banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 15:16 Danas je 22 Jun 2026, 15:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 8804 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 437, 438, 439, 440, 441  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
staklo je napisao:
Oregon je jedna od saveznih država..
..koje su legalizovale vutru među prvima, nakon Kalifornije. 8)
Kul država, ali ih jebe kiša i vjetar.

Elem, riješio sam problem - pozvao ih preko Skype-a i to je odgovor na moje pitanje, besplatno sam zvao USA.
Brzo se jave i ljubazni su (znate onu američku kurtoazijsku ljubaznost, par rečenica izrecituje da me pozdravi i da ponudi kako može da pomogne).
Prvo se javila teta sa tipičnim Midwest akcentom, tražila mejl, broj, adresu, ime.. da provjeri da sam to ja.
Kaže zvaće me za par sekundi radi verfikacije broja, ali ne pozva me (možda je stvar Skype-a, nikad nisam koristio to čudo).
Drugi put se javila teta sa azijskim akcentom, slična priča, zvaće za minut, ne pozva.
Onda treća sreća, javio se Scott, bio je konkretniji, tražio je logičnija pitanja, lakše je shvatio u čemu je problem i poslao mi mejl za reset lozinke kada je shvatio da sam ja zaista vlasnik naloga.
Ja mu se fino zahvalio, posavjetovao me da promijenim eBay mejl, lozinke, da koristim 2-Step verification što sam naravno i uradio.
Osim Shipping Address, vidim da je haker promijenio i moju ličnu (billing) adresu ali na neku kalifornijsku.. jako čudno.

Dakle, zeza me Outlook mejl, svaki dan je blokiran pa mijenjam lozinke, neko je uporan da se dočepa mog mejla.
To mi je lični i službeni mejl i vjerovatno zato.. ne pretjerujem, nekad i po par puta dnevno piše da se ne mogu ulogovati jer je previše puta promašena lozinka! :roll:

A evo sad mi na Ajfoniću 6S stiže upozorenje da neko pokušava da pristupi mom Apple ID-u iz Kine. :o
Ne znam koji se qrac dešava i zašto me hakuju, nikad nisam imao problema sa ovim i smatram da sam relativno informatički pismen da pazim na sigurnost.

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1985
Lokacija: Источно Сарајево
Да не схватиш погрешно, али ниси добро пазио ако си користио исту шифру. То је главна грешка. Користи менаџер лозинки, најбоља ствар, јер не мораш памтити више лозинке, и можеш генерисати комплексне лозинке за сваки сајт који користиш.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Da, u pravu si.
Ono, nisam kao tele koristio istu šifru (tipa 12345) za baš sve, nego imam par šifri i par mejlova, pa onda nešto kombinujem, međutim napadnut je Outlook/Hotmail i šifra su pobjegla i trebao sam odmah nešto poduzeti.
Ovako mi je napadnut i eBay i Apple ID (jer je isti mejl, samo što Apple ID nije tako lako probiti).
Nisam baš za password manager, nekad trebam pristupiti sa desetog uređaja pa bi bilo dobro znati šifre.
Ništa, smisliću neki način da sve profile osiguram, zamijenim šifre, ali po nekoj taktici koja se lako pamti.

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2758
Što se tiče vraćanja acc, ako ti je važan zovi. Ako ti je nebitan, a jeste jer ga koristiš samo za kupovinu, pravi sebi novi
Danas skoro svi koriste 2 step verifikaciju, da li preko sms, mail ili čak google authorisation app što je ekstra stvar. Jako je teško probiti acc kada imaš tu opciju uključenu.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Aikus je napisao:
Što se tiče vraćanja acc, ako ti je važan zovi.
Pa napisah da sam ZVAO i da sam se ispričao sa likom iz eBay podrške preko Skype i da mi je vratio nalog (4 posta iznad, na vrhu stranice).....

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2758
Uh, nisam uopšte vidio sve ove postove od jutros :D
Onda važi drugi dio moga posta


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 27 Feb 2024, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Evo apdejt u vezi mog hakovanog eBay-a, lik je sa mog profila kupio dva procesora, laptop, i neke kolekcionarske poštanske markice.
Sad mi je došao mejl u kojem piše da je laptop dostavljen.. iz Kalifornije u Oregon (zato što je izmijenio "shipping address)".
Ali ove kupovine su bile "hidden", tako da ih nisam odmah vidio.
E sad ne znam koja je ovdje furka.. svako može napraviti nalog i kupiti stvar, ne znam koji će mu moj nalog?
Evo ladno i adresa tog kupca i tracking broj.. je li neko konta šta je svrha ove "zloupotrebe" mog naloga?

Slika

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 27 Feb 2024, 12:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 10200
Da vrati porez? Da kupi čipove i pošalje Rusima? Zar je bitno, samo ti čuvaj svoje pristupne kredencijale i koristi 2SA...

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 27 Feb 2024, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
munja.alex je napisao:
Zar je bitno
Možda i nije, ali je u krajnju ruku neobično, jasno da bih ja bio formalno-pravno odgovoran ako bi se nešto desilo, ali ovdje nije riječ o iznudi, pokušaju krađe podataka/novca.. jednostavno se nisam susretao sa ovim.

munja.alex je napisao:
samo ti čuvaj svoje pristupne kredencijale i koristi 2SA
Da, sad sam izmijenio sve lozinke, dodao telefonski broj i backup mail (2SA), provjerio komp.. hajde bar sam naučio nešto bez posljedica (nadam se, bar). 8)

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 25 Sep 2024, 23:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 302
Da li se nekom desilo da male uplate na ebayu, ispod dolar, nece da prodju u PayPal-u? Raiffeisen mi je poslao skoro novu Visa debit karticu, aktivirao na bankomatu, povezao sam je na Pay Pal. I prekljuce sam bez problema kupio artikl od 70 dolara iz Kine. Uplata je prosla, vec je poslato.
Elem, tad kad sam to kupovao bidovao sam kod drugog prodavaca i artikl od 60 centi, i danas mi stize da sam pobijedio. I odem da platim, ali ne lezi vraze, uplata ne prolazi a Pay Pal mi kaze da kontaktiram svog izdavaca kartice (banku). Sidjem sad do bankomata, sve u redu, ima para, kartica radi. Prodavac iz Kine ima 100% rejting i 9000 prodaja. Napisem mu poruku, on odgovori da kontaktiram ebay... Da li se desilo ikom da nece da prodju uplate na Pay Palu?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 19 Jun 2025, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1646
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Koliko se čeka na pošiljku sa Ebaya? Piše da ide ebay speedpack standardom.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 20 Jun 2025, 06:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Jul 2011, 10:31
Postovi: 458
Ja sam skoro kupovao neke sitnice za auto, naručeno 29og maja, stiglo 12 juna. Poslano iz Litvanije i nije speedpack.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 21 Jun 2025, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1956
gsasa je napisao:
Koliko se čeka na pošiljku sa Ebaya? Piše da ide ebay speedpack standardom.

Dvije sedmice otprilike.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 21 Jun 2025, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1646
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ok, hvala.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 08 Avg 2025, 20:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40514
Lokacija: Месечева икра
Danas mi je sa Alija došla futrola za telefon naručena 02.08. Prošle godine. Btw, 02.08. (ove godine) sam poručio nešto sa Ali express-a na adresu u HR. Danas sam dobio mail da je kurirska služba u HR preuzela paket i ako želi mogu mi dostaviti u paketomat.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 30 Nov 2025, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 6808
Lokacija: Banja Luka
Logika.


Slika
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 30 Nov 2025, 22:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 864
Nekad sam podavno gledao te male bagere na Aliexpressu i pisalo je da im se posalje poruka za cijenu dostave. Bezveze stajalo Free shipping. Ne znam jel se šta promijenilo.

Sent from my SM-S938B using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 30 Nov 2025, 22:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 10299
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 10 Dec 2025, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 6808
Lokacija: Banja Luka
Evo paradoks sa Aliekspresa.
Isti proizvodi (punjači), ista radnja (Essager Official Store), međutim cijena dostave nije ni približno ista. Ne razlikuju se gabariti toliko, pa da je ovolika cijena dostave opravdana.

Slika
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 10 Dec 2025, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2502
Odavno je to tako, ne trebas tu traziti logiku, na lijep nacin kazu zaobiđite nas (Aliexpress).


Vrh
  
 
 [ 8804 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 437, 438, 439, 440, 441  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs