banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 25 Jun 2026, 15:01 Danas je 25 Jun 2026, 15:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 321 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 17 Nov 2025, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1245
Lokacija: Banja Luka - Woking
marko31 je napisao:
Oni će proslijediti paket BH pošti koja je zadužena za povrate.
Pa da, prvo ide u GPC (Glavni poštanski centar) Sarajevo. Nije to dobro objašnjeno na samoj aplikaciji, pa svakoga buni iz Republike Srpske.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 17 Nov 2025, 19:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2016, 16:49
Postovi: 42
Fino, ali ja sam shvatio da samo 1 put može besplatno, bez obzira da li vraćaš jedan ili više artikala iz jedne ili više dostava koje su primljene u zadnjih 90 dana.
Poslije toga, u nekoj sljedećem vraćanju nije besplatno.
Ako je kako ti kažeš, onda možeš svaki put, iz svake pošiljke vraćati ono što ti ne odgovara.

Evo prilike da nam neko ovde lijepo objasni kakva je procedura za RS kao i to da li zaista može besplatan povrat neograničen broj puta?!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 18 Nov 2025, 05:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1245
Lokacija: Banja Luka - Woking
Nemam ti ja sta reci, pise ti to na Temu. Udji u povrat, pa u zelenom polju imas tekst:
Imate pravo na SAMO JEDAN BESPLATAN POVRAĆAJ jednog ili više proizvoda za SVAKU porudžbinu!
Da li mozes vratiti ono sto tebi neodgovara, ne znam. Ali ako je pokvareno ili osteceno mozes. Teorijski je logicno je da u svakoj posiljci mozes imati nesto pokvareno zar ne? Ljudi su obezbjedili povrat svake posiljke. I nema to za RS ili FBiH. Isto to sve funcioniše. Kako su riješili ljude koji će slati svaku pošiljku nazad i bez razloga traziti refund, pojma nemam... Gdje si nasao tih 90 dana?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 18 Nov 2025, 09:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2016, 16:49
Postovi: 42
90 dana, evo ovde pod tačkom V (pet).
https://www.temu.com/ba-sr/return-and-refund-policy.html

meni je i dalje nejasno ono "prvom":
Povratna dostava je besplatna pri vašem prvom povraćaju jednog ili više proizvoda koji se mogu vratiti za SVAKU porudžbinu u roku od 90 dana od datuma kupovine sa nekim izuzecima.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 18 Nov 2025, 09:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1245
Lokacija: Banja Luka - Woking
90 dana je kao neka garancija nakon koje nema vise povrata, nema to veze sa ovim.
Nemas sta tu tumaciti, sve je napisano.
Narucis recimo 10 artikala u jednoj narudzbi. Ustanovis da jedan artikal nije ok i vratis ga i to ti je taj prvi povrat. Iduci artikal ako pronadjes neispravan ili se pokvari u tih 90 dana, vise nemas beplatan povrat, vec moras da platis postarinu. Pricamo o jednoj narudzbi.
Naravnoucenje. Cekas neko vrijeme i ako imas pokvareno nesto, da vidis hoce li biti jos neki artikal da ih zajedno vratis i to je to.

Jedan si paket dobio, jedan mozes vratiti. Mozda je tako jednostavnije za shvatiti kako to njihovo funcionise.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 18 Nov 2025, 15:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7792
Ja sam svaki put trazio "another solution" od bota i onda mi ponudi refund bez vracanja.
Desetine nekih shit stvari koje su na prevaran nacin opisane ili reklamirane, ali za jednu jaknu su mi ponudili partial refund ili povrat, na kraju sam odustao jer je jakna skoro pa ok osim sto ima "stomak".

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 18 Nov 2025, 17:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40521
Lokacija: Месечева икра
Pa dobij i ti stomak, šta ti teško.

Poslato sa BRP-NX1M pomoću Tapatoka

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 18 Nov 2025, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5389
Lokacija: Gradiška
Ja bi ga banovao zato što nema stomak!
Još provocira :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 22 Jan 2026, 23:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 6813
Lokacija: Banja Luka
A što je ovo?


https://x.com/i/status/2014435951087440027


https://x.com/i/status/2013674308434870494

https://x.com/i/status/2014282702082416954

Ima li neko informacije?


P.s. šta ja imam reći za to - skoro sam nešto naručio iz poznate radnje iz Bijeljine i privatnom brzom poštom je trebalo više vremena nego uobičajeno. Nekih 6-7 dana je trajalo. Oni kažu da su gužve zbog praznika. Što je sigurno zakačilo i Pošte Srpske. Mada svakako ne potcijenjujem ni tromost državne pošte...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 22 Jan 2026, 23:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Tracking sa Temua obično se ne poklapa sa stvarnim stanjem.
Pošte više ne dostavljaju Temu pakete, već ih moraš preuzeti u pošti.
Neće više niko da rmbači, vode borbu sa manjkom radnika.
Praznici...

_________________
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 22 Jan 2026, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9613
Megabyte je napisao:
A što je ovo?


U Pošte stigao veliki broj pošiljaka, a bili praznici. Plus državna firma.

Išao u lokalni poštu, ne po nešto sa Temua, već slao nešto, bukvalno su zatrpani pošiljkama sa Temua, ima brdašce od paketa, ne znam kako se one žene snalaze.
I masa ljudi došli po pakete.

<Enter_name> je napisao:
Pošte više ne dostavljaju Temu pakete, već ih moraš preuzeti u pošti.
Neće više niko da rmbači, vode borbu sa manjkom radnika.
Praznici...

Meni stigao paket sa Aliexpressa prije neki dan.
Kući.
Donio poštar. I naplatio kermu i osamdeset.
Izgleda da je samo problem sa Temuom.
I da ih je to usporilo.
Čekam još nešto sa Aliexpressa.


Poslednji put menjao Choban dana 22 Jan 2026, 23:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 22 Jan 2026, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 6813
Lokacija: Banja Luka
Meni je tracking bio ok, nisam primjetio neko posebno odstupanje. Manje-više mogao sam računati kada će na kuću. Znači nema više da dođe X express do kuće...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 22 Jan 2026, 23:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Kada Temu dođe u BiH i dobije BA tracking number - praćenje je realno, sve prije toga zna fulati.
Ostali paketi (eBay, Ali i ostale regularne pošiljke) idu uredno sa dostavom, kao i prije.

_________________
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 22 Jan 2026, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2759
<Enter_name> je napisao:
Tracking sa Temua obično se ne poklapa sa stvarnim stanjem.
Pošte više ne dostavljaju Temu pakete, već ih moraš preuzeti u pošti.
Neće više niko da rmbači, vode borbu sa manjkom radnika.
Praznici...


Dostavljaju, ako izignorišeš poruku što ti dođe na viber. Ali to ne žele da kažu :)
Nego, gdje Pošte Srpske imaju paketomat?

Definitivno im je rasulo u pošti. Slabe plate > Premalo radnika > previše posla.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 23 Jan 2026, 00:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10585
upravo, ignorises poruku ili poziv i cekas. e sad, oni se isto prave ludi i kazu isporucice kroz dan dva sto obicno bude tek nakon 3-4. oni rade na nacin da na reonima natovare vozila sa dostavom prvo sa paketima iz domaceg saobracaja, tj sve prije temua. 50 paketa je kuriru norma za dan, pokupi prvo sve druge pakete pa namire onda sa temu paketima.

ali nakon jednog, dva puta ti to natezanje dosadi pa onda ipak vecina odluci da izabere neku posta koja je blizu pa se tamo prenaputi paket i pokupis sam.

a paketomat msm da ima na nestro pumpi u boriku, kod merkatora. ona strana, zid prema tranzitu.

_________________
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 23 Jan 2026, 00:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Ne stižu pokupiti danima ni brzu preko OLX-a. Vozači izginuše...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 23 Jan 2026, 18:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10585
Naravno, vozaci su najmanje krivi. Ukinuli su subotu za dostace da ljudi mogu malo da odmore...
Ali zato idioti iz uprave gledaju nedovoljan broj vozaca, vozila u raspadu i bleje... kad mi u firmu dodje nesretnik sa onim raspalim zutim merc kombijemkoji nema cestit pod u tovarnom dijelu vec sklepan od dasaka... sta da mu covjek kaze, nije do njega.
I na sve to, poletili su za parama i potpisali temu ugovore sa kvotama paketa koje ni iz glave ne mogu da ispostuju i onda prebacuju ostalim postama (i placaju).

_________________
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 24 Jan 2026, 05:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 10201
Treba li sad ona Milina ali modifikovana:
"Naše pošte su bolji dio pošta u BiH..."
???


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 24 Jan 2026, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7792
Meni 14.01.2026 dodje ovaj sms:
Citiraj:
Poštovani,
za Vas je primljena pošiljka br. ER381470186BA

Pratite pošiljku i odaberite opciju dostave koja Vama najviše odgovara – kliknite na dugme ispod.

https://dostava.postesrpske.com/0a66bf159d

Izbor opcije dostave omogućen je do 2026-01-12 u 23:59 h.

Uvijek sa Vama, Pošte Srpske

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: TEMU
PostPoslato: 26 Jan 2026, 08:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29908
Lokacija: Banjaluka
I meni je par puta, otvorio link i vidim nema opcije da dostave i samo ignorisao i dostave oni za par dana.


Vrh
  
 
 [ 321 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs