u inostranstvo? Za pocetak me interesuju male posiljke do 50 grama.
Vutra, LSD, meth, šta nudiš, može i na PP? :lol:

Ma nebitno... a da ne znate mozda, mada je off topic, ima li neko manje camce ili brodice da saobracaju juzna Amerika - Evropa?? :lol: :lol: :lol:
Ma u pitanju su raznorazne rukotvorine, unikatni nakit i tako to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 20:28 
OnLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Ja sam prodao jednom na eBay za 180 dolara, poslao našom poštom sa tracking brojem, mislim da je stiglo za nekih 7-10 dana. U Portugal je išlo.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Rider on the storm je napisao:
Banka, konverzija valuta dva puta i još neke njihove dažbine.

Na 18KM nema šanse da su još 3KM konverzije. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
djesburaz,
Čamce, manje brodiće za prekookeanske ture!?
Stari, pa nije to Bar- Bari.
Treba Atlantik preplovit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
djesburaz je napisao:
Oj hej dobri moji! Da ne znate mozda koje su najpovoljnije i najsigurnije opcije slanja u inostranstvo? Za pocetak me interesuju male posiljke do 50 grama.
A nije na odmet ako neko ima informacije i o vecim paketima, kilu, dvije, tri...
Da li je iko od vas pokusao prodavati na e-bay-u. Vidio sam da ima posebna tema o ovome, ali je poprilicno neaktivna, pa pitam ovdje.

Nasao sam nekolicinu likova iz Sarajeva koji prodaju na e-bayu, i svi im daju pozitivan feedback, pisu pohvale, very fast shipping i tako to. Znaci ipak postoji nekakva brza opcija koja bi zadovoljila kupca u Evropi ili US koji je vjerovatno navikao da roba dodje za par dana nakon porudzbe.

Ne prodajem na ebayu, ali sam slala nekoliko puta u neke evropske države i stiglo je za maksimalno 10 dana. Slala sam u Njemačku, Austriju, Švedsku. To što sam ja slala je bilo od 500-1500gr i poštarina nije baš jeftina. Slala sam poštama srpske, i imaš na njihovom sajtu cjenovnik. Uglavnom, od 500-1000gr je nekih 20ak KM poštarina. Preko 1000gr je skuplje, možda oko 30. I nije ista tarifa za sve države. Recimo Grčka je skuplja, Velika Britanija, ne znam više ni ja tačno. Slala sam kao preporučene pošiljke, ne kao pakete, jer je slanje kao paket puno skuplje. Nadam se da sam bar malo pomogla. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 21:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Kako da nisi pomogla! :) Nasao sam i pregledao taj cjenovnik, i upravo to i jeste konfuzna stvar, jer postoji vise nacina kako istu stvar mozes poslati, i svaka je tamo drugacije klasifikovana u cjenovniku, a oni sluzbenici u posti se bas i ne trude da izadju u susret po pitanju toga da povoljnije prodjes. Ovo govorim, jer par puta sam prodavao knjige preko PIK-a i slao ih preporuceno, dok me jednom neka sluzbenica nije pitala, "hoces da saljem kao tiskovinu, jeftinije je"... Pa salji sestro... Znaci cijena joj nije zavisila ni od toga sta saljem ni kako je upakovano, vec od toga kako ce ona to tamo klasifikovati...
Tako i za medjunarodne posiljke, kako vidim po cjenovniku do 2000g mozes slati kao preporucenu posiljku, a mozes i kao paket, s tim da je kod paketa podjeljeno u one zone koje si pomenula pa moze biti 29km a moze i 49km. A kod obicnih posiljki nema zone vec je do 2000g 18km, i jos valjda 3,4km da bude preporucena.

I koja im je sad razlika izmedju posiljke od 2000g i paketa od 2000g. Nacin pakovanja, sta li? Koliko ja vidim, samo cijena.

No dobro, prepustio sam se previse postanskom filozofiranju... jer meni svakako ovo treba za posiljke do 50 grama, a po cjenovniku je to oko 3km, plus 3,4km za preporucenu posiljku, tako da je to podnosljivo. Mogu poceti sa biznisom :D :D
Ostalo je jos da vidim na e-bay-u kako se registrovati kao seller. Mozda je najbolje da koristim postojeci nalog kojim kupujem jer tamo vec imam oko 150 kupovina i 100% pozitivan feedback.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 16 Mar 2017, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
Pa da, ništa oni posebno ne pomažu, ja sam dosad sve sama istraživala. I najgore mi je kad dođem i kažem da šaljem na taj i taj način, a oni me ubjeđuju da šaljem na neki drugi način, koji je skuplji. Npr. jeftinije je poslati nešto kao paket sa označenom vrijednošću od recimo 200KM, nego preporučena pošiljka sa istom vrijednošću. I dođem i kažem da šaljem kao paket, a ona me ubjeđuje da može ići kao preporučena pošiljka. Pa ženo, neću da dajem bezveze 2-3KM više... Hajde da je to jedan paket, nego ih pošaljem 5-6 i zašto ne bih uštedila 15KM? Ovo je za unutrašnji promet.

Preporučena pošiljka može biti sve do 2kg i do određenih dimenzija. Ako nešto prelazi određene dimenzije (to oni imaju negdje u pravilniku koje su to tačno dimenzije), onda to MORA ići kao paket bez obzira na težinu. Za slanje u inostranstvo je uvijek jeftinija preporučena pošiljka od paketa. Ne znam zašto im je paket tako skup.

Koristi isti nalog. Srećno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 17 Mar 2017, 10:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Juliette je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Banka, konverzija valuta dva puta i još neke njihove dažbine.

Na 18KM nema šanse da su još 3KM konverzije. :-?


Ни мени није јасно, а ево и слике
Slika

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs