banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 30 Jun 2017, 07:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Zovni tehničku podršku na besplatan broj 0800 30 600 pa neka provjere zajedno sa tobom da li je sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Jul 2017, 09:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
nesto mi net nije ok imate li takav problem?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 01 Jul 2017, 15:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
solaris je napisao:
nesto mi net nije ok imate li takav problem?

Nemam takav problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 17 Jul 2017, 11:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2008, 09:47
Postovi: 29
solaris je napisao:
nesto mi net nije ok imate li takav problem?


Zadnjih par dana imam izrazitih problema sa prekidima rada (u Prijedoru, WADSL hotel pristupna tačka).

Inače, koristim njihove usluge i internet je bio bez problema 6 godina. Prije godinu dana mi je kvalitet opao, tj. brzine opale značajno (ni 50% onoga što plaćam). Čekao sam jer je ponekad radilo kako treba. Međutim jednog dana ih nazovemo i objasnimo za probleme. U roku minute kažu vidjeće pa da probamo onda. Od tad se vratilo na staro.

Šta je bio kvar kad su mogli popraviti za sekundu nakon telefonskog poziva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 17 Jul 2017, 17:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Na pitanje korisnickoj podrsci da li planiraju povecanje brzina interneta dobijem odgovor u vidu pitanja na kojem paketu sam, ja im kazem (inace Blic Trio ali onaj 12/0.6 jer traze da potpisem ugovor ponovo za normalan paket a ja necu). Na to mi momak iz podrske kaze da mogu potpisati ugovor i dobiti 15/1, na to ja njemu odgovorim da za isti novac mogu dobiti 30/6 u Mtel-u i tu momak ostaje bez teksta. Nakon par sekundi kaze da ne zna da li ce povecavati brzine.

Mtel i Elta ih gaze a oni i dalje nemaju pojma kako da se izbore sa tim. Drzi ih samo to sto imaju monopol sto se kablovske tice u pojedinim naseljima. Stvarno sam razocaran.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 19 Jul 2017, 10:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
boo321 je napisao:
Na pitanje korisnickoj podrsci da li planiraju povecanje brzina interneta dobijem odgovor u vidu pitanja na kojem paketu sam, ja im kazem (inace Blic Trio ali onaj 12/0.6 jer traze da potpisem ugovor ponovo za normalan paket a ja necu). Na to mi momak iz podrske kaze da mogu potpisati ugovor i dobiti 15/1, na to ja njemu odgovorim da za isti novac mogu dobiti 30/6 u Mtel-u i tu momak ostaje bez teksta. Nakon par sekundi kaze da ne zna da li ce povecavati brzine.

Mtel i Elta ih gaze a oni i dalje nemaju pojma kako da se izbore sa tim. Drzi ih samo to sto imaju monopol sto se kablovske tice u pojedinim naseljima. Stvarno sam razocaran.

I ja sam zatečen poslovnom politikom Blica tokom zadnjih godina. A inače su startovali odlično, prvi konkretizovali wireless internet u Banjaluci, i zaista je nevjerovatno da WADSL danas može maksimalno 2 Mb/s ili koliko već, a prije skoro 10 godina (ne sjećam se tačno) kad sam ga uveo, bio je oko 1,5 Mb/s. OK, zapustili su to, i prešli na kablovsku infrastrukturu, ali danas nema apsolutno nikakve logike uvesti Blic, nijednu njihovu uslugu, ovi paketi su stvarno smiješni, u poređenju i sa mtelom i sa Eltom.

Stiče se utisak da tu neko želi da Blic potpuno propadne, ne znam kako bih to drugačije objasnio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 19 Jul 2017, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Da ih hoće neko kupiti, bilo bi sjajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 19 Jul 2017, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Telemah npr. :)

Sent from my Redmi Note 4

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 19 Jul 2017, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Nismo te srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 20 Avg 2017, 01:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
boo321 je napisao:
Na pitanje korisnickoj podrsci da li planiraju povecanje brzina interneta dobijem odgovor u vidu pitanja na kojem paketu sam, ja im kazem (inace Blic Trio ali onaj 12/0.6 jer traze da potpisem ugovor ponovo za normalan paket a ja necu). Na to mi momak iz podrske kaze da mogu potpisati ugovor i dobiti 15/1, na to ja njemu odgovorim da za isti novac mogu dobiti 30/6 u Mtel-u i tu momak ostaje bez teksta. Nakon par sekundi kaze da ne zna da li ce povecavati brzine.

Mtel i Elta ih gaze a oni i dalje nemaju pojma kako da se izbore sa tim. Drzi ih samo to sto imaju monopol sto se kablovske tice u pojedinim naseljima. Stvarno sam razocaran.
Smećari su neviđeni. Do sada sam dobijao samo povećanje računa za iste brzine, već preko 2 godine. Trpim ih samo zato što imaju monopol u naselju. Ne znam stvarno koja budala može uvesti blic ako ima ikakavu drugu opciju. Želim im brzu propast pa da neki normalan provajder preuzme naselje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 20 Avg 2017, 04:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Pa zabrinuli su se. Zato kupuju kablovske operatere po Derventi, Višegradu, Foči, I. Sarajevu zadnjih godina. Ali zato imaju relativno dobru teh. podršku za sigurnost na nivou recimo mail servera i hostinga, ne ulazim u sferu montaže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 27 Avg 2017, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
"boo321" ima li koja informacija za povecanje brzine neta?Rekao si ne prije septembra...

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 28 Avg 2017, 06:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Nista za sada. Ni od optike dalje od trenutnih lokacija na kojima rade niti odpovecanja brzina. Zadnji put kada sam pitao na informacijama rekli su mi da su skoro povecali brzine (prije godinu i po cini mi se). Stvarno su izgubili kompas. Ja trenutno ganjam Telemax da dovuku optiku do mene da se prebacim na mtel jer od Blica koliko se meni cini nema nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 28 Avg 2017, 22:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Hvala na odgovoru....kako telemax za mtel?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Avg 2017, 06:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Telemax je podizvodjac za mtel u Novoj Varosi/Rosuljama (ili pokrivaju barem dio). A posto ja zivim blizu njihove zgrade pricao sam sa momcima koji razvode pa su mi rekli da se obratim njihovom projektantskom timu i da su vec imali slucajeva gdje su se ljudi dogovarali direktno sa njima ne sa mtel-om. Ja sam nekih 150m od najblizeg optickog cvorista i pored mene je i jedna firma zainteresovana za optiku u mojoj ulici tako da mozda i izganjamo nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Avg 2017, 07:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ima li igdje neka mapa gdje je sve optika dostupna kod bilo kojeg provajdera?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Avg 2017, 08:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2009, 12:08
Postovi: 300
boo321 je napisao:
Telemax je podizvodjac za mtel u Novoj Varosi/Rosuljama (ili pokrivaju barem dio). A posto ja zivim blizu njihove zgrade pricao sam sa momcima koji razvode pa su mi rekli da se obratim njihovom projektantskom timu i da su vec imali slucajeva gdje su se ljudi dogovarali direktno sa njima ne sa mtel-om. Ja sam nekih 150m od najblizeg optickog cvorista i pored mene je i jedna firma zainteresovana za optiku u mojoj ulici tako da mozda i izganjamo nesto.


Jeste li pricali o cijeni, tj koliko bi vas kostalo da vam ovi to prokopaju i skopcaju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Avg 2017, 09:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Nisam jos razgovarao sa njima jer je sef koji bi mogao da da odgovore bio na sluzbenom putu. Kod nas u ulici nece biti kopanja jer su kanali za kablove vec odradjeni i na ulici i do svake kuce. Bukvalno samo trebaju provuci kablove. Cim saznam nesto vise postavicu ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Avg 2017, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
boo321 imas pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 30 Avg 2017, 23:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
hvala Boo!!!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs